• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לצמצם עמלות עם תיק השקעות אפסי?

Eitan

משתמש רשום
דירוג
0
אני בן 18 שמתגייס בנובמבר הקרוב.
יש לי כרגע 17,000 ש"ח - 10,000 סגרתי בתוכנית חיסכון לשנה אחת בpepper עם ריבית 3%.
ב7000 שנשארו חשבתי לפתוח תיק השקעות בפסגות (היחיד שלא דורש סכום מינימום) לקנות בכל הכסף תעודה מחקה ת"א 125 וכל חודש להכניס לתיק כ300 ש"ח לפחות.
אפיק ההשקעה הוא 25 שנה +
מה דעתכם ,האם משתלם בכלל מבחינת עמלות ? ראיתי שעל כל פיפס קטן לוקחים.הסולידית ממליצה להתמקח אבל עם 7000 ש"ח כשהם בית ההשקעות היחיד שיקבל אותי כושר המיקוח שלי אפסי.
*כמובן שאינני לוקח את דבריכם כייעוץ השקעות מסוג כלשהו.
תודה רבה

ב7000 שנשארו חשבתי לפתוח תיק השקעות בפסגות (היחיד שלא דורש סכום מינימום) לקנות בכל הכסף תעודה מחקה ת"א

מדוע לא תנסה בסניף הבנק הקרוב לביתך?

להבנתי, בנק בדרך כלל גובה תשלום רב יותר של עמלות מבתי השקעות.

לנושא - מבלי להעמיק בסכום העמלות, סביר להניח שזה משתלם יותר מלהשאיר את הכסף בתוכנית חיסכון בבנק :)
מה גם שישנם בתי השקעות בחו"ל שלא דורשים סכום הפקדה מינימלי, לדוגמה Interactive Brokers, Schwab ו- TD Ameritrade, כך שאינך מוגבל רק לפסגות (ולת"א 125).

וכל חודש להכניס לתיק כ300 ש"ח לפחות.
1. אתה מבין שזה בערך חצי מהמשכורת הצבאית שלך? כדי לחיות מה- 300 שקלים שנשארו אתה צריך להתכלב בצורה רצינית. לדעתי חבל.
2. מה יקרה אם תכניס לתיק פעם בשנה במקום פעם בחודש? עשיתי חישוב של הריבית שתפספס, יוצא סכום זניח. וחוסך לך הרבה עמלות.

1+2 : המשכורת הראשונה שתקבל אחרי הצבא (או בקבע) תהיה הרבה יותר משמעותית מכל הריביות שתקבל על החסכון שלך. אז באמת יהיה הזמן להתחיל לחסוך.

אולי קופת גמל להשקעה עדיפה בסכומים נמוכים?

אולי קופת גמל להשקעה עדיפה בסכומים נמוכים?
רק אם המטרה שלך להישאר בסכומים נמוכים. (או קצבה מוכרת, אבל גם היתרון של זה מוטל בספק רב)

עד שיצבור סכום נחמד ולאחר מכן יעביר לאפיק אחר.
תלוי מה הציעו לבחור בפסגות...

ב7000 שנשארו חשבתי לפתוח תיק השקעות בפסגות (היחיד שלא דורש סכום מינימום) לקנות בכל הכסף תעודה מחקה ת"א 125 וכל חודש להכניס לתיק כ300 ש"ח לפחות
אין לך מה לפתוח תיק השקעות בסכום שכזה. שים בפק"מ בבנק עד שיהיו לך סכומים יותר רציניים.
בעלת האתר בדיוק פרסמה פוסט בנושא:
https://www.hasolidit.com/כשהתשואה-לא-רלוונטית

תבקש מאחד מההורים/אחים לפתוח חשבון משל עצמם ה-פפר ותפתח חסכון נוסף ב-3%.

לפי מה שראיתי העמלות בבנקים די רצחניות,מבחינת עמלות עדיף בית השקעות.
להבנתי, בנק בדרך כלל גובה תשלום רב יותר של עמלות מבתי השקעות.

לנושא - מבלי להעמיק בסכום העמלות, סביר להניח שזה משתלם יותר מלהשאיר את הכסף בתוכנית חיסכון בבנק :)
מה גם שישנם בתי השקעות בחו"ל שלא דורשים סכום הפקדה מינימלי, לדוגמה Interactive Brokers, Schwab ו- TD Ameritrade, כך שאינך מוגבל רק לפסגות (ולת"א 125).
שמע יש בזה משהו,מצד שני אם אני משקיע דרך פלטפורמה כזאת זה דורש התעסקות מסויימת עם רשויות המס(תקן אותי אם אני טועה) התעסקות שאני מעדיף להימנע ממנה.
1. אתה מבין שזה בערך חצי מהמשכורת הצבאית שלך? כדי לחיות מה- 300 שקלים שנשארו אתה צריך להתכלב בצורה רצינית. לדעתי חבל.
2. מה יקרה אם תכניס לתיק פעם בשנה במקום פעם בחודש? עשיתי חישוב של הריבית שתפספס, יוצא סכום זניח. וחוסך לך הרבה עמלות.

1+2 : המשכורת הראשונה שתקבל אחרי הצבא (או בקבע) תהיה הרבה יותר משמעותית מכל הריביות שתקבל על החסכון שלך. אז באמת יהיה הזמן להתחיל לחסוך.
המשכורת הצבאית עלתה ל1000 ש"ח ~ בטירונות ולאחר מכן 1600 ש"ח.
תשמע יש משהו בדברים שלך , מצד שני אני מניח שבית לא יצא לי לראות הרבה,בסופ"שים שאחזור אני שומר שבת אז לא אבזבז על פאבים וכו' ומבחינת עלויות מחיה הצבא די סוגר את הפינה ,לא?
רק אם המטרה שלך להישאר בסכומים נמוכים. (או קצבה מוכרת, אבל גם היתרון של זה מוטל בספק רב)
תוכל להגדיר סכומים נמוכים?
הבנתי שבקופת גמל להשקעה הרווחים פטורים ממס אחרי שאתה מגיע לגיל 60 שזה יתרון עצום.
אין לך מה לפתוח תיק השקעות בסכום שכזה. שים בפק"מ בבנק עד שיהיו לך סכומים יותר רציניים.
בעלת האתר בדיוק פרסמה פוסט בנושא:
https://www.hasolidit.com/כשהתשואה-לא-רלוונטית
איזה סכום היית מגדיר כסכום שאפשר להתחיל להשקיע בו?
אני רואה את הכסף יושב בפק"מ של 0.002 אחוז ונכון שזה רק 7,000 ש"ח אבל הערך של הכסף עדיין רק נשחק עם הזמן .
תבקש מאחד מההורים/אחים לפתוח חשבון משל עצמם ה-פפר ותפתח חסכון נוסף ב-3%.
ניסיתי,פחות מתחברים לרעיון של בנק אינטרנטי לצערי
תודה לכולם על התשובות:)

בסופ"שים שאחזור אני שומר שבת אז לא אבזבז על פאבים וכו' ומבחינת עלויות מחיה הצבא די סוגר את הפינה ,לא?
מעיד מנסיון שחייתי על 500 שקל בחודש בתקופת הצבא (הצבא לקח לי 200 שקל כל חודש כהחזר על הכסף שהלווה לי כדי ללמוד באוניברסיטה כשעוד חשבתי להיות עתודאי).
מצד שני, בת זוג לא הייתה.

תוכל להגדיר סכומים נמוכים?
נמוך כפי יכולתך :) אם המטרה שלך לצבור כסף, בכל מקרה מהר מאוד לא ישתלם לך להיות בקופת גמל להשקעה.
הבנתי שבקופת גמל להשקעה הרווחים פטורים ממס אחרי שאתה מגיע לגיל 60 שזה יתרון עצום.
דמי הניהול שתשלם עד גיל 60 (ואחריו בזמן קבלת הקצבה) יאפילו על הטבת המס שתקבל.

אני רואה את הכסף יושב בפק"מ של 0.002 אחוז ונכון שזה רק 7,000 ש"ח אבל הערך של הכסף עדיין רק נשחק עם הזמן .
הרווח שלך על הסכום הזה יהיה זניח, אבל עדיין יש יתרון להשקעה:
1) צבירת נסיון
2) נעילת/החבאת הכסף (למרות שאני מתרשם ממך שאתה לא מאלה שצריכים לשחק עם עצמם משחקים בשביל לחסוך)

איזה סכום היית מגדיר כסכום שאפשר להתחיל להשקיע בו?
גם פק"מ זו השקעה, אבל בשוק ההון? לא הייתי טורח עם פחות מ50K.
אתה יכול לקבל הרבה יותר מזה בפק"מ, תבדוק בבנק י-ם. בכל מקרה לתשואה אין הרבה משמעות בסכומים האלה (תקרא את הפוסט ששלחתי לך).

המשכורת הצבאית עלתה ל1000 ש"ח ~ בטירונות ולאחר מכן 1600 ש"ח.
תשמע יש משהו בדברים שלך , מצד שני אני מניח שבית לא יצא לי לראות הרבה,בסופ"שים שאחזור אני שומר שבת אז לא אבזבז על פאבים וכו' ומבחינת עלויות מחיה הצבא די סוגר את הפינה ,לא?
אני מניח שאתה לוחם אז כמה נקודות:

בטירונות אכן אין כל כך על מה לבזבז, לכן מאוד נוח לחסוך, הבעיה מתחילה כשמסיימים את ההכשרה, פתאום השק"ם נגיש ואפשר להזמין אוכל מבחוץ.
עכשיו זה אולי לא מפתה, אבל לפעמים האוכל בצבא קרוב ללהיות לא אכיל.
בסוף ההכשרה, ואחכ בסוף כל אימון ואז בסוף כל קו, כנראה המחלקה תרצה להוציא חולצות סוף.
בדרך כלל המחירים לא גבוהים אם אתה קונה רק חולצה.
הפניות לפעמים יעלו לך במחיר של ארוחת צהריים, כי פשוט אין איפה לאכול אם יצאת בבוקר ותחזור בערב.
אם אתה במסלול של חיילים דתיים , קח בחשבון חתונות שתוזמן אליהן.

תשמע, מדובר בסכומים נמוכים לפעמים יהיו מספר דו ספרתי של שקלים, מה שאני בא להגיד זה שתיקח את זה בחשבון אבל אל תנסה "לחסוך" יותר מדי,
בסוף אתה תזכור את ההמבורגר עם החברים אחרי התרגד, ולא את התרגד עצמו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J התייעצות - איך לצמצם הוצאות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
ד איזו מההלוואות במשכנתא לצמצם? נדל"ן 8
L האם מנצלים את "המשבר" על מנת לצמצם את השימוש במזומן? צרכנות פיננסית 134
ק שימוש בנתונים טכניים ע"מ לצמצם MAX DROWBACK שוק ההון 59
1 איך ידעתם שמיקסמתם את היכולת לצמצם את תקציב המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה