• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך למצוא מנתח מומלץ?

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
יש לי בעיה של מחיצה עקומה באף, דבר שמקשה עליי לנשום.
בעבר, בשירות הצבאי שלי, עשיתי ניתוח בבית חולים ציבורי שלצערי לא צלח והבעיה נותרה ואף התגברה( המחיצה עדיין עקומה מאד)
קיבלתי הפניה לניתוח מרופא אף אוזן גרון שלי.
אני רוצה לבצע את הניתוח שוב, אך מעוניין במנתח מיומן ובעל המלצות.
מחיפושים שאני עורך בגוגל אין לי מושג איך לדעת שהרופא אכן מומלץ. ובמידה וישן כבר המלצות, אין לי דרך לדעת האם הן אותנטיות.
לצערי, אני לא מכיר אנשים שביצעו את הניתוח ויכולים להמליץ לי.
יש לי דרך לדעת איך למצוא מנתח פרטי מצוין כך שהסיכויים שהניתוח לא יצלח גם הפעם?
תודה רבה!

עריכה:
שמתי לה שפתחתי את זה בתת פורום פסטים מאיכות נמוכה, נראה לי שתת פורום אוף-טופיק מתאים יותר.

מצטרף לשאלה המצויינת. באופן כללי, איך מוצאים מנתח טוב לנושא ספציפי. אני יודע שלמשרד הבריאות יש את הנתונים של סיבוכים בניתוחים לכל בית חולים או מנתח. אבל הם לא מפרסמים. להסתמך על חברים זה לא בדיוק מידגם סטטיסטי.

לפחות אפשר לדעת שבחרנו מנתח עם הסיכוי הטוב ביותר שלא יגרמו נזקים. אז מישהוא יודע איך משיגים את הנתונים הללו או כל דרך אחרת להשוות מנתחים זה יהיה מעולה.

כמו כל נותן שרות אחר.
ניסית לחפש באתרים עם דירוגי רופאים?

אם זה לא עזר אז כנראה שאין ברירה אלא לעבוד:
תתחיל לשאול אנשים שאתה מכיר, בפורומים רלוונטיים, בקבוצות פייסבוק, וכו
תתייעץ עם רופאים
כשיהיו לך כמה שמות תוכל להתחיל לגגל אותם כדי למצוא מידע ספציפי ו(דיס)המלצות.

חפש אם יש עליהם פסקי דין (תביעות של חולים לא מרוצים)

לעזר מציון יש מחלקת יעוץ רפואי,
הם נותנים מידע בהתאם לבעיה וממליצים על מנתח מומלץ לנושא הספציפי בהתאם לנתונים (קופ’’ח, ביטוח בריאות וכדו’)
היעוץ טלפוני וניתן חינם.

אני רוצה לבצע את הניתוח שוב, אך מעוניין במנתח מיומן ובעל המלצות.
כרופא מתמחה בתחום ניתוחי, זאת אכן בעיה קשה.
מחיפושים שאני עורך בגוגל אין לי מושג איך לדעת שהרופא אכן מומלץ. ובמידה וישן כבר המלצות, אין לי דרך לדעת האם הן אותנטיות.
אכן, הרבה רופאים קונים "פרסום ממומן" שכולל בין היתר ביקורות ותגובות באתרים. לא הייתי מסתמך על זה.
אני יודע שלמשרד הבריאות יש את הנתונים של סיבוכים בניתוחים לכל בית חולים או מנתח. אבל הם לא מפרסמים. להסתמך על חברים זה לא בדיוק מידגם סטטיסטי.
זה לא אומר כלום. ישנם מתנחים שמבצעים ניתוחים קשים עם אחוזי סיבוכים גבוהים (פשוט כי הניתוח נורא קשה) ויש כאלה שעושים כמעט ורק ניתוחים פשוטים. גם כאשר מדובר באותו הניתוח בדיוק, אצלנו במחלקה יש את המנתח שעליו זורקים את כל הניתוחים עם תנאי ההתחלה הקשים יותר כי יודעים שהוא טוב מאד. ייתכן ואחוזי ההצלחה שלו יהיו נמוכים יותר משל מתמנה שנה שלישית בהתמחות. לא כי הוא פחות טוב, אלא כי הוא מנתח את הקשים ביותר.
אז גם אם תשיג סטטיסטיקה כזאת (ואני בספק), היא לא אומרת שום דבר.
ניסית לחפש באתרים עם דירוגי רופאים?
מצטער לבשר לך, אבל הרוב שם קנוי. אלה אתרים שפונים לרופאים ותמורת תשלום אתה מדורג שם גבוה יותר. אפילו לי כמתמחה הציעו חבילת פרסום כזאת.
חפש אם יש עליהם פסקי דין (תביעות של חולים לא מרוצים)
נעשו הרבה מחקרים בנושא. הגורם הכי משמעותי בסיכוי שתתבע כרופא זה יחסי האנוש. היכולות המקצועיות כמעט ולא משחקות תפקיד.
זאת דרך למצוא רופאים שיחסי האנוש שלהם לא משהו. יכול להיות שהם דווקא המנתחים הכי טובים.
לעזר מציון יש מחלקת יעוץ רפואי,
הם נותנים מידע בהתאם לבעיה וממליצים על מנתח מומלץ לנושא הספציפי בהתאם לנתונים (קופ’’ח, ביטוח בריאות וכדו’)
היעוץ טלפוני וניתן חינם.
הם עובדים רק עם כאלה שהם מכירים (שזה מיעוט).
תתייעץ עם רופאים
לדעתי זאת האפשרות הכי טובה. במיוחד עם רופאים מאותו התחום.
תמצא חבר או חבר של חבר או בן משפחה שהוא מומחה/מתמחה באא"ג ותשאל אותם מי המנתח הכי טוב לדעתם. כמובן שעדיף לשאול כמה כאלה.

בכללי למצוא את המנתח "הכי טוב" זה בעייתי, כי לא ניתן להשוות בין מנתחים. אתה יכול למצוא את המנתח הכי טוב במחלקה/בית חולים מסויים, לרוב זה הכי קרוב ל"הכי טוב" שתמצא.

המנתח הכי טוב אצלנו במחלקה בתחום מסויים הוא by far אותו האחד שכולם זורקים עליו את הניתוחים הקשים. אם הייתי צריך ניתוח לי או לבני משפחתי בתחום הזה, חד משמעית הייתי בוחר בו. למומחה הזה יש רק מרפאה פרטית קטנה, לא תשמע עליו בחדשות, לא עובד באסותא, לא מתראיין. הוא לא סופרסטאר של פירסום אז לא תמצא עליו ביקורות כמעט בשום מקום. רופא חצי אנונימי כזה שכל המטופלים שלו מגיעים מפה לאוזן. אבל כשמטופל מגיע למרפאות אצלנו וצריך ניתוח, 50% מהם איכשהו שמעו עליו ומתעקשים רק עליו.
כמו כן, לא יודע אם הייתי ממליץ על הסופרסטארים הגדולים בכל תחום. עליהם תוכל לקרוא בגוגל והם לרוב מנהלי מחלקות. הם אנשים שנורא יודעים לדחוף ולפרסם את עצמם. לרוב הם באמת מנתחים מעולים, אבל מהנסיון שאני רואה במחלקות בביה"ח, אלה הרופאים שלא יסתכלו עליך ואם משהו יסתבך ויגידו לך "לך למיון". הם עובדים בפס יצור (זה מה שעשה אותם עשירים ומפורסמים) ואין להם זמן לסטיות מהלו"ז הצפוף.

כשאני חיפשתי מנתח לבן דוד שלי מתחום ניתוחי שמאד רחוק ממני ושאין לי שום הבנה בו. הלכתי למחלקה הרלוונטית בבית החולים שבו אני עובד, התחלתי מלמטה ודיברתי עם מספר מתמחים ושאלתי אותם "למי היית שולח אמא/אבא שלך לניתוח?". אחרי כמה כאלה אתה כבר יודע די טוב. אח"כ דיברתי גם עם כמה בכירים שם וכולם די הסכימו על אותו האחד. אגב, הוא לא המנהל ולא הסגן.

בעבר, בשירות הצבאי שלי, עשיתי ניתוח בבית חולים ציבורי שלצערי לא צלח והבעיה נותרה ואף התגברה
מזכיר לי שבעלי עבר 3 ניתוחים לא מוצלחים בצבא (בנושא אחר, ציפורן חודרנית) בבי"ח גדול ומוכר, ניתוחים כואבים מאד. בסוף מי שפתר לו את הבעיה היה רופא בשוק של סרינגר (הודו, קשמיר) ללא כאבים עם הציוד הכי בסיסי ובתוך כוך שנקרא קליניקה :)
למה אתה חושב שמנתח פרטי מעיד בהכרח על איכויות אחרות? איפה לדעתך הוא פיתח את המיומנות והניסיון?
אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה. לכל רופא יש הצלחות וכשלונות, אין דרך לדעת מה יותר (אין שום מידע ציבורי על התחום הרפואי בכלל) אז אולי חבר יגיד לך שהיה אצל רופא X והוא מצויין ובאינטרנט תראה דיס המלצה על אותו רופא. מה תבחר לעשות?
* הלוואי והיה אתר כמו בוקינג לשירותי רפואה...

@AviKababi תודה רבה לך על התשובה המפורטת.
ותודה לכולם על התגובות, אני מבין שזה באמת קשה למצוא מנתח מומלץ וכמו שחשבלי, גם אלה שיש עליהם המלצות, יכול להיות שזה פשוט ממומן.
בכל אופן, אנסה לברר איכשהו לגבי רופא.

@בת העמק
לגבי איך אני יכול לדעת אם רופא פרטי הוא טוב יותר מאשר רופא ציבורי.
לא, אין לי מושג אם אכן זה המצב.
אני פשוט לא יכול לבחור את המנתח שלי בבית חולים ציבורי לפי מה שאני יודע, ומי שמגיע לנתח אותי אז "אהלן וסהלן".
כמו הניתוח שעשיתי בזמן צבא.
ובניתוח פרטי יש לי את האופציה לבחור מי ינתח אותי.
בכל אופן, תודה רבה לכולם, אנסה לקדם את העניין ברוח התגובה של אבי קבבי.

אני פשוט לא יכול לבחור את המנתח שלי בבית חולים ציבורי לפי מה שאני יודע, ומי שמגיע לנתח אותי אז "אהלן וסהלן".
בהרבה בתי חולים ציבוריים אפשר לבחור את המנתח היום. תברר בביה"ח שאתה מעוניין להנתח בו.
אצלנו בביה"ח (ציבורי במרכז הארץ) מאפשרים למטופל לבחור את המנתח ללא שום תוספת תשלום. לפעמים הוא פשוט יאלץ לחכות מספר חודשים אקסטרא.

כלל אצבע: סגן מנהל המחלקה בבית חולים נחשב (שיבא, בלינסון, וכו).

לא מייעץ ולא ממליץ.

אצלנו בביה"ח (ציבורי במרכז הארץ) מאפשרים למטופל לבחור את המנתח ללא שום תוספת תשלום. לפעמים הוא פשוט יאלץ לחכות מספר חודשים אקסטרא.
נגיד והמטופל בחר את המנתח שלו והגיע יום הניתוח. זה עדין בית חולים ציבורי, האם המנתח הנבחר לא נותן למתמחה שאיתו לעשות כלום ועושה את כל הניתוח לבדו , או כמו בכל שאר הניתוחים (בתאוריה) משקיף ונותן למתמחה לנתח ומלמד אותו בזמן הזה.

כלל אצבע: סגן מנהל המחלקה בבית חולים נחשב (שיבא, בלינסון, וכו).

הח׳ברה של איכילוב מקבלים שבץ אם רואים את ההודעה הזאת

נגיד והמטופל בחר את המנתח שלו והגיע יום הניתוח. זה עדין בית חולים ציבורי, האם המנתח הנבחר לא נותן למתמחה שאיתו לעשות כלום ועושה את כל הניתוח לבדו , או כמו בכל שאר הניתוחים (בתאוריה) משקיף ונותן למתמחה לנתח ומלמד אותו בזמן הזה.

הח׳ברה של איכילוב מקבלים שבץ אם רואים את ההודעה הזאת
זה טוב, כי זה מראה שיש להם מוח :)

וברצינות, בכוונה נתתי רק שתי דוגמאות שהן על דעתי בלבד כדי לא להיכנס לסיפור הזה אישית הייתי כולל את איכילוב כחלק מכלל אצבע, אבל שכל אחד יעשה את האינטרפרטציה שלו מה זה בית חולים טוב.

מנסיון של הבן שלי ולאחר המלצות של חבר מנתח אא"ג

דוקטור שי דובדבני

תותח על חלל

ככה לפחות היה לפני כעשור

בזמנו עבד בשיבא

הניתוח היה פרטי

בריאות אושר והצלחה בניתוח

יש לי דילמה דומה עבור אבי, הוא אמור לעבור בקרוב ניתוח SLT לגלאוקומה, קבעו לו בבילינסון תור לניתוח.

אמרו לו שרופא (אם מותר לכתוב כאן את השם וזה חשוב, אציין) שעושה את הניתוח הזה בדר"כ ינתח אותו ולא מתמחה.

האם ניתוח כנ"ל יש טעם לעשות באופן פרטי כדי שיהי אפשר לבחור מישהו מומלץ?.
ואם לא, האם יש דרך לדעת אם באמת הרופא ינתח אותו ולא מתמחה ברגע האמת?.

ממליץ בחום על ד״ר יצחק פוריה. עשיתי אצלו את הניתוח בשנת 2007 ומאז לא חוויתי אף סתום.

יש לי דילמה דומה עבור אבי, הוא אמור לעבור בקרוב ניתוח SLT לגלאוקומה, קבעו לו בבילינסון תור לניתוח.
מקריאה קצרה בנושא מדובר על לייזר ולא בדיוק על ניתוח עם סקאפל ומיומנות גבוה של מנתח (תחום העיניים מאוד רחוק מהתחום שלי מה גם שזה תחום קצה אז ההבנה שלי בנושא מצומצמת).

בכל מקרה רוב ניתוחי הבוקר הנקבעים בבית החולים הציבורי מורכבים מצוות של בכיר (רופא מומחה) ומתמחה. בפועל הבכיר מחליט כמה לתת למתמחה לעשות ואיך וכמובן שמפקח על אותו מתמחה מסביר תוך כדאי ומוודא שהניתוח נעשה בצורה המקצועית והטובה ביותר. אם הצוות של אותו בוקר כולל מתמחה צעיר ופרוצדורה מורכבת סביר להניח שהמתמחה לא יעשה כלום והמומחה את הרוב. אם מדובר על פרוצדורה קלה/ מתמחה ותיק סביר להניח שהמומחה לא יעשה כלום והמתמחה את כל העבודה.

זו האמת ברוב בתי החולים (תמיד יש יוצאים מן הכלל). אז בתשובה לשאלה שלך, כן מומחה ינתח את אביך, אבל יהיה שם גם מתמחה ואת לא תדעי מי עשה מה . אין גם אפשרות אמיתית לבקש (זה בית חולים ציבורי מטרתו הכשרת מתמחים) ולכן אם את רוצה שד״ר x ורק הוא יעשה את הניתוח זה בפרטי.

עם כל זאת חשוב לי באמת להגיד בתור אחת שעוברת התמחות כבר כמה שנים שיש רמה מאוד גובה של מקצועיות מצד הבכירים והם מאוד נזהרים ונותנים למתמחה לעשות מה שהוא מסוגל ותמיד אבל תמיד טובת החולה היא במקום הראשון. אף אחד לא יתן למתמחה לעשות פרוצדורה על חשבון הבריאות של החולה. לעולם.

עם כל זאת חשוב לי באמת להגיד בתור אחת שעוברת התמחות כבר כמה שנים שיש רמה מאוד גובה של מקצועיות מצד הבכירים והם מאוד נזהרים ונותנים למתמחה לעשות מה שהוא מסוגל ותמיד אבל תמיד טובת החולה היא במקום הראשון. אף אחד לא יתן למתמחה לעשות פרוצדורה על חשבון הבריאות של החולה. לעולם.
עלות ניתוח פרטי כזה היא כ8K.
הבריאות מעל כל סכום כסף זה ברור..השאלה אם יש במקרה שלנו טעם להשקיע את הסכום הזה מכיוון שגם לפי הבנתי מדובר בניתוח פשוט עם אחוזי הצלחה גבוהים, אך בגלל שמדובר בעיניים זה דיי מרתיע, ההסבר שלך מרגיע, אך עדיין עובר לי סרט בראש של מה יקרה אם מתמחה יפשל, ההשלכות יכולות להיות גדולות.

נותן, אבל אצלנו לפחות מקפידים מאד שהמתמחה עושה רק דברים שהוא יודע ורק בפיקוח מאד צמוד של הבכיר.
לא הייתי נותן לזה להשפיע על הבחירה כי אני מרגיש שזה לא מוריד מאיכות הניתוח.

מתמחה יפשל, ההשלכות יכולות להיות גדולות.
קודם כל הוא לא כל כך יכול לפשל כי בגדול מדובר על לכוון את הלייזר למקום הנכון והמומה שם על מנת לוודא את זה ולבדוק אותו.
לדעתי פרטי זה מיותר ברוב המקרים ורק אם יש ביטוח אפשר להתפנק כי זה יותר נוח המקום יותר יפה וכו. קחי בחשבון שאותו מומחה שעושה את הניתוח אחר צהריים באסותא עשה את אותו ניתוח בדיוק בבוקר בציבורי.

דוגמא נוספת קרובת משפחה מדרגה ראשונה נותחה בבית חולים בו אני עובדת. מי שניתח אותה היה מתמחה והעוזר שלו היה המתמחה הכי צעיר במחלקה שגם התחיל את הניתוח . המומחה אפילו לא התרחץ ורק עמד בצד והשקיף. וזה היה בסדר גמור כי הם כולם אנשים מקצועים שיודעים מה הם עושים וזה ניתוח של ״מתמחים״

לא רוצה לייעץ באינטרנט על פרוצדורה שאני לא מכירה למישהי שאני לא מכירה אבל יכולה להגיד שהמערכת הציבורית בניגוד לשם הממש לא טוב שלה מורכבת מאנשי מקצוע הטובים ביותר שאפשר למצוא בישראל, שרובם המוחץ עברו הכשרה בחול במקומות מעולים. אז באמת שיש לנו מערכת ציבורית ממש טובה שרק סובלת ממחסור קציוני בכוח אדם ותחושה של ישראלים שאחיות במחלקה נועדו לשרת אותן.
נותן, אבל אצלנו לפחות מקפידים מאד שהמתמחה עושה רק דברים שהוא יודע ורק בפיקוח מאד צמוד של הבכיר.
לא הייתי נותן לזה להשפיע על הבחירה כי אני מרגיש שזה לא מוריד מאיכות הניתוח.

מסכימה איתך במאה אחוז וככה זה גם אצלי. מה שלי אישית היה מאוד חשוב לדעת זה מי המומחה שעומד ליד המתמחה בניתוח ומפקח עליו. ואם אפשר לדעת מי זה המומחה , כל השאר פחות חשוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
S סתם מחשבה שעלתה לי וקשה לי למצוא את הקאץ' הכלכלי אוף טופיק 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
H איך למצוא ח"פ של מרפאת שיניים עם קוד תאגיד לצורך תביעה קטנה אוף טופיק 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
tomer111 איך למצוא מחיר אג״ח בארץ דרך googlefinance google spreadsheet שוק ההון 1
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22
N למצוא כיוון התפתחות אישית 5
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
ק איפה ניתן למצוא נתוני כלכלה שוק ההון 3
L איך ניתן למצוא את המניות לפי..? שוק ההון 10
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
ש איך אפשר למצוא קרן מחקה שלא הולכת להעלות דמי ניהול? שוק ההון 13
Odnight חוזר אליכם בבקשת עזרה - או איך למצוא את הקרנות/תעודות סל הישראליות המתאימות שוק ההון 2
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
G לא מצליח למצוא קרנות סל באפליקציה שוק ההון 3
ה איך למצוא\לבחור עורך דין? אוף טופיק 14
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
R מה הסיכוי למצוא עבודה כמתכנת ללא תואר? התפתחות אישית 32
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
O איך למצוא את המוצר הכי מוצלח בכל קטגוריה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ה איפה למצוא קהל יעד למשהו כל כך ספציפי? אוף טופיק 8
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
Bonfire חבר שלח הזמנה לכריית המטבע Pi - מומלץ? השקעות אלטרנטיביות 3
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה