• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להשקיע לטווח הארוך עם מעבר בין מדינות?

ElkanahH

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן לכולם.

מניח שנושא קצת שונה ממה שבדרך כלל נדון פה בפורום, אשמח לשמוע המלצות וחוות דעת על הנושא.

אני בן 30, בעל אזרחות כפולה, ישראל-אוסטרליה. מתגורר באוסטרליה מזה כשש שנים. סיכוי גבוה שאאלץ לעבור לאירופה או קנדה בעתיד הקרוב (3-5 שנים) עקב מחסור בעבודה בתחום העיסוק שלי.

הצלחתי לחסוך סכום נחמד, ואני מעוניין להשקיע. אני חדש בתחום. קורא הרבה בתקופה האחרונה, אבל אף פעם לא ביצעתי פעולת קניה, מכירה וכו'. אני מנסה לבנות תיק לטווח הארוך (30 שנה), אבל בגלל שאני לא בטוח לאן החיים יובילו אותי, זה מקשה עליי בלקיחת החלטות. לדוגמא, כמה שאלות שרצות לי בראש:
האם לשים כסף בקרן פנסיה האוסטרלית או שעדיף להשקיע מחוצה לה? אני בכלל לא בטוח איפה אצא לפנסיה. קרן הפנסיה שלי פה בנויה היטב ועם עמלות נמוכות. יצרתי תיק אישי עם קרנות צמודות מדד. היא משתמשת בקרנות סל של Vanguard "מתחת למנוע". אבל אני לא מפריש לקרן שום דבר. רק המינימום שהמעסיק מפריש כחוק נכנס לשם.
אם עדיף להשקיע מחוצה לה, באיזה ברוקר כדאי לפתוח חשבון? ואיפה להשקיע? ואני מתכוון, דרך איזה שוק, לא איזה מניה / קרנות סל וכו'. אני לא בטוח שלפתוח בברוקר אוסטרלי ולהשקיע דרך ה Austrlian Stock Exchange זאת הדרך הכי טובה, למרות שיש לי גישה לקרנות סל של Vanguard,iShare, BlackRock וכל שאר הגדולות והידועות, הן כולן Austrlian domicile. אם אני עובר מדינה ואינני תושב לצורך מס יותר באוסטרליה, זה יגרום לי לכל מיני בעיות שאני מנסה לא להכנס אליהן.

מה הייתם עושים בסיטואציה כזאת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
י איך להשקיע כסף לטווח הקצר מאוד שוק ההון 5
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
G מה הדרך הכי משתלמת להשקיע פאסיבית, לטווח ארוך? שוק ההון 8
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
D האם זה הזמן להתחיל להשקיע (לטווח ארוך)? שוק ההון 11
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
C משקיע חדש שרוצה להשקיע לטווח ארוך - התייעצות לגבי קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות שוק ההון 24
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
Ghost עזרה- להשקיע בבורסה ולצבור הון כי בקושי שורד את העבודה יומני מסע אישיים 39
E מקרר שהפסיק לעבוד. כדאי להשקיע בתיקון? ואם לא, איזה אתם ממליצים לקנות? אוף טופיק 6
M לקיחת הלוואה בתור חברה בע״מ על-מנת להשקיע שוק ההון 1
O מתחיל להשקיע. שוק ההון 3
E מתלבט איך להשקיע- בן זוג אמריקאי מיסים 11
E בת 17 שרוצה להשקיע קצת כסף שוק ההון 20
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 5
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 17
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
T כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה