• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להרוויח יותר כסף (או לשלם פחות מס)?

masterdk

משתמש סולידי
דירוג
77
החלפתי עבודה ולפי ההערכות שלי, השכר החדש שם אותי במדרגת מס הכי גבוה מה שאומר שכל שירדוג שכר עתידי, יניב לי על כל שקל רק 42 אגורות. באסה.

מפה נשאלת השאלה - איך אני יכול להמשיך ולמקסם את השכר שלי, כאשר עליית שכר עצמו כבר לא כדאית עקב המדרגת מס הגבוה? כמובן שיש לי השעקות בבורסה (בעיקר בממדדים) עם מס רווחי הון של 25%, קרן השתלמות (שאני צריך להעביר לניהול עצמי בקרוב).

האם יש דרכים נוספות למקסם את השכר?

תודה רבה!

אם אתה במדרגת השכר הכי גבוהה, אתה משלם 3% מס יסף, מה שאומר שמס רווחי ההון שלך הוא 28% ולא 25%.

החלפתי עבודה ולפי ההערכות שלי, השכר החדש שם אותי במדרגת מס הכי גבוה מה שאומר שכל שירדוג שכר עתידי, יניב לי על כל שקל רק 42 אגורות. באסה.
אתה מתכוון ל41 אגורות, נכון? (47% מס הכנסה + 12% ביטוח לאומי/בריאות)
תתנחם בעובדה שמעל 45,075 המס יורד ל 47% (אין ביטוח לאומי/בריאות). כלומר המדרגה הגבוהה ביותר היא רק על כ 3,000 ש"ח.
אם אתה במדרגת השכר הכי גבוהה, אתה משלם 3% מס יסף, מה שאומר שמס רווחי ההון שלך הוא 28% ולא 25%.
לא בדיוק.
מדרגת המס הכי גבוהה היא מתחת לדרגת מס יסף. כשאתה משלם "רק" 47% מס הכנסה וגם 12% ביטוח לאומי.
אח"כ המס יורד ל47% ורק אח"כ הוא עולה ל50%.

לא בדיוק.
מדרגת המס הכי גבוהה היא מתחת לדרגת מס יסף. כשאתה משלם "רק" 47% מס הכנסה וגם 12% ביטוח לאומי.
אח"כ המס יורד ל47% ורק אח"כ הוא עולה ל50%.
ידוע. תלוי איך הוא מגדיר "מדרגת המס הכי גבוהה", לרוב אנשים מתייחסים רק למדרגה של מס הכנסה כשהם מדברים על מדרגות המס שלהם. בכל מקרה מהתיאור של פותח השרשור לא לגמרי ברור לאיזו מדרגה התכוון.

ידוע. תלוי איך הוא מגדיר "מדרגת המס הכי גבוהה", לרוב אנשים מתייחסים רק למדרגה של מס הכנסה כשהם מדברים על מדרגות המס שלהם
לדעתי דוקא רוב האנשים מחשיבים ביטוח לאומי כ"מס".
מה שכן, רוב האנשים לא מודעים לאנומליה שעד 45 אש"ח משלמים יותר מס מאשר מעל 45 אש"ח.
בכל מקרה מהתיאור של פותח השרשור לא לגמרי ברור לאיזו מדרגה התכוון.
לפי זה שהוא דיבר על 58% מס, אני חושב שדי ברור על מה הוא דיבר.
אין בארץ אף מדרגת מס הכנסה של 58%, הדרך היחידה להגיע למשהו קרוב לזה היא במדרגת מס הכנסה של 47% + 12% של ביטוח לאומי (ואז זה 59% ולא 58%, אבל זה מספיק קרוב).

לדעתי דוקא רוב האנשים מחשיבים ביטוח לאומי כ"מס".
זה נכון, וזה לא סותר את מה שאמרתי. רוב האנשים מדברים על מדרגות מס ולא לוקחים בחשבון את ביטוח לאומי בתוכן.

לפי זה שהוא דיבר על 58% מס, אני חושב שדי ברור על מה הוא דיבר.
אין בארץ אף מדרגת מס הכנסה של 58%, הדרך היחידה להגיע למשהו קרוב לזה היא במדרגת מס הכנסה של 47% + 12% של ביטוח לאומי (ואז זה 59% ולא 58%, אבל זה מספיק קרוב).
אולי.

השכר החדש שם אותי במדרגת מס הכי גבוה מה שאומר שכל שירדוג שכר עתידי, יניב לי על כל שקל רק 42 אגורות.
איך הגעת לזה?
בדקתי בחילן לגבי שכר 55K ובהנחה שאתה רווק ללא ילדים - מס הכנסה מהווה 30%
בדקתי במחשבון ביטוח לאומי ועל שכר של 55K תשלם 8%
סך הכל ישארו לך 62 אג' מכל ש"ח.
מס יסף הוא 3% מעל סכום של כ-54K, כלומר מסכום זה ואילך המדרגה היא 50%

איך הגעת לזה?
הסברתי 2 הודעות למעלה את החישוב.
בדקתי בחילן לגבי שכר 55K ובהנחה שאתה רווק ללא ילדים - מס הכנסה מהווה 30%
30% מכלל השכר, לא 30% מכל שקל נוסף.
יש הבדל בין מס שולי לבין מס ממוצע.
חוץ מזה שמעל 45 אש"ח המס כבר יורד. השלב שבו משלמים הכי הרבה מס זה בין כ42 אש"ח לכ45 אש"ח. שם מגיעים ל59% מס כולל.
ב55 אש"ח כבר משלמים הרבה פחות מס - "רק" 50%
סך הכל ישארו לך 62 אג' מכל ש"ח.
41 אגורות על כל שקל בין 42 אש"ח ל 45 אש"ח.
אח"כ המס יורד קצת ונשארים עם 53 אגורות (47% מס) עד הכנסה של כ 54 אש"ח בחודש
ואז המס שוב עולה קצת ומתייצב על 50%, כלומר נשארים עם 50 אגורות על כל שקל נוסף שמרויחים.

עם מס רווחי הון של 25%,
אתה יכול לא למכור.
אם אתה חייב למכור אתה יכול להעביר ל-IB ולמכור בשכבות, כך שה-25% יהיו נומינלית פחות בשקחים.

תודה רבה לכולם.

כמה הבהרות: אני מדבר על 47% מס הכנסה + 12% ביטוח לאומי ומס בריאות ולכן סך הכל 59% מס מקסימלי. אז כן, 41 אגורות לכל שקל נוסף. לא יודע למה זכרתי 42.

בכל מקרה. כשהייתי ילד אמרו לי שהדרך הכי טובה לשדרג שכר זה להחליף מקום עבודה ולבקש 20% או לפעמים גם 30% יותר. זה עבד יופי. עכשיו אני מרגיש שהגעתי לנקודה של diminishing returns. על כל שקל נוסף בשכר אני אקבל "רק" 41 אגורות ולכן אני מחפש דרכים למקסם את ההון העצמי שלי שלא דרך שכר.

RSU שהציעו פה זה פתרון נחמד. במקום הנוכחי קיבלתי כאלה, במקום החדש לא אקבל. לגבי הלינק של 50 דרכים קשרות - תודה, קראתי.

תוהה האם יש עוד כל מיני טריקים. לדוגמא מסתובב לי בראש הרעיון של לפתוח עוסק \ חברה בע"מ ולבקש לקבל חלק מהשכר כשכיר וחלק כעצמאי \ חברה ואז זה נותן לי אפשרות גם לקבל החזרי מע"מ וגם אופציה להשאיר את הכסף בתוך החברה ולשלם מס חברות במקום מס הכנסה. עדיין לא יודע עד כמה זה יחסוך לי.

אשמח לדעת האם יש עוד דרכים כשרות. תודה!

בכל מקרה. כשהייתי ילד אמרו לי שהדרך הכי טובה לשדרג שכר זה להחליף מקום עבודה ולבקש 20% או לפעמים גם 30% יותר. זה עבד יופי. עכשיו אני מרגיש שהגעתי לנקודה של diminishing returns. על כל שקל נוסף בשכר אני אקבל "רק" 41 אגורות ולכן אני מחפש דרכים למקסם את ההון העצמי שלי שלא דרך שכר.
כמו שאמרתי, זה נכון רק לכ4000 ש"ח.
מעבר לזה כל שקל כבר יתן לך 53 אגורות ולא 41. (ואחרי עוד כ10 אלף ש"ח זה ירד ל50 אגורות).

תוהה האם יש עוד כל מיני טריקים. לדוגמא מסתובב לי בראש הרעיון של לפתוח עוסק \ חברה בע"מ ולבקש לקבל חלק מהשכר כשכיר וחלק כעצמאי \ חברה ואז זה נותן לי אפשרות גם לקבל החזרי מע"מ וגם אופציה להשאיר את הכסף בתוך החברה ולשלם מס חברות במקום מס הכנסה. עדיין לא יודע עד כמה זה יחסוך לי.
אני קורא בין השורות "חברת ארנק"...
מס הכנסה לא אוהב את את המושג ודי ביטל אותו.
אני מניח שאתה יכול להגדיר שאתה עובד מהבית, או לפחות היברידי...
הייתי מחפש מגורים בפריפריה, הפרשה מקסימלית לקרנות/קופות וכו.
או מוודא שיכול לעבוד ב-2~3 מקומות כדי שהחברה המדוברת לא תחשב "חברת ארנק".

אני קורא בין השורות "חברת ארנק"...
מס הכנסה לא אוהב את את המושג ודי ביטל אותו.
אני מניח שאתה יכול להגדיר שאתה עובד מהבית, או לפחות היברידי...
הייתי מחפש מגורים בפריפריה, הפרשה מקסימלית לקרנות/קופות וכו.
או מוודא שיכול לעבוד ב-2~3 מקומות כדי שהחברה המדוברת לא תחשב "חברת ארנק".
למה הכוונה "להגדיר שאני עובד מהבית \ היברידי"? איך זה יכול לעזור?

למה הכוונה "להגדיר שאני עובד מהבית \ היברידי"? איך זה יכול לעזור?
אם תהיה עצמאי (עוסק ולא שכיר)
תוכל להזדכות על הוצאות של הבית (כי אתה הרי עובד גם מהבית)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
c881 רוכב על אופניים? רוצה לבלות במורזין? להרוויח קצת כסף בדרך? אוף טופיק 0
E הלוואה כדי להרוויח אוף טופיק 7
ק מה לעשות כדי להרוויח מהאינפלציה שוק ההון 8
א האם ישראל יכולה להרוויח מהשער הגבוה של השקל ? שוק ההון 7
ה האם אפשר להרוויח יותר? יומני מסע אישיים 32
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
Y איך אפשר להרוויח משוק ההון כמשקיע סולידי? שוק ההון 63
Jenia29 שיטה ודאית להרוויח? שוק ההון 361
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
shirbi רוצים להרוויח קצת ביום הבחירות? אוף טופיק 8
א "כשהריביות בעולם עולות, כבר לא צריך להיפרד מהכסף לזמן רב כדי להרוויח" שוק ההון 2
O להרוויח מירידת מחירי הדירות שוק ההון 19
פ שיטות של קרנות נאמנות מנהלות להרוויח על חשבון המשקיעים שוק ההון 30
G כמו בקזינו: צריך מזל כדי להרוויח בבורסה? שוק ההון 5
ל האם מדד ת"א נדל"ן 15 הוא דרך "לגיטימית" להרוויח (או להפסיד) מבועת הנדלן? שוק ההון 15
ס איך להרוויח מעליית ריבית? שוק ההון 16
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 15
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה