• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק)

• פותח הנושא Deleted member 4940
  • פורסם בתאריך
D

Deleted member 4940

היי,
אני כבר תקופה מרגיש שמיציתי את מקום העבודה הנוכחי והתחלתי לאחרונה להתראיין.
הולך לי די טוב(מגיע להצעה ב50-60% מהחברות) אבל אני מתקשה להחליט ש'זה זה'

לפעמים אני פחות מתחבר לאנשים/מוצר/החברה,במקרה כזה קל לעשות Reject ולהמשיך הלאה.
הבעיה בחברות שעל הנייר נראות מתאימות,יש כימיה עם הראש צוות העתידי וכו'(מוצר,השקעות בחברה) ,אך עדיין יש חששות כי עד שלא מגיעים למקום עצמו אי אפשר לדעת איך זה באמת.

האם יש לכם טיפים או שלפעמים זה פשוט לקפוץ למים ולקוות לטוב?

הטיפ שלי:

תגיע למצב שאתה מתלבט בין 3-4 מקומות סופיים.

ואז תעשה טבלה שמחולקת לקטגוריות שחשובות לך (לדוגמא, תגמול, אווירה, התחברות למוצר/רעיון, מיקום/תנאים, פוטנציאל התקדמות, עניין/קרייה , WLB, "תחושת בטן") -
אחר כך תתן לכל קטגוריה משקל כלשהו (בנקודות - נניח , נקודה, 2 נקודות, 5 נקודות, 10 נקודות וכו'),

ואז תן לכל מקום עבודה פוטנציאלי ציון יחסי (נניח מ-1 עד 5) בכל אחת מהקטגוריות

אחר כך תוכל לסכום את הציון (אחרי שתכפיל במשקל של כל קטגוריה) ולקבל ציון סופי לכל אחד.

זה יעזור לך להכריע בין המועמדים הסופיים.

אצלי אישית בסוף מה שהכריע את הכף היה ה-GUT FEELING ויש מצב לא רע שזה יהיה המקרה עבור הרבה אנשים.

היי,
אני כבר תקופה מרגיש שמיציתי את מקום העבודה הנוכחי והתחלתי לאחרונה להתראיין.
הולך לי די טוב(מגיע להצעה ב50-60% מהחברות) אבל אני מתקשה להחליט ש'זה זה'

לפעמים אני פחות מתחבר לאנשים/מוצר/החברה,במקרה כזה קל לעשות Reject ולהמשיך הלאה.
הבעיה בחברות שעל הנייר נראות מתאימות,יש כימיה עם הראש צוות העתידי וכו'(מוצר,השקעות בחברה) ,אך עדיין יש חששות כי עד שלא מגיעים למקום עצמו אי אפשר לדעת איך זה באמת.

אחד הדברים שאני בודק זה אם אני נכנס על תקן הרחבה או מחליף מישהו. אם אני מחליף מישהו, מנסה להבין למה הוא עזב.
באופן כללי, תלמד על החברה אונליין: כמה היא צמחה בשנה האחרונה, כמה צמחה בכל שנה מאז הקמתה (מבחינת כ"א, גיוסים, מנויים במוצר.. כל זה רלוונטי), תראה אם יש להם בלוג לחברה וזה אולי יהיה חלון קטן להתנהלות שלהם.

תדמיין שהתקבלת ועבדת שנתיים במקום הזה. מה השורה החדשה בקו"ח תשדר למעסיק הבא?
האם היא תקדם אותי או לא?

קודם כל חשוב שהחברה תהיה מוכרת. גם אם זה לא פאאנג, זו צריכה להיות חברה שעצם זה שעבדת שם אומר עליך משהו.

באופן דומה דמיין את תיאור העבודה שאתה עתיד לעשות ולכתוב בשורת הקו"ח. האם זה ייקדם אותך או לא?

תדמיין שהתקבלת ועבדת שנתיים במקום הזה. מה השורה החדשה בקו"ח תשדר למעסיק הבא?
האם היא תקדם אותי או לא?
מאוד מסכים. זה לדעתי לא רק מאוד חשוב אלא פחות או יותר ה-constant היחידי שיש לך פרט לשכר. המוצר(וספציפית על מה אתה עובד) והראש צוות שלך זה לגמרי משהו שיכול להשתנות כמה חודשים לתוך התפקיד. הרצוי הוא חברה שכשאתה אומר את שמה גורמת לצד השני לקליק בראש בזמן שהוא עושה לך cast לסטריאוטיפ שמקושר אליה ולא חברה שצריך לאיית אותה כמו שם משפחה מוזר :) ולהסביר במה היא עוסקת .

הייתי במצב שלך. וזה מה שעשיתי.

תעשה רשימה של מה חשוב לך. דוגמא לדברים מהרשימה שלי:
1. שכר מסויים
2. עבודה מהבית (עד יומיים במשרד בשבוע)
3. חברה עם מוצר ולא חברת "AI for Cyber to monitor deployments of NFT with Blockchain"
4. אנשים חזקים שאפשר ללמוד מהם
וכו'

ברגע שיש לך רשימה, אתה צריך להתחיל לצאת מהשבלונה של "שיחת הכירות של 15 דקות". שיחת הכירות של 15 דקות זה ל JUNIORים. בשיחה הראשונה אתה צריך לנהל את הדו שיח. אתה שואל את המגייס(ת) את כל השאולת שלך לפי הרשימה שהכנת. שואל על עבודה מהבית, שואל על ציפיות שכר (בגדול עדיף שהם יעלו את נושא השכר, אבל תוודא שאתה מגיעה לחברות שיכולות לשלם את מה שאתה מבקש שלא יקרה מצב שעברת גהינות של 18 ראיונות רק בשביל שבסוף יגידו לך "סליחה, אתה רוצה יותר מידי") וכו'.

ברגע שאתה מגיעה לראיונות טכניים, כששואלים אותך "יש לך שאלות אלינו?" אל תהיה נף נף ותשאל אותם את אותם השאלות שחשובות לך. עבודה מהבית, אנשים חזקים וכו'. אם אתה מרגיש שלא קיבלת תשובות, תבקש מהגייס(ת) שתקבע לך שיחה עם ראש צוות \ ארכיטקט \ CTO.

אם אתה מעוניין לעבוד מהמשרד, תבקש ראיון אחד במשרד. אני יודע שהיום זה קשה, אבל תתעקש על זה. תתפלא כמה ההוואי של המשרד יכול לדכא או ההפך לשנות את ההסתכלות שלך על החברה.

בסוף כל ראיון, תכתוב לך NOTE על ההרגשה שלך - התלהות, תסכול, עניין וכו'. מהר מאוד אנחנו שוכחים מה הייתה התחושה הראשונית שלנו מהחברה אחרי הראיון, אבל התחושה הראשונית היא הכי חשובה (first impression וכל החרא הזה). ככה תוכל לחזור לNOTES שלך ולראות מה הרגשת בכל שלב עם חברה מסויימת.

עריכה: תעיף מבט על האנשים שמראיינים אותך \ חברי צוות \ ראש צוות פוטנציאלי ב LINKEDIN. תראה איפה הם עבדו, כמה זמן, למה עזבו, עם מי עבדו. תחקור גם על החברה עצמה - מה המסיידים, מי ה CTO, מי ה VP ENG, איפה עבדו, האם נראים חזקים. אם יש קונקשנים משותפים - תשאל את דעתם.

בסוף, כמו שכבר אמרו, יש לך בפנים מערכת ציונים. אצלי לדוגמא אין שום סיכוי לחזור לעבודה במשרד מעל יומיים בשבוע, ולכן ל WFH POLICY היה לי ציון גבוה, וחברות טובות, בעלות מוצר טוב וחברה חזקים, אבל עובדים מהמשרד, נפסלו בגלל זה.

תזכור שאתה במצב מנצח. יש לך עבודה, אתה לא לחוץ. השוק בטירוף לא נורמלי. תנצל את זה לטובתך. תחפש עד שתמצא. וכשתמצא - תדע שזה זה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
מרגיש לי כמו נקודה לעבוד עליה בפן האישי.
אין החלטה מושלמת. גם אחרי 5 שנים בחברה מושלמת פתאום מגיע ראש צוות חדש והופ הכל חרא או חבר צוות שממרר את החיים.

תחשוב על זה כך: עשית כמיטב יכולתך להבין וללמוד על החברה\צוות אבל לאיש אין שליטה על העתיד ועל איך דברים יתפתחו. שחרר ותקווה לטוב ותזכור שבכל מקרה, זאת לא חתונה.
קח בחשבון שבכל התחלה חדשה יש קשיי התאקלמות (פונקציה של גיל ונסיון) והם לא מעידים על טיב המקום\צוות אז גם אחרי שתעבור, קח אוויר ותתאזר בסבלנות. דברים נוטים להסתדר.

לא נפלתי על מקום/צוות לא טוב כבר הרבה שנים, למעשה מאז שסיימתי את האוניברסיטה. השנקל שלי הוא לשאלות את השאלות המהותיות בלי לחשוש. מי שלא רוצה לענות או שאין לו תשובה טובה עבורך אז לא תרצה לעבוד איתו/אצלו. בהצלחה!

לכל אחד יש את סט ההעדפות שלו לכן לא אתייחס לזה.
מה שכן חשוב לשים לב זה ל״חירטוטים״ שנועדו למשוך אותך. יש מקומות שמציירים לך x ובסוף אתה מקבל y(דוגמא קטנה: כן אנחנו חברה חדשנית, אנחנו רצים עם הטכנולוגיה החדישה הזאת כבר בפרודקשיין, בסוף מסתבר שזה על סרוויס קטנצ’יק ללא כל משמעות והם רחוקים שנות אור מזה).

לכל אחד יש את סט ההעדפות שלו לכן לא אתייחס לזה.
מה שכן חשוב לשים לב זה ל״חירטוטים״ שנועדו למשוך אותך. יש מקומות שמציירים לך x ובסוף אתה מקבל y(דוגמא קטנה: כן אנחנו חברה חדשנית, אנחנו רצים עם הטכנולוגיה החדישה הזאת כבר בפרודקשיין, בסוף מסתבר שזה על סרוויס קטנצ’יק ללא כל משמעות והם רחוקים שנות אור מזה).
זה סיפור של כל ראיון עבודה בסטארטאפ.
תמיד מבטיחים דברים על הטכנולוגיה ועל הלקוחות ובסוף מסתבר שהכל בולשיט.

זה סיפור של כל ראיון עבודה בסטארטאפ.
תמיד מבטיחים דברים על הטכנולוגיה ועל הלקוחות ובסוף מסתבר שהכל בולשיט.
הרבה פעמים הראיונות כוללים מספר שלבים מול מראיינים שונים. אם המרואיין ישאל את השאלות הנכונות בכל שלב הוא יכול לזהות את החרטא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
G איך לבחור אגח ממשלתי לטווח ארוך? שוק ההון 3
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
ז איך לבחור עבודה אל מול שיקולים אחרים התפתחות אישית 8
שם משתמש בעייתי לבחור קרן כספית: פשוט להטיל מטבע? שוק ההון 38
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I כיצד לבחור קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 126
ל איך לבחור קרן השתלמות - עדכונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
Yos Etf אנרגיה ירוקה - במי לבחור? שוק ההון 0
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
E איך לבחור קרן מחקה של מדד מסוים שוק ההון 38
י לקראת רכישה ראשונה ב IB בסכום גדול, כדאי לבחור ב MKT או LMT? שוק ההון 30
E איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש שוק ההון 6
T נוטה לבחור בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 20
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
T איך לבחור אג"ח שוק ההון 28
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
M איך לבחור ETF שעוקב אחרי מדד גדול בחו"ל? רק עמלות? שוק ההון 2
ארבינקא השפיץ של פירמידת הצרכים - איך לבחור ני"ע בישראל שוק ההון 19
ה איך למצוא\לבחור עורך דין? אוף טופיק 14
unrealx שיקולים שצריך לעשות כדי לבחור אם לבחור קרן ישראלית או זרה שוק ההון 19
P מתקשה לבחור מטרה מוגדרת להשקעה שוק ההון 7
D האם מותר לבחור להעביר הפסדי הון במקום לקזז? שוק ההון 10
ד למה לבחור בברוקר ישראלי / נציגות של אמריקאי ולא ישירות בברוקר זר שוק ההון 11
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
Y הזכות לבחור במוצר הפנסיוני צרכנות פיננסית 16
S איזה בית השקעות לבחור שוק ההון 36
Y למה לבחור תעודת סל ולא קרן מחקה? שוק ההון 9
A איך לבחור ברוקר זר שוק ההון 15
T המלצות לבחור בן 25 יומני מסע אישיים 109

נושאים דומים

Back
למעלה