• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו..

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום רב,
אני מסתכל על מדד תל בונד 40,
פה יש את כל האג"חים שהמדד מושקע בהם:
אגחים בתל בונד40

אני נכנס לכל אגח, מצפה לראות שם 4% או משהו בסביבות, במקום זה אני רואה

מז טפ הנפק 64​

תשואה ברוטו 0.79% . תשלום קרן אחרון 2031, שיעור ריבית קבועה שנתית 0.1% .
מה זה? לא מבין כלום, איך זה הגיוני שהתשואות כל כך עלובות, קודם כל הניירות האלה זזים גם 20% בשנתי, וזה אג"ח לטווח רחוק, אז יש מרכיב עצום כל כך על הסיכון של האגח חברות בגלל זה בעיקר התנועה הרבה באגח חברות, אז מה זה התשואה העלובה הזאת ? איך היא הגיונית?
אני בטוח מפספס משהו1
ממה שאני מבין התשואה ברוטו 0.79% משמעותה שברוטו אם אני ארכוש את האג"ח עכשיו מ2022 עד 2031 ארוויח 0.79% על הכסף (כולל הריביות והקרן שהשקעתי)

עזריאלי אגח ז​

תשואה ברוטו 2.09% , תשלום קרן אחרון 2036 שיעור ריבית 0.9% (שנתי) משולם כל חצי שנה.
דבר כזה הייתי מצפה ל5.5% לפחות במינימום.
אני בטוח מפספס משהו2

לאומי אגח 181​

תשואה ברוטו מינוסס 0.44% (באמאשלכם?)
תשלום קרן אחרון (09/2023) שיעור ריבית 1% קבועה שנתית.
וואו מה הולך

טוב , אז ממה שאני מסיק פה , זה שהשקעה באג"ח של החברות החזקות בישראל, הן אך ורק הימור על הורדת ריבית וביטחון בדירוג האשראי ומצבן. כי להשתמש בהן בתור תחליף רווחי יותר למקמ , ופשוט לבחור בשנה לסחירות של תום הנייר, זה לא הגיוני כי לוקחים את כל הסיכונים בלי הרווח העודף על הסיכון העודף.

מקווה מאוד התשובה היא לא שזה בגלל שהמוסדיים חייבים לקנות לפנסיות של כולנו לפי חוק, ושבעצם דופקים אותנו עם הכרח לקנות את זה בעקיפין, ושלמשקיע הפרטי לא מומלץ בכלל לקנות.

אני נורא אודה לכל מי שיוכל לעזור לי להבין מהם הדברים שאני מפספס פה.

נערך לאחרונה ב:
כן פספסתי את זה אמנם, אבל עדיין המדד יכול לעלות, יכול לדשדש, יכול לרדת, עדיין היה נדמה לי שהתשואות יהיו טובות יותר. אני לא אגע באגחים בארץ.
בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים . והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..

נערך לאחרונה ב:
אני לא אגע באגחים בארץ.
בחו"ל המצב יותר גרוע, שם יש תשואות ריאליות של מינוס 6%.

בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים . והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..
מסכים.

לא ברור לי למה אתה מתמקד בקונצרני, המרווחים מאג"ח ממשלתי קטנים מדי מכדי להצדיק את הסיכון (לדעתי).

בחו"ל המצב יותר גרוע, שם יש תשואות ריאליות של מינוס 6%.
הגזמת. תשואה נומינלית של אג"ח בדירוג גבוה הוא 4.6%, של אג"ח זבל (בדומה לכמעט כל האג"ח בארץ) הוא כבר 7.8%
והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..
לא אנחנו המצאנו את זה, רק יבאנו את זה.

הבנתי שבגרמניה זה הגיע לאקסטרים הריבית השלילית, אבל בארה"ב הTreasury והCorporate Bonds נותנים Yield סביר ומוצדק, נבדק אתמול.
האג"ח הממשלתי הישראלי גם בדיחה.

בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים .
אשמח לנתונים בנושא אם יש לך

איך הגעת לזה? תשואה לשנה של 2.8% כשהאינפלציה היא 9%.

אפשר להשקיע ליותר שנים, אבל אז כבר עדיף מניות.
אין ספק, אבל אני רואה באגחים יותר כצמצום פגיעה מאשר מכשיר השקעה , מבחינתי הגדולה שלהם היא הנזילות לעומת הפקדונות בבנקים, כך שבהינתן הזדמנות שוק מקרית שלעיתים אני מקבל, ואם זה לטווח ארוך או בינוני זה יכול להתבשל בשבועות אחדים, לעיתים זה נגלה לי לפי המערכת שבניתי בימים אחדים, ואז אין לי זמן ללכת לבנק לבקש שיועילו בטובם לשחרר לי את הכסף מהפקדון, גם אם הם יסכימו אני אוכל להגיד שלום להזדמנויות שהיו.

אשמח לנתונים בנושא אם יש לך
אני מאמין שאוכל אבל מעולם לא ריכזתי את הדברים לכדי הוכחה חותכת של הסוגיה הספציפית הזאת- עם מספרים , גרפים אקסלים , לדעתי זאת משימת מחקר עמוקה. הדברים אצלי מסודרים לפי מערכות לצורך מטרות פונקציונאליות-פרקטיות. אחד הרמזים זה השקלול הנמוך והלא מבוטא כהלכה שיש לעליות המחירים בנדלן על המדד. אי אפשר לקנות פה דירה במרכז בלי הון עצמי ראשוני או שכר עצום. פעם היו אומרים את זה , למרות שזה היה אפשרי אך קשה מאוד, היום למי שאין זה לא רק קשה מאוד, זה בלתי אפשרי. עם ההתגמשויות שיאלצו לעבור עדיף להם לצאת מהמרכז כבר. ובזמן שנוצרו פערי מעמדות חדשים עמוקים חדשים במדינת ישראל בגלל האינפלציה, המדד 3.6% - מרגיש כמו נתון של האירנים בתקופת הקורונה.

נערך לאחרונה ב:
אני נורא אודה לכל מי שיוכל לעזור לי להבין מהם הדברים שאני מפספס פה.
כפי שציינו מדובר בצמוד מדד.
מכאן מדובר בתשואה פנומנלית (יש לי גם פוסט בנושא)

אם תקח תל בונד 20, אתה גם מוגן אינפלציה (שזה החלום של הרבה אנשים) וגם מקבל + 1.2%

מה שאני לא מבין, זה למה אנשים קונים זהב להתגונן מאינפלציה, שהאם זה מגן או לא , זה ספקולטיבי, לעומת האגח שהוא בהגדרתו מגן

מה שאני לא מבין, זה למה אנשים קונים זהב להתגונן מאינפלציה, שהאם זה מגן או לא , זה ספקולטיבי, לעומת האגח שהוא בהגדרתו מגן
כי הם קראו בפורום כזה או אחר שזה גידור טוב לאינפלציה או שזה מה שיועץ בבנק אמר להם.
היום יועץ בבנק גער בלקוחה שלי שבאה לקנות S&P500 למה היא לא מגדרת את הדולר ולמה היא לא קונה גם נסדק ודאו-ג'ונס.

כי הם קראו בפורום כזה או אחר שזה גידור טוב לאינפלציה או שזה מה שיועץ בבנק אמר להם.
היום יועץ בבנק גער בלקוחה שלי שבאה לקנות S&P500 למה היא לא מגדרת את הדולר ולמה היא לא קונה גם נסדק ודאו-ג'ונס.
אף אחד מהדברים האלה הוא לא *מופרך* באמת.
אולי חוץ מהדאו-ג'ונס.

האג"ח נותן לך הגנה מאינפלציה לפי המדד של הלמ"ס (2% בזמן שהמחירים עולים ב- 20%).
זהב נותן הגנה מהאינפלציה האמיתית, אבל עם הרבה רעש.

כולם מופרכים באמת.
נו, בוא נעבור. האמריקאים כבר הדגימו שאין להם שום כבוד למטבע שלהם, ובעצם הדפסה מסיבית זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות מול החוב שלהם. תעודה מגודרת תהיה לדעתי מוצלחת יותר - אם לא תהיה קטסטרופה שקלית (וזו הסיבה שאני נמנע).

לגבי נסד"'ק מול סנופי - קורלטיבים, כן, אבל לא זהים. מכיוון שאנחנו לא יודעים מי יהיה מוצלח יותר, אין מניעה להחזיק חצי-חצי אם קשה להחליט.

נו, בוא נעבור. האמריקאים כבר הדגימו שאין להם שום כבוד למטבע שלהם, ובעצם הדפסה מסיבית זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות מול החוב שלהם.
מה שיטיס את האינפלציה והמניות לשמיים בטווח הארוך, גידור מטבע לא יעזור לך, ההפך אולי הוא יפגע בך (כמו שאנחנו רואים בשנה האחרונה).

לגבי נסד"'ק מול סנופי - קורלטיבים, כן, אבל לא זהים. מכיוון שאנחנו לא יודעים מי יהיה מוצלח יותר, אין מניעה להחזיק חצי-חצי אם קשה להחליט.
נסדק כלול בסנופי, אם אתה קונה נסדק בנוסף אתה פשוט מחזק את סקטור הטק, זה הכל.
אין לי מושג מי יהיה מוצלח יותר, אני יודע איזה מפוזר יותר ומסוכן פחות.
אם אתה קונה סלט ירקות גם עם מלפפונים בפנים אין צורך לרכוש גם מלפפונים בנוסף.
סנופי הוא מדד רחב לכל הדיעות, נסדק הוא לא.

בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים .
אם זה היה נכון המשקיעים היו יודעים על זה והיית מוצא פער בין אגח צמוד מדד ללא צמוד שמראה על אינפלציה יותר גדולה מהאינפלציה שנמדדה לאורך זמן.

אני מאמין שאוכל אבל מעולם לא ריכזתי את הדברים לכדי הוכחה חותכת של הסוגיה הספציפית הזאת- עם מספרים , גרפים אקסלים , לדעתי זאת משימת מחקר עמוקה.

אחד הרמזים זה השקלול הנמוך והלא מבוטא כהלכה שיש לעליות המחירים בנדלן על המדד...
נתון ראשון לידיעתך, דירות למכירה לא כלולות במדד המחירים לצרכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א איך זה הגיוני שמחירי מניות עולים? שוק ההון 23
E איך זה הגיוני שהמקבוק אייר הזה כזה זול? :\ אוף טופיק 36
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 58
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
mudale222 האם זה סביר לחתום אוואל? נדל"ן 13
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
ק להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 602

נושאים דומים

Back
למעלה