• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי

solidix2

משתמש רגיל
דירוג
283
התזרים החודשי הנדרש הוא ~3K-5K ש"ח.
משך השקעה: ארוך מאוד

אשמח לשמוע רעיונות, אני מודע לעובדה שהנושא כללי מידי אבל הדרישה הקשיחה היא אחת - תזרים יציב של ~3K-5K ש"ח.
כמובן שאם חסרים פרטים אשמח לפרט יותר.

תודה

בלי לדעת שום פרט אחר, הייתי אומר דירת מגורים. בגלל שההכנסה משכירות תהיה לא ממוסה, בתזרימים האלה.
הפוקוס שלנו הרי הוא לקבל תזרים טוב, לאו דווקא להצמיח את ההון.

מניות דיבידנד? אבל 1M לא מספיק לתזרים שלך. צריך כמעט כפול.
,תשאל את @daat99 או שתחפש דיבידעת.

נערך לאחרונה ב:
למכור covered calls כנגד כל גוש של 100 מניות שאתה מחזיק או אם אתה מוכן להסתכן יותר לקנות LEAPS (אופציות call שתוקפן יותר משנה) ולמכור כנגדם אופציות.

תסלח לי, אבל זה שאתה דורש משהו לא אומר שתמצא דרך סבירה עם ההון שאתה מציג.
תזרים יציב של ~3K-5K ש"ח
אם תשאיר בפק"מ ותמשוך כל חודש אז כבר יש לך 250 חודשים. זה מספיק? אם כן, אז למה להסתבך. אם לא, אז מדוע לא, ומהן הדרישות האמיתיות?

שאלה קשה מאוד...

נשמע לי סכום מאוד נמוך בשביל הצפי התזרימי שלך וגם שיהיה קבוע (יחסית)

אני מציע לשלב בין התשובות.
פק"מ נותן אורך השקעה של השקל האחרון של 20 שנה. ז"א שאופק ההשקעה של הכסף הוא לא ארוך מאוד, אלא חלקו נדרש באופן מיידי, חלקו לאחר מכן, וחלקו למשך עשורים.
תחלק את הכסף ל"קופות" שונות לפי אופק ההשקעה ובהתאם תשקיע, תוך התחשבות בסיבולת סיכון של המצב שלך.
אולי מתאים לך 5 שנים קרובות בפקמ, ושאר הסכום ב100% מניות ככה שיספיק לך בין 5-30 שנה נוספות מעבר ל5 הראשונות? ואולי מתאים משהו אחר.

ככל שכתבתי חשבתי על כך שיש הרבה דמיון בין השאלה לבין תכנון נכסים לפרישה. ממליץ לעיין בבלוג ern, תקבל כמה כיוונים

אשמח לשמוע רעיונות, אני מודע לעובדה שהנושא כללי מידי אבל הדרישה הקשיחה היא אחת - תזרים יציב של ~3K-5K ש"ח.

תודה

תזרים יציב ובורסה זה לא משהו שהולך ביחד בזמן הקרוב.
מעבר לזה, הדרישה שלך היא 3-6 אחוז שנתי. זה די הרבה.
6% זה היסטורית ~100% מניות וזה מאוד לא יציב.
אג"ח יתנו יותר יציבות אבל הריבית מאוד נמוכה היום.
אולי אג"ח קונצרני בדירוג גבוה ייתן לך אזור ה2.5%.

התזרים חייב להיות מיידי? האם אפשר נגיד תזרים כזה עוד 3-5 שנים?
בגדול דירה קטנה וזולה בפריפריה יכולה לעשות שכ"ד של 2000-2500 בחודש.
אולי בתקופה הזאת אפשר יהיה למצוא מציאות ב800-900 אלף (לא בטוח, לא מאוד מכיר).
אם אתה מוכן לדחות קצת את קבלת התזרים, אפשר לקחת משכנתא קטנה לכמה שנים, ושאר הכסף לשים בשוק ההון במדדים מובילים, או מניות דיבידנדים.
אם אתה חייב קשיח תזרים כזה ויציב, זה ממש תנאים לא פשוטים.

לא ממליץ או מייעץ

בגדול דירה קטנה וזולה בפריפריה יכולה לעשות שכ"ד של 2000-2500 בחודש.
אולי בתקופה הזאת אפשר יהיה למצוא מציאות ב800-900 אלף (לא בטוח, לא מאוד מכיר).
אתה באמת לא מכיר וחבל להטעות.
יש ב"פריפריה" גם דירות ב-400 אלף. ובטח כאלו שמייצרות יותר מ-2500 ש"ח בחודש בהשקעה של מיליון.

ייתי אומר דירת מגורים
חשבתי על דירת מגורים אבל הדרישה היא נכס קרוב לבית ושם המחירים הרבה יותר גבוהים ממיליון, נראה לי מטורף להשכיב סכום כזה גדול ב4 קירות בעיר אחת במדינה אחת מוקפת אוייבים מה גם שמחירי הדיור בישראל מנופחים בטירוף.
פשר להחזיק תיק ני"ע ולמכור כל חודש בסכום הזה.
מסוכן מידי עקב דרישת נזילות חודשית.
מניות דיבידנד
חשבתי על זה והתחלתי קצת לקרוא חומר בנושא, כולל בדיבידעת ובבלוגים זרים, יש את הרשימה של החברות שלא הקטינו דבדנדים יותר מX שנים אבל זה דורש התעסקות, הבנתי שזה לא עבודה שוטפת אז אפשר לקרוא להשקעה הזו פסיבית+. אשמח לשמוע על עוד דעות בגזרה הזו.
למכור covered calls כנגד כל גוש של 100 מניות שאתה מחזיק או אם אתה מוכן להסתכן יותר לקנות LEAPS (אופציות call שתוקפן יותר משנה) ולמכור כנגדם אופציות.
אני ממש לא מבין בזה וזה נשמע מסוכן לההחריד.
אני מציע לשלב בין התשובות.
פק"מ נותן אורך השקעה של השקל האחרון של 20 שנה. ז"א שאופק ההשקעה של הכסף הוא לא ארוך מאוד, אלא חלקו נדרש באופן מיידי, חלקו לאחר מכן, וחלקו למשך עשורים.
תחלק את הכסף ל"קופות" שונות לפי אופק ההשקעה ובהתאם תשקיע, תוך התחשבות בסיבולת סיכון של המצב שלך.
אולי מתאים לך 5 שנים קרובות בפקמ, ושאר הסכום ב100% מניות ככה שיספיק לך בין 5-30 שנה נוספות מעבר ל5 הראשונות? ואולי מתאים משהו אחר.

ככל שכתבתי חשבתי על כך שיש הרבה דמיון בין השאלה לבין תכנון נכסים לפרישה. ממליץ לעיין בבלוג ern, תקבל כמה כיוונים
אהבתי את התשובה הזו, אני בעד שילוב בין מספר אפשרויות להורדת הסיכון. אני צריך לבדוק את נושא הפק"מ, מה הריבית שניתן לקבל אם סוגרים ל10 שנים+ אבל עם אפשרויות יציאה?
*בדקתי בבנק ירושלים, פק"מ עם ריבית הכי גבוהה שהכסף סגור ל5 שנים נותן 1.5% לשנה, זה ממש כלום.

תודה לכולם! ממש פתחתם לי את הראש בקטע חיובי :)

נערך לאחרונה ב:

תודה

אני מסכים עם מי שהציע דירת מגורים.
בייחוד עם כרגע אינך מחזיק אף דירה.
תמורת מליון ש"ח תוכל למצוא דירה סבירה שתניב 3,000 ש"ח בבאר שבע למשל. אולי אפילו קצת יותר מ- 3,000 ש"ח.
יחד עם זאת, לא הייתי נכנס להרפתקה של דירות זולות במיוחד.

דירה. אולי אפילו עם משכנתא קטנה (אם ההפרש בשכירות גדול מהחזר המשכנתא הנדרש)

חשבתי על דירת מגורים אבל הדרישה היא נכס קרוב לבית ושם המחירים הרבה יותר גבוהים ממיליון, נראה לי מטורף להשכיב סכום כזה גדול ב4 קירות בעיר אחת במדינה אחת מוקפת אוייבים מה גם שמחירי הדיור בישראל מנופחים בטירוף.
לדעתי, אם זה מה שאתה חושב על הנדל״ן המקומי, אז נשאלת השאלה מדוע אתה ממשיך להתגורר פה או לכל הפחות עובד על הגירה החוצה.
לא היית משקיע פה את כספך בדירת מגורים, אז לבנות פה חיים ולגדל ילדים...?
אתה תמיד יכול להמשיך לשבת על הגדר, זה לגיטימי לחלוטין. אפילו שנים. אבל אתה זה שרוצה להתחיל לקבל תזרים עכשיו, הלא כן? כמה זמן אתה תחכה כדי להינות מהפריווילגיה הזאת של לקבל שכר דירה? אם המחירים יחזרו להערכות שווי של לפני 2008 רק עוד עשור, זה יהיה בסדר מבחינתך שנתת לכל שכר הדירה של העשור הקרוב לעבור לך? סתם נקודות למחשבה... אין לי תשובה לזה כי אני לא מתעניין בנדל״ן כלל.
חשבתי על זה והתחלתי קצת לקרוא חומר בנושא, כולל בדיבידעת ובבלוגים זרים, יש את הרשימה של החברות שלא הקטינו דבדנדים יותר מX שנים אבל זה דורש התעסקות, הבנתי שזה לא עבודה שוטפת אז אפשר לקרוא להשקעה הזו פסיבית+. אשמח לשמוע על עוד דעות בגזרה הזו.
אישית, אני יותר הטיפוס של דיווידנדים. בשבילי, זו לא עבודה קשה כי אני מחובר לחדשות על פיננסים כל הזמן בתור תחביב. קשה לי לדמיין את עצמי אבל עושה שיפוצים ומזמין תיקונים לשוכרים שלי, אם היתה לי דירה להשקעה. אבל יש פה אנשים בפורום שטוענים שזה קלי קלות בשבילם והם אפילו נהנים מהניהול הזה. כל אחד, ומה שעושה לו את זה...
אבל אני אגיד לך דבר אחד - כדאי לך להיפרד מהרעיון שאתה פשוט תשים את הכסף איפשהו והוא לא יצטרך ממך שום ניהול, קבלת החלטה או התעסקות אף פעם, אם בטעות חשבת שזה עובד ככה. זה הכי פסיבי שאפשר להשיג בעולם שלנו, פחות או יותר. אם זה לא טוב לך, אתה תמיד מוזמן לחזור לבעל הבית, בעבודה ;)

קרן ריט זו האופציה הפשוטה ביותר.
סלע קפיטל נדלן, ריט 1 (ויש עוד כמה). רובן מאוד זולות כי קורונה ככה שסביר שאתה עושה עסקה טובה. (למרות שתמיד אפשר להמשיך לרדת).
תשואת הדיבידנד תיתן לך את התזרים שאתה זקוק לו. ואלה חברות שמנוהלות לפי תקנון שמגן על המשקיעים מסיכונים מופרזים וניגודי עניינים.

הדבר המיוחד בקרנות האלה זה שהן פטורות ממס חברות בתנאי שהן לא ממונפות מידי, (עד 60%) משקיעות 90% מהנכסים בישראל, ומחלקים (כמעט) את כל הרווחים כדיבידנד.

מסוכן מידי עקב דרישת נזילות חודשית
התייחסת למניות כלליות בצורה שונה מאשר ל-
בעיני יש אשליה שמכירת מניות שונה בטיבה מקבלת דיווידנד. מדובר בשני המקרים בנכס מסוכן, ואותו נכס שצומח ו"נאכל" במקביל.
יש הבדל מיסויי לרעת דיבידנדים. וכמו שאמרת יש אלמנט אקטיבי בבחירת אותן מניות דיבידנד.
היתרון בדיבידנד הוא פסיביות בקבלת הכסף (לחשבון ההשקעות).

היי
אספר לך מה אני הייתי עושה,
לוקח הלוואה לכל מטרה מבנק יהב 350K, רוכש בניין קטן בצפון אנגליה בתשואה נטו של 6%,
ממנף את הבניין באנגליה (ניתן כיום מעל שווי של 300K פאונד כשיש ניסיון של שנה כמשקיע),
מדובר במשכנתא בלון בריבית של 4.5% ל 25 שנים (ניתן להעריך עד לגיל 99),
מסלק את ההלוואה בבנק יהב, ועם הסכום הנותר רוכש 2 דירות קטנות בתשואה משכירות של 5.2%.

לסיכום, מדובר בהשקעה כוללת של 2M ש"ח, עלויות מימון שנתיות (ריבית בלבד) 45,000 ש"ח,
הכנסה שנתית נטו 115,000 ש"ח,
בקיזוז עלויות המימון נישאר בכיס 70,000 ש"ח בשנה, סכום התחלתי (בזכות פחת המבנה וריבית המימון לא אשלם מס על השכירויות),
מדובר בהכנסה חודשית נטו של 5,833 ש"ח,
מכאן זה ילך ויצמח בזכות העלייה של השכירויות, בנוסף ערך הנכסים גם הוא יעלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
amidar הייתם משקיעים פה? וגם - המון (!!!) גילוי נאות... אוף טופיק 2
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
Ron.B מחאת הדיור- איך הייתם מנהלים אותה? אוף טופיק 255
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50

נושאים דומים

Back
למעלה