• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

הוריי פנסיונרים שעובדים חצי משרה, הם צברו הון מסויים, והם ממש לא מבינים בכל מה שקשור להשקעות, אנשים מאוד בסיסיים ופשוטים.

הם צברו כמיליון בעו"ש, ועובדים כמו שאמרתי חצי משרה + מקבלים פנסיה.

האם יש משהו שכדאי להם לעשות, לעזור בשמירת הכסף שבעו"ש, בהנחה שהם סולדים ולא מבינים בכל מה שקשור לשוק ההון וכו' ? או שזה מאסט להכניס אותם לשם, גם אם הם לא מבינים וסולדים ממנו ? מה ההורים שלכם עושים ?

(כהערת אגב-
אם אני לא טועה, גם ברוח הסולידית, ככל שאתה מתקרב לפנסיה, החשיפה למניות בכל מקרה צריכה לפחות, להפחית סיכון, גם אם הם היו משקיעים, אז אני מניח שהאחוז המנייתי צריך להיות נמוך, כי לפנסיונרים יש טווח השקעה קצר יותר, ולכן הסיכון לירידות בטווח קצר של השוק הוא גבוה יותר.)

חסרים הרבה נתונים.
השאלה הראשונה והחשובה בעיני היא האם היום ובטווח הנראה לעין ההכנסות השוטפות מכסות את ההוצאות השוטפות.
אם לא, אז צריך כמובן להקצות חלק מההון לכיסוי הגירעון.
אם כן, אז באמת עולה השאלה במה להשקיע. אתה צודק שבאופן כללי הטוח קצר, אבל זה תלוי בנסיבות. זוג בני 60 פלוס בריאים ועובדים בהחלט עשויים להזדקק לכסף לדיור מוגן, למשל, בעוד 20-30 שנה וזה הרבה זמן של שחיקה אינפלציונית בעו"ש.
אני מקווה בשביל הוריך ובני דורם שבקרוב יחזרו הפקדונות שמאפשרים לשמור על ערך הכסף וקצת יותר מזה.

ההורים שלי וחמיי מכסים את ההוצאות השוטפות בהכנסות שוטפות ואת השאר משקיעים בשוק ההון באחוז מנייתי לא נמוך.
אני מבין בהשקעת יותר מהם וכנראה לא פחות ממי שיועץ להם, ומסיבות מובנות, לא מייעץ אלא אם שואלים אותי במפורש לגבי עניין נקודתי.

עריכה: סכום גדול בעו"ש זה דבר פסול בעיני. גם מקשה על מעקב אחרי הכנסת והוצאות וגם פרצה קוראת לגנבים מסוגים שונים, בפרט אצל אנשים מבוגרים.

נערך לאחרונה ב:
עריכה: סכום גדול בעו"ש זה דבר פסול בעיני. גם מקשה על מעקב אחרי הכנסת והוצאות וגם פרצה קוראת לגנבים מסוגים שונים, בפרט אצל אנשים מבוגרים.
החלק הגדול סגור בפיקדון, אם כי בימינו הם אפסיים.

השאלה איך אתה מלמד אנשים בני 72 להשקיע, ובמה.

מה ההורים שלכם עושים ?
פתחנו להם חשבון במזרחי לטובת פיקדונות צמודים מדד
יש להם היום קרמבולה, תות ותפוז (יש פשוט מגבלת סכום לכל אחד וחלונות יציאה שונים)
זה לרוב נותן להם הצמדה למדד או חצי אחוז תשואה שנתית מה שיותר גבוה

במקביל מחזיקים נדל"ן עם שכר דירה יחסית יציב

כמובן שלא מייעץ וגם צריך להיזהר עם השקעות כסף של ההורים זה נפיץ וגם גורם לך לבחור את הסיכון בשבילהם שלא תמיד מבינים עד הסוף

נערך לאחרונה ב:
תוהה באיזה שלב עידוד אחד הילדים לא להתחתן ובמקום זאת לסעוד את הוריו ולכלכל אותם, תיהפך לפרקטיקה מקובלת. או שאני צופה יותר מידי בטלויזיה וקורא יותר מידי על אל-הורות לדעתכם?

למרות שזה לא הכלי הכי משתלם בלשון המעטה - קופת גמל להשקעה.

החלק הגדול סגור בפיקדון, אם כי בימינו הם אפסיים.

השאלה איך אתה מלמד אנשים בני 72 להשקיע, ובמה.
אם הם הגיעו לגיל 72 בלי להשקיע במניות, אז אכן פקדון נשמע פתרון טוב.
מה דעתם בנושא?

ההורים שלי מנהלים את הכסף שלהם בקופות גמל, אחת להם, ועוד אחת לטובת סיוע בדיור לדור הבא.

אם הם הגיעו לגיל 72 בלי להשקיע במניות, אז אכן פקדון נשמע פתרון טוב.
מה דעתם בנושא?
אני לא חושב שיש הבדל בניתוח שצריך לעשות לפני שמשקיעים,רק בגלל שהמשקיע הוא מבוגר.
הכל תלוי במטרת ההשקעה, טווח ההשקעה וסיבולת הסיכון של המשקיע.
למשל אם ההשקעה היא לטובת ירושה אז ניתן להשקיע במניות באחוז המתאים לסיבולת הסיכון.
אם נדרש לטובת ייצור קצבה נוספת לצריכה שוטפת אז זה משהו אחר שדורש נכס שמניב הכנסות קבועות. דווקא נדלן יכול להתאים לאנשים מבוגרים, גם נכס שמייצר תזרים קבוע, גם נכס ריאלי ששומר על ערכו ומגן מאינפלציה. גם תנודתיות נמוכה.

אני לא חושב שיש הבדל בניתוח שצריך לעשות לפני שמשקיעים,רק בגלל שהמשקיע הוא מבוגר
אין הבדל בניתוח.
יש הבדל ברצון לשנות מנהגים ותיקים ואולי פחות נכונות להסתכן (בלי קשר לטווח ההשקעה שאכן עשוי להיות ארוך כפי שכתבתי).

כמו שאמרו פה, רק לשמור שהם לא יפלו לעוקץ.
העוקצים יכולים להיות מתוחכמים.
אפשר לשים את הכסף אולי בחשבון חדש אחר על שמם כך שהוא לא יהיה נגיש להם בקלות אפילו אם הם ירצו, אלא הם יצטרכו להגיע לבנק בשבילו.
אתה צריך לפחד ממצב שבו הם משתכנעים לתת את הסיסמה לחשבון/לבצע העברה/לתת שליטה במחשב וכו.

קופות גמל להשקעה, מאפשרות עד 70 אלף בשנה לא ?
לכל אחד מהם.
יש להם כמיליון ש"ח.
בהנחה שהמטרה היא תיק עם סיכון נמוך יחסית, אין צורך להכניס את כל הכסף, אלא רק אחוז ממנו למסלול מנייתי. השאר יכול גם לשבת בעו"ש כחלק הסולידי של התיק.
אם הם מכניסים 140,000 ש"ח לקופ"ג להשקעה במסלול מנייתי, זה שם אותם על כ 15% מנייתי מהתיק כולו. תוך שנה הם יכולים להגיע כבר ל30% מנייתי, לא יודע מה הרכב התיק שהם מעוניינים בו, אבל אם מדובר על תיק עם אחוז מנייתי נמוך, הם יגיעו להקצאת הנכסים הרצויה תוך שנתיים-שלוש.

לכל אחד מהם.

בהנחה שהמטרה היא תיק עם סיכון נמוך יחסית, אין צורך להכניס את כל הכסף, אלא רק אחוז ממנו למסלול מנייתי. השאר יכול גם לשבת בעו"ש כחלק הסולידי של התיק.
אם הם מכניסים 140,000 ש"ח לקופ"ג להשקעה במסלול מנייתי, זה שם אותם על כ 15% מנייתי מהתיק כולו. תוך שנה הם יכולים להגיע כבר ל30% מנייתי, לא יודע מה הרכב התיק שהם מעוניינים בו, אבל אם מדובר על תיק עם אחוז מנייתי נמוך, הם יגיעו להקצאת הנכסים הרצויה תוך שנתיים-שלוש.
אם זה לא סוד, המסלול המנייתי של הוריך - כללי/סנופי/ישראלי ?

אם זה לא סוד, המסלול המנייתי של הוריך - כללי/סנופי/ישראלי ?
אני לא מכיר את כל התיק שלהם (הם ילדים גדולים ומנהלים את הכסף שלהם בעצמם. משתדל לא להתערב להם אלא אם הם שואלים לדעתי) אבל כן יודע שהם מגוונים בין אפיקים שונים - חלקם מנוהלים וחלקם פסיביים.

תלוי מה רמת ההוצאות של ההורים, תיק של 1משח באחוז מנייתי נמוך הוא בסיכון יותר גבוה מאשר אחוז מנייתי גבוה. בהתבסס על נתונים היסטוריים. שים לב שאני משתמש בהגדרת סיכון שונה מהרגיל - הרגיל: תנודתיות התיק. ההגדרה במשפט הזה: הסיכוי לסיים את הפרישה בלי שינוי לרעה ברמת ההוצאות.

קונטקסט חסר הוא איפה החסכונות שלהם עומדים ביחד לכלל ה 400.

לגבי מה אפשר לעשות כיוון אחד כמו שאמרו הוא לבדוק את הגמישות שלהם ללמוד ולחקור את התחום. מהסביבה הפרטית שלי אני חושב שאצל מעטים זה יגרום לשינוי בהערכת סיכונים / הרגלים וכו.

כיוון נוסף - למנף כלים שהם כבר מרגישים איתם בנוח, כדי לייצר תשואה לכסף. לדוג' יועץ השקעות בבנק / הזרמת מזומנים לקופת גמל / קניית דירה להשקעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D תשלום שובר ע"י ההורים נדל"ן 2
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
ס לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
N לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
נ מוקדש לכל ההורים שבסוף עצביהם באוגוסט אוף טופיק 141
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
deussex שאלה עבור ההורים לשמירת ערך הון בעו"ש שוק ההון 10
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
ד עזרה בניהול החשבון של ההורים שוק ההון 8
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
ד לא מצליח לצאת מהבית של ההורים אוף טופיק 232
P יציאה לדרך חדשה ועזיבת בית ההורים לראשונה בגיל 31 יומני מסע אישיים 9
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
Will Smith האם על ההורים מצופה לתמוך כלכלית בילדיהם? צרכנות פיננסית 65
כ קופת גמל להשקעה דרך ההורים צרכנות פיננסית 29
ד תיקון 190 ע''ש ההורים ככלי השקעה שוק ההון 2
EverydayGuy השקעה במכשירים פיננסים דרך ההורים שוק ההון 5
I התייעצות פרוצדורלית - השקעה עבור ההורים שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
א התיעצות עם ההורים שבינכם אוף טופיק 28
L לחזור לגור אצל ההורים? צרכנות פיננסית 13
gb10 לעזוב את ההורים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 181
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה