• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

איך אתם מגייסים נשימה עמוקה בהשקעות ארוכות טווח ועצלות?

מוריה

משתמש ותיק
דירוג
577
בשלב לימוד וגילוי כל תחום חדש בעולם ההשקעות,
וכמובן בזמן בניית תיק השקעות, או אפילו חיפוש נכס בנדלן, מעורב המון אדרנלין.
התלהבות,
תקווה,
זה די מסעיר חושים.
ואז... יש בכל השקעה את הזמן- שבו אתה צריך לתת לכסף/לנכס לעבוד. לשכוח ממנו.
אני שמה לב שקשה לי מאד בתקופות המתות, של צבירת הון שקט לצורך ביצוע השקעה נוספת.
מרגישה שאין לי סבלנות.
רוצה כבר להיות עשר שנים קדימה... (לא באמת, רק בקטע הכלכלי)
בזמן האחרון זה ממש מציק לי! כאילו לא יודעת מה לעשות לקדם את העניינים יותר...
אני מוצאת שאני שורפת הרב זמן של שיטוט באינטרנט וחיפוש בנושאים האלה, כי זה מה שכרגע יש לי לעשות...
וזה לא טוב בכלל, זה זמן שבו אני יכולה להשקיע בדברים פרודוקטיביים, שגם יכניסו לי כסף.
עצות???????????????

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
508
זו בדיוק הסיבה למה הרבה אנשים לא מצליחים בהשקעות שלהם.. אי אפשר לשבת בשקט.
כל עוד את לא פועלת ועושה דברים רק בשביל להרגיש שאת עושה משהו אז מצבך טוב. אם את כן רוצה לעשות משהו אז למה שלא תקראי יותר על ההשקעות שכבר יש לך, תלמדי על החברות שאת מחזיקה (למשל) וכדומה. ככה שיהיה לך עוד כסף זמין תוכלי לקבל החלטה יותר מושכלת לגבי איפה שווה להוסיף ואיפה לא.

EryX

משתמש ותיק
דירוג
235
בשלב לימוד וגילוי כל תחום חדש בעולם ההשקעות,
וכמובן בזמן בניית תיק השקעות, או אפילו חיפוש נכס בנדלן, מעורב המון אדרנלין.
התלהבות,
תקווה,
זה די מסעיר חושים.
ואז... יש בכל השקעה את הזמן- שבו אתה צריך לתת לכסף/לנכס לעבוד. לשכוח ממנו.
אני שמה לב שקשה לי מאד בתקופות המתות, של צבירת הון שקט לצורך ביצוע השקעה נוספת.
מרגישה שאין לי סבלנות.
רוצה כבר להיות עשר שנים קדימה... (לא באמת, רק בקטע הכלכלי)
בזמן האחרון זה ממש מציק לי! כאילו לא יודעת מה לעשות לקדם את העניינים יותר...
אני מוצאת שאני שורפת הרב זמן של שיטוט באינטרנט וחיפוש בנושאים האלה, כי זה מה שכרגע יש לי לעשות...
וזה לא טוב בכלל, זה זמן שבו אני יכולה להשקיע בדברים פרודוקטיביים, שגם יכניסו לי כסף.
עצות???????????????

אין בזה שום היגיון, אם את יודעת שהכסף שלך צומח לאט, לדאוג שהוא לא צומח מהר זו מחשבה פשוט לא הגיונית.
תתרכזי באיך את מכניסה עוד כסף לתיק מאשר במה הוא עושה כרגע או יעשה עוד עשר שנים, תמצאי עוד אפיקי רווח ותנסי להגדיל לא רק את אחוז X החיסכון החודשי לתיק אלא גם את הכמות הסופית של כסף שממנה נגזר האחוז הזה. תקופות מתות הן זמן מעולה ללמוד ולהתפתח וגם לעשות כסף מההתפתחות הזו(כמו המאמר הזה של הסולידית)

מוריה

משתמש ותיק
דירוג
577
נכון... לא מדובר בהגיון.
יש אי שקט שנוצר מהבנה מה הכסף יכול לעשות, ואנשים אקטיביים קשה להם לחכות...

עוד עצות ?????
ממי שיודע על מה אני מדברת והרגיש את חוסר הסבלנות הזה, האדרנלין הזה שאין לו מה לעשות כרגע?

Limit

משתמש ותיק
דירוג
296
עצות???????????????
בהחלט מזדהה :).
בשבילי, העיסוק בהשקעות הפך לתחביב. יכול להיות שיותר רווחי שהתחביב שלי יהיה לפתוח חברות סטרטפ שנמכרות במליארד דולר, אבל יש גם תחביבים יותר גרועים מללמוד איך להשקיע D:. כל עוד התחביב לא בא על חשבון עבודה ״אמיתית״, לא רואה בזה נזק גדול.
לדעתי, מומחה אמיתי יודע הרבה יותר מאשר הוא באמת עושה. אז נכון, סתם להשקיע ב 1159235 זה לא מאוד מסובך. אבל, החיים מזמנים דברים שהם לא תמיד ״סטנדרט״. אולי פתאום התחלף מנהל ואת מעוניינת לפרוש כמה שיותר מהר? אולי דווקא העבודה סבבה, ורוצים להשאר לפחות ל 10 שנים הקרובות? אולי גילו תרופה חדשה שמגדילה את תוחלת החיים ב 10 שנים? אולי צצה הזדמנות השקעה לא במניות וצריך להחליט כמה להשקיע בה? הפואנטה היא שהתחביב של לקרוא על השקעות אמנם לא מועיל באופן מיידי, אבל כשהנסיבות ישתנו ותצטרכי לקבל החלטה - זה בהחלט יועיל להיות מומחה. ולפעמים, אבל ממש רק לפעמים, אפילו מגלים שיטות חדשות וזוית הסתכלות חדשה על ההשקעה - קרה לי בתחילת השבוע, והייתי מבסוט ביותר :lol:
לסיכום, לא בהכרח שמדובר בשריפת זמן, אלא בתחביב מהנה שבהחלט יש לו מקום, כל עוד הוא מהנה.
ואם זה כבר לא מהנה - זה כנראה לא שונה במיוחד מהתמכרות לפייסבוק/חדשות/וכו׳ (ובהחלט אפשר לקרוא עוד על Internet Addiction Disorder - זה כנראה לא בעיה מאוד נדירה בימנו)

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
2,297
עוד עצות ?????
ממי שיודע על מה אני מדברת והרגיש את חוסר הסבלנות הזה, האדרנלין הזה שאין לו מה לעשות כרגע?
בינג' סדרות שכבר מזמן רצית לראות.

MMM

משתמש ותיק
דירוג
1,212
אני עושה להנאתי מסחר יומי בתיק דמו. לפעמים מרוויח, לפעמים מפסיד, הכל בכאילו. הצחוק הוא שכאשר אני מרוויח אז זה עושה אותי שמח כי אני מרגיש חכם, וכאשר אני מפסיד זה עושה אותי שמח כי אני לא באמת מפסיד כסף. בקיצור, ממליץ בחום על משחק יומי בתיק דמו בלי לגעת בתיק ההשקעות.

OiNK

משתמש ותיק
דירוג
97
עוד עצות ?????

לנסות לאמץ פרספקטיבה יותר הוליסטית. להתרכז במה שעכשיו ולא במה שיקרה בעתיד. להבין שכסף זה אמצעי ולא מטרה. להבין שמה שחשוב בחיים זה המשפחה, החברים והחיים עצמם. להפנים שה״אי שקט שנוצר מהבנה מה הכסף יכול לעשות״ זה מיומנות ענקית אבל שהיא יכולה לפעול גם לרעתך. בקיצור, להתרכז בדברים החשובים באמת. תמיד לעבוד על על עצמך, ולהרוויח גם דברים שהם לא חומריים. לתרום לקהילה. להשאיר את העתיד לעתיד ואת הווה להווה. אם את מתחברת, ממליץ לקחת סדנאות של mindfulness כדי לעבוד כל זה.

עריכה: ממליץ גם לקרוא מאמרים בפסיכולוגיה חיובית. יש שם הרבה כלים שניתן לאמץ כדי לעבוד על הלחצים של האדם הבריא.

נערך לאחרונה ב:

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,261
עצות???????????????
1. להבין שאת (אנחנו) חלשי אופי עם מח שלא בנוי לשטף המידע ואינספור אפשרויות (השקעה) סביבנו.
2. להבין את 1 ולנסות לפתח טכניקות שיגרמו לך להתרחק מזה... להוריד את הקיצור לתיק השקעות, לצרוך פחות זבל כלכלי, לשנות סיסמא לאן שצריך.
3. להבין את 1+2 ולהתחיל ליישם תכניות שיפתחו אותך מחד ובמקביל ירחיקו אותך מההתמכרות ואולי נוכל לפתח אותם בעתיד למטרות כלכליות:

לקחת
קורס בזום על איסלאם ולהיות מוכנה לסבב כפרים ערביים ברמאדן הקרוב. או לקחת קורס בזום על נצרות ולהיות מוכנה לחג הפסחא הקרוב, להיות מוכנה לסבב כנסיות בירושלים (יהיה בום תיירותי בשנה הקרובה... אולי תוכלי למנף את זה).
4. להחליט שאת רצה חצי מרתון עוד חצי שנה ולהתחיל לעבוד על זה (יהיה בום ספורטיבי בשנה הקרובה... אולי תוכלי לפתוח חוג הליכה/ריצה/טרלול מכשירים).
5. לכתוב ספר או להתחיל שביל ישראל (אני אקנה את הספר. אני אבוא לעשות איתך את השביל).
6. לעשות סדר באלבום תמונות של ההורים+להגדיל להם תמונות של החתונה (ההורים שלך מפסוטים => יותר כסף ממה שתעשי).
7. לקנות 0.000000001 (לא ממליץ) חלקיק ביטקוין ולהתמכר לגרפים ולציוצים של מאסק. (אולי תתעשרי על הדרך)

שבת שלום ובהצלחה!

*הח"מ מכור לגרפים של סנופי/קריפטו/מניית טבע (בגלל אורי).... מכיר את סבלך.

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,459
אני עושה להנאתי מסחר יומי בתיק דמו. לפעמים מרוויח, לפעמים מפסיד, הכל בכאילו. הצחוק הוא שכאשר אני מרוויח אז זה עושה אותי שמח כי אני מרגיש חכם, וכאשר אני מפסיד זה עושה אותי שמח כי אני לא באמת מפסיד כסף. בקיצור, ממליץ בחום על משחק יומי בתיק דמו בלי לגעת בתיק ההשקעות.

בא לי לאמץ :)

סולידי צעיר

משתמש סולידי
דירוג
14
איפה אפשר לפתוח תיק דמו כזה? נשמע כייף :)

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,567
עצות???????????????
באיזה נושאים את מחפשת? אני מוצאת שנדל"ן ממשיך להסעיר אותי וממשיכה לעקוב אחרי השוק גם לאחר שקניתי.
הרציונליזציה שלי היא שאני לא ממונפת וייתכן שתגיע הזדמנות שאסכים להתמנף עבורה בעתיד.

ALEX47

משתמש ותיק
דירוג
184
מזדהה בהחלט.
למה אני ממשיך לקרוא ולעקוב?
תמיד לומדים פה דברים חדשים.
הורדה של דמי ניהול בקרן בלאקרוק שנסחרת בארץ.
מינוף של קרן פנסיה עוקבת סנופי.
ועוד ועוד
כמובן שעודף מידע עלול לגרום לרצון לשנות או חשש שלא עושים מספיק.
מנסה להתעסק בדברים נוספים ולא קשורים ישירות בהשקעות אך כן יוסיפו כסף פנוי בסוף החודש או לחילופין, לא קשור כלל.

מוריה

משתמש ותיק
דירוג
577
1. להבין שאת (אנחנו) חלשי אופי עם מח שלא בנוי לשטף המידע ואינספור אפשרויות (השקעה) סביבנו.
2. להבין את 1 ולנסות לפתח טכניקות שיגרמו לך להתרחק מזה... להוריד את הקיצור לתיק השקעות, לצרוך פחות זבל כלכלי, לשנות סיסמא לאן שצריך.
3. להבין את 1+2 ולהתחיל ליישם תכניות שיפתחו אותך מחד ובמקביל ירחיקו אותך מההתמכרות ואולי נוכל לפתח אותם בעתיד למטרות כלכליות:

לקחת
קורס בזום על איסלאם ולהיות מוכנה לסבב כפרים ערביים ברמאדן הקרוב. או לקחת קורס בזום על נצרות ולהיות מוכנה לחג הפסחא הקרוב, להיות מוכנה לסבב כנסיות בירושלים (יהיה בום תיירותי בשנה הקרובה... אולי תוכלי למנף את זה).
4. להחליט שאת רצה חצי מרתון עוד חצי שנה ולהתחיל לעבוד על זה (יהיה בום ספורטיבי בשנה הקרובה... אולי תוכלי לפתוח חוג הליכה/ריצה/טרלול מכשירים).
5. לכתוב ספר או להתחיל שביל ישראל (אני אקנה את הספר. אני אבוא לעשות איתך את השביל).
6. לעשות סדר באלבום תמונות של ההורים+להגדיל להם תמונות של החתונה (ההורים שלך מפסוטים => יותר כסף ממה שתעשי).
7. לקנות 0.000000001 (לא ממליץ) חלקיק ביטקוין ולהתמכר לגרפים ולציוצים של מאסק. (אולי תתעשרי על הדרך)

שבת שלום ובהצלחה!

*הח"מ מכור לגרפים של סנופי/קריפטו/מניית טבע (בגלל אורי).... מכיר את סבלך.
אחלה עצות.
ממש עזר לי לחשוב ברצינות על שביל ישראל!!!

להתרכז במה שעכשיו ולא במה שיקרה בעתיד. להבין שכסף זה אמצעי ולא מטרה. להבין שמה שחשוב בחיים זה המשפחה, החברים והחיים עצמם.
להשאיר את העתיד לעתיד ואת הווה להווה.
חזק ביותר! תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 17
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
Shtunz איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 50
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
F האם אתם משלבים השקעה לטווח קצר בנוסך לארוך ? שוק ההון 5
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
י שירותי היעוץ Motley Fool. האם אתם ממליצים? שוק ההון 48
V מה ואיך אתם מבררים על חברה לפני חתימה על חוזה עבודה? התפתחות אישית 3
P האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
E אתם לא חוששים מהמצב של עכשיו? שוק ההון 55
T כיצד אתם משלבים את הפן האומנותי שבכם לצד הקריירה ? התפתחות אישית 6
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 28
ע איך אתם מנהלים את החסכון למטרות השונות? צרכנות פיננסית 1
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 24
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y איך אתם רושמים הוצאות שתקבלו עליהם החזר? צרכנות פיננסית 17
P האם אתם נהנים בעבודה? אוף טופיק 28
F מה אתם אומרים על הנדסאי בניין ? אוף טופיק 1
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 48
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
4 לבעלי הכלבים בינינו- איפה אתם קונים אוכל לכלב? אוף טופיק 1
M כמה אתם משלמים על טריפלים ואיפה ? צרכנות פיננסית 3
Kipodi איך אתם מחפשים ETFs בבורסת לונדון/אירית? שוק ההון 2
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6

נושאים דומים

למעלה