איך אתם חוסכים בחו"ל?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Nadav1070, ‏3/10/19.

1. Nadav1070

Nadav1070 משתמש סולידי

אז ככה אני וחברה שלי אוהבים לטוס לחו"ל בעיקר לאירופה גיחות של 6 לילות. בערך יוצא לי לא פחות מ4-3 פעמים בשנה. כיום אני עם החברה כבר 3 שנים ואנחנו כבר חוסכים יותר אוכלים במסעדה חמודה רק פעם ביום ישנים במלונות / airbnb לא מעל 350 ש"ח ללילה , כמובן שהכל תלוי באיזה יעד באירופה אבל איך אתם חוסכים בחו"ל אחד המטרות שלי בחיים זה לראות את כל העולם אני חוסך לא רע גר עם ההורים בן 26 משהו כמו 70% המשכורת הייתי שמח להתייעל והלגדיל חסכון במעט.

2. doc29

doc29 משתמש בכיר

נשמע שאתה נהנה. חבל לפגוע בזה עם מחשבות על איך לקזז עוד כמה שקלים. כבר טסת והוצאת סכום מכובד על טיסה+לינה, לדעתי חבל על האנרגיה וההתמקדות ב"לחסוך", זה רק יהרוס לך. 90% מהשנה אתה חוסך 70% מהמשכורת- תרשה לעצמך להשתחרר קצת. זו דעתי...

3. Nadav1070

Nadav1070 משתמש סולידי

האמת שאני לא חזק מספיק בחישוב אבל בוא נגיד שאני מוציא 5000 ש"ח בשנה כפול 3 על טיולים. וכל חודש 2500 מחיה שונות ( גר עם ההורים) מרוויח 16 נטו. איך בדיוק החישוב ה70% הייתה השערה

4. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש ותיק

אני אישית מעדיף לבלות מחוץ לעיר ולקחת פשוט כרטיס תייר(של שבוע נגיד) שתקף לכל התחבורה וככה יוצא יותר משתלם בהרבה, אני וחבר השכרנו דירה לתקופת הקריסטמס בעיירה 15 דק ברכבת(ו3 דק הליכה לתחנה) ממרכז אמסטרדם ב3200 שח ל12 לילות במקום בערך 10000(ואולי יותר) במרכז העיר(שגם ככה אני לא כל כך אוהב).
    אני קונה הרבה מצרכים בסופרים שם ומבשל בדירה(חשוב לי שיהיה מטבח טוב שאני אהנה לבשל) לא הולך לחנויות של תיירים ומעדיף לקנות מזכרות ודברים כאלו בחנויות כולבו גדולות בעיר של המקומים.
    בעיקרון אני מנסה לחיות הכי הרבה כמקומי ובאמת להכיר את המקום כמו שהוא(בהולנד חלק מהסיבה גם שאני מתכנן לעבוד לגור שם בעתיד)
    עריכה: כמובן כנראה אתה יודע אך בכל מקרה, טיסות לאוקוסט בעדיפות חצי שנה+ מראש, יצא לי הלוך חזור לאמסטרדם בתקופה הכי עמוסה של השנה ב400 שח באייזיגט כי הזמנו איך שהטיסה נפתחה בעיקרון..

מקווה_לטוב ו-Roi אוהבים את זה.
  5. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

שועשעתי. קצת כמו "היי אני הולך למסעדת סטייקים עם אטליז במקום, איך אתם ממליצים לשמור על אורח חיים טבעוני? סלט ליד?"

לעניין עצמו, אספר לך חוויה אישית: טסתי עם האקסית לברצלונה כשרק השתחררנו מהצבא. הוצאנו על טיסות וחדר זוגי בהוסטל מעפן סכום שאז נראה לנו רציני. הסתובבנו חמישה ימים בעיר ושכנענו את עצמנו שלא שווה לעשות שום דבר. להיכנס לקאסה באטיו בעשרה יורו לאדם? כמעט 100 שקל בשביל שנראה בית מעוצב יפה? להה, מוגזם. לשלם כרטיס לסגרדה פמילייה? מה מעניין אותי כנסייה, בואי נסתכל מבחוץ גם ככה כל הקטע זה האמנות על הבניין עצמו בחלק החיצוני. שורה תחתונה, היה לנו חרא טיול ,לא בדיוק חוויה לחיים, ועדיף היה לנסוע שנה אחרי ולהנות באמת. אז אני מצטרף לדעה של הדוקטור, אם כבר נסעת - תהנה.

אתה מכניס 16 ומוציא 2.5, כלומר 13.5 בחודש שהם 162 בשנה. מוציא 3 פעמים 5 כלומר 15, נשאר עם 147.
    147/162 זה מעל 76%. מצבך מצוין, ההכנסות שלך גבוהות (גם לגילך וגם בכללי), אתה חוסך הרבה, לא רואה טעם לחפש עוד.

הדרך העיקרית שבה אני חוסך בחו"ל - קונה בסופר ומבשל לעצמי. אנשים מוציאים הון על מסעדות בחו"ל, 3 פעמים ביום. בסופר זה יורד לעלות אפסית.

6. Nadav1070

Nadav1070 משתמש סולידי

תודה רבה חבר האמת שהכוונה התפספסה כי אני לא מדבר על רמה כזאת, אנחנו שוכרים מתוכנית ( במידה והטיול הוא לא בעיר מרכזית (כרגע ההודעה נכתבת שאני בסקוטלנד). הופעות גם כמו 21 piolts כרטיס יקר וnf במרץ בפריז פשוט מחפש לחסוך אולי בדברים שפחות חשובים לי להתייעל בגלל שאני טס הרבה לעשות מעין סדר עדיפויות והתייעלות.

לגבי הבישול נכון טיול שעבר עשינו הפעם התאצלנו קצת אבל יש עוד יומיים בדאבלין בairnbn אבל אין אוטו אז מתאצלים האוטו רק בסקוטלנד לקחנו כי יצאנו מהעיר.
    לפעמים גם אנחנו פשוט יכולים לאכול סנדוויץ' טוסט הוא דוג בדרך בדוכן מגניב ונהנים מלנסות דבריך חדשים מקומיים.

7. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

הדרך לחסוך בחו"ל, כמו בחיים בכלל, זה להתמקד במה שחשוב לך.
    אם בחרת חופש הכל כלול כי בא לך לנוח ולהתפנק, תוכל לחסוך הוצאות רכב, מוזיאונים ואטרקציות.
    אם בחרת בחופשת סקי, תוכל לחסוך רכב ואולי גם יציאה למסעדות ובטח אטרקציות אחרות.
    אם נסעת לראות הופעה ספציפית, תוכל לחסוך במחירי הלינה, ברכב ובמסעדות וגם באטרקציות אחרות.
    אם אתה נוסע להכיר את נופי הארץ ויושביה, תוכל לחסוך על לינה, טיסה, מסעדות, הופעות, מוזיאונים ושאר אטרקציות.
    אם אתה נוסע לצרוך תרבות, תוכל לחסוך על טיסה, לינה, רכב ומסעדות.
    המרכיב שהתעלמתי ממנו הוא קניות (בגדים, מזכרות, גאדג'טים וכו'). מי שאוהב את זה לא יוותר ומי ששונא, בכלל לא משלב ביקור בחנויות.
    אתה יכול להרשות לעצמך אז תהנה מזה. זה אמנם לא זול אבל מה שחשוב הוא שבסכום הזה אתה באמת חוזר מבסוט.

מקווה_לטוב אוהב/ת את זה.
  8. Nadav1070

Nadav1070 משתמש סולידי

נעם בשורה- האחרונה 147 חלקי 162 איך קיבלת את ה76% ? במחשבון התוצאה אחרת או שלא התכוונת לחלקי?

וכן תודה על הארות האמת שאני קונה רק במחיר ששווה ובאמת חושב אם אני צריך , פריימרק הזדמנות מעולה לחסוך כסף ולקנות בזול

9. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

שגיאת סופר. 147,000₪ חסכון חלקי השכר שלך שזה 16,000₪*12 כלומר 192,000₪.

Nadav1070 אוהב/ת את זה.
  10. totoguy

totoguy משתמש ותיק

כל פעם שאני יוצא ליעד חדש אני קורא עליו בwikitravel - זה כבר נותן לפעמים כלמיני דרכים והמלצות לקיצוץ עלויות.

עושה גם חיפושי גוגל יותר ממוקדים עבור דברים שאני צריך.
    צריך לעשות הרבה נסיעות? מחפש המלצות בנושא ומגלה ככה על נהגים זולים מומלצים / כרטיסיות לתיירים / אתרי הזמנה זולים.
    הולך לאטרקציה מסויימת? מברר אם יש עליה הנחות מיוחדות או קופונים.
    צריך כרטיס סים? קורא על האופציות המקומיות שזמינות לתיירים ובודק אם כן משתלמות יותר לעומת האופציות מהארץ (לרוב כן).
    מזמין לינה? מוודא שאני מקבל את המחיר הכי זול בעזרת אתרי השוואות (כמעט תמיד מזמין בהוטלס.קום כי הם לרוב הכי זולים ותוכנית הנאמנות שלהם היא פרקטית הנחה של 10 אחוז על הכל). דואג גם להזמין דרך אתרי קאשבק, ומידי פעם לעקוב אחרי המחירים כדי לראות אם הם יורדים (ואם כן, לעדכן את ההזמנה).

לדוג' אני עכשיו בויאטנאם והשימוש באפליקציית grab להזמנת מוניות חסך לא מעט כסף והתעסקות. במיוחד כי יש המון קופונים לאפליקציה שמצאתי בגוגל שקיצצו לי עד כה את רוב הנסיעות בחצי.
    אתמול גם הייתי בפארק עם מחיר רשמי מסויים, אבל מצאתי מחיר מוזל באתר תיירות (klook), וגם קופון עבור אותו אתר שהוזיל את המחיר עוד קצת. לא בסכומים מטורפים, ויאטנאם אחרי הכל, אבל אם זה דרש ממני 5 דקות בגוגל, למה לא.

Nadav1070 אוהב/ת את זה.
  11. צדיק נסתר

צדיק נסתר משתמש ותיק

לא חוסך ולא מחשבן
    משחרר ונהנה
    צובר חויות
    שווה יותר מכסף
    כמובן שיש תקציב לטיול
    אבל לא מוותר על אטרקציות
    כי לא יודע מתי אחזור אליהם

גילגמש, youngpanther ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  12. KickR

KickR משתמש ותיק

א. כמעט אין גבול עליון לכמה אפשר להוציא בטיול (או שלא בטיול) אז הטיעון של חיים פעם אחת ולא חוסכים בטיול הוא די עקר (טיול אז לוקחים נהג פרטי לכל משך הטיול גם כשזה עולה יותר מההכנסות השנתיות?).
    ב. להיות קצת יותר בזבזן בזמן טיול זה מובן מאליו (קשה להשיג דיור זול כמו שכירות ארוכת טווח וקשה להשיג תחבורה ממש זולה אל היעד ובחזרה לרוב היעדים [לא כולל יוון ו/או חברות low cost לאירופה]) אבל מזה ועד ל״לא חוסכים בטיול״ יש מרחק גדול וההשלכות של ״לא חוסכים בטיול״ בפועל עלולות להגביל את מספר הטיולים שאפשר לעשות בשנה (למי שלא מוגבל על ידי דברים אחרים, כמו ימי חופשה מוגבלים, ילדים בגילאים ״בעייתיים״, וכו׳).
    ואם זה לא פוגע במספר החופשות שאפשר לעשות, אין ספק שזה פוגע בתוכנית הפרישה המוקדמת (למי שיש כזו)

13. קפיצת הדרך

קפיצת הדרך משתמש ותיק

רק לי זה קפץ??
    להגיד שהוא ״חוסך״ את הכסף הזה ולכן יכול להרשות לעצמו 3-4 טיסות לחו״ל?...

אין לי בעיה עם זה שבחור בן 26 גר עם ההורים (אם זה גם מתאים להם כמובן) אבל חשוב שהוא יבין שהוא לא באמת חוסך את הכסף הזה, זה תכלס ההורים שלו שמשלמים על זה...

האחד אוהב/ת את זה.
  14. KickR

KickR משתמש ותיק

זה כואב למי שזה כואב לו.
    בשורה התחתונה:
    א. יותר מהכסף שלו נכנס לתיק ההשקעות שלו (גם אם זה עולה משהו להורים שלו, אבל אני מניח שהם לא היו משכירים את החדר שלו ושהעלות השולית שלו חוץ מזה היא קטנה).
    ב. סביר להניח שבהמשך הדרך (עד גיל 40 לכל הפחות) כושר ההשתכרות שלו יגדל משמעותית ויאפשר לו לשכור דירה בלי להקטין משמעותית את אחוז החסכון (גם אם ימשיך לטוס בתדירות הזו, מה שאולי לא יקרה אם ילדים ומשפחה יגבילו אותו בהמשך)

ImCarryGG ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  15. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

זה כי פיספסת את

ת.אוקהם ו-קפיצת הדרך אוהבים את זה.
  16. קפיצת הדרך

קפיצת הדרך משתמש ותיק

לא הבנתי מה הקשר לכאב...

יותר כסף נכנס לתיק ההשקעות שלו כי הוא חיי (לפחות חלקית) על חשבון ההורים וזה לא משנה מה ההורים היו יכולים או לא יכולים לעשות. עובדתית הוא לא מחזיק את עצמו עם 23% מהמשכורת שלו. ההורים שלו מחזיקים אותו. כמה תכלס הוא באמת חוסך תלוי ברמת ה״תחזוקה״ מעבר לדיור עצמו (אוכל/מים/חשמל/וכו׳ וכו׳).
    סביר להניח שעלות התחזוקה שההורים אחראיים עליה היא לפחות 3000-3500₪ לחודש. במקרה כזה לדוגמא זה אומר שבפועל הוא חוסך כ- 55% מהמשכורת. שזה יפה מאוד! אבל זה לא 70%.
    אם בעתיד הוא יצא מהבית ובאמצעות המשכורת שלו הוא יתחזק את אורך החיים שלו (עם או בלי טיסות לחו״ל) אז הוא יוכל להגיד שהוא אכן חוסך עבור הטיסות או מה שזה לא יהיה. כרגע, זה פשוט (לפחות חלקית) לא המצב.

17. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

אם אתה מטייל בעיר תמצא דירה קטנה ואולי קצת מרוחקת מהמרכז. יש גם חדרים להשכרה בבתים של אנשים.
    אם אתה מטייל מחוץ לעיר - קמפינג זה אחלה דבר.
    לגבי אוכל - תכנס לסופר ותקנה מוצרים להכין אוכל לבד או תאכל במסעדות פשוטות ולא מלכודות תיירים.
    אל תקנה קולה או בירה ברחוב. אל תתן לכייסים לכייס אותך.

18. KickR

KickR משתמש ותיק

ממש לא פספסתי, אני פשוט חושב שזה פרדוקסלי לכתוב גם ״לא חוסך ולא מ(ת)חשבן״ וגם את מה שציטטת.
    חוץ מזה שגם תקציב זה נראה לי קצת מוזר. פשוט צריך להעריך כמה כסף יש לך להוציא במקרה הכי גרוע ולחסוך במה שאפשר כדי שאם יגיעו הזדמנויות שתרצה לתפוס, לא תצטרך לקפוץ מעבר לפופיק.

הקשר ל״כאב״ הוא באיך שדווקא זה קפץ לך לכל מה שהוא כתב.
    לגבי האמירה שהוא לא באמת חוסך 70% מהמשכורת כי את שכר הדירה הוא כרגע חוסך, אין לזה סוף. כשהוא יהיה רווק בדירת שותפים תגידי הוא לא משלם שכר דירה של עצמאי / משכנתא, כשהוא יעשה את זה תגידי שהוא עוד לא מנהל משק בית משותף עם בת זוג, כשהוא יעשה את זה תגידי שהוא עדיין לא צריך לשלם על תינוק וכו׳ וכו׳.
    ההוצאות על פי רוב גדלות עד גיל הפרישה (ובמקרים פחות משמחים, גם אחרי). המזל הגדול הוא שעד גיל 40~ על פי רוב גם ההכנסות גדלות.

19. קפיצת הדרך

קפיצת הדרך משתמש ותיק

חחח... עכשיו ירד לי האסימון...
    אני עוד לא שם...
    אתה כן? (מהצד של פותח השרשור...)

20. KickR

KickR משתמש ותיק

מהצד שלי אני בן 29, עד גיל 22~ הייתי בטכניון וגרתי בבית ההורים, עד גיל 28~ גרתי בבסיס צבאי במגורים (התארחתי אצל ההורים בסופי שבוע, לרוב), בערך מתחילת השנה אני שילמתי שכירות חלקית (אבל גם הייתי הרבה בחו״ל) ונעזרתי בהורים בין לבין.
    על פי המתודולוגיה שלך אני לא באמת חוסך 85% מהמשכורת אבל בפועל זה המצב כרגע.

קפיצת הדרך אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
כניסה לדירה ראשונה - איך חוסכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏3/9/18
כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל כספי גמל/פנסיה/השתלמות ומתייחס למשפחות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏26/2/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.