• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזון נפשי וסדרי עדיפויות

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

לאחר כמה שנים מאוד רציניות של התפתחות בעבודה, קניית דירה, כניסה לכושר לאחר שנים שהיה לי גוף לא משהו, ובשנתיים האחרונות, סידור הכספים לפי הסולידית ועשיית סדר (קריאת פורום, ספרים מומלצים, את כל הבלוג), הגעתי באמצע 2021 כשאני מרגיש סוג של ניקוי שולחן של כל הדברים שהטרידו אותי דאז - מה לעשות עם הכסף (סדר, שלא יאבד ערך וכו'), גוף רצוי, וכו'.

(פירסמתי כמה פוסטים במהלך התקופה, לפני זה בתחילת 2021, כשהייתי בשלהי לימוד הסולידית והיה מאוד אוברהלמינג, הרגשתי שאני כמו רובוט - ספורט, עבודה, לימוד.)

נמצא במצב שיש לי משכורת, הכנסה פאסיבית, ובמצב שבכל מקרה תהיה קורת גג לחיות ואיך להתקיים, גם ללא עבודה, או עם כל הכנסה כלשהי מינימלית. כלומר במצב של פשוט לעבוד לכיף, לצבור, ולהירגע יותר ויותר, ועם זאת, זה מה שאני חווה:

מאז היו לי כמה חודשים שחשבתי עם עצמי מה הלאה - הייתה נקודה מעניינת (+ קרוב לסוף שנות ה 30) שכנראה התחברה לתקופה המעניינת שאנשים שאחרי גיל 35 חווים הרבה פעמים.

הרגשתי מצד אחד סיפוק שהנה סגרתי לא מעט פרוייקטים שרציתי, מצד שני טיפה ריקנות.

ניסיתי לשלב איזשהו תחביב שהזנחתי בעברו, אבל או שעשיתי אותו יותר מדי, או משהו אחר, אבל זה לא מילא אותי, והמשכתי לחשוב.

עכשיו אני מרגיש את הצורך להתקדם בעבודה, מכיוון שאני מרגיש סטגנציה, תחושה שהחלה להתבשל בשנה האחרונה, אך במספר חודשים אחרונים נהיה לממש משהו שמגיע מהבטן.
אבל מה שכן, גם ההתמסרות לעבודה, וגם לימוד לראיונות לא ממלא אותי, אלא אפילו קצת מרוקן בטריות.

אני איפשהו מרגיש שאני רוצה לתת פוש בתחום הקריירה, מצד שני זה לוקח הרבה משאבים ממני (אולי קשור לתקופה הזאת של אחרי גיל 35 של ה mid crisis הידוע).
מצד שני זה גם לא ממלא אותי, יש לי את המוטיבציה אבל זה לוקח משאבים, ולא ממלא את הנפש. חסר משהו.
מצד שלישי, אני גם אומר לעצמי - שצריך להשקיע את הזמן בתקופה הקרובה ולא להתפזר, כדי ללמוד ולהתקדם.
אז אני בסוג של כלוב, שאני מרגיש שאני רוצה/חייב לעשות משהו, אבל זה מרוקן את אותי, ואני מוצא את עצמי שוב עם לוז אפור מאוד - לישון, לעבוד, ספורט, ללמוד.
כשאני מנסה להוסיף תחביב, אני מרגיש רגשות אשם שאני מבזבז זמן שאני יכול ללמוד או לעבוד בו, ובגלל שהרבה זמן לא התראיינתי, אני צריך הרבה מאמץ וזמן לחזור לשייפ.

לפעמים זה ממש מדכא, הלחץ הזה מכל הכיוונים, ואני לא יודע איך לצאת/לאזן את זה נכון. אני מגיע מעולם השיפור העצמי, כלומר זה תחום שתמיד עניין אותי, ואני חוזר לכל מיני ספרים שהיו לי בנושא, לוגית אני מבין את ההיגיון להישאר חיובי וכל העצות הטובות שיש שם, ואני גם עושה מדיטציות ושומע תכנים בעיקר של יוגה וגורואים הודיים, אבל אני לא מרגיש שיפור מיידי, פרט להרגשה שזה שאני לומד את זה, מתישהו יעזור לי לשחרר.

בקיצור מרגיש שאני מלחיץ את עצמי, עד לאיבוד כיף ורצון, בזמן שלדעתי אני אמור להיות בתקופה שהיא מאוד טובה.

על הנייר נשמע שאתה בדיוק המקום הנכון. אבל עדיין חסר משהו...

נשמע שטוב לך בעבודה אבל אם לא היו שיקולים של מקום, הכנסה, איך זה נראה בעיניי אחרים, האם יש מקצוע אחר שהיית מעדיף?
אתה נשוי? יש לך ילדים? איך הקשר עם המשפחה?
מה אתה עושה בשביל כיף ובפרט בימי החופש שלך?

על הנייר נשמע שאתה בדיוק המקום הנכון. אבל עדיין חסר משהו...

נשמע שטוב לך בעבודה אבל אם לא היו שיקולים של מקום, הכנסה, איך זה נראה בעיניי אחרים, האם יש מקצוע אחר שהיית מעדיף?
אתה נשוי? יש לך ילדים? איך הקשר עם המשפחה?
מה אתה עושה בשביל כיף ובפרט בימי החופש שלך?
לא נשוי, רווק בלי ילדים.

האמת שאני כל כך נעול על קידום, שבכל זמן פנוי מנסה ללמוד לראיונות. אם כי זה הולך קשה כי מזמן לא התראיינתי. ויש גם פחד מסויים מזה.

לא נשוי, רווק בלי ילדים.
השאלה של @ברוש1 חוזרת על עצמה שוב ושוב בכל הפוסטים שפרסמת פה, לפי מה שאני שם לב.

אבל נשים את נושא הזוגיות בצד לרגע,
איך אתה מרגיש מבחינה חברתית?
אל תרגיש לחוץ להיכנס למערכת יחסים רצינית אם זה לא מתאים לך כרגע, אבל יתכן ששווה לך להוסיף לסט הפעולות שאתה עושה לשיפור העצמי שלך גם פעולות שנועדו לחזק קשרים עם אנשים שחשובים לך או שאתה פוגש ביומיום.

האמת שאני כל כך נעול על קידום, שבכל זמן פנוי מנסה ללמוד לראיונות.
למה כל כך חשוב לך לקבל את הקידום? מה המטרה שאתה מנסה להשיג בזה?

מזדהה איתך, עשיתי בשנתיים האחרונות סדר מטורף בצד הפיננסי שלנו לאחר שנחשפתי לסולידית. היום אני יודע מה כל שקל שלי עושה וכמה קשה הוא עובד.

עכשיו נשאר החלק המונוטוני של קנייה חודשית, אני לא מחפש ריגושים בשוק ההון.

תחפש זוגיות אם אתה בקטע, זה בטוח יעסיק אותך שלא לדבר על ילדים בהמשך.
תמצא לך פעילות ספורטיבית שאתה מתחבר אליה ותתמיד, זה בטוח ירים לך את המצב רוח.

ואולי תוכל לשכנע את עצמך שזה בסדר גמור לשחרר קצת. לא חייב להיות הכי יעיל והכי חדור מוטיבציה כל רגע, הקריירה זה מסלול ארוך

אבל נשים את נושא הזוגיות בצד לרגע,
איך אתה מרגיש מבחינה חברתית?
אל תרגיש לחוץ להיכנס למערכת יחסים רצינית אם זה לא מתאים לך כרגע, אבל יתכן ששווה לך להוסיף לסט הפעולות שאתה עושה לשיפור העצמי שלך גם פעולות שנועדו לחזק קשרים עם אנשים שחשובים לך או שאתה פוגש ביומיום.
יש לי מעט חברים, אבל טובים. כולם נשואים ובסטטוס שונה, עסוקים עם הילדים.

יש לי זוגיות שהיא לא הכי רצינית, קשר שהוא נניח ידידים +, שמסדר את שני הצדדים כרגע, ונפגשים כשנוח.

אכן היה לי חבר מאוד קרוב ילדות, שהתרחקנו מאוד עם הזמן. יש לי ידידה אחרת שדי ממלאת את החלל הזה, אנחנו ממש מדברים כל שעה ובקשר קרוב מאוד.

מסכים שאני לא מרגיש מלא עם זה, אבל זה לא בוער לי, אני לא מרגיש בודד או משהו.
למה כל כך חשוב לך לקבל את הקידום? מה המטרה שאתה מנסה להשיג בזה?

תמיד עשיתי דברים שבערו לי בבטן, אחרת זה לא עובד בשבילי - או שאין מספיק מוטיבציה, או שבכל מקרה אני לא יכול להתעלם מהמצב.
אני מרגיש תקוע באותו תפקיד, ובעבודה לא מסכימים להעלות. לכאורה אין שום לחץ, אבל כשאני רואה מסביב אנשים שמתקדמים, למשל חברים שלמדו איתי, או במשפחה, זה משפיע עלי גם, וגורם לי להרגיש אי נוחות עם עצמי, כאילו אני שוקע ולא מסוגל לצאת. המשכורת טובה, אבל אני פשוט מרגיש תקוע, והאנשים שאני רואה שמתקדמים, לא רואה אותם הרבה יותר חכמים או מוצלחים. וזה גורם לי לחשוב, ולהרגיש שיש כאן משהו לא תקין.
תחפש זוגיות אם אתה בקטע, זה בטוח יעסיק אותך שלא לדבר על ילדים בהמשך.
תמצא לך פעילות ספורטיבית שאתה מתחבר אליה ותתמיד, זה בטוח ירים לך את המצב רוח.
זוגיות, ניסיתי אבל לצערי כרגע זה לא משהו שבוער לי, אני מכיר את התחושה כשאני רוצה זוגיות, כשהייתי בשנות ה 20 המוקדמות למשל. עכשיו אין תיאבון לזה, יש לי ידידה קרובה מאוד, וידידה + וזה איפשהו סוגר את זה כרגע.

פעילות ספורטיבית אתה צודק, אני באמת הורדתי בגלל המחשבות ואי הרצון, צריך לחזור להיקף פעילות ספורטיבית גבוה זה גם עושה טוב יותר לראש.
ואולי תוכל לשכנע את עצמך שזה בסדר גמור לשחרר קצת. לא חייב להיות הכי יעיל והכי חדור מוטיבציה כל רגע, הקריירה זה מסלול ארוך
תראה זה נכון. והאמת שכמה שנים אחרונות זה היה מאוד נוח לי, דווקא כי התעסקתי בעוד דברים בחיים שלי - כמו הגוף ולימוד הסולידית. אבל כרגע אני מרגיש שהשולחן פנוי, וזה מציק לי. וכשניסיתי בקטנה לראות אם אפשר להתקדם, התברר לי שישנו קיר בטון ביני לבין הקידום, וגם להתראיין לא הדבר הכי פשוט. ואז גם נכנס אלמנט של לחץ, כי אני רואה שאני אצטרף לשים פה גז משמעותי כדי להזיז את עצמי. אתה רוצה לזוז ואתה רואה שאתה לא מסוגל, אם לא תתן את ה 120. מניח שאם היו נותנים לי הרגשה של התקדמות, אז הייתי משחרר קצת, אבל השילוב הזה של הרגשת תקיעות, וגם תקיעות חזקה במקום + שאתה רואה אנשים עוקפים אותך... לא נותן את ההרגשה הכי טובה.

אני כן מודה על זה שזאת בעיה מסדר טוב יותר, לאחר שאני מרגיש שאת צרכיי הבסיסיים סגרתי, וכעת הראש מחפש לעצמו את נקודות התקיעה הבאות, ובזה הוא נתקל.

האמת שאני כל כך נעול על קידום, שבכל זמן פנוי מנסה ללמוד לראיונות. אם כי זה הולך קשה כי מזמן לא התראיינתי. ויש גם פחד מסויים מזה.
אתה קצת אוססיבי לגבי קידום להתקדמות מקצועית. טוב שיש לך סיפוק מהעבודה, היא לוקחת חלק גדול משעות היום ומהחיים בכלל אבל אין מה להשוות את זה לסוגיות ולילדים. אתה מחפש להתמלא - תשקיע בכיוון הזה.

עוד דבר, נשמע שאתה משקיע הרבה גם בצד הנפשי. זה אולי נשמע טוב אבל צריך לא להתבלבל בין האמצעי למטרה. אני חושד שאתה משקיע בזה כי זה מפריע לך לעבודה. למנוחה מגיע את המקום שלה בפני עצמה ולא רק כדי שיהיה כח לעבוד עוד.

בקיצור, אתה נשמע אדם של פרוייקטים, קח פרוייקט - "החיים של @deussex ", הפרויירט כולל שמחה, זוגיות, ילדים, משפחה רחבה, חברים, עבודה, תחביבים, חלומות ורצונות. מאחל לך להגיע לתוצאה הטובה ביותר!

כרגע זה לא משהו שבוער לי,
עריכה: לא מכיר אותך אז אשאל בזהירות יכול להיות שחברים זוגיות "לא בוער לך" כי ויתרת על זה ואתה לא מאמין שהתחום הזה ישתפר? כשכל מה שנמצא אותך סיפוק בחיים זה העבודה אז כל ניואנס קטן יכול להוריד או להעלות. אין לך כאן שום חופש מהעבודה, אתה לגמרי משועבד אליה

אולי לנסות לחזק את הקשר עם האחים/הורים?

נערך לאחרונה ב:
אין לי עצה חכמה לתת, אבל לתחושתי הפורום הזה הוא לא המקום שממנו תמצא תשובה, במיוחד לאור העובדה שכבר העלית לאחרונה מספר פעמים את התחושות ואת מה שמטריד אותך.
אני חושב שתוכל להפיק תועלת רבה יותר אם תיעזר במישהו שתוכל לדבר איתו פנים אל פנים לאורך זמן. זה יכול להיות מישהו קרוב או איש מקצוע, אבל זה כנראה צריך להיות איזשהו תהליך שתצטרך לעבור, עם מישהו שילווה אותך במהלכו.

בכל אופן מאחל לך בהצלחה, לא פשוט להיפתח כך בפורום ציבורי, למרות האנונימיות.

אין לי עצה חכמה לתת, אבל לתחושתי הפורום הזה הוא לא המקום שממנו תמצא תשובה, במיוחד לאור העובדה שכבר העלית לאחרונה מספר פעמים את התחושות ואת מה שמטריד אותך.
אני חושב שתוכל להפיק תועלת רבה יותר אם תיעזר במישהו שתוכל לדבר איתו פנים אל פנים לאורך זמן. זה יכול להיות מישהו קרוב או איש מקצוע, אבל זה כנראה צריך להיות איזשהו תהליך שתצטרך לעבור, עם מישהו שילווה אותך במהלכו.

בכל אופן מאחל לך בהצלחה, לא פשוט להיפתח כך בפורום ציבורי, למרות האנונימיות.
אני משתף עם אנשים קרובים גם, אבל אני חושב שזאת קהילה של אנשים שהם מאוד דומים לי, לייקמיינדד, והפידבקים שאני מקבל עוזרים לי. יש פה אנשים עם אינטלגנציה לוגית וגם רגשית גבוהה.

יש פה כל כך הרבה מוחות טובים, שמבינים את הסביבה שלי, שבכמה דקות אפשר לקבל כאן ממש נקודות מבט ממש טובות, מה שלעיתים לא מתאפשר כשאתה בתוך זה מעורב רגשית. אז מתוך הערכה לקבוצה ולפורום, אני משתף, ורק כשזה חוצה איזשהו רף שאני חייב לשתף.

אני לא מפרסם יותר מדי פוסטים, אלא אם כן אני מרגיש שאני זקוק לעצה.

אני לא מפרסם את זה בשוק ההון, אלא תחת פיתוח אישי, כי אני רואה בזאת סוגייה של פיתוח אישי.

אני גם מניח שיש הרבה אנשים שעוברים דבר דומה, כי הם או באותו גיל, או עוברים דרך דומה, ולכן זאת קבוצה טובה לשתף בה.

אני מנסה שלא לחזור על עצמי, כי עדיין מים עוברים בין הודעה להודעה, וזה סוג של עדכון.

למשל מאז ההודעה האחרונה:
-אני רואה שנראה שמעבר עבודה הוא כנראה הכרחי.
-אני רואה בתהליכים שאני עובר איזשהו טסט קייס להשתפר, לשפר משהו בעצמי - את הצורך במתן סטטוס חיצוני כדי להרגיש טוב עם עצמי.

אני משתף עם אנשים קרובים גם, אבל אני חושב שזאת קהילה של אנשים שהם מאוד דומים לי, לייקמיינדד, והפידבקים שאני מקבל עוזרים לי. יש פה אנשים עם אינטלגנציה לוגית וגם רגשית גבוהה.

יש פה כל כך הרבה מוחות טובים, שמבינים את הסביבה שלי, שבכמה דקות אפשר לקבל כאן ממש נקודות מבט ממש טובות, מה שלעיתים לא מתאפשר כשאתה בתוך זה מעורב רגשית. אז מתוך הערכה לקבוצה ולפורום, אני משתף, ורק כשזה חוצה איזשהו רף שאני חייב לשתף.

אני לא מפרסם יותר מדי פוסטים, אלא אם כן אני מרגיש שאני זקוק לעצה.

אני לא מפרסם את זה בשוק ההון, אלא תחת פיתוח אישי, כי אני רואה בזאת סוגייה של פיתוח אישי.

אני גם מניח שיש הרבה אנשים שעוברים דבר דומה, כי הם או באותו גיל, או עוברים דרך דומה, ולכן זאת קבוצה טובה לשתף בה.

אני מנסה שלא לחזור על עצמי, כי עדיין מים עוברים בין הודעה להודעה, וזה סוג של עדכון.

למשל מאז ההודעה האחרונה:
-אני רואה שנראה שמעבר עבודה הוא כנראה הכרחי.
-אני רואה בתהליכים שאני עובר איזשהו טסט קייס להשתפר, לשפר משהו בעצמי - את הצורך במתן סטטוס חיצוני כדי להרגיש טוב עם עצמי.
שלא תבין לא נכון, אין לי טענות כלפיך - הפורום פתוח ואנשים שמחים לעזור גם בנושאים לא כלכליים.
אם אתה מרגיש שהתשובות פה עוזרות לך, אני חוזר בי ממה שכתבתי מעלה.

אולי טיפול במישהו שהוא לא אתה יכול לעזור? לגדל כלב, לאמץ קשיש בודד, לתרום מזמנך למען מישהו אחר? אני יודעת שלי זה איפשר להרגיש יותר משמעות וסיפוק
בחיים

חשבתי עם עצמי מה הלאה
אם היית יכול לעשות הכל, ללא מגבלות כלשהן, מה היית עושה?

אז אני בסוג של כלוב, שאני מרגיש שאני רוצה/חייב לעשות משהו, אבל זה מרוקן את אותי, ואני מוצא את עצמי שוב עם לוז אפור מאוד - לישון, לעבוד, ספורט, ללמוד.
כשאני מנסה להוסיף תחביב, אני מרגיש רגשות אשם שאני מבזבז זמן שאני יכול ללמוד או לעבוד בו, ובגלל שהרבה זמן לא התראיינתי, אני צריך הרבה מאמץ וזמן לחזור לשייפ
נשמע שאתה צריך לעשות סדר עדיפויות. תחשוב מה הכי חשוב לך ומה פחות. מה שלא חשוב מספיק-אפשר לסנן.
אני למשל מקדישה את כל הזמן הפנוי שלי לדבר אחד (שלא אפרט כאן) על חשבון דברים אחרים שאני רוצה לעשות.
כל דבר אחר נראה לי פחות או יותר כמו בזבוז זמן, כשאני לא מתעסקת בעדיפות הראשונה שלי.

לפעמים זה ממש מדכא, הלחץ הזה מכל הכיוונים, ואני לא יודע איך לצאת/לאזן את זה נכון. אני מגיע מעולם השיפור העצמי, כלומר זה תחום שתמיד עניין אותי, ואני חוזר לכל מיני ספרים שהיו לי בנושא, לוגית אני מבין את ההיגיון להישאר חיובי וכל העצות הטובות שיש שם, ואני גם עושה מדיטציות ושומע תכנים בעיקר של יוגה וגורואים הודיים, אבל אני לא מרגיש שיפור מיידי, פרט להרגשה שזה שאני לומד את זה, מתישהו יעזור לי לשחרר
חשוב לדעת לשחרר. קח צעד אחורה ותסתכל על התמונה הגדולה.

לכאורה אין שום לחץ, אבל כשאני רואה מסביב אנשים שמתקדמים, למשל חברים שלמדו איתי, או במשפחה, זה משפיע עלי גם, וגורם לי להרגיש אי נוחות עם עצמי, כאילו אני שוקע ולא מסוגל לצאת. המשכורת טובה, אבל אני פשוט מרגיש תקוע, והאנשים שאני רואה שמתקדמים, לא רואה אותם הרבה יותר חכמים או מוצלחים. וזה גורם לי לחשוב, ולהרגיש שיש כאן משהו לא תקין.
אתה מלחיץ את עצמך וחבל. מי אמר שמה שהחברה (society) אומרת שצריך לעשות זה הדבר הנכון בשבילך?
נכון, מי שמתקדם הוא לא תמיד יותר חכם או מוצלח ממך אבל זה לא אומר שאתה צריך או חייב להשוות את עצמך אליהם.
לכל אחד\ת יש את המסלול שהוא\היא עושים בחיים-לפי מה שנכון להם. תעשה מה שנכון לך.

דמיין שאתה פוגש את עצמך בעוד 5 או 10 שנים. איפה תהיה? מה ה''עצמי העתידי'' שלך יגיד לך?
מה הוא יגיד על הלחץ שאתה חווה עכשיו? איך הוא פותר את זה?

לחילופין אתה יכול לדמיין שאתה ''יוצא מעצמך'' ומסתכל עליך מהצד. איך הלחץ וכל שאר הדברים נראים עכשיו?

כעת הראש מחפש לעצמו את נקודות התקיעה הבאות, ובזה הוא נתקל.
נשמע כאילו אתה מוסיף לעצמך לחץ שלא לצורך. אני לדוגמה שואפת להוריד כמה שיותר לחץ מהחיים שלי, שהראש שלי יהיה ''נקי'' ושהחיים יהיו פשוטים.
יש לחץ בריא ולחץ לא בריא. נראה לי שאתה הוספת לעצמך קצת מהסוג הלא בריא.

למה אתה ''מחפש'' את הלחץ הזה? יתכן שאתה פועל על אוטומט ולפי ''מה שצריך'' יותר ממה שרצוי.
מה שאתה מחפש-זה מה שתמצא.

נשמע שאתה צריך לעשות סדר עדיפויות. תחשוב מה הכי חשוב לך ומה פחות. מה שלא חשוב מספיק-אפשר לסנן.
אני למשל מקדישה את כל הזמן הפנוי שלי לדבר אחד (שלא אפרט כאן) על חשבון דברים אחרים שאני רוצה לעשות.
כל דבר אחר נראה לי פחות או יותר כמו בזבוז זמן, כשאני לא מתעסקת בעדיפות הראשונה שלי.
הדבר הזה הוא תחביב, משהו לנפש, או קשור לעבודה/כספים ?

אם היית יכול לעשות הכל, ללא מגבלות כלשהן, מה היית עושה?
מניח שמפתח תחביב שזנחתי כי הוא לקח זמן ומשאבים נפשיים.

חשוב לדעת לשחרר. קח צעד אחורה ותסתכל על התמונה הגדולה.
בתמונה הגדולה למה את מתכוונת ?

נשמע כאילו אתה מוסיף לעצמך לחץ שלא לצורך. אני לדוגמה שואפת להוריד כמה שיותר לחץ מהחיים שלי, שהראש שלי יהיה ''נקי'' ושהחיים יהיו פשוטים.
יש לחץ בריא ולחץ לא בריא. נראה לי שאתה הוספת לעצמך קצת מהסוג הלא בריא.
זה גם משהו שניסיתי לעשות עד שהתחלתי להרגיש לחץ להתקדם. איך את מתמודדת עם הדילמה, להתקדם או לא בעבודה ? קידום ושינוי מלווים במאמץ..

אני מרגיש תקוע באותו תפקיד, ובעבודה לא מסכימים להעלות. לכאורה אין שום לחץ, אבל כשאני רואה מסביב אנשים שמתקדמים, למשל חברים שלמדו איתי, או במשפחה, זה משפיע עלי גם, וגורם לי להרגיש אי נוחות עם עצמי, כאילו אני שוקע ולא מסוגל לצאת. המשכורת טובה, אבל אני פשוט מרגיש תקוע, והאנשים שאני רואה שמתקדמים, לא רואה אותם הרבה יותר חכמים או מוצלחים. וזה גורם לי לחשוב, ולהרגיש שיש כאן משהו לא תקין.
אני מבינה את התחושה, היא עולה לפעמים גם אצלי. אבל אני חושבת שכדאי לך לעשות חושבים ולהבין האם השינוי נובע באמת ובתמים מהרצון והצורך שלך? למשל: האם אתה רוצה להתקדם כי לא טוב לך במקום בו אתה נמצא? האם ישנו תפקיד קונקרטי שמעניין אותך ושמת עליו עין? אלה לדעתי האישית בלבד סיבות בריאות לרצון הזה.
לפי העדות שלך כאן הרצון שלך להתקדם ולשנות היא כי אתה משווה את עצמך לאנשים שסביבך.
ומה יקרה אם ברגע שתקבל קידום כולם יקודמו שוב? או שפתאום יגיע טרנד תעסוקתי אחר שכולם יעשו אבל לך לא יתאים?
אני חושבת שכדאי לך להתבונן פנימה ולהבין למה באמת אתה מחפש את השינוי שאתה כותב עליו, במיוחד כאשר ניכר שהמחשבה וההתכוננות אליו גוזלים ממך הרבה אנרגיות נפשיות.
זכור: יש המון "אחרים" והריצה אחרי מה שהם עושים וההשוואה אליהם עלולה לדון אותך לחיים שלמים של מרדף אחרי משהו שלא אתה קבעת.
כמוך יש רק אחד ורק אתה יכול לדעת באמת מה מתאים לך.

תראה זה נכון. והאמת שכמה שנים אחרונות זה היה מאוד נוח לי, דווקא כי התעסקתי בעוד דברים בחיים שלי - כמו הגוף ולימוד הסולידית.
וכשניסיתי בקטנה לראות אם אפשר להתקדם, התברר לי שישנו קיר בטון ביני לבין הקידום, וגם להתראיין לא הדבר הכי פשוט. ואז גם נכנס אלמנט של לחץ, כי אני רואה שאני אצטרף לשים פה גז משמעותי כדי להזיז את עצמי. אתה רוצה לזוז ואתה רואה שאתה לא מסוגל, אם לא תתן את ה 120. מניח שאם היו נותנים לי הרגשה של התקדמות, אז הייתי משחרר קצת, אבל השילוב הזה של הרגשת תקיעות, וגם תקיעות חזקה במקום + שאתה רואה אנשים עוקפים אותך... לא נותן את ההרגשה הכי טובה.
אתה בעצמך מעיד שכאשר היו לך תחומי עניין נוספים החיים שלך היו מלאים יותר. למה לא לחזור לזה? הרי תמיד יהיה מישהו לפניך בעבודה. אני הייתי שמה לב גם לטרמינולוגיה שלך שרק מגבירה את הלחץ. מ"עוקפים אותך" משתמע שהקידום הבא הוא שלך בזכות.

הדבר הזה הוא תחביב, משהו לנפש, או קשור לעבודה/כספים ?
זה משהו שיביא לי הכנסה יפה כשאמכור אותו. זה התחיל כתחביב והתפתח למשהו גדול הרבה יותר.

בתמונה הגדולה למה את מתכוונת ?
יתכן שאתה מתמקד יותר מידי על מה שצריך להיות (קידום בעבודה וכו'). נסה לקחת צעד אחורה ולהסתכל על כל מה שהשגת עד עכשיו. האם זו היתה המטרה ראשונית שלך? אולי סטית מהדרך? וכו' וכו'. פשוט נשמע לי שאתה מלחיץ את עצמך שלא לצורך וחבל על האנרגיות שלך. לפעמים צריך לעצור ולבחון איפה אתה נמצא מנק' מבט גדולה יותר- ''מעוף הציפור''- ולאן אתה רוצה להגיע.
אולי יש מקום להתייעצות עם איש מקצוע לגבי התקדמות בקריירה?

תן לעצמך מקום וזמן לחשוב האם צריך לשנות משהו או לא. שנה את הטרמינולוגיה ושים לב לשינוי במחשבות ובהתנהגות שלך.
אתה יכול לעשות רשימה של כל מה שיש לך ולבדוק האם אתה מרוצה מכל פרמטר או לא ואיך אפשר לשנות את זה, אם באמת צריך לשנות.
לי זה מסדר את המחשבות, כשיש לי את הכל כתוב מול העיניים, כי אם המחשבות נשארות בראש ולא ''מוציאים'' אותן, זה יכול לעשות סלט בראש.

התחלתי להרגיש לחץ להתקדם
תעשה מה שטוב לך, כי אם לא-תישאב לספירלה של ''מה אחרים עושים ואיך הם מתקדמים'' וזה יכול לפגוע בך.
''הדשא של השכן ירוק יותר''. תוריד לשניה את הרגל מהגז...

לאץ' סיכמה את זה יפה.

להתקדם או לא בעבודה
האם אתה מסתכל על קידום כ''הגביע הקדוש''? האם קידום הוא חזות הכל?
האם זה מה שיביא אותך למקום שאליו אתה רוצה להגיע?
האם אתה רוצה\צריך קידום כדי להרגיש שאתה שווה לאחרים שמתקדמים? כדי שיהיה לך במה להתגאות?
האם הקידום הוא לתפקיד שבאמת מתאים לך ושתוכל למלא על הצד הטוב ביותר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
א איזון עם קופת גמל שוק ההון 4
א האם איזון קשור לשיפור תשואה? שוק ההון 5
N איזון תיק שוק ההון 3
ח איזון תיק בקנייה בלבד שוק ההון 5
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
א איזון בתיק השקעות שוק ההון 2
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
Wonko איזון תיק עם פנסית S&P500 שוק ההון 2
מ איזון תיק והפקת לקחים מהמשבר שוק ההון 5
Z מכשירי איזון ומגן מס אוטומטיים שוק ההון 1
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
M איזון ניירות בלאקרוק IRA גמל והשתלמות שוק ההון 17