• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה דלתות מדמח פותח חוץ מתכנות ?

Yuvalbuz3

משתמש רגיל
דירוג
171
בן 22 בעוד חודשיים.
לאחרונה התחלתי להתעניין בלימודי מדמח בפתוחה. למה ?
1. אני אוהב מתמטיקה .
2. תחום ההייטק מעניין אותי מאוד .
3. העתיד הולך לשם .
4. יוקרה של התואר לעומת שאר התארים ( כלכלה , משפטים , ואפילו חלק ממקצועות הנדסה )שרובם גוררים תגובות כמו : ״ תברח ״ (משפטים , כלכלה , מנהעס ), ״לא שווה ״( הנדסת בניין , תעשייה וניהול ) , ״מחשבים יחליפו את זה ״ ( כמעט על כל דבר חח) .
למה בפתוחה ? :
1. לא מעוניין לשפר בגרויות ופסיכומטרי - בוער בי להתחיל ללמוד ,ונראה שתואר מהפתוחה נחשב יחסית די טוב ומעיד על תכונות ויכולות בעיני מעסיקים .
2. אני חרשן ובעל משמעת עצמית גבוהה , כל החיים למדתי לבד , החדר והפינה שלי בנויים כפינת למידה
אני לא נרתע ואף נמשך לאופי לימודים כזה ( בקצב שלי ולבד ).
אבללללל !
מניסיון שלי עם תכנות בתיכון , וגם עם ניסיון לאחרונה ללמוד פייתון מצאתי שאני לא כל כך מתחבר לתכנות , לא עושה לי את זה , אני לא רואה את עצמי מתכנת במשך שנים , גם לא תמורת השכר המעולה .
אני לא כל כך בקיא בתחומים ותת תחומים בהייטק .
רציתי לדעת מה האפשרויות של בוגר מדמח חוץ
מתכנות ? איזה עוד משרות טכנולוגיות או חצי טכנולוגיות ואולי ניהוליות יש ?
האם יש נישות וסוגים שונים של תכנות שיכולים לעניין אותי פחות / יותר ?
האם זה מכוון לתכנות וזהו ? האם יש כל מיני אופציות תעסוקה שונות ומגוונות גם בעסקי וגם בציבורי? האם התואר פותח עוד דלתות ?
הידיעה שתואר כזה יוכל להוביל למגוון תעסוקתי רחב מאשר תכנות בלבד , תהפוך אותו לעוד יותר אטרקטיבי בשבילי (וגם ההפך ) , בגלל זה אני שואל.

הכלל הראשון - תלמד מקצוע שתאהב לעסוק בו

אני לא חושב שאתה מבין את המגוון העצום והשוני של משרות שמתכנתים בהם קיימות היום (בשפתם: משרות תכנות).
ממליץ לך לשאול קצת במקומות שונים ולראות שבכל תת-תחום יש נישה מיוחדת גם במוצר שמפתחים, וגם בטכנולוגיות השונות וכו'.

מפתח אלגוריתמים ומפתח web שניהם קרויים מתכנתים, שניהם כותבים קוד, ושניהם מקבלים משכורות מאוד גבוהות. הבעיות והכלים שכל אחד משתמש בהם הם רחוקים שנות אור אחד מהשני מנקודת המבט שלי.

נ.ב
- אני כן אוהב תכנות, כלומר אני אוהב ללמוד את הדרכים השונות שאנשים אחרים יצרו כדי לתת לי את הכלים לפתור את הבעיות שאני צריך לפתור. תכנות שלומדים בתיכון ולהתחיל ללמוד קצת פייתון זה אחלה בסיס. אבל זה נוגע בקצה המזלג.

- שתחום התוכנה/חומרה יש מנהלים (שרובם לא מתכנתים), מנהלי מוצר (שבאו מרקע טכנולוגי) וכו' וכו'.

- אקדמאים בתחום מדעי המחשב מתעסקים יותר בתיאוריה, מתמטיקה וכו' מאשר בתיכנות. (כמובן שיש את התת-תחומים היוצאים מן הכלל)

הכלל הראשון - תלמד מקצוע שתאהב לעסוק בו

אבל גם ככה אתה לא בדיוק עוסק במה שאתה לומד בו בתואר בדרך כלל אז איך המשפט הזה רלוונטי ? וגם חשוב לי הפרנסה .

למה שלא תלמד מתמטיקה?
כי אין בזה עבודה , או שכר טוב .
ברוב המקרים אמרו לי ״ מיותר , תלמד מדעי המחשב , מה תעשה עם מתמטיקה ? תהיה מורה ? ״ ויש בזה משהו .

כי אין בזה עבודה , או שכר טוב .
ברוב המקרים אמרו לי ״ מיותר , תלמד מדעי המחשב , מה תעשה עם מתמטיקה ? תהיה מורה ? ״ ויש בזה משהו .
אז הרשה לי לחדש לך - יש בזה עבודה ויש בזה שכר טוב, וזה אפילו ב
2. תחום ההייטק מעניין אותי מאוד .
הייטק ;)

בוגרי תארים במתמטיקה יכולים לעבוד במגוון תפקידים בהייטק. דטא סיינטיסט הוא כנראה הסקסי שבהם, אבל גם דטא אנליסט, ביזנס אנליסט, אלגוריתמיקאי ואפילו מתכנת - כל המשרות האלה פתוחות לבוגרי מתמטיקה.

אז הרשה לי לחדש לך - יש בזה עבודה ויש בזה שכר טוב, וזה אפילו ב

הייטק ;)

בוגרי תארים במתמטיקה יכולים לעבוד במגוון תפקידים בהייטק. דטא סיינטיסט הוא כנראה הסקסי שבהם, אבל גם דטא אנליסט, ביזנס אנליסט, אלגוריתמיקאי ואפילו מתכנת - כל המשרות האלה פתוחות לבוגרי מתמטיקה.

השאלה מה אופי העבודה ? כי הרי אם הכל מוביל בסופו של דבר לאותם תפקידים , אז עדיף ללמוד את מה שהכי ממוקד אליהם .

השאלה מה אופי העבודה ? כי הרי אם הכל מוביל בסופו של דבר לאותם תפקידים , אז עדיף ללמוד את מה שהכי ממוקד אליהם .
אופי העבודה שונה מתפקיד לתפקיד, ובאותו תפקיד - מחברה לחברה.
ניתן למצוא עבודות בדטא סיינס (ובכלל במחקר בהייטק) שהדגש בהן איננו תכנותי. ונשמע שזה סוג העבודות שאתה רוצה, ככה שהיתרון של לימוד מדמ"ח על לימוד מתמטיקה דיי נעלם (והיתרון של לימוד מתמטיקה על לימוד מדמ"ח נשאר).

קודם כל, זה מצוין שהתמקדת בכך שאתה רוצה ללמוד מקצוע מתמטי. זה לגמרי מקטין את הסקופ מכל המקצועות בעולם וזה כבר טוב.
דבר שני, זה מאוד מאוד קשה להבין האם אתה אוהב מקצוע על סמך נסיון מהתיכון או אפילו קורס או שניים באוניברסיטה, גיבוש דעה מוצקה על כך לוקח זמן. וזה בסדר גמור. שווה לנסות לקחת דברים, אולי אפילו לטעות על הדרך, זה גם חלק מהעניין.
עצתי לך היא כך: אם יש לך את האופציה, קח קורס או שניים של תכנות, עוד כמה קורסים מתמטיים של שנה ראשונה בפתוחה(או כל אוניברסיטה אחרת שתחליט להרשם אליה). בין כה וכה גם תואר במתמטיקה וגם תואר במדעי המחשב כולל בתוכו כמעט אם לא את אותם הקורסים בדיוק בשנה הראשונה. במקרה הכי "רע", אם תסיים את התואר ותחליט שאתה לא אוהב תכנות, יש הרבה דברים אחרים לעשות עם זה שהם לאו דווקא הארדקור תכנות, כמו שאמרו כבר מעלי. בסופו של היום גם תואר במתמטיקה וגם תואר במדעי המחשב מאוניברסיטה נחשב יוקרתי. דוגמאות נוספות לעוד דברים שאנשים לא רשמו : אתה יכול ללכת לעסוק בייעוץ פיננסי לחברות, ידע בתוכנות ותכנות תמיד יכול לעזור בתחום הפינטק. אתה יכול ללכת להיות אנליסט בחברה כלשהי. יש עוד מלא דוגמאות, מוזמן לחפש באתרי חיפוש עבודה ותראה שכמעט כולם רוצים בוגרי מדעי המחשב (אפילו לתפקידים שלא קשורים לתואר, לך תבין....)
בהצלחה

@Minimi

אני לא ידעתי שאני אוהב לתכנת לפני שהתחלתי לעבוד בזה

באתי נטו כי חשבתי שיש בזה כסף אבל אני נשאר כי אני אוהב את המקצוע ומה שאני עושה

אז לפעמים לא יודעים מה אוהבים ורק אחרי שמתחילים לעבוד בזה יודעים

אני גם הייתי בגישה של לא אוהב תכנות ולעולם לא אלמד/אעבוד בזה.
במקרה במסגרת העבודה הייתי צריך ללמוד ולהתעסק עם זה, מפה לשם אני לומד מדמח ומאוד נהנה מזה. יש הבדל מאוד גדול בין התכנות שלומדים בתיכון/קורסים למיניהם/ אוניברסיטה לתכנות של משהו בעולם האמיתי. במיוחד אם אתה אוהב מתמטיקה, לדעתי אתה תתחבר.

בכל אופן, כמו שהמליצו פה תואר במתמטיקה הוא גם מצויין.

אתה לומד לאהוב דברים שאתה הופך להיות טוב בהם. אישית עד לא מזמן צחקתי על המשפט הזה בקול, אבל גיליתי שאכן כך לגביי וגם לגבי אחרים.
*הסתייגות- לא מדובר בכלל ברזל לחיים, אלא בנקודה למחשבה שמטרתה לערער קצת תפיסה קיימת.

גם מדמח וגם מתמטיקה שניהם מעולים לשוק, אם אתה אוהב מתמטיקה אז לך על זה.. עם ציונים גבוהים אפשר להמשיך למדמח, וחוץ מזה לדעתי תוכל לבצע מעבר בפתוחה למדמח די בקלות או להפך ממדמח למתמטיקה.

בהצלחה!

אנשים פה כותבים ברצינות ללכת ללמוד מתמטיקה כדי הוא יוכל *לעשות הסבה* ולעסוק בדאטא סיינס? כאילו, ברצינות? קורסים בסטטיסטיקה יש בכל מיני פקולטות...
הנה משהו שדוקטור לכלכלה שהפך לדאטא סיינטיסט רשם על המקצוע:
https://orikatz.wordpress.com/2020/05/26/ds/

אנשים פה כותבים ברצינות ללכת ללמוד מתמטיקה כדי הוא יוכל *לעשות הסבה* ולעסוק בדאטא סיינס?
לא צריך לכתוב בהתנשאות כלפי אנשים, בטח לא על דברים שאתה לא יודע.
כל עוד אין תואר מוסדר בדטא סיינס שרץ כמה שנים ונהיה סטנדרט, ואין כזה - תואר במתמטיקה הוא ה-תואר עבור דטא סיינס (לצד תואר במדמח ותואר בסטטיסטיקה, כל אחד נותן דגשים אחרים).
רוצה לומר, בהינתן שבנאדם רוצה לעבוד בדטא סיינס, לא ניתן להגיד בוודאות שיש תואר שעדיף לו לעשות מאשר מתמטיקה.
אנשים פה כותבים ברצינות... כן.

לגבי מתמטיקה נטו:
תואר במתמטיקה הוא תואר קשה מאוד (מנסיון) עם תנאי קבלה קלים בד"כ. בגדול, עם תואר ראשון אפשר ללמוד לתואר שני במתמטיקה וללכת למשרות אלגוריתמיקה או ללמוד חינוך ולהיות מורה אבל בגדול זהו. עם תואר ראשון נטו מתמטיקה בלי נסיון קודם בתכנות קשה להכנס להייטק.
מבחינת תנאי קבלה, בד"כ עם ממוצע 80 אפשר לעבור בשנה הראשונה לחטיבה במדמ"ח ועם 85 לחוג אז למי שממש חכם ולא השקיע בתיכון זאת אפשרות. לכל השאר, לא ריאלי.

לא צריך לכתוב בהתנשאות כלפי אנשים, בטח לא על דברים שאתה לא יודע.

לא מתמטיקאי, אבל עשיתי כמה קורסים במתמטיקה בתואר והתרשמתי שמדובר בתואר קשה מאוד כמו שרשם כאן @Minimi והוא פותח דלתות מאוד מאוד ספציפיות.
לעניות דעתי, אם כבר עושים תואר קשה, עדיף לעשות מדמ"ח ולהוסיף כמה קורסים בסטטיסטיקה בסמסטרים מתקדמים, זה נותן יותר אפשרויות בחיים.
כמובן שאפשר לעשות גם תארים משולבים או כאלו שנחשבים קלים יותר עם נגיעה משמעותית בסטטיסטיקה ותכנות.

אני לא חושב שאתה יכול לדעת אם אתה אוהב מתמטיקה או תכנות בשלב הזה.
בתיכות למדתי מדמ"ח ומתמטיקה 5 יחידות עם ציונים מעולים ונורא התחברתי למתמטיקה ושנאתי מדמ"ח.
באונ' גיליתי את ההפך המוחלט. המתמטיקה באונ' שונה לחלוטין ולא מזכירה את זאת שלמדת בתיכון. רוב המתמטיקה באונ' היא נורא תיאורטית ודורשת הוכחה של כל מני משפטים שבזמן הלימודים לא ברור לך למה הם נחוצים בכלל בעולם האמיתי (הם כן, אבל קשה לראות את זה באותו השלב).
לעומת זאת, דווקא בקורסים של מדמ"ח פרחתי ונורא אהבתי שאני מקבל שיעורי בית שבסופם אני אשכרה בונה משהו שעובד מיידית וראיתי לזה שימושים באותו הרגע. נורא אהבתי את ההרגשה שפתאום אני יכול לבנות לעצמי תכנה שתקצר לי המון תהליכים בחיים, או תיתן לי מידע כלשהו שבחיים לא הייתי אוסף בעצמי וכו. אהבתי גם שכבר באונ' התנסתי בעבודה בצוות עם חברי לקורס ויחד בנינו דברים ממש מגניבים שעובדים ושבתיאוריה יכלנו לעשות מהם כסף בחוץ. אתה גם תגלה שתכנות דורש הרבה שכל בניגוד לתכנות שנתקלתי בו בתיכון שהיה יחסית קל וברובו כלל עבודה שחורה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12