• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה ברוקר הכי מתאים לי ?

haim986

משתמש רשום
דירוג
1
שלום רב,
חברים יקרים, אשמח לעזרתכם - אני כרגע דיי אבוד עצות !
אז אחרי מספר בדיקות, הגעתי למסקנות הבאות:
א. באינטראקטיב העולמי ירצו ממני 10 דולר על חשבון פרו כל חודש כי אני לא US PERSON והעמלה על העברת כסף מאוד נוחה חבר העביר 80 אלף שקל אליהם ויצא לו להמיר את זה לדולרים ב2.5$ אם אני לא טועה.. (ספויילר: העמלה שגובים באינטראקטיב ישראל הרבה יותר יקרה מהעולמי ונמצאת באזור ה75 שקלים), החשבון שאליו מעבירים את הכסף הוא חשבון בנק ישראלי של סיטי בנק ומעבירים את הסכום בשקלים ולכן חוסכים במקרה הזה את העמלות המופרזות שהבנקים גובים על העברת מטח לחשבון חול
ב. הנציג של אינטראקטיב ישראל לא חזר אליי עדיין אבל הבנתי שגם שם זה 10$ לחשבון פרו והעמלות שלהם על העברה של שקל לדור זה 75 שקל או משהו כזה וזה לא יוצא כזה משתלם וכמו באינטראקטיב העולמית גם באינטראקטיב הישראלית אתה מעביר את הכסף לחשבון בסיטי בנק שזה בנק ישראלי ככה שלא יגבו לך עמלות מופזרות על העברת מטח לחשבון חול זה כסף שקלים שמעבירים לחשבון בנק בישראל
ג. טריידסטיישן, שאני חייב להגיד שהם מאוד אטרקטיביים אבל לצערי הבנק רוצה לקחת לי 30$ מינימום על העברת מטח לחול (ב16 אלף דולר העברה יקחו לי 30.4$ עמלה) שאני חייב להגיד שנכון שזה לא נשמע עמלה כזו גבוהה אבל הבנתי שאתה סוג של כלוא בבנק מהסיבה הפשוטה שגם כשתרצה להעביר את הכסף חזרה לארץ הם יקחו לך את העמלה הזו כאילו בקיצור ובפשטות: אין לאן לברוח גם כשתעביר את הכסף מהחשבון בנק בישראל לחשבון בנק ההשקעות של טריידסטיישן בגלל שהוא חשבון חול בנק הפועלים יקחו לי על כל פעולה מינימום 30$ בין אם אני מעביר לשם כסף ובין אם אני מעביר חזרה את הכסף מטריידסטיישן לפועלים (עמלה כפולה, אין לאן לברוח)
ד. יש את atrade, מספר המניות שלהם מאוד מוגבל וגם מבחינת העמלות הם לא כל כך אטרקטיביים
ה. מיטב דש ופסגות שלוקחים דמי ניהול חשבון מיטב לוקחים 20 שקל עמלה לחודש ופסגות 15 נראלי אבל פסגות ירצו 7.5$ על קנייה מינימום ככה שזה קצת בעייתי אבל לפי איך שאני קורא את התמונה העמלה הזו היא הרעה במיעוטו והדבר היחידי שמפריע זה התשלום החודשי ולכן שתיהן קצת ירדו מהפרק
ו. כאן אני רוצה שתעבירו לי ברוקרים שאתם עובדים דרכם, לדעת האם יש אפשרות לסחור בבורסות של ארה"ב כמו US PERSON בלי לשלם עמלות לא הגיוניות רק כי אני אזרח במדינת ישראל...
מרתיע אותי הקונספט של תשלום חודשי מחפש מנגון עמלות זול ונוח אני בפפר אינבסט שהם זולים 2 הבעיות היחידות איתן בשבילי זה נטו פקודות בשעה 9 ומגוון מניות מאוד מוגבל
אשמח לעזרתכם - תודה רבה !!!

כל ברוקר ישראלי יעשה את העבודה בשבילך בצורה טובה, זכור כי המטרה היא לא "לא לשלם עמלות" אלה להרוויח כסף.
ד. יש את atrade, מספר המניות שלהם מאוד מוגבל וגם מבחינת העמלות הם לא כל כך אטרקטיביים
אין שם מניות בכלל, רק מכשירים נגזרים ממונפים על מניות.
מרתיע אותי הקונספט של תשלום חודשי
תהיה אמיץ!

מרתיע אותי הקונספט של תשלום חודשי מחפש מנגון עמלות זול ונוח אני בפפר אינבסט שהם זולים 2 הבעיות היחידות איתן בשבילי זה נטו פקודות בשעה 9 ומגוון מניות מאוד מוגבל
אשמח לעזרתכם - תודה רבה !!!
פפר לא זול בכלל(אולי בסכומים קטנים מאוד כן)אתה משלם דמי משמרת גבוהים וגם דמי המרה גבוהים(שדרך אגב התעלמת מהם בכול ההשוואה שעשית חוץ מלגבי IB).

בגדול IB זה הברוקר חו"ל היחיד שיש לו בארץ חשבון בנק ללקוחות שמקבל שקלים.
בכול שאר האופציות בחו"ל תשלם גם עמלת העברה וגם תצטרך להמיר לפני משקלים לדולרים.
בארץ בברוקר ישראלי אתה יכול לקנות תעודות בשקלים ולחסוך את העברות והמרות האלה(אבל יש חסרונות אחרים).

יש כמובן עוד שיקולים חוץ מעלות(וגם היא משתנה בהתאם לסכום והפעילות)
כמו צורך בדו"ח שנתי למס הכנסה,פחד ממס ירושה ועוד.

לIB יש מתווכים אחרים מלבד הישראלי שפוטרים אותך מה$10 חוגשי ועמלת ההמרה שלהם זולה משמעותית משל הישראלי.

תחפש introducing brokers באתר של IB.

א. אם החשבון מעל 100k אין לך תשלום חודשי. גם אם החשבון שלך הוא רק כמה עשרות אלפי דולרים, ובהנחה שאתה פה להרבה זמן ומתכוון להפקיד כל תקופה מסויימת את מה שאתה חוסך, 120$ שנתי זה באמת כסף קטן. אם רמת האנגלית שלך היא סבירה, זו האופציה שהייתי הולך עליה.

ב. בהנחה שאין לך אנגלית בסיסית אפילו זו האופציה שהייתי ממליץ לך.

ג. עמלות יותר יקרות מib. צריך להמיר את הכסף לדולרים בבנק, ולשלוח דולרים לחשבון בחול, זה ייצא לך עמלה מאוד יקרה בהשוואה לib. בנוסף כפי שציינת אם תמשוך כסף מהחשבון לבנק בארץ, תשלם גם עמלה יקרה בבנק על קבלת הדולרים וגם תצטרך שוב להמיר בבנק את הדולרים לשקלים שזה יקר!
אם אתה לא סוחר יומי/אקטיבי, ואתה לא עושה אלגו או שסתם צריך פיצירים סופר מורכבים, אין שום היגיון בללכת על האופציה הזאת.

ד. זירת מסחר, לא להתקרב. העובדה שהכנסת זירת מסחר לשיקולים שלך אומרת שלא עשית שיעורי בית מספיק טובים.

ה. חברות ישראליות, עמלות יקרות משמעותית מib. בנוסף יש ניכוי מס במקור שזה חיסרון משמעותי בלא מעט מקרים.
קח עצה, לא רק לגבי ברוקרים, אם יש לך התלבטות בין חברה ישראלית לחברה זרה, ב99% מהמקרים תקבל שירות טוב יותר בצורה משמעותית מהחברה הזרה.

פפר לא זול בכלל(אולי בסכומים קטנים מאוד כן)אתה משלם דמי משמרת גבוהים וגם דמי המרה גבוהים(שדרך אגב התעלמת מהם בכול ההשוואה שעשית חוץ מלגבי IB).

בגדול IB זה הברוקר חו"ל היחיד שיש לו בארץ חשבון בנק ללקוחות שמקבל שקלים.
בכול שאר האופציות בחו"ל תשלם גם עמלת העברה וגם תצטרך להמיר לפני משקלים לדולרים.
בארץ בברוקר ישראלי אתה יכול לקנות תעודות בשקלים ולחסוך את העברות והמרות האלה(אבל יש חסרונות אחרים).

יש כמובן עוד שיקולים חוץ מעלות(וגם היא משתנה בהתאם לסכום והפעילות)
כמו צורך בדו"ח שנתי למס הכנסה,פחד ממס ירושה ועוד.
אח יקר, פפר ממירים לי דולרים לשקלים ושקלים לדולרים במחירים מאוד אטרקטיביים לאחר בדיקה שלי מול השערים של בנק הדואר (למרות שזה לא הכי נכון להשוות כך כי בנק הדואר זה כסף פיזי ופה זה אינטרנטי ובכל זאת העמלות אטרקטיביות עד כמה שידוע לי לדעתי הבלתי מקצועית !!! )
בנוגע לדמי משמרת:
אתה מבין אח יקר שאתה יכול להשקיע בנייר ערך 30 אלף שקל ולשלם 14.8 ש"ח עמלת רבעון ? הקטע עם פפר זה שהם לא יחייבו אותך 0.2% רבעון למיליון שקל כי אז זה באמת לא יצא משתלם זה יצא 200 שקל - הם מגבילים לנייר ערך 7400 מבחינת העמלות לחיוב לא משנה אם יש לך באפל מאה אלף שקל או 7400 שקל מבחינת המעלות אתה תשלם לנייר ערך מקסימום 14.8 ש"ח - כן, זה דיי שווה בסכומים האלה אני חושב... (בפפר, בניגוד למקומות אחרים אין לך דמי ניהול חודשיים גם אם לא שמת שקל) - לדוגמא, קנית באלף שקל מניות לרבעון יצא לך 2 ש"ח זה כלום כסף אתה יכול לקנות ולמכור במשך רבעון ויצא לך 2 ש"ח אם לא פחות לעיסקאות קצרות טווח ובסכומים קטנים זה דיי שווה האמת

ממה שאני ראיתי בפפר דמי משמורת 0.8% בשנה.
המרה בחצי אחוז לכול כיוון.
לא זול,אין אפשרות לסחור בתעודות בשקלים ובכלל המסחר מאוד מאוד מוגבל.
כמו שציינתי(וגם אתה)בסכומים מאוד נמוכים זה יכול להיות האופציה הכי זולה.
אישית בסכומים כאלה אני מעדיף פשוט לחסוך ולחכות שיהיה סכום יותר משמעותי.

ממה שאני ראיתי בפפר דמי משמורת 0.8% בשנה.
המרה בחצי אחוז לכול כיוון.
לא זול,אין אפשרות לסחור בתעודות בשקלים ובכלל המסחר מאוד מאוד מוגבל.
כמו שציינתי(וגם אתה)בסכומים מאוד נמוכים זה יכול להיות האופציה הכי זולה.
אישית בסכומים כאלה אני מעדיף פשוט לחסוך ולחכות שיהיה סכום יותר משמעותי.
אני לא יודע על איזה חצי אחוז אתה מדבר, אני הייתי עכשיו באפליקציה של פפר ולא הזכירו שם שום דבר על חצי אחוז בעמלות כך שמבחינתי כל עוד לא הראת לי אחרת זה לא קיים... והשוואתי בין העמלה של שקל-דולר שכתוב באפליקציה של פפר לבין ההטבהה של בנק הדואר אז בפפר יקחו לך 3.452 על כל דולר שתרצה לקנות מהם (נכון לשעה 13:40) ובבנק הדואר נכון ל13:15 השער הוא 3.498 וזה גם רק בהנחה שקנית מהם מהם מעל 800$ !! כי אם לא תצטרך לשלם 3.528 על דולר !!!
בנוגע לדמי רבעון: באפליקציה שלהם פפר מתייחסים לזה כאל דמי ניהול ריבעוניים ועל כל רבעון יקחו לך 0.2% שזה כלום כסף אם הכנסת 1000 שקל או 2000 שקל זה יצא לך 4 שקל עמלה לרבעון ב2000 שקל ובהנחה שאתה סוחר סווינג ותצליח להיכנס ולצאת ברבעון גם לקנות וגם למכור זה מאוד שווה 4 שקל במקומות אחרים יקחו לך יותר כנראה...

תשלם לנייר ערך מקסימום 14.8 ש"ח
אתה קצת טועה.
זה עד 0.2% ברבעון עד 7400 לנייר ערך.
בדוגמא שלך של 30 אלף שקל של מניות אפל זה יוצא 60 שקל.
החזקת בנייר הזה שנה 9 חודשים ויום תשלם 240 שקל.
נחמד זה כן, זול זה לא.

אתה קצת טועה.
נחמד זה כן, זול זה לא.
לנייר ערך זה אומר לכמה מניות מאותו סוג לא ? וגם אם לא אז עדיין יש מגבלה לתיק של 46 שקל כך שאתה לא צודק ואתה תשלם ברבעון מקסימום 46 ש"ח מוזמן להסתכל באפליקציה של פפר אינבסט
נ.ב: התקשר אליי איזה מישהו שמתווך לברוקרים כנראה והוא ידאג שיחזרו אלי עוד היום מהצעה של אינטראקטיב ישראל שיותר טובה מהעמלה הזו שהם לוקחים ונראה כמה הם יציעו לי על העמלה של ההמרה אם הם יציעו לי משהו זול זה יהיה שווה אם לא אז אולי כבר נלך לאינטראקטיב חול וזהו...
אינטראקטיב בהשוואה לפפר זה יוצא 30$ לרבעון (כ103 שקלים לרבעון) בפפר אתה לא תגיע למעל 46 שקל לרבעון לכל התיק לא משנה כמה תשקיע זו המגבלה..

אני לא יודע על איזה חצי אחוז אתה מדבר
זה:
"מהו שער ההמרה משקל לדולר?
שער ההמרה משקל לדולר ולהיפך, נקבע לפי השער הרציף המתקבל מבנק לאומי בתוספת מרווח המרה קבוע בשיעור 0.46%.
בעת קנייה/מכירה תוכלו לקבל אינדיקציה לשער ההמרה במסך הסיכום אך השער הסופי ייקבע רק בעת ביצוע ההמרה בפועל."
מקור:
https://www.pepper.co.il:444/faq/
בבנק הדואר נכון ל13:15 השער הוא 3.498 וזה גם רק בהנחה שקנית מהם מהם מעל 800$ !! כי אם לא תצטרך לשלם 3.528 על דולר !!!
נו ו? בבנק בלי להתמקח היית משלם 3.59 בערך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
בנוגע לדמי רבעון: באפליקציה שלהם פפר מתייחסים לזה כאל דמי ניהול ריבעוניים ועל כל רבעון יקחו לך 0.2% שזה כלום כסף אם הכנסת 1000 שקל או 2000 שקל זה יצא לך 4 שקל עמלה לרבעון ב2000 שקל
או בעברית פשוטה 0.8 אחוז לשנה.......
בנוסף יש לך טעות בחישוב המקסימום כמו שצויין:
נחמד זה כן, זול זה לא.

ובכללי אני לא נגד. שאלת האם יש אפשרויות יותר זולות\טובות וניסיתי לענות לך.
לא לשכנע אותך מה יותר טוב.

זה:
"מהו שער ההמרה משקל לדולר?
שער ההמרה משקל לדולר ולהיפך, נקבע לפי השער הרציף המתקבל מבנק לאומי בתוספת מרווח המרה קבוע בשיעור 0.46%.
בעת קנייה/מכירה תוכלו לקבל אינדיקציה לשער ההמרה במסך הסיכום אך השער הסופי ייקבע רק בעת ביצוע ההמרה בפועל."
מקור:
https://www.pepper.co.il:444/faq/

נו ו? בבנק בלי להתמקח היית משלם 3.59 בערך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

או בעברית פשוטה 0.8 אחוז לשנה.......
בנוסף יש לך טעות בחישוב המקסימום כמו שצויין:

ובכללי אני לא נגד. שאלתה האם יש אפשרויות יותר זולות\טובות וניסיתי לענות לך.
לא לשכנע אותך מה יותר טוב.
גם אם בהתחלה טעיתי בחישוב המקסימום יש עדיין מקסימום לכל התיק שהוא יוצא 46 ש"ח לרבעון שזה עדיין אטרקטיבי.. אתה נמצא בIB ISRAEL ? אתה חושב שהאופציהה הזו הכי אטרקטיבית לי כרגע?

אתה טועה. המגבלה (עמלת המקסימום) היא 23,000 לרבעון (לתיק כולו. 7,400 לנייר).
אני לא טועה ,לתיק כולו זה הקטע... וכמה זה 0.2% מ23 אלף שקל? = 46 ש"ח.
ובא לציון גואל.

אני לא טועה ,לתיק כולו זה הקטע... וכמה זה 0.2% מ23 אלף שקל? = 46 ש"ח.
ובא לציון גואל.
חבל, אתה ממשיך לטעות. מציע לך לשאול אותם במפורש.

תיק כולו זה הקטע... וכמה זה 0.2% מ23 אלף שקל? = 46 ש"ח.
איך שאני מבין את זה(לא התעמקתי)23 אלף זה המקסימום של העמלה לרבעון לא המקסימום שממנו לוקחים עמלה.
העמלה מקסימלית 92 אלף לשנה.
אתה צריך מעל 10 מליון בחשבון כדי להגיע לעמלת מינימום...........

איך שאני מבין את זה(לא התעמקתי)23 אלף זה המקסימום של העמלה לרבעון לא המקסימום שממנו לוקחים עמלה.
העמלה מקסימלית 92 אלף לשנה.
אתה צריך מעל 10 מליון בחשבון כדי להגיע לעמלת מינימום...........
אשמח שתיתייחס לשאלה ששאלתי אותך לפני כמה תגובות על IB.. האם אתה ממליץ לי עליהם מכל שאר האחרים מבחינת העמלות והשירות וכו' ? האם אתה לקוח שלהם ? מה אתה חושב עליהם?

וגם אם לא אז עדיין יש מגבלה לתיק של 46 שקל כך שאתה לא צודק
קצת לא ברור מאיפה אתה זורק כל הסכומים האלו.
המחירון של פפר מאוד מאוד פשוט וברור.
0.2 דמי ניהול ברבעון.
מקסימום 7400 לנייר ערך
23000 לתיק
נוח לך לזרוק סכום אקראי בפורום זה בסדר, העיקר תוודא כי אתה קורא את התנאים, מבין כמה תשלם בפועל ולמה תשלם את אותו הסכום.

אשמח שתיתייחס לשאלה ששאלתי אותך לפני כמה תגובות על IB.. האם אתה ממליץ לי עליהם מכל שאר האחרים מבחינת העמלות והשירות וכו' ? האם אתה לקוח שלהם ? מה אתה חושב עליהם?

אני לקוח שלהם, ועוד הרבה כאן. השירות בסדר גמור, במובן שהכל עובד דרך האתר ולא צריך לדבר עם אף אחד. צריך רמת אנגלית בינונית לפחות בשביל להבין מה הולך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12