• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה בנקים מאפשרים העברת זה"ב באינטרנט? הבנק שלי רוצה פקס ובא לי להתקדם למאה ה 21

כדאי להוסיף את דיסקונט תחת הקטגוריה "העברה הפקס", כי הוא לא מופיע בכלל בטבלה כרגע.

לא ברור למה הם עושים את האבחנה בין חשבון עיסקי לרגיל... הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהמערכת מלאה בבאגים והם לא מרגישים בנוח לפתוח אותה לציבור הרחב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אז כדאי להוסיף
את דיסקונט תחת הקטגוריה "העברה הפקס", כי הוא לא מופיע בכלל בטבלה כרגע.
יש לך אסמכתא לזה? כי לא ראיתי באתר אישוש לכך.
אלא אם תעיד שזה עבד לך אישית.
לא ברור למה הם עושים את האבחנה בין חשבון עיסקי לרגיל... הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהמערכת מלאה בבאגים והם לא מרגישים בנוח לפתוח אותה לציבור הרחב.
לבנק יש X פיצ'רים לפתח תחת מגבלות Y תקציב/כח אדם (בניגוד לתעשיית הקריפטו שמעסיקה מליוני אוהדים משועממים מרחבי העולם ;)).
אצל לקוח עסקי העברה זה"ב זה must ולכן פותח.
אצל לקוח פרטי לא, יש פיצ'רים יותר חיוניים או כאלו שיכניסו לבנק יותר כסף (דן חסכן?) ולכן העברת זה"ב נותרה מאחור.
מבטיח לך שאם מספיק לקוחות פרטיים היו משתמשים בהעברת זהב הבנק היה מסיק שפיתוח הפיצ'ר יחסוך משאבי אנוש בסניפים, כל עוד זה רק @adamshalev ועוד כמה נודניקים הם שורדים עם הפקסים :) (הרבה אחרים כאן אצל חמשת הבנקים האחרים שמאפשרים את הלוקסוס הזה גם ללקוח פרטי).
נ.ב. יש בנקים שהאתר ההפרטי והעסקי שונים לגמרי, 2 מוצרים נפרדים לחלוטין, אצל פועלים לפחות זה כך, מן הסתם בנקים שהאתר הפרטי והעסקי יושב על אותה תשתית רק עם התאמות מאפשרים העברת זהב גם לפרטיים.

@מתכנת
לדעתי העברת זה"ב זה מוצר בסיסי ולא איזשהו סוג של מוצר פרימיום. בסופו של דבר זו הדרך הכי קרובה להעברת כספים מיידית. אפליקציות כמו פפר פיי, הפועלים ביט או colu מאפשרות העברת כספים מיידית אבל בעצם אלה שכבות מעל כרטיס האשראי...
משום מה הבנקים לא חוסכים במשאבים בכיוון של שכבה מעל כרטיס האשראי, שמתאימה לרוב להעברות בסכומים נמוכים (ודורשות לפתוח "חשבון" נוסף), ומתעלמים לגמרי מהעברות זה"ב שאמורה לפתור את הבעיה ישירות דרך חשבון הבנק שיש לכל אחד. אני לא מקבל את הטיעון שחסר לבנקים משאבים להשקיע בתחום של העברות מיידיות כי הם כן עושים את זה בתחום האפליקציות של העברת הכספים.

כרגע אין לזה"ב ברבה ביקוש אבל אפשר להסתכל על זה כבעיית ביצה ותרנגולת כי הביקוש יבוא כאשר אנשים/אירגונים ירצו לקבל העברות כאלה. למשל בברוקרים הישראליים אף פעם לא הציעו לי להעביר בזה"ב. IB הוא הברוקר היחיד שביקש במפורש להעביר רק זה"ב (ומשתמשים רבים בכל זאת מעבירים מס"ב).

לדעתי העברת זה"ב זה מוצר בסיסי ולא איזשהו סוג של מוצר פרימיום.
אני מסכים איתך, אבל ניסית לדברר את הבנק...
לדעתי העברת זה"ב זה מוצר בסיסי ולא איזשהו סוג של מוצר פרימיום. בסופו של דבר זו הדרך הכי קרובה להעברת כספים מיידית. אפליקציות כמו פפר פיי, הפועלים ביט או colu מאפשרות העברת כספים מיידית אבל בעצם אלה שכבות מעל כרטיס האשראי...
אתה צודק שהצורך בהעברה מיידית אינו פרימיום אבל שיטת העברה נתונה לדיון, כנראה שגם הבנקים הבינו שהעברה מסורתית (אפילו זה"ב) פחות קורצת לדור משתמשי האינטרנט והסיטו משאבי פיתוח לטובת שיטות העברה מידית יותר גיקיות.
אני לא מקבל את הטיעון שחסר לבנקים משאבים להשקיע בתחום של העברות מיידיות כי הם כן עושים את זה בתחום האפליקציות של העברת הכספים.
לא טענתי שחסר, אלא שיש תעדוף, וכפי שכתבתי לא מפתיע שגם הבנקים שמאפשרים העברת זה"ב לכולם מפתחים אפליקציות העברה מיידית שמשווקות כקלילות יותר מהעברה בנקאית מסורתית.

אגוד העלו את המגבלה מ6 ל10k בזה"ב.

אתה צודק שהצורך בהעברה מיידית אינו פרימיום אבל שיטת העברה נתונה לדיון, כנראה שגם הבנקים הבינו שהעברה מסורתית (אפילו זה"ב) פחות קורצת לדור משתמשי האינטרנט והסיטו משאבי פיתוח לטובת שיטות העברה מידית יותר גיקיות.
למה לדעתך (או לדעתם) האפליקציות האלה עדיפות על זה"ב ?
הן משתמשות בכרטיס אשראי בלבד לצורך גביית כספים ומזכות את הצד השני בחשבון הבנק. אני רואה בפתרון הזה שיכבה נוספת ומיותרת מעל כרטיס האשראי. כנראה שזה נועד כדי לעקוף את המגבלות של זה"ב (מגבלה עיקרית - לא עובד 24/7)
לא טענתי שחסר, אלא שיש תעדוף, וכפי שכתבתי לא מפתיע שגם הבנקים שמאפשרים העברת זה"ב לכולם מפתחים אפליקציות העברה מיידית שמשווקות כקלילות יותר מהעברה בנקאית מסורתית.
בסופו של דבר הקלילות הזו היא רק בשיוך של חשבון בנק למספר טלפון. אני לא רואה בעיה לממש את זה בכל אפליקציה של בנק. כל מה שצריך זה סוג של לינק send money to X בתוך תוכנת מסרים או מייל שיפתח חלון באפליקציה של הבנק עם פרטי החשבון של הצד השני.

אפליקציות כמו פפר פיי, הפועלים ביט או colu מאפשרות העברת כספים מיידית
באמת? ממתי?
פעם אחרונה שאני השתמשתי בביט ובפפר-פי (שזה היה לפני שבועיים בערך) הזיכוי בחשבון היה אחרי יומיים. מס"ב לעומת זאת עובר תוך יום אחד.

הייתרון היחיד בפפר פי, ביט ודומיהם זה שהם עובדים מעל כרטיס האשראי, מה שנותן לך דחיה של התשלום עד למועד הגביה של הכרטיס. (ובנוסף לפעמים קצת נקודות)

למה לדעתך (או לדעתם) האפליקציות האלה עדיפות על זה"ב ?
עובדתית (אנקדוטלית).
טרם הולדת האפליקציות הללו כשאספו כסף למתנות אף פעם לא הוצע "בא נעשה העברה בנקאית" זה נתפס כמשהו מסורבל (כמו פקס :))
היום משתמשים באפליקציות.

עובדתית (אנקדוטלית).
טרם הולדת האפליקציות הללו כשאספו כסף למתנות אף פעם לא הוצע "בא נעשה העברה בנקאית" זה נתפס כמשהו מסורבל (כמו פקס :))
היום משתמשים באפליקציות.
לדעתי הסיבה העיקרית היא שזה היה יקר ומסורבל.
גם היום רוב האנשים (לפחות מאלה שלא קוראים בפורום) משלמים כמה שקלים על כל העברת מס"ב שהם עושים ולרובם כנראה גם אין את אפליקציית הבנק על הטלפון.
אני לעומת זאת מעביר מידי פעם כסף לחברים בהעברת מס"ב חינמית מהטלפון.

אגב, מאחורי הקלעים גם ביט ופפר פיי משתמשים במס"ב בצד של הזיכוי.
למה הם מערבים גם כרטיס אשראי בדרך (וסופגים את עמלות הסליקה) זאת תעלומה

כי הם רוצים שהלקוחות שיאהבו לשירות החינמי של ההעברות יצטרפו ל-Full Service (דהיינו פפר).
כנראה שזו עדיין לא סיבה מספיק טובה, כי גם פפר היא חינמית.

איזה דרך אחרת יש לגבות כסף כיום? הם צריכים דרך שתעבוד גם ללקוחות של בנקים אחרים.
האפשרות היחידה פרט לכרטיס אשראי היא הוספת הוראת קבע בבנק וזה מסורבל יותר מאשר לרשום פרטים של כרטיס אשראי.

באמת? ממתי?
פעם אחרונה שאני השתמשתי בביט ובפפר-פי (שזה היה לפני שבועיים בערך) הזיכוי בחשבון היה אחרי יומיים. מס"ב לעומת זאת עובר תוך יום אחד.
אוקיי, אבל ב-colu זה כן מיידי. לפחות זה מוצג כאילו שהכסף הגיע.

איזה דרך אחרת יש לגבות כסף כיום? הם צריכים דרך שתעבוד גם ללקוחות של בנקים אחרים.
האפשרות היחידה פרט לכרטיס אשראי היא הוספת הוראת קבע בבנק וזה מסורבל יותר מאשר לרשום פרטים של כרטיס אשראי.
לא יודע.
מאחר ומי שמוציא את האפלקציה הם הבנקים הנחתי שהם יכולים לחשוב על דרך אחרת שלא תגרום להם לשלם כ1% על כל העברה.
ברור לך שזאת אפליקציה הפסדית, נכון?

אוקיי, אבל ב-colu זה כן מיידי. לפחות זה מוצג כאילו שהכסף הגיע.
בcolu אתה בסה"כ טוען איזה חשבון שלך. אני לא מכיר שם אופציה להעביר כספים למישהו אחר (למעט לחנויות/מסעדות שתומכות באפליקציה, וגם שם לא ברור מתי בדיוק הן מקבלות את הכסף).

היום הדרך היחידה להעביר כסף מיידית זה העברת זה"ב.
אפילו כסף שחיוב בכרטיס אשראי בד"כ מגיע לסולק רק פעם בחודש, ובמקרה הטוב (בחו"ל, ואולי בקרוב גם בארץ) תוך יומיים-שלושה

בcolu אתה בסה"כ טוען איזה חשבון שלך. אני לא מכיר שם אופציה להעביר כספים למישהו אחר (למעט לחנויות/מסעדות שתומכות באפליקציה, וגם שם לא ברור מתי בדיוק הן מקבלות את הכסף).
העברה בין שני חשבונות colu אפשרית בתוך האפליקציה. כל מה שצריך הוא לרשום את השם של המשתמש השני (השם איתו הוא נרשם ל-colu).
מדובר בהעברה של שקלים וירטואליים (שקל תל אביבי או חיפאי). אני לא חושב שניתן למשוך את הכסף לחשבון הבנק.

היום הדרך היחידה להעביר כסף מיידית זה העברת זה"ב.
אפילו כסף שחיוב בכרטיס אשראי בד"כ מגיע לסולק רק פעם בחודש, ובמקרה הטוב (בחו"ל, ואולי בקרוב גם בארץ) תוך יומיים-שלושה
נכון אבל אני מניח שאפליקציות כמו פפר וביט לא משתמשות במערכת זה"ב מכיוון שהיא לא עובדת 24 שעות ביממה.
הבעיה היא לא העלות שאמורה להיות בערך כמו העברת מס"ב.
לא יודע.
מאחר ומי שמוציא את האפלקציה הם הבנקים הנחתי שהם יכולים לחשוב על דרך אחרת שלא תגרום להם לשלם כ1% על כל העברה.
ברור לך שזאת אפליקציה הפסדית, נכון?
הם מפסידים כסף אבל אפשר להסתכל על זה כמו על תקציב שיווק. הם מנסים להיראות חדשניים למרות שאין באמת חידוש באפליקציות האלה.

הם מפסידים כסף אבל אפשר להסתכל על זה כמו על תקציב שיווק
קראתי כתבה לאחרונה שהם גובים עמלת שורה ממקבל התשלום אם הוא לא נמצא בבנק המפעיל של האפליקציה.
אני לא מוצא את הכתבה עכשיו, ייתכן והיא הייתה פייק ניוז?

העברה בין שני חשבונות colu אפשרית בתוך האפליקציה. כל מה שצריך הוא לרשום את השם של המשתמש השני (השם איתו הוא נרשם ל-colu).
מדובר בהעברה של שקלים וירטואליים (שקל תל אביבי או חיפאי). אני לא חושב שניתן למשוך את הכסף לחשבון הבנק.
כלומר בסופו של דבר הדרך היחידה להוציא את הכסף היא לשלם איתו לחנות מסויימת.
נכון אבל אני מניח שאפליקציות כמו פפר וביט לא משתמשות במערכת זה"ב מכיוון שהיא לא עובדת 24 שעות ביממה.
לא חושב שזאת הבעיה. האפליקציות גם ככה לא מעבירות את הכסף בזמן אמת אלא בדיליי של כמה ימים.

ייתכן והיא הייתה פייק ניוז?
כן. לחלוטין פייק ניוז. אלא אם כן אתה מהאנשים הבודדים שמשלמים עמלת שורה.
גם אם אתה משלם עמלת שורה, מי שגובה את העמלה הוא הבנק שלך וזה לא קשור לאפליקציה. גם אם הייתי מעביר אליך העברת מס"ב או זה"ב רגילה (שהיא בחינם בשבילי) היית משלם עמלת שורה על ההעברה הנכנסת

כלומר בסופו של דבר הדרך היחידה להוציא את הכסף היא לשלם איתו לחנות מסויימת.
נכון. רק באפליקציה colu לעסקים, ניתן למשוך את הכסף לחשבון הבנק.
אבל בהנחה שהאדם השני קונה מדי פעם בעסקים שמקבלים colu, זו דרך טובה להעביר לו כסף.

אפשר להטעין סכום X, לקבל את ה-10 אחוז מתנה שהם נותנים ואז להעביר את הסכום המקורי לאדם השני.

אפשר להטעין סכום X, לקבל את ה-10 אחוז מתנה שהם נותנים ואז להעביר את הסכום המקורי לאדם השני.
אבל למה שהאדם השני יסכים?
הרי הוא יכול להטעין בעצמו כסף ולקבל את ה10% הנחה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12