• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחזקת מנייה לטווח קצר

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
נניח אני רוכש פעם בשבועיים מנייה מסויימת בסכום של 200K.
הסיכוי שהמנייה תעלה בכ- 2% באחד הימים בטווח של שבועיים מרגע הקנייה הוא גבוה מאוד. ונראה לי קרה בהסתברות של 100% בחודשים האחרונים למניות הטכנולוגיות.

אני מוכר ברגע שהמנייה עולה ב- 2% האלה, ויוצא ברווח של 4K.

הסיכוי להפסיד כאן הוא הסיכוי שהמנייה רק תרד מאז שקניתי או במקרה שקניתי ב- HIGH של חודש שלם - סיכוי נמוך מאוד.

1. מה אתם חושבים על זה?
2. כמה "בעייתי" זה לרכוש מניה מסויימת ב- 200K בפעם אחת? איך השוק בדיוק מגיב?

נערך לאחרונה ב:
נראה לי קרה בהסתברות של 100% בחודשים האחרונים למניות הטכנולוגיות.
Are you sure about that?
מסקירה שטחית אני רואה מלא נקודות קנייה שמעולם לא התאוששו

אבל בוא נגיד שאתה צודק - למה למכור אותה ב2% רווח? חכה עוד שבועיים ולפי מה שאתה אומר אתה תעשה עוד 2%, לא?

Are you sure about that?
מסקירה שטחית אני רואה מלא נקודות קנייה שמעולם לא התאוששו

אבל בוא נגיד שאתה צודק - למה למכור אותה ב2% רווח? חכה עוד שבועיים ולפי מה שאתה אומר אתה תעשה עוד 2%, לא?
לא אמרתי שהיא עולה 2% בשבועיים. אמרתי שהיא זזה מהמחיר המקורי שלה בסביבות 2%. זה אומר שהיא יכולה אחרי שבוע לעלות 2% ואז לרדת 5%.

ללא קשר אם המניה תעלה או תרד, קח בחשבון שפעילות קניה-מכירה מרובות בפרקי זמן קצרים, מהווה אינדיקציה חזקה לרשות המיסים, לסווג אותך בתור עסק, על כל התענוג הנלווה לכך...

ללא קשר אם המניה תעלה או תרד, קח בחשבון שפעילות קניה-מכירה מרובות בפרקי זמן קצרים, מהווה אינדיקציה חזקה לרשות המיסים, לסווג אותך בתור עסק, על כל התענוג הנלווה לכך...

מעניין. מה הקריטריונים של סיווג בתור עסק?

הסיכוי שהמנייה תעלה בכ- 2% באחד הימים בטווח של שבועיים מרגע הקנייה הוא גבוה מאוד. ונראה לי קרה בהסתברות של 100% בחודשים האחרונים למניות הטכנולוגיות.
איזה שטויות.

אמרתי שהיא זזה מהמחיר המקורי שלה בסביבות 2%.
בשביל שזה יקרה בממוצע, אתה צריך לקנות הרבה מניות, חלק יעלו חלק ירדו, ובממוצע תקבל לא 2% אולי 0.25%

כמובן שאתה יכול להמר על מניה אחת ולקוות/לאחל שהיא תעלה 2% בשבועיים. הסבירות זהה שתאבד עשרות אחוזים, או תרוויח עשרות אחוזים, או שהיא פשוט תישאר במקום.
בקיצור הימור...

זה אומר שהיא יכולה אחרי שבוע לעלות 2% ואז לרדת 5%.
ואם היא קודם תרד 5% ורק אז תעלה 2%?
הסיכוי להפסיד כאן הוא הסיכוי שהמנייה רק תרד מאז שקניתי או במקרה שקניתי ב- HIGH של חודש שלם - סיכוי נמוך מאוד.
ואם היא תעלה רק ב-1%? ואם היא לא תעלה? ואם היא תרד ב-20%? מתי תמכור במקרה כזה?

מחיר הקנייה
מעולה. אני אני קונה מניה, היא עולה 2%, אני מיד מוכר אותה, ומיד קונה אותה עוד הפעם. תוך לכל היותר שבועיים היא תעלה עוד פעם ב2%, אני ממשיך לעשות את זה ויש לי תשואה מובטחת של 4% לחודש. לא?

יש רשימה של מבחנים...

תדירות גבוהה של פעולות בניירות ערך מצביעה על פעילות עסקית; ככל שההיקף הכספי של הפעילות רב יותר עשוי הדבר ללמד על אופי עסקי של הפעילות; בקיאות ומומחיות בתחום מצביעה על אופייה העסקי; מבחן המימון - כלומר, האם אתה עושה שימוש בהון עצמי או הון זר, האם ממנף וכו'; ככל שהתקופה החולפת ממועד הרכישה של ניירות הערך לבין מועד מכירתם קצרה יותר, יש בכך כדי להצביע על פעילות עסקית; ככל שאופי של נייר הערך יותר ספקולטיבי, הדבר מצביע על אופי עסקי; ועוד שיקולים שישקול פקיד השומה.

בגדול רשות המיסים רוצה להבדיל בין משקיעים (אנשים שעובדים בעבודה עיקרית ורוצים לשמור (להגדיל) את ההון שלהם) לבין סוחרים, שרואים בשוק ההון את אפיק ההכנסה/פרנסה עיקרי.

בשביל שזה יקרה בממוצע, אתה צריך לקנות הרבה מניות, חלק יעלו חלק ירדו, ובממוצע תקבל לא 2% אולי 0.25%

כמובן שאתה יכול להמר על מניה אחת ולקוות/לאחל שהיא תעלה 2% בשבועיים. הסבירות זהה שתאבד עשרות אחוזים, או תרוויח עשרות אחוזים, או שהיא פשוט תישאר במקום.
בקיצור הימור...

ממש לא סיכוי זהה.
מעולה. אני אני קונה מניה, היא עולה 2%, אני מיד מוכר אותה, ומיד קונה אותה עוד הפעם. תוך לכל היותר שבועיים היא תעלה עוד פעם ב2%, אני ממשיך לעשות את זה ויש לי תשואה מובטחת של 4% לחודש. לא?

גם לא אמרתי שאתה מיד קונה את אותה המנייה עוד פעם. כל מה שאני אומר זה רק אחרי שעקבת אחרי המנייה לפחות חודש, ורואה כיצד היא מתנהגת, וקונה כשהיא יחסית למטה מהממוצע שלה.
לא היה לי אומץ לקנות, אבל עקבתי אחרי מנייה מסויימת ואני רואה שאחרי כל יום שהיא יורדת 7% היא עולה 8-10%, ככה 3 פעמים. שלא נדבר על כל הקפיצות למעלה ולמטה של SPY בחודשים האחרונים, שיש כמה ימים ברצף שהיא בטווח מחירים ממש זהה.

ממש לא סיכוי זהה.

גם לא אמרתי שאתה מיד קונה את אותה המנייה עוד פעם. כל מה שאני אומר זה רק אחרי שעקבת אחרי המנייה לפחות חודש, ורואה כיצד היא מתנהגת, וקונה כשהיא יחסית למטה מהממוצע שלה.
לא היה לי אומץ לקנות, אבל עקבתי אחרי מנייה מסויימת ואני רואה שאחרי כל יום שהיא יורדת 7% היא עולה 8-10%, ככה 3 פעמים. שלא נדבר על כל הקפיצות למעלה ולמטה של SPY בחודשים האחרונים, שיש כמה ימים ברצף שהיא בטווח מחירים ממש זהה.
קל לראות בדיעבד. תעשה סימולציה, תשחק על כסף לא אמיתי ותדווח עוד 3 חודשים איך הלך

אתה משתמש במילה "סיכוי" מבלי להבין את משמעותה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
P הרחבת אחזקת נשק פרטי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 22
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
M נוסחה לכדאיות אחזקת RSU - יש חיה כזאת? שוק ההון 14
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
P מיסוי על אחזקת MLP ודרך עקיפה אפשרית מיסים 0
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A אחזקת רכב צרכנות פיננסית 1
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
romrom שיקולים בפיזור מניות בעת אחזקת RSU שוק ההון 23
the_newbie התייעצות לגבי אחזקת רכב - שאלה להייטקיסטים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
R שאלת נדל״ן - אחזקת שטח מול מכירה שוק ההון 39
wa11a עלות אחזקת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 156
Johnnie אחזקת רכב באופן סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
GentleGiant אחזקת אג"ח אחד במקום קרן אג"חית שוק ההון 27
nils אחזקת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ERE בלי ה E סוגיית המטבע של אחזקת ETF שוק ההון 12
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
4 האם יש גבול לשער מנייה? שוק ההון 6
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
D קניית מנייה בהנפקה שוק ההון 1
M שאלה על קניית מנייה שוק ההון 13
A קנייה של מנייה לטווח קצר שוק ההון 7
N טיפוח מנייה שוק ההון 19
א מנייה עם 2000 P/E שוק ההון 2
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
א רכישת מנייה בזמן הנפקה שוק ההון 11
ב מה הערך של מנייה ללא זכות הצבעה? שוק ההון 53
unrealx הבדל בשווי של מנייה בין האפליקציה של הבנק לגוגל שיטס שוק ההון 1
unrealx מעקב אחר מנייה עם GOOGLE FINANCE שוק ההון 13
unrealx קניית מנייה ביום ההנפקה שוק ההון 6
ד מכירה של מנייה של חברה שנקנתה וכבר לא נסחרת(מובילאיי) שוק ההון 2
א רכישת מנייה של חברה הנסחרת בהונג קונג שוק ההון 2
ח אשמח להסבר לגרף של מנייה שצירפתי שוק ההון 1
א מכירה ורכישה חוזרת של מנייה שוק ההון 12
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 72
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה