• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחוז נתח הקריפטו בתיק

מה אחוז הנתח של הקריפטו בתיק שלכם

• 1-5

הצבעות: 15 17.4%
  • 5-10

הצבעות: 8 9.3%
  • 10-20

הצבעות: 3 3.5%
  • 20-30

הצבעות: 1 1.2%
  • 30-50

הצבעות: 2 2.3%
  • 50+

הצבעות: 6 7.0%
  • 0

הצבעות: 51 59.3%

• סך הכל מצביעים
    86

GoldenFace

משתמש סולידי
דירוג
10
היי, רציתי לדעת מה אחוז הנתח של הקריפטו בתיק ההשקעות שלכם?

בנוסף הייתי מעוניין לדעת מה הקריטריונים שאתם משתמשים בהם כדי להחליט איזה מטבע לקנות?
מטבעות עם ערך טכנולוגי (לדעתי) כמו איטריום?
מטבעות מבוססים (לפחות בדעת הקהל) כמו ביטקוין?
אולי חלק פה (ואני מקווה שלא) בכלל אוהבים "שיטקוינס"?

מבחינתי מדובר במוצר השקעה ספקולטיבי אז לא יודע אם הייתי שם יותר מ5-10% שם כרגע אין לי כלום ושוקל להיכנס למטרות גיוון.

אצלי גם ערך טכנולוגי וגם דעת קהל.

נכון להיום איטריום מבוסס בדעת קהל. פעם הוא היה חדשני אבל היום הערך הטכנולוגי שלו הולך ופוחת.

בכל מקרה אם אתה מתכנן להיכנס במטבעות שאינם ביט מומלץ לעשות מחקר אמיתי. ישנם הרבה פרמטרים אבל כדאי לשים דגש על הערך הטכנולוגי והצוות המפתח. להשקיע במטבעות כאלה זה במובנים רבים כמו להשקיע בסטארטאפים אבל על סטרואידים.

שים לב שיש יותר פרויקטי רמאות בתעשייה הזאת מאשר פרויקטים עם ערך אמיתי. עשה זאת בזהירות. בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
אצלי גם ערך טכנולוגי וגם דעת קהל.

נכון להיום איטריום מבוסס בדעת קהל. פעם הוא היה חדשני אבל היום הערך הטכנולוגי שלו הולך ופוחת.

בכל מקרה אם אתה מתכנן להיכנס במטבעות שאינם ביט מומלץ לעשות מחקר אמיתי. ישנם הרבה פרמטרים אבל כדאי לשים דגש על הערך הטכנולוגי והצוות המפתח. להשקיע במטבעות כאלה זה במובנים רבים כמו להשקיע בסטארטאפים אבל על סטרואידים.

שים לב שיש יותר פרויקטי רמאות בתעשייה הזאת מאשר פרויקטים עם ערך אמיתי. עשה זאת בזהירות. בהצלחה.
הבעיה שאני לא יודע על התחום מספיק כדי אפילו לדעת איפה לחפש מה לבדוק כשחוקרים מטבעות קריפטו חחח

הבעיה שאני לא יודע על התחום מספיק כדי אפילו לדעת איפה לחפש מה לבדוק כשחוקרים מטבעות קריפטו חחח
תתחיל מההתחלה, ביטקוין.

מוזמן לשתף בתובנות, שאלות, תהיות וכו'

@Libertad
מה החולשה העיקרית של ביטקוין לדעתך (לא כיום אלא בראייה ארוכת טווח)?

לעניין הסקר תשובתי 0 למרות שאני מושקע במדד עולמי אז מן הסתם יש לי קצת חשיפה עקיפה דרך חברות שקנו ביטקוין או חברות העוסקות בתחום.

@Libertad
קשה לי לחשוב על חולשה משמעותית לביטקוין בטווח הארוך.

אבל אני כן יכול להצביע על בעיה שלדעתי תישאר איתנו עוד הרבה זמן - אבטחת מידע.

היום המשתמש הממוצע יכול להחזיק סכום משנה חיים על חתיכת נייר במגירה בסלון. אמנם יש פתרונות כמו לוחות נירוסטה עמידים לאסונות, ארנקי Multi-Sig, וחינוך לאבטחת מידע הכולל שפע מאמרים, פודקאסטים, וסרטונים המסבירים איך לשמור על ביטקוין בצורה נכונה, אבל עדיין לא ראיתי פריצת דרך משמעותית שתהפוך את עניין השמירה על ביטקוין למשהו יחסית פשוט למשתמש הממוצע.

*להוציא פתרונות Custodial.

קשה לי לחשוב על חולשה משמעותית לביטקוין בטווח הארוך.

אבל אני כן יכול להצביע על בעיה שלדעתי תישאר איתנו עוד הרבה זמן - אבטחת מידע.

היום המשתמש הממוצע יכול להחזיק סכום משנה חיים על חתיכת נייר במגירה בסלון. אמנם יש פתרונות כמו לוחות נירוסטה עמידים לאסונות, ארנקי Multi-Sig, וחינוך לאבטחת מידע הכולל שפע מאמרים, פודקאסטים, וסרטונים המסבירים איך לשמור על ביטקוין בצורה נכונה, אבל עדיין לא ראיתי פריצת דרך משמעותית שתהפוך את עניין השמירה על ביטקוין למשהו יחסית פשוט למשתמש הממוצע.

*להוציא פתרונות Custodial.
אם יש פתרונות, כמו Multi-Sig, כמו לוחות נירוסטה, כמו SSS וכ'ו, אז זו לא בעיה של ביטקוין אלא של חינוך. הבן אדם הממוצע שומר את רוב כספו במקום אחד שמוגן בסיסמה לרוב באורך 8-12 תווים לרוב שקשורים בו או בחייו ובדרך כלל גם לכמה מקומות שונים למרות שיש פתרונות מעולים בשוק כמו מנהל סיסמאות ו2FA ומפתחות הצפנה פיזיים, זו בעיה של אבטחת מידע של הבנק? לא זו בעיה בחינוך לאבטחת מידע.

אם יש בעיה אחת רצינית שאפשר להצביע עליה בביטקוין היא קלות השימוש למשתמש הרגיל, הבעיה נובעת מהעובדה שהאדם הפשוט לא יודע איך זה עובד אינטואיטיבית, אתה נותן פיסת נייר עם מספר עליה ומקבל תמורה בערך שווה זה מאוד פשוט להבנה לאדם הפשוט אבל כשאתה מנסה לסבך אותו עם להוריד אפליקציה ולשמור סיד וכתובות באורך הגלות ומיליון ואחד פיצ'רים אחרים זה פשוט מסובך מידי בשבילו לסמוך על זה שזה עובד ושהוא יכול לסמוך על זה שזה עובד.
למזלנו כמו עם כל טכנולוגיה חדשה גם זה יפתר בטווח הרחוק עד שזה יהפוך להיות בדיוק כמו טלפון נייד, כל ילד בן 3 או בן 60 יוכל לתפעל אותו מבלי הצורך לדעת איך האלקטרונים בטרנזיסטור של המעבד עוברים מצד אחד של השער הלוגי לצד השני בכדי לסגור מעגל שיוצר דרך לחשב כל דבר ולגרום למכשיר לעבוד.

כן יש בעיה שלדעתי אולי לא תוכל להיפתר בטווח הרחוק והיא קצב התקדמות איטי מידי בעולם שלא עוצר לרגע, רק מעלה הילוך כל הזמן.

מחזיק בסביבות ה6%-7%, ההקצאה המקורית הייתה לכיוון 5% אבל התשואות המהירות בקריפטו קצת שינו את האלוקציה.

אישית עשיתי פיזור לפי נתח השוק של המטבעות המובילים-
BTC, ETH, ADA
והוספתי MATIC בסכום זעום בשביל העצמת הספקולציה :)

@Libertad

לעניין הסקר תשובתי 0 למרות שאני מושקע במדד עולמי אז מן הסתם יש לי קצת חשיפה עקיפה דרך חברות שקנו ביטקוין או חברות העוסקות בתחום.
MSCI ACWI?

מחזיק בסביבות ה6%-7%, ההקצאה המקורית הייתה לכיוון 5% אבל התשואות המהירות בקריפטו קצת שינו את האלוקציה.

BTC, ETH, ADA
איך התחלת את דרכך בקרפיטו? מקורות שקראת שאפשר להתחיל לקרוא ולהבין..

אם יש בעיה אחת רצינית שאפשר להצביע עליה בביטקוין היא קלות השימוש למשתמש הרגיל.
זה בדיוק מה שאמרתי:
היום המשתמש הממוצע יכול להחזיק סכום משנה חיים על חתיכת נייר במגירה בסלון.
עדיין לא ראיתי פריצת דרך משמעותית שתהפוך את עניין השמירה על ביטקוין למשהו יחסית פשוט למשתמש הממוצע.

איך התחלת את דרכך בקרפיטו? מקורות שקראת שאפשר להתחיל לקרוא ולהבין..

התחלתי לקרוא גם פה בפורום יש כמה שירשורים טובים,
יש את קריפטו ג'ונגל שגם שם יש המון מידע.

כעיקרון לא מחפש יותר מידי להתעסק עם זה, קניתי שהיו נפילות רציניות לא מזמן ומחזיק בארנק קר לטווח ארוך.

מוזמן לשתף בתובנות, שאלות, תהיות וכו'
צפיתי בווידיאו של הברנש הנ״ל

שאהבתי : הוא עזר לי לקבל תמונה ברורה יותר מה-זה-לעזאזל-ביטקוין
שלא אהבתי : יש קצת הילה משיחית סביב(ו) כל הסיטואציה שהיא לגמרי פרשנות שלי אבל יכולה להיות מרתיעה.

זה נובע מהעובדה שאני פשוט beginner או שזה חלק בלתי נפרד מכל העסק הזה?
זה שלב חולף?

או שזה חלק בלתי נפרד מכל העסק הזה?
יש עניין כזה חד משמעית, אבל הוא ממש לא בלתי נפרד.
קח בחשבון שבעיני רבים ביטקוין זו מהפכה לא אלימה נגד מוקדי כוח מאוד גדולים (בנקים וממשלות). אז יש אנשים שבהחלט לוקחים את ביטקוין בתור אידיאל\דת ומדברים עליו בקנאות, ולדעתי זה טבעי (ראה התנהגות של אנשים בהפגנות או במהפכות אחרות בהיסטוריה).

החסרונות מאוד ברורים, אבל יש גם יתרונות, הרשת מותקפת ללא סוף מהרגע שקמה - היינו חייבים את מי שיסכים לכרות ביטקוין בהפסד, לקנות ביטקוין כבר כשאין תקווה, ולהגן על הפרויקט בכל מחיר גם כשנראה שהוא מת מזמן.

ועוד העובדה שאתה מטיף לאנשים לקנות ביטקוין מאז שהוא עולה בקושי דולר ואז הוא עולה ל-60k לא עוזרת לנושא (זה רק עוזר לחרפן אותך עוד יותר).
זה שלב חולף?
בהחלט.
ככל שביטקוין ממשיך להצליח, התפקיד של הקנאים נהיה פחות רלוונטי, לא צריך אותם יותר.

ביטקוין הוא של כולם, ובגלל שלא כולם קיצוניים אז זה בהכרח חולף. יש מאות מיליוני משתמשים בעולם ובקצב הזה נגיע למיליארד תוך שנים בודדות. כבר לא הגיוני להדביק סטיגמה למי שמחזיק ביטקוין, כמו שלא הגיוני להדביק סטיגמה למי שמחזיק בלירה שטרלינג.

יש אנשים מאוד מעניינים ומשפיעים שמדברים על ביטקוין בלי הפן הקנאי הזה, אם תרצה אשתף אותך, זה עניין של סגנון.

נערך לאחרונה ב:
מחזיק 5% ביטקוין

היינו חייבים את מי שיסכים לכרות ביטקוין בהפסד, לקנות ביטקוין כבר כשאין תקווה, ולהגן על הפרויקט בכל מחיר גם כשנראה שהוא מת מזמן.
מה הכוונה? מתי זה קרה?

BTC, ETH, ADA
אפשר לשאול על האלוקציה הספציפית בין שלושת המטבעות?

אגב, מה דעתך על ADA ?
מטבע הזה יכול להתחרות ראש בראש עם ETH?

ראיתי שהוא התפמפם ממש חזק. לצערי מכרתי את האחזקות שלי ב-ADA ב-2017.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 181
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16

נושאים דומים

Back
למעלה