• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז מהיום מיטב דש זאת חברה סינית

למישהו יש משמעויות קונקרטיות?

למישהו יש משמעויות קונקרטיות?
חברי דירקטוריון סיניים/מטעמם.
לא בטוח שההחלטות שהסינים יקבלו בהכרח ישרתו את האינטרסים של לקוחות מיטב-דש. לישראלי שיעשה שטויות עם כספי פנסיה ישראליים יש השלכות מסויימות, עבור הסינים הרבה פחות...
זה בעצם הזרמת הון זר שיש לה השלכות הרסניות עבור המקומיים (אנחנו). זו גירסת הצווארון הלבן של הגירה לצורך עבודה - כמו מה שקורה באירופה וצפון אמריקה - רק במקום שמגיעים לך אפריקאים מדרום לסהרה או היספאנים, מזרימים כסף טייקונים סינים שמחפשים איפה לתקוע את המיליארדים שהם הרוויחו מעבודה בתנאי עבדות של ילדים ואחר כך הצליחו להוציא את הכסף הזה מסין, ככל הנראה תוך כדי עקיפת החוק.

לא בטוח שההחלטות שהסינים יקבלו בהכרח ישרתו את האינטרסים של לקוחות מיטב-דש. לישראלי שיעשה שטויות עם כספי פנסיה ישראליים יש השלכות מסויימות, עבור הסינים הרבה פחות...
זה בעצם הזרמת הון זר שיש לה השלכות הרסניות עבור המקומיים (אנחנו). זו גירסת הצווארון הלבן של הגירה לצורך עבודה - כמו מה שקורה באירופה וצפון אמריקה - רק במקום שמגיעים לך אפריקאים מדרום לסהרה או היספאנים, מזרימים כסף טייקונים סינים שמחפשים איפה לתקוע את המיליארדים שהם הרוויחו מעבודה בתנאי עבדות של ילדים ואחר כך הצליחו להוציא את הכסף הזה מסין, ככל הנראה תוך כדי עקיפת החוק.
לא בדיוק ענית על השאלה שלי.
איפה ההשפעה על החוסכים? חוץ מאולי לא ישרתו את האינטרסים.
הניהול עדיין ישראלי ולדעתי אסור להם פשוט להחליט שהם מעבירים את החברה לסין או לכל מקום אחר.

שאלה יותר טובה לדעתי היא מה הקשר בין החברה הפנסיונית ולמניות שמוחזקות על ידיה בשם החוסכים?
הרי בסוף הם קונים בכספים הפנסיונים מניות, אז גם אם החברה מתפוצצת המניות עדיין קיימות ואני לא רואה למה שהחוסכים יפגעו מכך.
כמובן שזה לא נכון אם הם קונים בעצם תעודות סל של עצמם שאין מאחוריהן מניות אמיתיות.. אבל את זה הרגולטור יכול למנוע (וכבר עכשיו הבנתי שעובדים על ביטול תעודות סל והמרתן לקרנות מחקות בלי סיכון מנפיק)

@FIYaacov התשונה נמצאת בגוף התגובה שלך - "שלא ישרתו את האינטרסים שלהם". זה סיכון די רציני, לדעתי.
נכון שהניהול יהיה ישראלי ואל תדאג, הם לא יעבירו את החברה לסין. אבל תחשוב שזה לא הדבר הכי חיובי למשק שיש לך פה חברה מקומית טובה ורווחית ואיזה מיליארדר סיני שמחפש איפה לתקוע את הכסף שלו פשוט מזרים לפה את הכסף שלו כאילו שאנחנו איזה זונה שלו ומוציא את כל התמחור פה משיווי משקל.
צריך אבחנה מאוד ברורה - מיליארדרים סיניים לא באים לקנות חברות כדי לעזור להן להתפתח ולקחת את חלקם ברווחים. רק רק מחפשים איפה להחנות את ההון שלהם. כמו שהם עשו בוונקובר, קנדה בשוק הנדל"ן שלהם.

אינטואיטיבית גם לי נשמע צעד לא בריא, בייחוד בתרחישי קיצון שצריך שמישהו (המדינה) ייחלץ לטובת החוסכים.

אז גם e-loan סינית...מממ...

נו באמת.

@FIYaacov התשונה נמצאת בגוף התגובה שלך - "שלא ישרתו את האינטרסים שלהם". זה סיכון די רציני, לדעתי.
נכון שהניהול יהיה ישראלי ואל תדאג, הם לא יעבירו את החברה לסין. אבל תחשוב שזה לא הדבר הכי חיובי למשק שיש לך פה חברה מקומית טובה ורווחית ואיזה מיליארדר סיני שמחפש איפה לתקוע את הכסף שלו פשוט מזרים לפה את הכסף שלו כאילו שאנחנו איזה זונה שלו ומוציא את כל התמחור פה משיווי משקל.
צריך אבחנה מאוד ברורה - מיליארדרים סיניים לא באים לקנות חברות כדי לעזור להן להתפתח ולקחת את חלקם ברווחים. רק רק מחפשים איפה להחנות את ההון שלהם. כמו שהם עשו בוונקובר, קנדה בשוק הנדל"ן שלהם.
אני מנסה להבין איפה הבעיה. מוסרית? בגלל שהוא אולי הרוויח את זה בדרכים לא כשרות ומנסה להעלים מהרשויות הסיניות.

זה יפגע בכלכלה הישראלית?

באמת מנסה להבין. עד עכשיו מה שהבנתי זה שזה לא בסדר למיליארדר לחפש איפה להחנות את הכסף שלו.

אני מנסה להבין איפה הבעיה. מוסרית? בגלל שהוא אולי הרוויח את זה בדרכים לא כשרות ומנסה להעלים מהרשויות הסיניות.

זה יפגע בכלכלה הישראלית?

באמת מנסה להבין. עד עכשיו מה שהבנתי זה שזה לא בסדר למיליארדר לחפש איפה להחנות את הכסף שלו.
זה לא בסדר להיות סיני.
זה לא בסדר להיות מיליארדר.
והכי לא בסדר זה להיות מיליארדר סיני.

@FIYaacov זה ממש לא עניין של מוסריות. נטו כדי להגן על הכלכלה בישראל. תנועות קיצוניות של הון זה משהו שתמיד עלול להזיק לכלכלה.
בגלל זה משרד האוצר ומשרד הכלכלה צריכים לאשר כל מיזוג ורכישה משמעותיים - לוודא שהמטרה אכן עסקית ועניינית ולא איזה מחטף ספקולציוני.
אתה מוזמן לקרוא מה קרה בשווקי נדל"ן כמו ונקובר ומלבורן בגלל הסתערות של עשירי סין. מקומיים שם פשוט לא מסוגלים לרכוש דירות יותר כי הסינים דחפו את המחירים ממש גבוה.
כמו שאני מאמין, לא היית רוצה שהממשלה תחליט יום אחד להביא 100,000 הודים לארץ ופאג'יק יגנוב לך את העבודה כי הוא מוכן לעבוד ב-50% פחות ממך ככה אני גם גורס שהמדינה צריכה להגן על זכויות הקניין של ישראלים שחיים בישראל.
וזה לא מוגבל לנדל"ן בלבד. אין שום סיבה שכל ההון הסיני יזרום לפה. חוץ מאשר להעשיר את ה-1% שהם גם ככה הכי עשירים פה זה לא מביא שום ערך מוסף לכלכלה. זה לא שמיטב-דש תהפוך להיות פתאון איזה חברת פיננסים שגורמת לכולם להתעשר.

למדינה צריך להיות אכפת רק מטובת תושביה ורכישות זרות עדיף שיתבצעו רק אם יש סיבה טובה להאמין שזה יהיה לנו טוב.
תאמין לי שאף לא אחד מאיתנו יראה שבריר מכל המיליארדים האלה. מכירת תנובה למשל היתה מוצלחת - כל ההפסדים של ערך המניה נספגו ע"י הסינים. לא בטוח שזה יחזור על עצמו עם מיטב-דש.

דרך אגב, המון מדינות באסיה עושות את זה כבר שנים. רוב אפשרויות ההשקעה שם פתוחות לאזרחים בלבד. רק המערב עוד לא עלה על הטריק וממשיך להיות הזונה הכלכלית של עשירי סין.

• אהבתי
Reactions: Leo
תאמין לי שאף לא אחד מאיתנו יראה שבריר מכל המיליארדים האלה. מכירת תנובה למשל היתה מוצלחת - כל ההפסדים של ערך המניה נספגו ע"י הסינים. לא בטוח שזה יחזור על עצמו עם מיטב-דש.
אתה טועה. מיטב דש הינה חברה ציבורית וכל מי שמחזיק במניותיה (כולל קרנות הפנסיה והגמל) יהנה מכך. גם המיסים המרובים שישלמו בעלי השליטה יעשירו את קופת המדינה, אה וכמובן עובדי מיטב ד"ש שלכולם אופציות בכסף.
דרך אגב, המון מדינות באסיה עושות את זה כבר שנים. רוב אפשרויות ההשקעה שם פתוחות לאזרחים בלבד. רק המערב עוד לא עלה על הטריק וממשיך להיות הזונה הכלכלית של עשירי סין.
אז היית שמח לדוגמא אם שווקי ההון האירופאים והאמריקאים היו סגורים בפניך, נכון?

מעבר לדמגוגיה ובולשביזם, יש משמעויות ללהחזיק את הונך בניהול של גוף זר. יש גם משמעויות אובייקטיביות.

בנוסף, במסגרת הגלובליזציה, סינים פירנסו אותי אישית במשך שנתיים. וחלק לא מבוטל מההון שלי (בתיק ההוליסטי) מושקע בכלכלת סין, והמזרח.

ולסיכום, שלא יהיה ספק. אם לא נהיה חלק מהגלובליזציה - נהיה צפון קוריאה. כלכלית ופוליטית.

תאמין לי שאף לא אחד מאיתנו יראה שבריר מכל המיליארדים האלה.
כל בעלי המניות של מיטב דש, לרבות משקיעים קטנים, יוכלו לבחור לפדות את מניותיהם תמורת סכום של 22 ש"ח למניה. מחיר השוק של המניה הוא בסביבות 14 ש"ח. לא רע, האמת.

מעבר לדמגוגיה ובולשביזם, יש משמעויות ללהחזיק את הונך בניהול של גוף זר. יש גם משמעויות אובייקטיביות.
באמת משנה לך עם בעלי השליטה הם כמה שותפים עשירים כקורח ישראלים או כמה עשירים סינים? בתור לקוח של מיטב מה אתה חושב שהמשמעות?
כל בעלי המניות של מיטב דש, לרבות משקיעים קטנים, יוכלו לבחור לפדות את מניותיהם תמורת סכום של 22 ש"ח למניה.
האמת שהדיל הוא עוד יותר טוב: בעלי המניות יכולים לקבל במקום 22 ש"ח חבילה של כסף+אג"ח קצר למדי של מיטב בשווי מצרפי של 27.4 ש"ח (כולל תשלומי ריבית), דיל פנטסטי.

נערך לאחרונה ב:
באמת משנה לך עם בעלי השליטה הם כמה שותפים עשירים כקורח ישראלים או כמה עשירים סינים? בתור לקוח של מיטב מה אתה חושב שהמשמעות?
אני לא יודע מה המשמעות.
לכן פתחתי את האשכול, בתקווה שאנשים חכמים פה יסבירו לי.

אני מעדיף שמי שנאמן על הכסף שלי, או מנהל אותו בצורה אקטיבית, יהיה פה ליידי, ויפעל בסביבה הכלכלית שלי. בוודאי מבחינת מוניטין והכל. היית רוצה שהוא יהיה לחלוטין בידי ממשלת ישראל, ושקרנית פלוג והרשות לנירות ערך יאחזו באשכיו בצורה הכי מילולית. תוך שהן אוחזות בגזרן גדול.

מצד שני, ישראלים מסרו את הכסף שלי לדנקנר ולתשובה בחוסר אחריות מופקר.

@AlexNOSAM
מה סגור? אתה בכיף יכול לסחור בהונג קונג, שנגחאי (יותר בעייתי), דרום קוריאה, טייוואן, ומלזיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121

נושאים דומים

Back
למעלה