• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,048
כן, נכון...
עד עכשיו המשכורת אפילו היתה נמוכה יותר.
קראתי את הפוסט של "פנסיוני"
ורציתי לשאול - מי מפקיד רק את ה"קצפת" ל-קרן שניה, מי מפקיד את כל הפיצויים ל-קרן שניה? (קרן/קופה).
באיזה מכשיר בחרתם להפקדה המשנית (קופת גמל רגילה/להשקעה/קרן פנסיה אחרת?)

אם מישהו מוכן לשתף את המניעים שלו?

נ.ב.
אם כבר כתבתם פעם תשובה, גם לינק לאותה תגובה יתקבל בברכה.

קראתי את הפוסט של "פנסיוני"
ורציתי לשאול - מי מפקיד רק את ה"קצפת" ל-קרן שניה, מי מפקיד את כל הפיצויים ל-קרן שניה? (קרן/קופה).
כבר לא אפשרי (בינתיים)
ראה דיון בתגובות של אותו פוסט שקראת
באיזה מכשיר בחרתם להפקדה המשנית (קופת גמל רגילה/להשקעה/קרן פנסיה אחרת?)
האפשרויות הן: קופ"ג, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה משלימה.
אין מיועדות בפנסיה המשלימה.

בגלל שיש לי מקדם וותיק אני מחלק בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, אם הייתי בלי ביטוח מנהלים הייתי . מחלק בין קרן פנסיה ל קופ״ג
כמה ?
תלוי במידת הפחד מקרנות פנסיה, חשיבות הביטוחים (חיים/אכע) לך ולמשפחה אני אוהב ברגעי אי וודאות לכת ה 50/50 כי מדובר ב ״הימור״ ל עוד הרבה שנים בד״כ וזה כמו לזרוק מטבע (לדעתי)

שים לב ,כיום אין לאף אחד שמץ של מושג איך מושכים קצבה מקופ״ג, לדעתי זה יקרה דרך אנונה, ואם הבנתי נכון המקדם שם הוא בערך 250.
אם הפנסיה רחוקה ממך (כמו שהבנתי) אז זה לא צריך להטריד אותך אבל בתןר ״משחק״ תשאל את קופ״ג מה קורה עם זה,ושווה לך לברר עם חברות שמספקות שרותי אנונה (לשעתי מגדל/הראל/מנורה) איך מחושב המקדם אצלם כדי שלא תופתע (אם תרצה פתרון זול יותר תאלץ לנייד אליהם כ 5-10 לפני הפרישה ולקוות שלא יערימו עליך קשיים)

שים לב לדיונים האחרונים על קופ"ג בניהול עצמי לשכירים.

כיום אין לאף אחד שמץ של מושג איך מושכים קצבה מקופ״ג, לדעתי זה יקרה דרך אנונה, ואם הבנתי נכון המקדם שם הוא בערך 250
יש את הדרך הזולה של ללכת פעם בשנה למס הכנסה, להציג את הפנסיה ממקורות אחרים (קרן פנסיה וביטוח מנהלים), לבקש למשוך 1/30 מקופ"ג, לקבל שומה, להעביר את השומה לחברה שמנהלת את קופת הגמל, ולבקש למשוך את הסכום לפי ההנחיות שהתקבלו ממס הכנסה.
הבעיה היא שזה דורש פעולה יזומה שעלולה להיות קשה בשלבים מתקדמים של הזיקנה ...

@סולידי אתה יכול להפנות אותי לחקיקה/תקנות בנידון?

יש את הדרך הזולה של ללכת פעם בשנה למס הכנסה, להציג את הפנסיה ממקורות אחרים (קרן פנסיה וביטוח מנהלים), לבקש למשוך 1/30 מקופ"ג, לקבל שומה, להעביר את השומה לחברה שמנהלת את קופת הגמל, ולבקש למשוך את הסכום לפי ההנחיות שהתקבלו ממס הכנסה.
הבעיה היא שזה דורש פעולה יזומה שעלולה להיות קשה בשלבים מתקדמים של הזיקנה ...
נשמע Too good. מצטרף לבקשה/דרישה;) למקור

ספציפית אם 1/30 זה משהו קבוע או שניתן גם לשחק עם זה

נשמע Too good. מצטרף לבקשה/דרישה;) למקור
לצערי אין לי מקור. אבל מה שהוסבר לי בע"פ הוא שקופת הגמל לאחר יציאה לפנסיה חייבת במס שולי לפי מדרגות של פנסיונר.
קרן הפנסיה וביטוח המנהלים נותנים "משכורת ממקום עבודה ראשון" עם מדרגות המס הראשונות לפנסיונרים.
מקופת הגמל או שמשלמים מס שולי מקסימלי או שעושים תאום מס כמו מעבודה נוספת.
לגבי ה-1/30, זה סתם שבר שנראה לי הגיוני, אבל בעיקרון ניתן למשוך הכל ולשלם מס שולי בהתאם.

קופת הגמל לאחר יציאה לפנסיה חייבת במס שולי לפי מדרגות של פנסיונר.
@נדב האם אכן כך?
פנסיונר שברשותו כספים קצבתיים שלא התחיל לקבל מהם קצבה (קרן פנסיה, קופ"ג וכו') האם משיכת סכומים אלו לאחר גיל פרישה חייבת רק במס שולי? (בניגוד ל-35% במשיכה שלא כדין)

אני יודע שהיוון קצבה מזכה, אכן חייב במס שולי, השאלה היא האם זה רק לאחר ריתוק קצבה מינימלית או שבגיל פרישה ניתן כך להנזיל מדי שנה לאט לאט את כל הצבירה מבלי לקבל קצבה?

אני יודע שהיוון קצבה מזכה, אכן חייב במס שולי, השאלה היא האם זה רק לאחר ריתוק קצבה מינימלית או שבגיל פרישה ניתן כך להנזיל מדי שנה לאט לאט את כל הצבירה מבלי לקבל קצבה?
שאלתי אותו באתר (מזמן), והוא אמר שכל עוד יש לך קצבה מינימלית, אתה יכול להוון כל סכום שתרצה ולעשות זאת כמה פעמים שתרצה. מעצבן שמכניסים מילים כמו היוון לפעולה פשוטה של משיכה.
השאלה אם צריך ממש קצבה בפועל, או רק להראות שיש לך אופציה לכזו.
מקווה שהנתי נכון ואני לא מצטט דברים שהמצאתי
@נדב?

מעצבן שמכניסים מילים כמו היוון לפעולה פשוטה של משיכה.
אתה בטוח שזה אותו דבר? עד כמה שידוע לי היוון פירושו לחשב כמה הון מגיע לך עכשיו על חשבון הקצבה העתידית, זו אינה משיכה כי הסכום לא שווה בדיוק לסכום שיש לך בחסכון אלא הוא תוצאה של חישוב שתלוי בכל מיני פרמטרים כמו מקדם הקצבה.

אתה בטוח שזה אותו דבר? עד כמה שידוע לי היוון פירושו לחשב כמה הון מגיע לך עכשיו על חשבון הקצבה העתידית, זו אינה משיכה כי הסכום לא שווה בדיוק לסכום שיש לך בחסכון אלא הוא תוצאה של חישוב שתלוי בכל מיני פרמטרים כמו מקדם הקצבה.
השאלה היא מה קורה עם כסף בקופ"ג שעדיין לא קיבל מקדם. שם באמת אין היוון במשמעות הפשוטה.

לפי ההגיון שלי: כל עוד לא הודעת על פרישה אז זאת משיכה עם קנס, אחרי שפרשת זה היוון.
על זה לא חלקנו.

אין דבר כזה לפרוש בלי לקבל מקדם.
במובן מסוים, זו השאלה שנידונה כאן. עד היום הכרתי בדומה למה שכתבת, שכדי למשוך כסף מקופ"ג לאחר גיל פרישה, צריך לערב חברת ביטוח כדי לקבל קצבה מבוטחת. אבל @סולידי טען שאם מוכיחים קיום קצבה מינימלית ממקור אחר, אפשר למשוך הונית מקופ"ג ללא קצבה.

להבנתי כשרוצים למשוך קצבה/הון קרן הפנסיה/ביטוח
דורשת שומה ממס הכנסה, ולכן ברגע שרוצים למשוך משיכה קטנה צריך לתאם את זה מול מס הכנסה,
האם.אפשר למשוך רק מספק פנסיה אחד קצבה
ולהשאיר את השאר ללא משיכה וללא מס, ובעתיד למשוך מחדש ? ל@נדב פתרונים
אבל אין ספק שאם כן, אז עדיין מס הכנסה יבדוק את עבר המשיכות כדי לוודא את רמת השומה הרלבנטית

בהיוון המקדם הוא 180 ללא קשר למה שחברת הביטוח נותנת. תכלס גם לא משנה מה חברת הביטוח תתן, מקדם ההיוון נועד רק בשביל לראות כמה הון פטור ממס נשאר לך.

במידה ויש זכאות לקצבה מזערית (כיום 4405 שקלים) אפשר להוון את היתר. ההבדל בין היוון למשיכה הונית, שמשיכה הונית פטורה ממס. והיוון קצבה פועל לפי הכלל הבא:
היון קצבה פטורה, פטור ממס. היוון קצבה חייבת, חייב במס.
כתבתי על זה בעבר - http://www.pensuni.com/?p=2933

במידה ויש זכאות לקצבה מזערית (כיום 4405 שקלים) אפשר להוון את היתר.
אני מתנצל על החזרתיות, אבל אשמח לתשובה לשאלה הפרקטית:
נניח שאני 70. אני מקבל קצבה מינימלית פטורה ממס מקרן פנסיה. יש לי גם קופ"ג באינטרגמל שאיננה חברת ביטוח, עם כספים חייבים בלבד.
האם אני יכול לקבל אישור מפקיד שומא, למשוך הונית, כל שנה, את הסכום המקסימלי עד לדרגת המס של 14%, ולקבל פטור בגובה נקודות הזיכוי, כל זאת ללא שום עירוב של חברת ביטוח, וללא שום הגדרה של מקדם למשיכות?

האם אני יכול לקבל אישור מפקיד שומא, למשוך הונית, כל שנה, את הסכום המקסימלי עד לדרגת המס של 14%, ולקבל פטור בגובה נקודות הזיכוי, כל זאת ללא שום עירוב של חברת ביטוח, וללא שום הגדרה של מקדם למשיכות
מקדם המשיכה הוא עניין שבין החוסך לחברה המנהלת. לעניות דעתי מס הכנסה אינו צד לעניין.
על הסכום הנמשך משלמים מס וזה עניין שבין החוסך לבין שלטונות המס. כאן בודאות החברה המנהלת אינה צד לעניין והיא רק מבצעת את הניכוי לפי הנחיות מס הכנסה.
למה צריך להיות קשר בין השניים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141

נושאים דומים

Back
למעלה