• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז בקשר להשקעות בזהב......

yk304

משתמש רגיל
דירוג
163
אני חושב על השקעה עם BullionVault אבל הקטע שהעמלות מאוד גבוההות והתהליך קצת מפחיד אותי . הסיבה שהתהליך מפחיד כי אפשר רק להחזיר כסף לאותו החשבון.... עמלות המרת מטבע ועוד.....
יש אפשרות חלופית להשקעה בזהב שהייתם ממליצים לשקול?

או שבכלל שווה ללכת לכיוון של BullionVault ?

הסיבה שהתהליך מפחיד כי אפשר רק להחזיר כסף לאותו החשבון...
זה בגלל החוק נגד הלבנות הון.
זה לא צריך להפחיד אותך אלא להרגיע אותך שהם עובדים לפי החוק.

יש דרך להשקיע כסף בזהב בלי להעביר כסף לחו"ל ?

יצא לך לקרוא את הפוסט בבלוג שמדבר על השקעה בזהב?

אם בזהב פיזי אתה מעוניין, אתה יכול לקנות מטבעות בארץ (או להזמין מחו"ל) ולשמור בבית\לשכור כספת.
אתה יכול גם לקנות נייר שעוקב אחרי מחיר הזהב כמו GLD (יש גם תעודות סל ישראליות אם אתה לא מעוניין בנייר זר, אם הבנתי אותך נכון).
אבל, קודם כל תבין קצת על ההשקעה בזהב, ובעיקר למה אתה רוצה להשקיע בזהב ומה אתה מצפה מההשקעה (לפני שיש לך תשובה לשאלה הזו אל תשקיע), ועל דרכי ההשקעה השונות (בעיקר על ההבדלים המהותיים בין זהב פיזי לנייר העוקב אחר מחירו).
שים לב שגם בניירות יש הבדלים מהותיים. למשל GLD היא קרן שמחזיקה זהב פיזי ומכאן ערכה. תעודות סל ישראליות לעומתה, מגלגלת חוזים עתידיים. ושוב, אל תתחיל להשקיע לפני שאתה מבין מה כל דבר פה אומר, יש מספיק מידע פה ובפורום.

אם בזהב פיזי אתה מעוניין.....
זה הקטע שהמידע ממש מבלבל.... אני מנסה לצמצם אותו למנימום אחרת לא אתקדם :) יש מקום שנותן ומסביר לגבי עלויות של כל שיטת השקעה? ונוחות העבודה איתה במקרה של למשל יצאה מהשקעה או עלויות ביצוע ההשקעה(עמלות) ? אני מדבר רק על זהב..... לי ברור למה אני מתעניין בזהב ואוכל לפרט כאן את הסיבה.

אל תרוץ. יש הרבה מידע, וקח את הזמן לחפש אותו ולהבין אותו. עדיף לא להתקדם מאשר לעשות טעות.

יש מקום כזה והוא נקרא אנטרנט :) במובן הזה גוגל הוא חברך הטוב ביותר
לגבי עלויות, כשאתה קונה מטבע, אתה יכול מיד לראות את העלות הנוספת (ההפרש בין מחיר המתכת לבין המחיר שהמוכר דורש, מכונה גם פרמיה). יש להוסיף דמי משלוח, אם זה מחו"ל אז גם מע"מ + מכס.
אם אתה קונה תעודת סל, ישנה עמלת קניה שתלויה בבנק\בית השקעות שלך (ודמי משמרת קבועים לרוב), והתעודה עצמה גובה כ 1% דמי ניהול בשנה (שזה די משמעותי). לגבי ניירות זרים (למשל GLD) אני לא מבין ולכן לא אוכל לעזור.

מה הסיבה שאתה מעוניין להשקיע בזהב?
אתה יודע מה זה חוזים עתידיים?
אתה יודע כיצד למכור מטבע פיזי בבוא היום?

@yk304 ,
היו מספר דיונים מעניינים בנושא השקעה בזהב.
חיפוש קצר בתגית "זהב" תציג לך כול שרשור או תגובה בנושא, למשל:
http://www.hasolidit.com/kehila/tags/זהב/

%2525D7%2525AA%2525D7%252592%2525D7%252599%2525D7%252595%2525D7%2525AA.jpg

הצורה בה אני מחזיק זהב היא דרך תעודות סל המחזיקות פיזית בסחורה. בנושא הזה אני מתרחק מ GLD, משום שאין מספיק שקיפות וביקורת אצלם על המטילים.
אני מחזיק CHF ZKB, שזה תעודה שוויצרית שנקובה בפראנק שוויצרי, מטבע שאינו קשור לדולר או לאירו.
יש גם CEF, תעודה קנדית פיזית על 50% כסף 50% זהב, שיש בה ביקורת טובה מאוד על אתרי האכסון וספירת מטילים תכופה.

נערך לאחרונה ב:
הצורה בה אני מחזיק זהב היא דרך תעודות סל המחזיקות פיזית בסחורה. בנושא הזה אני מתרחק מ GLD, משום שאין מספיק שקיפות וביקורת אצלם על המטילים.
אני מחזיק CHF ZKB, שזה תעודה שוויצרית שנקובה בפראנק שוויצרי, מטבע שאינו קשור לדולר או לאירו.
יש גם CEF, תעודה קנדית פיזית על 50% כסף 50% זהב, שיש בה ביקורת טובה מאוד על אתרי האכסון וספירת מטילים תכופה.
מה העמלות של זה לאומת BullionVault ?
CHF ZKB
- זה לא בדיוק זהב ? צריך להעביר כסף לחו"ל בשביל זה ?

תכלס, אני לא מצליח עדיין להבין אם יש אלטרנטיבה יותר טובה מ BullionVault :'(:'(:'(:'(

מה העמלות של זה לאומת BullionVault ?
CHF ZKB
- זה לא בדיוק זהב ? צריך להעביר כסף לחו"ל בשביל זה ?
העמלות גבוהות למדי, 0.43%. התכוונתי CHF ZKB GLD , זה זהב בלבד בצורת מטילים, כולל אפשרות למשלוח פיזי במידה וההשקעה מכסה מטיל שלם. צריך לקנות פראנק שוויצרי בשביל זה, כמו כל תעודת סל הנקובה במט"ח. זה משהו שאתה יכול לעשות דרך מערכת בית ההשקעות\הבנק שאתה משתמש בה.

מה זאת אומרת? האם על המתחרים יש יותר פיקוח?
לא פיקוח ממשלתי חיצוני, פיקוח ע"י חברות בדיקה. הם סופרים יותר (ולא רק מדגמית), נותנים גישה מצולמת למאגרי המטילים שלהם ויותר שקופים בדוחות האחזקות שלהם.

GLD למשל משכירים מטילים לגורמים אחרים, אין להם מלאי מוקצה, ולא "מתכסים" לגמרי בסחורה הפיזית (פחות מ 90% מערך התעודה הוא ערך נכסי הזהב\כסף).

העמלות גבוהות למדי, 0.43%. התכוונתי CHF ZKB GLD , זה זהב בלבד בצורת מטילים, כולל אפשרות למשלוח פיזי במידה וההשקעה מכסה מטיל שלם. צריך לקנות פראנק שוויצרי בשביל זה, כמו כל תעודת סל הנקובה במט"ח. זה משהו שאתה יכול לעשות דרך מערכת בית ההשקעות\הבנק שאתה משתמש בה.
השאלה מה זה ההבדל בין מה שאתה מציע לבין מה ש zik רשם כאן כלומר, אשמח להבין יותר בפירוט כמה עולה לקנות וכמה עולה להחזיק...... מה העלויות שלא נכללים ב 0.43% שאתה מציג ?

עלויות הקניה והאחזקה תלויות בהסכמים שלך עם בית השקעות\ בנק, ולכן משתנות. למשל אני משלם עמלות קניה נמוכות יחסית אבל עלויות ההמרה שלי (והפרש השער) גבוהים כמו אצל ZIK. לכן קשה לי להגיד לך כמה בדיוק זה יוצא. בטווח הארוך, ובהנחה שאתה לא עושה הרבה פעולות (קניה פעם בשנה לצורך איזון תיק, נגיד*, אז העלות השנתית היא בערך 0.5% מכלל האחזקה.

עלויות הקניה והאחזקה תלויות בהסכמים שלך עם בית השקעות\ בנק, ולכן משתנות. למשל אני משלם עמלות קניה נמוכות יחסית אבל עלויות ההמרה שלי (והפרש השער) גבוהים כמו אצל ZIK. לכן קשה לי להגיד לך כמה בדיוק זה יוצא. בטווח הארוך, ובהנחה שאתה לא עושה הרבה פעולות (קניה פעם בשנה לצורך איזון תיק, נגיד*, אז העלות השנתית היא בערך 0.5% מכלל האחזקה.
נתן, אז מה תכלס ההבדל במחיר בין מה שאתה משלם לבין מה ZIK משלם ? הבדל היחיד זה שהכסף נמצא אצלך בבנק ולא בבנק זר? כלומר אם מחר אתה צריך פתאום את הכסף אז אתה יכול למכור אותו בהפסד של 1% עמלה ? שאר העמלות של העברה לבנק אחר לא קיימות ?

אין דרך להשקיע בזהב בלי להמיר מטבע? עד כמה השיטה הזאת משתלמת?

נתן, אז מה תכלס ההבדל במחיר בין מה שאתה משלם לבין מה ZIK משלם ? הבדל היחיד זה שהכסף נמצא אצלך בבנק ולא בבנק זר? כלומר אם מחר אתה צריך פתאום את הכסף אז אתה יכול למכור אותו בהפסד של 1% עמלה ? שאר העמלות של העברה לבנק אחר לא קיימות ?

אין דרך להשקיע בזהב בלי להמיר מטבע? עד כמה השיטה הזאת משתלמת?
בזהב פיזי אין דרך להשקיע בארץ בנייר ערך ישראלי. יש תעודות סל על חוזים עתידיים (עוקבות סינטטית אחרי מחיר הזהב), אבל אני לא בוטח בהן.
ההבדל הוא כמו שציינת, זה נייר ערך כמו כל נייר אחר אחר ואני יכול למכור אותו ישירות מחשבון ההשקעות. זה יבוצע ע"י ברוקר בחו"ל אבל יועבר לחשבוני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121

נושאים דומים

Back
למעלה