• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם

סטודנט משקיען

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום רב לחברי הפורום,

אני עובד בעבודה ניהולית ראשונית אחרי התואר הראשון.
אני אוהב את העבודה שלי וטוב לי בא, אך יש דבר אחד שכרגע מפריע לי והוא השכר.
7 היתרונות העיקרים בעבודה (אפשר לדלג וללכת לשאלות) :
1. אני גר פחות מחצי קילומטר מהעבודה ולכן לא מבזבז זמן על הגעה (כמה דקות ברגל) ולא חווה עצבים מהפקקים (למרות שבדרום אין לנו הרבה פקקים).
2. גמישות בשעות העבודה- אני בוחר לעצמי מתי ללכת לעבוד ומתי לצאת מהעבודה (צריך לעשות 180 שעות בחודש ואני מחלק בצורה שנוחה לי). זה בא בטוב מהמון בחינות (יוצא בערב ורוצה לקום מאוחר או כל סיבה אחרת). בנוסף, אני לומד חצי יום בשבוע.
3. אף אחד לא יושב לי על הראש כי אני המנהל, המנכ"ל של הרשת לא יושב על הראש ורק מתעניין פה ושם.
4. המנכ"ל של הרשת מכבד אותי, מעריך ומחמיא לי ולכן נותן לי חופש לפעול איך שאני רוצה.
5. יש אינטראקציה נעימה עם העובדים שלי.
6. העבודה לא ממש קשה וברוב הימים הזמן עובר מהר באווירה נעימה.
7. יוקרת סטטוס לטייטל שזה די נחמד לי.
*כדי לשמור על אנונימיות אני לא אפרט על העבודה חוץ מזה שאני מנהל סניף של עסק (חלק מרשת שעוסקת בתחום הלימודי).

הדבר שמפריע לי הוא השכר- מההתחלה הייתה לי בעיה עם הנושא אבל העבודה ממש התאימה לי מהרבה בחינות וגם היא יכולה לתת לי ניסיון ולקדם אותי בעתיד מבחינה תעסוקתית.

המשכורת שלי היא כזאת - 8 אלף בסיס והשאר בונוסים על עמידה ביעדים של מכירות( לפי מדרגות של יעדים שהמקסימום זה 4000 בונוס חודשי).
בחצי שנה הראשונה מאז שאני עובד שם קיבלתי 10 אלף ברוטו ובחודשיים האחרונים אני עומד ביעד המקסימלי אז מקבל 12אלף.
המנכ"ל של הרשת עשה איתי זום ואמר לי שהוא מרוצה ממני וניצלתי את ההזדמנות לדבר איתו על השכר.
הוא אמר שכרגע נמשיך את החוזה כמו שהוא וקבע איתי שיחת שכר לתחילת דצמבר.

ועכשיו ההתלבטות - טוב לי בעבודה ויש לה הרבה היתרונות אבל נושא השכר מטריד אותי ביומיום.
המחשבה על כך שאם יהיה לי חודש שלא עמדתי ביעד המכירות אני אקבל 8אלף מטרידה אותי.
אני עובד שם פחות משנה אבל מוכיח את עצמי ומביא תוצאות ולכן רוצה לנצל את ההזדמנות בשיחה בדצמבר.

כמה שאלות:
1. איך אני יודע להעריך כמה לבקש ממנו (פעם ראשונה שבמצב הזה)? ירצה אותי לקבל עוד 2000 לבסיס
2. אשמח להמלצות מהניסיון שלכם על איך אתם הצלחתם בשיחות כאלו
3. במידה והוא לא מסכים, אני לא מתכוון לפרוש כי טוב לי שם אז איזה קלף מיקוח יש לי ?
אני מעריך את זה שיש עבודה בקורונה ואני יודע שטוב לו שאני שם והוא סומך עלי.
אני מבין שיש לי עוד הרבה לעבור בשוק התעסוקה וגם בעתיד לעלות בשכר כי אני רק בהתחלה ובן 27.

* אני חוסך אחוז נכבד מהמשכורת ומשקיע.

אשמח לתשובות רציניות לגופו של עניין
תודה מראש (:

1. אתה מבקש העלאה של 25% וזה הרבה. ממה שאני יודע בארץ לא שכיח לקבל העלאה כזו בתוך החברה אלא רק במעבר בין חברות.
2. לא יודע, זה תלוי בחברה ובגודל שלה. אבל דצמבר כבר ממש מעבר לפינה ואולי כדאי לחכות ואז מצטרף לך ליד הקלף של "משכת אותי עד דצמבר".
3. אתה יכול לבקש הטבות חלופיות, למשל עוד ימי חופש, בונוס (לא בכל מקום נהוג) וכו'. מעבר לזה גם אם לא קיבלת כלום לעובדה שהמנכל יודע שאתה לא מרוצה יש ערך וזה קלף טוב בשיחת השכר הבאה.

אשמח להמלצות מהניסיון שלכם על איך אתם הצלחתם בשיחות כאלו
אתה מבקש העלאה של 25% וזה הרבה.
אני הלכתי להיפגש עם המנכ"ל והכנתי את כל רשימת הדברים הטובים שהבאתי לעסק מאז העלאה הקודמת (שניתנה לי בלי שביקשתי): יוזמות שלי, התפתחות מקצועית וכדומה. ביקשתי העלאה של 25% וקיבלתי 20%.
אתה עובד לפי אחוזי מכירות ונמצא רק חצי שנה בעבודה אז:
1. האם היה שיפור בהכנסות הסניף שלך? האם עברת את המדדים שהוצבו לך?
2. תיכנס לראש של המעסיק רגע - האם הוא יכול למצוא לך מחליף טוב כמוך או שכבר יש לך יתרונות שיגרמו לו להעדיף אותך ולהוסיף לשכרך.
ירצה אותי לקבל עוד 2000 לבסיס
על בסיס מה הגעת לתוספת הזאת? כי זה שכר הבסיס הנהוג במקומות דומים? כי ההצלחה שלך כל-כך גדולה והתוספת הזאת תבטא אותה?
אולי אתה יכול להציע לו תכנית מסודרת של עליה בשכר הבסיס באחוז מסוים כאשר יש עליה במדדים אחרים כמו ירידה בהוצאות (הגדלת רווח תפעולי) או תחלופה מופחתת של עובדים (מעיד על עובדים מרוצים וחוסך זמן וכסף על מתלמדים). אלה מדדים טובים לעליה בשכר בסיס. מדד גידול ההכנסות טוב בשביל לבקש שינוי בבונוסים מבוססי מכירות ולכן תוכל לבקש שינוי בנושא הזה ( למשל, שלא יהיה רף מקסימלי לבונוסים כי אז בעצם אין מוטיבציה להגדלת המכירות מעבר לכך).

לא נראה שהוא סוכן/מנהל מכירות.
בפוסט אחר שפתח כתב:
כרגע עובד בתור מנהל סניף של מכללה פרטית (מאד אוהב את העבודה שלי ומרוצה מרוב הדברים בה).
אני מרגיש שיש לי יכולות ניהוליות טובות ואני אוהב את זה (יודע לדחוף, מלא מוטיבציה, כריזמה, אוהב לעבוד עם אנשים, יצירתי, אינטליגנציה רגשית ועוד).
בן 27

שלום רב לחברי הפורום,

אני עובד בעבודה ניהולית ראשונית אחרי התואר הראשון.
אני אוהב את העבודה שלי וטוב לי בא, אך יש דבר אחד שכרגע מפריע לי והוא השכר.
7 היתרונות העיקרים בעבודה (אפשר לדלג וללכת לשאלות) :
1. אני גר פחות מחצי קילומטר מהעבודה ולכן לא מבזבז זמן על הגעה (כמה דקות ברגל) ולא חווה עצבים מהפקקים (למרות שבדרום אין לנו הרבה פקקים).
2. גמישות בשעות העבודה- אני בוחר לעצמי מתי ללכת לעבוד ומתי לצאת מהעבודה (צריך לעשות 180 שעות בחודש ואני מחלק בצורה שנוחה לי). זה בא בטוב מהמון בחינות (יוצא בערב ורוצה לקום מאוחר או כל סיבה אחרת). בנוסף, אני לומד חצי יום בשבוע.
3. אף אחד לא יושב לי על הראש כי אני המנהל, המנכ"ל של הרשת לא יושב על הראש ורק מתעניין פה ושם.
4. המנכ"ל של הרשת מכבד אותי, מעריך ומחמיא לי ולכן נותן לי חופש לפעול איך שאני רוצה.
5. יש אינטראקציה נעימה עם העובדים שלי.
6. העבודה לא ממש קשה וברוב הימים הזמן עובר מהר באווירה נעימה.
7. יוקרת סטטוס לטייטל שזה די נחמד לי.
*כדי לשמור על אנונימיות אני לא אפרט על העבודה חוץ מזה שאני מנהל סניף של עסק (חלק מרשת שעוסקת בתחום הלימודי).

הדבר שמפריע לי הוא השכר- מההתחלה הייתה לי בעיה עם הנושא אבל העבודה ממש התאימה לי מהרבה בחינות וגם היא יכולה לתת לי ניסיון ולקדם אותי בעתיד מבחינה תעסוקתית.

המשכורת שלי היא כזאת - 8 אלף בסיס והשאר בונוסים על עמידה ביעדים של מכירות( לפי מדרגות של יעדים שהמקסימום זה 4000 בונוס חודשי).
בחצי שנה הראשונה מאז שאני עובד שם קיבלתי 10 אלף ברוטו ובחודשיים האחרונים אני עומד ביעד המקסימלי אז מקבל 12אלף.
המנכ"ל של הרשת עשה איתי זום ואמר לי שהוא מרוצה ממני וניצלתי את ההזדמנות לדבר איתו על השכר.
הוא אמר שכרגע נמשיך את החוזה כמו שהוא וקבע איתי שיחת שכר לתחילת דצמבר.

ועכשיו ההתלבטות - טוב לי בעבודה ויש לה הרבה היתרונות אבל נושא השכר מטריד אותי ביומיום.
המחשבה על כך שאם יהיה לי חודש שלא עמדתי ביעד המכירות אני אקבל 8אלף מטרידה אותי.
אני עובד שם פחות משנה אבל מוכיח את עצמי ומביא תוצאות ולכן רוצה לנצל את ההזדמנות בשיחה בדצמבר.

כמה שאלות:
1. איך אני יודע להעריך כמה לבקש ממנו (פעם ראשונה שבמצב הזה)? ירצה אותי לקבל עוד 2000 לבסיס
2. אשמח להמלצות מהניסיון שלכם על איך אתם הצלחתם בשיחות כאלו
3. במידה והוא לא מסכים, אני לא מתכוון לפרוש כי טוב לי שם אז איזה קלף מיקוח יש לי ?
אני מעריך את זה שיש עבודה בקורונה ואני יודע שטוב לו שאני שם והוא סומך עלי.
אני מבין שיש לי עוד הרבה לעבור בשוק התעסוקה וגם בעתיד לעלות בשכר כי אני רק בהתחלה ובן 27.

* אני חוסך אחוז נכבד מהמשכורת ומשקיע.

אשמח לתשובות רציניות לגופו של עניין
תודה מראש (:
האם בונוסים נחשבים להטבות הסוציאליות? אם לא אז עוד הטבה שכדאי לבקש

תודה למגיבים,
ציטטתי את תגובתכם עם תשובה
1. אתה מבקש העלאה של 25% וזה הרבה. ממה שאני יודע בארץ לא שכיח לקבל העלאה כזו בתוך החברה אלא רק במעבר בין חברות.
2. לא יודע, זה תלוי בחברה ובגודל שלה. אבל דצמבר כבר ממש מעבר לפינה ואולי כדאי לחכות ואז מצטרף לך ליד הקלף של "משכת אותי עד דצמבר".
3. אתה יכול לבקש הטבות חלופיות, למשל עוד ימי חופש, בונוס (לא בכל מקום נהוג) וכו'. מעבר לזה גם אם לא קיבלת כלום לעובדה שהמנכל יודע שאתה לא מרוצה יש ערך וזה קלף טוב בשיחת השכר הבאה.
ר אשמח לחידוד של סעיף 2 בקטע של לחכות
תודה (:

אני הלכתי להיפגש עם המנכ"ל והכנתי את כל רשימת הדברים הטובים שהבאתי לעסק מאז העלאה הקודמת (שניתנה לי בלי שביקשתי): יוזמות שלי, התפתחות מקצועית וכדומה. ביקשתי העלאה של 25% וקיבלתי 20%.
1. האם היה שיפור בהכנסות הסניף שלך? האם עברת את המדדים שהוצבו לך?
2. תיכנס לראש של המעסיק רגע - האם הוא יכול למצוא לך מחליף טוב כמוך או שכבר יש לך יתרונות שיגרמו לו להעדיף אותך ולהוסיף לשכרך.

על בסיס מה הגעת לתוספת הזאת? כי זה שכר הבסיס הנהוג במקומות דומים? כי ההצלחה שלך כל-כך גדולה והתוספת הזאת תבטא אותה?
אולי אתה יכול להציע לו תכנית מסודרת של עליה בשכר הבסיס באחוז מסוים כאשר יש עליה במדדים אחרים כמו ירידה בהוצאות (הגדלת רווח תפעולי) או תחלופה מופחתת של עובדים (מעיד על עובדים מרוצים וחוסך זמן וכסף על מתלמדים). אלה מדדים טובים לעליה בשכר בסיס. מדד גידול ההכנסות טוב בשביל לבקש שינוי בבונוסים מבוססי מכירות ולכן תוכל לבקש שינוי בנושא הזה ( למשל, שלא יהיה רף מקסימלי לבונוסים כי אז בעצם אין מוטיבציה להגדלת המכירות מעבר לכך).
תודה על תשובתך, אהבתי את ההסבר על ההבדל בין הגורמים לעליה בשכר הבסיס לבין עלייה בבונוסים. מסכים שיש בעיתיות לשיטה של הגבלת הבונוסים אך עדיין זה לא מפריע לי לעשות יותר כי לדעתי זה חלק מהתפקיד ואני לא עובד רק בשביל הבונוס.

1.היה שיפור בהכנסות של הסניף שלי ועברתי את המדדים שהוצבו לי.
2.לדעתי, בגלל שהוא מעריך אותי הוא יעדיף לא להחליף אותי, אך הבעיה היא שהוא יודע שאני לא אפרוש גם אם השכר ישאר אותו הדבר.

האם בונוסים נחשבים להטבות הסוציאליות? אם לא אז עוד הטבה שכדאי לבקש
בזמן קבלתי לעבודה סיכמתי איתו שזה כן יהיה חלק מההטבות הסוציאליות. האם דלעתך יש עוד הטבות שכדאי לבקש ?

לא נראה שהוא סוכן/מנהל מכירות.
בפוסט אחר שפתח כתב:
נכון
אך עדיין חלק מהמכירות הן באחריותי

בזמן קבלתי לעבודה סיכמתי איתו שזה כן יהיה חלק מההטבות הסוציאליות. האם דלעתך יש עוד הטבות שכדאי לבקש ?
כשאתה מסתכל בתלוש המשכורת, האם הסכום שמופרש לך לקרן פנסיה הוא מהשכר הכולל בונוסים או רק מהשכר הבסיסי? להערכתי זו האפשרות השניה.
לא הבנתי מה הקשר בין בונוסים להטבה סוציאלית ועל מה סיכמת איתו.

אלמנט שחסר לך או שלא ציינת אותו הוא מה גובה השכר שלך בהשוואה לאחרים, אחרים שעובדים איתך, אחרים שעובדים במשרות דומות בחברות אחרות. אתה צריך לעשות מיפוי, להבין איפה אתה עומד בהשוואה לאחרים. עם המידע הזה תוכל לדעת כמה מרווח יש לך, כמה יותר אתה יכול לבקש.

אני יכול להציע מניסיוני בתור מי שישב בשני צידי השולחן בשיחות כאלה

1. תגיע מוכן, תרשום לך בראשי פרקים talking points
2. תדע להסביר איך אתה תורם לאירגון, מה עשית בשנה האחרונה שתרם לו וכו׳
3. אין ״קלפי מיקוח״, הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות בשיחה ראשונית עם המנכ״ל היא להישמע מאיים, מנהלים לא אוהבים לשמוע את זה

3. אין ״קלפי מיקוח״, הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות בשיחה ראשונית עם המנכ״ל היא להישמע מאיים, מנהלים לא אוהבים לשמוע את זה
אני מסכים בעיקרון, אבל אני יכול לספר מניסיון שבעבודה הראשונה שלי אחרי הצבא קיבלתי לאחר פחות מחצי שנה העלאה של 25% (12K ברוטו ל-15K ברוטו), ע"י העובדה שקיבלתי הצעה ממקום עבודה אחר באותו גובה. מרגיש לי שבלי זה הייתי מקבל מקסימום 10%.
לא איימתי ולא הצבתי אולטימטום, אבל הצגתי את המציאות כפי שהיא: הרגשתי undervalued ו-underpaid ביחס לביצועים שלי והמצב בשוק, וזה מה שהוביל אותי להסכים להצעה להתראיין למשרה במקום אחר - אם מעוניינים להשוות בקפיצה די משמעותית, אשקול מאוד בחיוב להשאר כי אני נהנה לעבוד במקום העבודה הנוכחי ומרגיש שיש לי הרבה מה לתרום. אם לא, נפרד כידידים.
כמובן שלא הייתי מקבל את ההעלאה אם (1) השכר בשוק לא היה לפחות קרוב לשכר שביקשתי ו-(2) לא הייתי מוערך מבחינת התפקוד שלי.
אז אני לא הייתי פוסל את האפשרות של להתקבל למקום אחר כדרך להעלות את השכר באחוזים יחסית גבוהים, ברור שזה מאוד תלוי נסיבות וסיטואציה.

אני עשיתי דברים דומים. אבל ההבדל הוא שכבר הייתה לי הצעה ביד ו/או הייתי מוכן לעזוב. הכותב כאן מתאר מצב בו

1. הוא מרוצה ממקום העבודה
2. הוא נימצא בשלב הראשוני של דיונים על שכר

במידה ושני התנאים האלה ישתנו, הוא יכול לעבור לאסטרטגיה אגרסיבית יותר. בשלב הזה, אני לא חושב שזה כדאי.

חפש את השירשור
אסטרטגיה להעלאת שכר בהייטק
אני לא מצליחה להניח כן קישור
יש שם דיונים טובים, וגם 2 קישורים פרייסלס
לי הם עזרו, הרגשתי מוכנה וניהלתי מומ בתחושת ביטחון: ידעתי מה לפני, מה אני רוצה, איך להגיב בכל שלב.

עוד טיפ קטן: אם תבקש אלפיים, ויגידו לך שזה יותר מידי, תנסה לחתור להסכמה על מועד העלאה הבאה, או לגידול דו שלבי.
וכמו שכתבו לפני, תזכיר שהתמתנת לדצמבר.

אגב, תיזהר לא להגיע לוחמני מידי, ותמיד קודם כל לבקש.
פעמיים התכוננתי לשיחת שכר היטב, רק כדי להגיע, ולשמוע שקיבלתי כמה שרציתי או מעט יותר :)

בקיצור, תבוא אופטימי, בטוח בעצמך. את רוח הלחימה תשאיר לזירות אחרות...
בהצלחה

כשאתה מסתכל בתלוש המשכורת, האם הסכום שמופרש לך לקרן פנסיה הוא מהשכר הכולל בונוסים או רק מהשכר הבסיסי? להערכתי זו האפשרות השניה.
לא הבנתי מה הקשר בין בונוסים להטבה סוציאלית ועל מה סיכמת איתו.
מצרף חיתוך מסך מהמשכורת של החודש
38015574.jpg

סיכמתי איתו שהשכר לחישוב קופות גמל ופנסיות יכלול את הבונוסים.

אלמנט שחסר לך או שלא ציינת אותו הוא מה גובה השכר שלך בהשוואה לאחרים, אחרים שעובדים איתך, אחרים שעובדים במשרות דומות בחברות אחרות. אתה צריך לעשות מיפוי, להבין איפה אתה עומד בהשוואה לאחרים. עם המידע הזה תוכל לדעת כמה מרווח יש לך, כמה יותר אתה יכול לבקש.

אני יכול להציע מניסיוני בתור מי שישב בשני צידי השולחן בשיחות כאלה

1. תגיע מוכן, תרשום לך בראשי פרקים talking points
2. תדע להסביר איך אתה תורם לאירגון, מה עשית בשנה האחרונה שתרם לו וכו׳

מסכים שהמידע על השכר של הקולגות שלי היה יכול לעזור, הבעיה היא שאני הכי צערי וללא וותק.
יש עוד כמה מנהלים בתפקיד שלי ברשת אך הם כפול ממני בגיל ועם בין 10-20 שנה וותק בתפקיד.
לא יודע עד כמה זה מהווה לי "שכר עוגן" לחישוב. במידה וכן, איך משיגים את המידע ?
לגבי 3 הטיפים תודה (:

אני מסכים בעיקרון, אבל אני יכול לספר מניסיון שבעבודה הראשונה שלי אחרי הצבא קיבלתי לאחר פחות מחצי שנה העלאה של 25% (12K ברוטו ל-15K ברוטו), ע"י העובדה שקיבלתי הצעה ממקום עבודה אחר באותו גובה. מרגיש לי שבלי זה הייתי מקבל מקסימום 10%.
לא איימתי ולא הצבתי אולטימטום, אבל הצגתי את המציאות כפי שהיא: הרגשתי undervalued ו-underpaid ביחס לביצועים שלי והמצב בשוק, וזה מה שהוביל אותי להסכים להצעה להתראיין למשרה במקום אחר - אם מעוניינים להשוות בקפיצה די משמעותית, אשקול מאוד בחיוב להשאר כי אני נהנה לעבוד במקום העבודה הנוכחי ומרגיש שיש לי הרבה מה לתרום. אם לא, נפרד כידידים.
כמובן שלא הייתי מקבל את ההעלאה אם (1) השכר בשוק לא היה לפחות קרוב לשכר שביקשתי ו-(2) לא הייתי מוערך מבחינת התפקוד שלי.
אז אני לא הייתי פוסל את האפשרות של להתקבל למקום אחר כדרך להעלות את השכר באחוזים יחסית גבוהים, ברור שזה מאוד תלוי נסיבות וסיטואציה.
באיזה תחום עבדת בזמנו ?
אצלי הסיטואציה קצת שונה כי אני אוהב את העבודה וטוב לי בה ולא חיפשתי עבודה במקום אחר.

אני עשיתי דברים דומים. אבל ההבדל הוא שכבר הייתה לי הצעה ביד ו/או הייתי מוכן לעזוב. הכותב כאן מתאר מצב בו

1. הוא מרוצה ממקום העבודה
2. הוא נימצא בשלב הראשוני של דיונים על שכר

במידה ושני התנאים האלה ישתנו, הוא יכול לעבור לאסטרטגיה אגרסיבית יותר. בשלב הזה, אני לא חושב שזה כדאי.
בהמשך למה שכתבת,
יש עוד הרבה פרמטרים שמשפיעים על שביעות הרצון בעבודה חוץ מהשכר, אני מאוד מרוצה ממקום העבודה וזה מבחינתי יותר חשוב לי מהשכר.

חפש את השירשור
אסטרטגיה להעלאת שכר בהייטק
אני לא מצליחה להניח כן קישור
יש שם דיונים טובים, וגם 2 קישורים פרייסלס
לי הם עזרו, הרגשתי מוכנה וניהלתי מומ בתחושת ביטחון: ידעתי מה לפני, מה אני רוצה, איך להגיב בכל שלב.

עוד טיפ קטן: אם תבקש אלפיים, ויגידו לך שזה יותר מידי, תנסה לחתור להסכמה על מועד העלאה הבאה, או לגידול דו שלבי.
וכמו שכתבו לפני, תזכיר שהתמתנת לדצמבר.

אגב, תיזהר לא להגיע לוחמני מידי, ותמיד קודם כל לבקש.
פעמיים התכוננתי לשיחת שכר היטב, רק כדי להגיע, ולשמוע שקיבלתי כמה שרציתי או מעט יותר :)

בקיצור, תבוא אופטימי, בטוח בעצמך. את רוח הלחימה תשאיר לזירות אחרות...
בהצלחה
תודה על הטיפים (:

תודה על הלינק

סיכמתי איתו שהשכר לחישוב קופות גמל ופנסיות יכלול את הבונוסים.
זה מעולה, תבדוק באתר "כל זכות" כי נדמה לי שהסכום לחישוב פנסיה נחשב כשכר בסיס, מה שאומר שהמנהל לא יכול לרדת מהסכום הזה ולא יכול להגיד שחלקו הוא בונוס/שעות נוספות/כל דבר אחר. אם בחודש אחד קיבלת 12K וחודש לאחר מכן קיבלת 10K זה יכול להיחשב להרעת תנאים (תבדוק את המושג שם גם).
מתייגת חברים שיודעים יותר:
@קפה שחור
@chen15

לא שמתי לב אם העלו את האופציה אבל לבקש קרן השתלמות-זאת 10 אחוז "תוספת" מתוך הברוטו החודשי ואתה מרוויח כפול כי אתה גם לא משלם עוד מס לעומת אם היית עכשיו מרוויח עוד 10 אחוז, גם הכסף צובר תשואה בקרן וגם החיסכון עצמו פטור ממס רווחי הון. וגם, אם קיבלת קרן השתלמות אתה כבר לא תוותר על קרן השתלמות בעבודות הבאות שלך.

זה מעולה, תבדוק באתר "כל זכות" כי נדמה לי שהסכום לחישוב פנסיה נחשב כשכר בסיס, מה שאומר שהמנהל לא יכול לרדת מהסכום הזה ולא יכול להגיד שחלקו הוא בונוס/שעות נוספות/כל דבר אחר. אם בחודש אחד קיבלת 12K וחודש לאחר מכן קיבלת 10K זה יכול להיחשב להרעת תנאים (תבדוק את המושג שם גם).
מתייגת חברים שיודעים יותר:
@קפה שחור
@chen15
לא בטוח לגבי זה. החוק מחייב שהסכום לפנסיה יהיה שכר הבסיס ללא תוספות ואכן לא מחוייבים לשלם לפנסיה על בונוסים, שעות נוספות וכו'. אבל אם במסגרת הסכם עבודה מיטיב המעסיק החליט להפריש גם על ההטבות הללו זה לא הופך את זה להלנת שכר אם בחודש הבא לא היה בונוס ובגלל זה לא הפקידו עליו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141

נושאים דומים

Back
למעלה