• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופציות לפסימיים

זה נדמה לי או שכל שבוע יש לך רעיון חדש על איך להביא את המכה?
לא בקטע רע, אבל נראה לי שאתה המשתמש הכי מתחכם בפורום.
אתה מוציא לפועל חלק מהרעיונות?

לא כל שבוע, בערך כל חודש :)
הלוואי שהייתי המשתמש הכי מתחכם בפורום
יש לך פה כאלה שסוחרים עם מינוף מזה שנים, כאלה שהחזיקו פוזיציות נגד VIX ונמחקו ב-2018, כאלה שרדפו אחרי קרנות אקזוטיות (ועדיין רודפים)
ואותי
אני לא בליגה הזאת, עדיין

אני אדם מאוד שמרן - זה משהו שהתעצב בי בגלל הרקע ונסיבות החיים שלי
אני גם אחד שמאוד אוהב היגיון, וגם וודאות (לא בדיוק הפרופיל של משקיע WSB)
שוק ההון לא תמיד משתף איתי פעולה, אז אני תמיד אוהב לבחון את "המכשיר" הזה מכמה זיוויות - קצת כמו איטלקי שמנסה להכין פסטה: יש לו כבר מתכון מנצח, אבל הוא עדיין יחפש אחרי צורות נוספות

חלק מהרעיונות שלי יישמתי (יש כאן תיאור של ניסיון מסחר לטווח קצר שניסיתי - בהצלחה חלקית), וחלק בחנתי והגעתי למסקנה שחסר לי הידע הדרוש כדי להכריע בסוגיה
האם אני מבטיח לך שאני מחר הולך לקנות אופציות Put? אם כל הצער שבדבר, לא - אני לא מבטיח, אבל אני כן מבטיח שאני לומד דברים שאמצא בעתיד את הזמן הנכון להשתמש בהם - כפי שידעתי בעבר

לא, כי אתה זורק לפח את הפרימיום שנשאר באופציה, כל עוד האופצייה לא נמצאת עמוק עמוק בכסף (והמחיר של האופציה הוא ההפרש בין המחיר של המניה לסטרייק) עדיין יש לה ערך ששווה כסף.
במקום לממש את הפוט אתה יכול למכור אותו ולמכור 100 מניות ולהרוויח את ההפרש.

הפרמיה לא אמורה לדעוך עם הזמן? הרי מועד המימוש הולך ומתקרב

הלוואי שהייתי המשתמש הכי מתחכם בפורום
יש לך פה כאלה שסוחרים עם מינוף מזה שנים, כאלה שהחזיקו פוזיציות נגד VIX ונמחקו ב-2018, כאלה שרדפו אחרי קרנות אקזוטיות (ועדיין רודפים)
ואותי
כן אבל נראה לי שאתה שילוב של כולם, כל שרשור שלך עוסק בהרפתקה אחרת.
אני לא בליגה הזאת, עדיין

אני חושב שאתה יודע יותר ממה שאתה חושב ובעיקר יותר ממה שאתה צריך וזאת הבעיה שלך.
אבל אני קצת מזדהה איתך, אני בעצמי משקיע בקרנות אקזוטיות וממונפות.
אני גם אחד שמאוד אוהב היגיון, וגם וודאות
אז על פניו אתה אמור לקנות ACWI וללכת לים ולא להמר שאפל תכה את השוק או שARKK תתרסק ב2023.
קצת כמו איטלקי שמנסה להכין פסטה: יש לו כבר מתכון מנצח, אבל הוא עדיין יחפש אחרי צורות נוספות
האמת קיימת פסטה טעימה יותר מהפסטה הקלאסית?
כפי שידעתי בעבר
אתה יכול לפרט?

כדי לא להספים לך את השרשור לגמרי
אופציית ה-PUT הארוכה ביותר שמצאתי על ARKK היא עד 20.1.2023 (כן, "קצת" שמרן...) שמאפשרת ע"פ מחיר יעד של 73$ (מבוסס על יחס ה-PB ההיסטורי של הקרן כמו שמופיע כאן) להכפיל את הכסף.
בעקבות השרשור שלך קראתי לראשונה על אופציות, אבל אני לא בטוח שהבנתי.
אתה למעשה משלם למישהו x כסף על הזכות שלך למכור לו(?) את הקרן במחיר של 73$ בעוד כשנתיים?
זאת אומרת שאתה מניח שהשווי של ארק בתאריך הנתון יהיה 73$-x?
ככה שבמקרה הרע הפסדת x$ (כמה כסף זה?).
אבל במקרה הטוב אתה עושה רווח של אלפי אחוזים?

מהעלייה של הvix
אכן, אבל זה הימור אחר לגמרי מזה שפות"ש מחפש (גילוי נאות: כמעט הכפלתי אז את התיק כולו כתוצאה מהתופעה הזו).
במרץ 2020 המדד ירד 30%
לא ביחס למרץ 19. כל המשך החישוב לא רלוונטי, בהתאם.
נשמע שאתה צריך ליפול ממש על החודש הנכון כדי לתפוס את השינוי שנגרם משינוי מפתיע בריבית
טריוויאלי, ואפילו לא חודש. חודש זה אולי במקרה רזולוציית הנתונים שיש לך.
מה המקור לציפיות הריבית אם לא התמחור של האג"ח
ציפיות הריבית משתקפות בתמחור האג"ח, לא נובעות ממנו.
כלומר המקור לידע שלך על ציפיות הריבית הוא אכן תמחור האג"ח, אבל זה לא המקור לציפיות הריבית עצמן.
Fair enough, אבל הפסילה של כל דבר חוץ מ-ETF מחקה מדד בכל זמן, פשוט טעות בעיניי
זה לא אומר שזה הזמן ל-Put כן? אבל אני כן אומר שיש זמן גם ל-Put
העניין הוא כזה: ככל שהפוזיציות שלך יותר אקטיביות, ככל שהן מנוגדות יותר לשוק, וככל שהן מורכבות יותר טכנית (תנאים אדיטיביים או יותר), כך הסיכוי שיקרה אחד מהשניים עולה: או שהפוזיציה תהיה בהיקף זניח, שלא תשפיע באופן מהותי על הנכסים שלך ובספק אם מצדיקה את המשאבים הנדרשים ממך; או, למשקיע קטן עם מידת התחכום המשתקפת כאן, תהיה מסוכנת מאוד עם תוחלת שרחוקה מלפצות על הסיכון המוגבר (אבל כן, האפסייד יכול להיות משמעותי).

זאת הצעה מעניינת. מניות הערך אכן "עמידות" יותר לעליות ריבית, ונראה שחלקן במחיר מאוד מעניין. אעיף מבט על MSCI World Value מול Growth
ערך נגד צמיחה זה תחום שעובד לפי מחזורים - מבחינה היסטורית. ראיתי בתקשורת הכלכלית שיש סימנים כבר שאנחנו נכנסים לסוף של מחזור - כשמניות הצמיחה בשיאים והערך בשפל. אז כן, יש בהחלט הרבה אפשרויות טובות.
אישית, אני רואה ערך לכל מקום שאני מסתכל בשווקים, היום. המון מניות טובות שוכבות על הרצפה שהייתי מת לקנות אם היה לי עוד יותר כסף פנוי להשקעה. אבל רואים איך זה מתחיל להיסגר...
בנוגע למניות הזהב - אשמח לעוד מידע
מוזמן, כמובן, לחקור. זה תחום מעניין. גם הייתי מסתכל על אנרגיה. למרות שהיו הרבה עליות לאחרונה, אין סיבה להאמין שהמחיר ירד. עם כל הכבוד לטכנולוגיה ירוקה וטסלה, העולם עדיין צפוי לרוץ על דלקים פוסיליים גם לאורך ימי חיי מישהו Gen Z, כמוך.

הפרמיה לא אמורה לדעוך עם הזמן? הרי מועד המימוש הולך ומתקרב
נכון, והפרמיה מגיעה ל0 במועד הפקיעה, עד אז יש לאופציה ערך וכשאתה ממש את האופציה מוקדם אתה מפסיד אותו.

דוגמה אמיתית:
ב2.9.2020 יכלת לקנות אופציית פוט של spy שפוקעת ב2.10.2020 (חודש לפקיעה) עם סטרייק 335 ב3.6 דולר.
באותו יום spy עמד על 354.5.
זאת אומרת שאתה צריך שspy יירד מתחת ל331.4 כדי להרוויח.
בדיעבד אנחנו יודעים שהיתה נפילה באותו חודש ושהתחתית היתה באזור ה326 דולר והגענו אליה ב22.10.2020.
אם בזמן אמת היית יודע שהגענו לתחתית, אז לפי מה שאתה אומר היית מממש את האופציה ב326 ובעצם מרוויח 5.4 דולר למניה (50% תשואה על ההשקעה המקורית).
אבל מה שאני טוען, שבגלל שעדיין יש שבוע עד הפקיעה לאופצייה יש ערך מעבר לעד כמה שהיא בתוך הכסף, במהלך השבוע הזה הערך הזה יידעך ל0 כמו שאמרת.
באותו יום שהגענו לתחתית המחיר של האופציה היה 10$, זאת אומרת שיש לה time value של 1$, וכשאתה מימשת את האופציה מוקדם הערך הזה נעלם, אם במקום לממש אתה מוכר את האופצייה הרווח שלך קופץ ל6.4$ והתשואה היתה 77% במקום 50%.

ככל שנשאר יותר זמן עד הפקיעה, כך יש לאופציה יותר time value ופחות משתלם לממש אותה מוקדם.
וככל שהסטרייק של האופציה יותר רחוק מהמחיר של המנייה יש לו פחות time value.
למשל אם במקום סטרייק 335 הייתי בוחר 300 היה נשאר שם רק 0.5$, אם הייתי הולך עוד יותר רחוק לסטרייק 250, היה נשאר שם 0.05$.
אבל אפילו במקרה של סטרייק 300 ו250 בגלל שעדיין יש שם כסף עדיף למכור את האופציה ולא לזרוק אותו סתם לפח. (אלא אם אתה רוצה הגנה מנפילה של 20%-10% ב9 ימים, ואז אתה יכול להמשיך להחזיק אותה עד הפקיעה ששם היא באמת תהיה שווה 0)

נערך לאחרונה ב:
נראה רעיון גרוע, זה הימור לכל דבר רק שבהימור שאתה מנסה לעשות אתה לא יודע את התוחלת, להבדיל מגלגל רולטה, שולחן בלק ג'ק או מכונת מזל.
בנוסף בהימור שלך אתה לא מקבל משקאות חינם ועוד משלם עמלות

מקווה שאני לא יוצא דוש, אבל אם אני לא טועה התיק שלך הוא משהו כמו 10-20 אלף ש"ח? לא עדיף להפנות את ההון האנושי שלך, וניכר שיש לך הרבה ממנו, לעבר התפתחות אישית/מקצועית שתניב לך בטווח הארוך הרבה יותר?
בנוסף, אאל"ט קנית מניות של אפל ו-ויזה ואחרי חודש ~ טענת שההשקעות האלו היו טעויות. זה אומר דרשני

נראה רעיון גרוע, זה הימור לכל דבר רק שבהימור שאתה מנסה לעשות אתה לא יודע את התוחלת, להבדיל מגלגל רולטה, שולחן בלק ג'ק או מכונת מזל.
בנוסף בהימור שלך אתה לא מקבל משקאות חינם ועוד משלם עמלות
אני אחשוב על זה שנית

מקווה שאני לא יוצא דוש, אבל אם אני לא טועה התיק שלך הוא משהו כמו 10-20 אלף ש"ח? לא עדיף להפנות את ההון האנושי שלך, וניכר שיש לך הרבה ממנו, לעבר התפתחות אישית/מקצועית שתניב לך בטווח הארוך הרבה יותר?
בנוסף, אאל"ט קנית מניות של אפל ו-ויזה ואחרי חודש ~ טענת שההשקעות האלו היו טעויות. זה אומר דרשני

סך ההון שלי הוא 120K
מתוכו, 20K מושקעים במניות (הצגתי זאת בעבר), השאר בפק''מ
אני רוצה לארגן את זה מחדש, אבל אני רוצה לגדר את עצמי מפני המצב הנוכחי בשוק - ומכאן האשכול על אופציות
בנוגע למניות אפל, ויזה ומסטרכארד - זאת אכן השקעה שסה''כ יצאה רווחית, אבל לא רווחית כמו VTI, אז בדיעבד מדובר בטעות
מצד שני, אם הן היו מתפוצצות פי 10, אז היה מדובר בהצלחה? לא בטוח, צריך לחשוב על זה מחדש

עכשיו, בנוגע להון האנושי, קודם כל - תודה, מחמיא לי מאוד
אני התחלתי ללמוד כמה קורסי מבוא לכלכלה באוניברסיטה הפתוחה (תזכורת טובה שזה הזמן לעדכן את אשכול המסע שלי), אבל אני עדיין לא מסופק לחלוטין

אני אחשוב על זה שנית

סך ההון שלי הוא 120K
מתוכו, 20K מושקעים במניות (הצגתי זאת בעבר), השאר בפק''מ
אני רוצה לארגן את זה מחדש, אבל אני רוצה לגדר את עצמי מפני המצב הנוכחי בשוק - ומכאן האשכול על אופציות
בנוגע למניות אפל, ויזה ומסטרכארד - זאת אכן השקעה שסה''כ יצאה רווחית, אבל לא רווחית כמו VTI, אז בדיעבד מדובר בטעות
מצד שני, אם הן היו מתפוצצות פי 10, אז היה מדובר בהצלחה? לא בטוח, צריך לחשוב על זה מחדש

עכשיו, בנוגע להון האנושי, קודם כל - תודה, מחמיא לי מאוד
אני התחלתי ללמוד כמה קורסי מבוא לכלכלה באוניברסיטה הפתוחה (תזכורת טובה שזה הזמן לעדכן את אשכול המסע שלי), אבל אני עדיין לא מסופק לחלוטין

חייב להגיד שלא קראתי את כל השרשור אז מתנצל אם חוזר על דברים שנאמרו.
אבל בשורה התחתונה אתה מושקע בכ16% מההון שלך במניות? בוא נניח שמשהו שיכול לקרות, המניות נופלות ב50%. ה20 אש"ח נחתכים ל 10 אש"ח. לא כיף, אבל רחוק מלהיות אסון כלכלי כאשר אתה בתחילת הדרך הכלכלית שלך ויכול להתאושש ממנו.
בנוסף, אם אתה משקיע ב VTI וכאלו, יש לך בסיס להניח שהתעודה תוכל להתאושש לאחר זמן מסויים(ויכול להיות ארוך.)

במצבך, לעניות דעתי הייתי עושה אחד או שני הדברים הבאים : מחליט כמה אני מוכן להחשף לשוק מבחינת ההון ומשקיע בתעודות סל לאורך זמן ו/או מתפלל לזה שהשוק יקרוס ויהיה אדום ותוכל לקנות במחירים נמוכים יותר(במידה ותצליח ותהיה מוכן פסיכולגית).

וכמו שנאמר גם כן, משקיע את עיקר זמני באיך לבנות ולנצל את ההון האנושי שיתן לך כנראה תשואה חסרת כל קשר ברמתה לתשואה בשוק ההון...(ואז אם תרצה, תשקיע את התוצרים בשוק ההון).
אני אדם מאוד שמרן - זה משהו שהתעצב בי בגלל הרקע ונסיבות החיים שלי
אני גם אחד שמאוד אוהב היגיון, וגם וודאות (לא בדיוק הפרופיל של משקיע WSB)
שוק ההון לא תמיד משתף איתי פעולה, אז אני תמיד אוהב לבחון את "המכשיר" הזה מכמה זיוויות - קצת כמו איטלקי שמנסה להכין פסטה: יש לו כבר מתכון מנצח, אבל הוא עדיין יחפש אחרי צורות נוספות

שוק ההון בטווח הקצר לא יהיה תמיד "הגיוני"...בסופו של דבר מישהו שמשקיע בשוק ההון, שמייצג אנשים(שהם אמוציונליים ולא רציונליים ולפעמים בקיצוניות בהתאם לתקופה), צריך להבין את זה, להבין שהשוק נועד "לשרת אותך" ולא אתה אותו במניה דפרסיה שלו ולהבין(ולהאמין) במוצרים שאותם אתה קונה, בסיכון אותו לוקח ובתנודתיות המובנית בשוק...ככה שהתקופות "הקשות" יבואו(והם יבואו עם החדשות בעיתונים והאדום במסכי הבנק והחברים בקבוצות הווטאפס שיגידו שדביל מי שעדיין בבורסה) אתה תדע להתמודד איתם.
(וד"א אחוז מאד גבוה של האנשים לא מתאימים להחזקת מניות, או כל נכס תנודתי אחר באחוזים גבוהים לאורך זמן...אמוצילנית ומנטלית הם פשוט לא בנויים לזה(תסתכל על גיוסים של קרנות לאורך כל משבר ותראה מה קורה...כל פעם אותו הדבר...משבר...30-50% מהנכסים יוצאים ולא חוזרים עד הרבה אחרי ההתאוששות)...וזה דבר לגיטימי.
במשבר הראשון תכיר את עצמך ותראה איך אתה מגיב...אפשר לחיות חיים טובים מאד גם בלי להיות מושקע בצורה "אופטימלית לטווח רחוק בשוק ההון,"

אתה יכול להחזיק את כל הכסף הזה במזומן או שקול מזומן, או לנסות להרוויח יותר משהריבית שוחקת אותך
אתה אומנם מקבל מזומן לחשבון, אבל ברוקרים רבים, כמו IB, מחזיקים את המזומן הזה כבטוחה לפוזיציית שורט, ואם תקנה איתו משהו, תשלם על כך ריבית.

עוד אפשרות היא למצוא מניה ספציפית, שאתם חושבים שהולכת להתרסק ולעשות עליה שורט או לקנות פוטים. בשביל זה צריך להכיר היטב את החברה ולבנות טיעון טוב למה המניה שלה הולכת להתרסק. למישהו יש רעיון טוב?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ס אופציות אופציות אופציות שוק ההון 15
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
E רווחי הון על אופציות מיסים 5
E מיסוי אופציות מיסים 12
liranviper האם לממש rsu או אופציות? שוק ההון 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
י מיצוע על ידי מכירת אופציות שוק ההון 19
א אופציות שוק ההון 0
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
R לגבי אופציות שוק ההון 4
י לכאורה, מכירת אופציות מכוסות על QQQ מייצרת כסף. מה יכול להשתבש? שוק ההון 10
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12