• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופציות ללא תאריך תפוגה

KIKAROV

משתמש סולידי
דירוג
16
1. האם קיימים אופציות ללא תאריך תפוגה או תאריך תפוגה ממש ארוך (לא LEAP עם 1-3 שנים , יותר לכיוון 30-40 שנה תאריך תפוגה)?

2. נושא שממשיך לבלבל אותי, אם מחיר הנכס עליו יש לי אופציה ירד *בתוך תווך החוזה שלי* ועלה לפני התפוגה האם ניתן להשתמש בו?
לצורך העניין אם קניתי CALL בשווי 100$ על מניה שכעת השווי שלה 90$ למשך שנה , לאחר חצי שנה שווי המניה ירד ל5$ ולאחר 3 חודשים נוספים הוא טס ל900$, האם אני עדיין יכול לממש את האופציות שלי או שכמו נכס ממונף אחרי שהמניה ירדה מתחת לסכום מסויים למרות שזה קרה בתוך התקופה של החוזה ועדיין לא פג לי התוקף של האופציה עדיין הפסדתי את האופציה? (אני מנסה להבין כמה עדיף להשתמש באופציות ארוכות טווח על פני מינוף קךאסי)

2. כן. זה לא משנה מה מחיר הנייר, האופציה נשארת תקפה עד התפוגה שלה.

1.זה נגזרים שלא נסחרים בשוק פתוח, חוזי swaps למיניהם וחוזים עתידיים.למשקיעים רגילים אין אפשרות להשיג גישה למכשירים האלה בדרך כלל.
2. כמו שאמר מעליי הבחור, כל עוד האופציה לא פקעה אתה יכול לממש ( יש הבדלים בין אמריקאיות לאירופאיות בנושא מתי אפשר לממש). בכל מקרה אם אתה לפני תאריך הפקיעה אז גם אם המחיר הוא 0 אתה עדיין מחזיק את האופציה והיא לא נמחקת או משהו.

נערך לאחרונה ב:
כן בין היתר.
אני מכיר ארבעה סוגי חוזים פיסיים על מחיר עתידי של נכס:
  1. חוזי הפרשים — זמינים מאד.
  2. חוזים עתידיים — זמינים.
  3. חוזי forward — לא זמינים.
  4. חוזי החלף — דורשים כיסים עמוקים מאד.
מה פספסתי?

אני מכיר ארבעה סוגי חוזים פיסיים על מחיר עתידי של נכס:
  1. חוזי הפרשים — זמינים מאד.
  2. חוזים עתידיים — זמינים.
  3. חוזי forward — לא זמינים.
  4. חוזי החלף — דורשים כיסים עמוקים מאד.
מה פספסתי?
הבחור שאל על אופציות ארוכות טווח, אמרתי: SWAPS וחוזים עתידיים. תקרא לזה FORWARD. חוזי הפרשים זה בדיחה במקרה הטוב ורמאות במקרה הרע. חוזים עתידיים אתה לא יכול לסחור אלא אם יש לך מה שאתה הגדרת ככיסים עמוקים וחשבון מיוחד שמצריך אישורים וטפסים מיוחדים. בקיצור, אין דרך להשיג חשיפה דרך נגזרים לנכס בסיס למשך יותר משנתיים, אלא אם כן מדובר במישהו שזה המקצוע שלו ויש לו הון רציני.

חוזי הפרשים זה בדיחה במקרה הטוב ורמאות במקרה הרע.
אני אישית מתרחק מהמוצר, אבל אני חושב שהוא מתאים להרבה סוחרי יום. יש בנקים וברוקרים רציניים שמאפשרים מסחר בהם ללא ה"בדיחות" הנפוצות בפלטפורמות קיקיוניות.

חוזים עתידיים אתה לא יכול לסחור אלא אם יש לך מה שאתה הגדרת ככיסים עמוקים וחשבון מיוחד שמצריך אישורים וטפסים מיוחדים.
אולי בארץ.
בחו"ל פשוט מאד לסחור בfutures, ואם מתמנפים גם לא צריך להיות עשיר כדי להכנס.

אגב, חוזי ההחלף הנם נזילים מאד (נסחרים יותר מרוב מוצרי הבורסה).

ג"נ: לא נוגע. התיק שלי מפורסם בגלריה.

חוזים עתידיים ואופציות זה שני דברים שונים לגמרי. יש אגב אופציות על חוזים עתידיים.
יש אופציות ארוכות שנקראות Warrants. זה דומה מאוד לאופציות שניתנות לעובדים. אין לי מושג אם זה נגיש למסחר לסוחרים קטנים. זה מופיע אבל ב-IB.
סוג אחר של אופציה ארוכת טווח מאוד ונגישה למסחר זה אג"ח להמרה. זה אג"ח שכולל בתוכו גם אופציה על מניות. בגרסה הכי פשוטה אתם מקבלים אג"ח עם אופציה להמיר אותו למניות במחיר מסוים. למעשה אג"חים(אפילו רגילים) הרבה פעמים כוללים בתוכם כל מני אופציות(לפעמים יותר מאחת) עם כל מני תנאים שונים ומשונים. חלק מהאופציות שייכות למחזיק האג"ח וחלק למנפיק. יש גם כל מני תנאים שונים ומשונים מתי כל אופציה ניתנת למימוש. לכן לפני שקונים אג"ח, כדאי לקרוא את הפרוספקט שלו כי לפעמים מה שאתם קונים זה לא מה שנראה לכם.

נערך לאחרונה ב:
חוזים עתידיים ואופציות זה שני דברים שונים לגמרי. יש אגב אופציות על חוזים עתידיים.
יש אופציות ארוכות שנקראות Warrants. זה דומה מאוד לאופציות שניתנות לעובדים. אין לי מושג אם זה נגיש למסחר לסוחרים קטנים. זה מופיע אבל ב-IB.
סוג אחר של אופציה ארוכת טווח מאוד ונגישה למסחר זה אג"ח להמרה. זה אג"ח שכולל בתוכו גם אופציה על מניות. בגרסה הכי פשוטה אתם מקבלים אג"ח עם אופציה להמיר אותו למניות במחיר מסוים. למעשה אג"חים(אפילו רגילים) הרבה פעמים כוללים בתוכם כל מני אופציות(לפעמים יותר מאחת) עם כל מני תנאים שונים ומשונים. חלק מהאופציות שייכות למחזיק האג"ח וחלק למנפיק. יש גם כל מני תנאים שונים ומשונים מתי כל אופציה ניתנת למימוש. לכן לפני שקונים אג"ח, כדאי לקרוא את הפרוספקט שלו כי לפעמים מה שאתם קונים זה לא מה שנראה לכם.
המטרה שלי כאן היא להשיג מינוף בטוח יותר לחלק הרלוונטי בתיק.
נניח והחלטתי להקצות 5% מהתיק לממונף, אם אני פשוט אקנה SPY ב100$ שלי + 200$ מינוף אז מספיק שהנייר יירד בתקופת האחזקה שלי ב1/3 ואני אמחק לחלוטין, אם אני לעומת זאת אקנה LEAP על SPY ב100$ אני אשיג מינוף אפילו גבוה יותר , והדרך היחידה למחוק את ה100$ זה אם עד סוף תקופת האופציה לא מימשתי אותה / אם הנייר היה בירידה לכל אורך תקופת האחזקה.

אולי אני טועה פה אבל מרגיש לי שLEAP זה יותר בטוח ממינוף *3 וככל שתקופת האופציה היא ארוכה יותר אני בעצם משיג מינוף בטוח יותר.

אולי אני טועה פה אבל מרגיש לי שLEAP זה יותר בטוח ממינוף *3 וככל שתקופת האופציה היא ארוכה יותר אני בעצם משיג מינוף בטוח יותר.
אם זכור לי נכון, לכל אופציה שצבור בה רכיב הזמן הוא מעלה את הפרימיום
ככל שרכיב הזמן הוא יותר גדול, ביחד עם התנודתיות הצפויה יכולים להביא לתמחור של אופציה עם פרימיום בגובה של השווי של עצמה (תיאורטית) תוך מספר שנים
כך שעדיף לך יהיה לרכוש את נכס הבסיס ולחסוך את הפרימיום העודף שתשלם
LEAP על SPY ב100$ אני אשיג מינוף אפילו גבוה יותר
אם תוכל להבהיר, מה אתה קונה ב 100$ ? תן דוגמא עם מחירים אמיתיים של המוצר

אם תוכל להבהיר, מה אתה קונה ב 100$ ? תן דוגמא עם מחירים אמיתיים של המוצר
אין לי מחירים אמיתיים , אנסה להיות יותר מפורט בדוגמא:

LEAP:
לצורך העניין נכס הבסיס הוא SPY ומחירו הוא 100$ ליחידה.
כעת יש לי LEAP למשך שנתיים, הLEAP הוא מסוג CALL ומאפשר לי לקנות ממוציא האופציה את SPY במחיר 110$ ליחידה, מחיר כל אופציה הוא 11$ (10$ הפרש + מרווח כלשהו שאני לא יודע לפי מה מחושב אז נתתי לו את הערך 1$).

*3 SPY:
שוב נכס הבסיס עולה 100$ , לי יש 100$, אני מלווה 210$ מהברוקר (2/3 ממחיר הנייר + מרווח שאני לא יודע איך לחשב) ואני קונה 3 ניירות SPY בצורה ממונפת.

כעת 2 המקרים אחד מול השני:

ב2 המקרים הוצאתי מכיסי 100$ בלבד (9 LEAP מול 3 ניירות SPY)
במקרה של רווח:
בממונף אם נייר הבסיס עלה ב100% (כעת כל SPY שווה ל200$) אני הרווחתי 290$ שזה 290% על ההשקעה שלי.
באופציות עם נייר הבסיס עלה ב100% אני הרווחתי 810$ שזה 810% על ההשקעה שלי.

הפסד:
בממונף - ברגע שהנייר יורד מתחת לערך 30$ פחות או יותר , הנייר נמחק, מקסימום הפסד - 100$
בLEAP - אם לכל אורך השנתיים הנייר לא עלה מעל שווי של 110$ , אני בהפסד , מקסימום הפסד - 100$

סיכון:
בממונף , אין תאריך תפוגה אבל אני כל הזמן חשוף לתנודתיות של נכס הבסיס, ברגע שתהיה תנועה חדה למטה אני נמחק.
באופציה, יש תאריך תפוגה שאם הגעתי אליו אני נמחק, אבל כל עוד אני בתוך התקופה אני לא נמחק ויש לי עדיין צ'אנס להרוויח.

אם זכור לי נכון, לכל אופציה שצבור בה רכיב הזמן הוא מעלה את הפרימיום
ככל שרכיב הזמן הוא יותר גדול
איפה אני יכול לראות מחירים אמיתיים של LEAP? איך מתמחרים את הזמן?

אוקיי מצאתי ציטוטי מחיר אמיתיים בקישור הבא:
https://www.barchart.com/options/volume-leaders/etfs?orderBy=expirationDate&orderDir=desc

לצערי בקישור הזה אין לי שליטה על חלק מהפרמטרים למרות שלהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) בIB אני יכול להזין את הפרמטרים בעצמי (כמו מחיר יעד ותאריך תפוגה), שם יש נייר Call על SPY כאשר הסטרייק (המחיר בו אני יוכל לקנות מהם את הנייר) הוא 410$ והמחיר הנוכחי של הנייר הוא 266.46$ (אני לא אוהב את הפער הזה , זה אומר שהנייר חייב לעלות מעל 50% כדי שאני יוכל להתחיל להרוויח וזה דיי הרבה...) תאריך התפוגה הוא 01/17/20 (גם את זה אני לא אוהב זה קצר מידי), המחיר של הנייר הוא 4 סנט (אם הבנתי נכון) ואני מניח שזה מייצג קניה של 100 ניירות מנכס הבסיס (לא ראיתי שכתוב שום דבר על זה בפירוש).
אני אשווה בין הדוגמא האמיתית הזאת (שהיא גרועה בגלל הפרמטרים שלה , רק אם ניתן לשלוט בפרמטרים כל הרעיון קניה הזה יכול להיות ריאלי) לבין UPRO (שנותנת פי 3 מינוף על סנופי).

עלויות קניה:
UPRO - יחידה עולה 41.62$
LEAP - יחידה עולה 4 סנט
לכן נחשב יחידה בודדת של UPRO מול 1040 יחידות של LEAP (בערך אותו הסכום).

כעת במקרה שSPY עולה לערך 452$:
UPRO - אמור לעלות ב210%
LEAP - אמור לעלות ב טריליון אחוז בערך... (משהו כאן לא כל כך מסתדר לי בחשבון ....)

במקרה שתוך כדי התקופה (מהלך השנה) המחיר של הסנופי יורד לאזור 150$ UPRO נמחק והLEAP נשאר.

במקרה שיש עליה אבל קטנה מ50% , LEAP נמחק בסיום תקופה וUPRO מרוויח *3.

משהו כאן לא כל כך מסתדר לי בחשבון כי ייצא לי שאם SPY עולה ל452$ הרווח הוא 4.368M$ וזה נראה לי רווח קצת הזוי על השקעה של 42$ גם אם הסיכוי שזה יקרה (עליה של יותר מ50% בשנה) נמוך מאוד , אבל בגדול הרעיון הוא כזה...
למצוא LEAP או לייצר LEAP (לא סגור עדיין אי זה עובד בIB אם אני מייצר או חייב לקנות משהו ספציפי שהם הנפיקו) עם תווך ארוך מספיק ועם מרווח סביר יותר (לדוגמא סטרייק של מחיר עכשיו פלוס 1% ומשם אני מרוויח נשמע לי סביר ) ולהשתמש בו במקום מינוף כאשר הייתרון פה הוא שנראה שהסיכון נמוך יותר (למעשה הסיכון יורד ככל שהתקופה ארוכה יותר)

משהו כאן לא כל כך מסתדר לי בחשבון

רציתי לכתוב הסבר מפורט, אבל חשוב לציין את הבסיס

כאשר אתה קונה אופציית CALL אתה מהמר שנכס הבסיס יעלה כדי שתוכל לרכוש אותו במחיר הסטרייק
קניית האופציה מעניקה לך את האפשרות לרכוש 100 יחידות מנכס הבסיס במועד עתידי כלשהו עד הפקיעה במחיר הסטרייק
נניח שה SPY הוא 260$ , אם תקנה אופציה אחת בסטרייק של 260$, תוכל לשלם בעתיד 26K כדי לממש אותה שבתמורתה תהיה בעלים של 100 יחידות SPY שקנית במחיר 260$, גם אם מחיר ה SPY עלה ב 50%
עכשיו, מחיר האופציה כולל בתוכו את רכיב הזמן והמרחק מהסטרייק
בדוגמא שלפנינו, אופציית LEAP על SPY ל 1000 ימים מהיום (סוף דצמבר 2021) תעלה לך 36$, משמע כדי להיות בעל האפשרות לרכוש 100 יח' במחיר 260$ בעתיד תצטרך להפרד מ 3600$ על האופציה (מה שנקרא פרימיום) מראש
כאשר נכס הבסיס יעלה ב 1$, השווי של האופציה שלך יעלה ב 100$
אם נכס הבסיס עלה ל 400$, משמע $140 מעל הסטרייק, השווי של האופציה יהיה רכיב הזמן שנותר (36$ ויורד) והמרחק מהסטרייק (400-260=140)
נניח שנותר יום לפקיעה אז אין משמעות לרכיב הזמן, אבל יש לך 14K רווח (140*100) פחות הפרימיום שהתפוגג (ככל שהזמן עבר) שזה:
14K-3.6K=~10K זה הרווח שלך ואין לך שום נכסים ביד, חוץ ממה שקיבלת בתמורת למכירת האופציה
אם החלטת לממש אותה, אז תאלץ להפרד מ 26K$ כדי להיות בעלים של 100 יח' SPY (שכרגע עולות 40K$ כפי שנאמר)

אם נכס הבסיס לא זז ב 3 שנים, הפסדת את הפרימיום (36K)
אם נכס הבסיס עלה ל 296 (260+36) ויש עוד זמן, אתה ברווח (הרווח = רכיב הזמן שנותר) אם תמכור את האופציה
לסיכום, נכס הבסיס אמור להיות מעל כ 296$ כדי שתהיה ברווח בפקיעה

רציתי לכתוב הסבר מפורט, אבל חשוב לציין את הבסיס

כאשר אתה קונה אופציית CALL אתה מהמר שנכס הבסיס יעלה כדי שתוכל לרכוש אותו במחיר הסטרייק
קניית האופציה מעניקה לך את האפשרות לרכוש 100 יחידות מנכס הבסיס במועד עתידי כלשהו עד הפקיעה במחיר הסטרייק
נניח שה SPY הוא 260$ , אם תקנה אופציה אחת בסטרייק של 260$, תוכל לשלם בעתיד 26K כדי לממש אותה שבתמורתה תהיה בעלים של 100 יחידות SPY שקנית במחיר 260$, גם אם מחיר ה SPY עלה ב 50%
עכשיו, מחיר האופציה כולל בתוכו את רכיב הזמן והמרחק מהסטרייק
בדוגמא שלפנינו, אופציית LEAP על SPY ל 1000 ימים מהיום (סוף דצמבר 2021) תעלה לך 36$, משמע כדי להיות בעל האפשרות לרכוש 100 יח' במחיר 260$ בעתיד תצטרך להפרד מ 3600$ על האופציה (מה שנקרא פרימיום) מראש
כאשר נכס הבסיס יעלה ב 1$, השווי של האופציה שלך יעלה ב 100$
אם נכס הבסיס עלה ל 400$, משמע $140 מעל הסטרייק, השווי של האופציה יהיה רכיב הזמן שנותר (36$ ויורד) והמרחק מהסטרייק (400-260=140)
נניח שנותר יום לפקיעה אז אין משמעות לרכיב הזמן, אבל יש לך 14K רווח (140*100) פחות הפרימיום שהתפוגג (ככל שהזמן עבר) שזה:
14K-3.6K=~10K זה הרווח שלך ואין לך שום נכסים ביד, חוץ ממה שקיבלת בתמורת למכירת האופציה
אם החלטת לממש אותה, אז תאלץ להפרד מ 26K$ כדי להיות בעלים של 100 יח' SPY (שכרגע עולות 40K$ כפי שנאמר)

אם נכס הבסיס לא זז ב 3 שנים, הפסדת את הפרימיום (36K)
אם נכס הבסיס עלה ל 296 (260+36) ויש עוד זמן, אתה ברווח (הרווח = רכיב הזמן שנותר) אם תמכור את האופציה
לסיכום, נכס הבסיס אמור להיות מעל כ 296$ כדי שתהיה ברווח בפקיעה
1. בנוגע לדוגמא שהעלת אין לי אפשרות להנות מהרווח 10K בלי ממש לקנות את נכס הבסיס?
2. בנוגע לדוגמא שלי זה אומר ש4 סנט זה עלות ליחידה ולכן כל הLEAP (כלומר 100 יחידות) יעלה לי 4$?
3. האם יש לי יכולת לקבוע בעצמי בIB מה הסטרייק שמקובל עליי ומה התאריך תפוגה ולפי זה לשלם מחיר כלשהו או שזה משהו קבוע שאין לי אפשרות לשנות? (נניח שמחיר הSPY הוא 260$ כעת האם אני יכול לרכוש בIB נייר LEAP בסטרייק של 261$ עם תוקף עד ה22/01/2021?)

. בנוגע לדוגמא שהעלת אין לי אפשרות להנות מהרווח 10K בלי ממש לקנות את נכס הבסיס?
יש לך, אתה מוכר את האופציה לפני הפקיעה למישהו אחר
. בנוגע לדוגמא שלי זה אומר ש4 סנט זה עלות ליחידה ולכן כל הLEAP (כלומר 100 יחידות) יעלה לי 4$?
מאיפה המחיר הזה?
. האם יש לי יכולת לקבוע בעצמי בIB מה הסטרייק שמקובל עליי ומה התאריך תפוגה ולפי זה לשלם מחיר כלשהו או שזה משהו קבוע שאין לי אפשרות לשנות? (נניח שמחיר הSPY הוא 260$ כעת האם אני יכול לרכוש בIB נייר LEAP בסטרייק של 261$ עם תוקף עד ה22/01/2021?)
אתה יכול לבחור את הסטרייק ואת תאריך התפוגה אבל המחיר יהיה השווי של האופציה (לפי התימחור שלה בנוסחא שנקבעה)
מרחק מהסטרייק + רכיב הזמן (בהתחשב בתנודתיות היסטורית)

מאיפה המחיר הזה?
בקישור שהבאתי תחת ASK יש את המספר 0.04 - הנחתי שהכוונה ל4 סנט.

אתה יכול לבחור את הסטרייק ואת תאריך התפוגה אבל המחיר יהיה השווי של האופציה (לפי התימחור שלה בנוסחא שנקבעה)
מרחק מהסטרייק + רכיב הזמן (בהתחשב בתנודתיות היסטורית)
האם לברוקרים שונים יש נוסחאות שונות? או שאני יכול לדעת מראש כמה זה יעלה אצל כולם?

כמו כן בדוגמא שמצאתי המחיר של ערך הבסיס היה 260$ והסטרייק היה 410$ האם זה אומר שהחישוב שלי צריך להיות -150$(דהיינו מרחק שלילי מהמחיר הנוכחי) ועוד הפרמיה על רכיב הזמן?

בקישור שהבאתי תחת ASK יש את המספר 0.04 - הנחתי שהכוונה ל4 סנט.
אתה מתכוון לאופציה עם סטרייק של 410$ (כאשר הבסיס הינו 260), זה לא אותו דבר
אם אתה קונה אופציה מחוץ לכסף, אתה צריך "להאמין" שנכס הבסיס יעלה לפחות ל 410$ כדי שתוכל להתחיל להרוויח ושהיא תיכנס "לתוך הכסף"
העלות של מספר סנטים היא מזערית כי אין ערך לאופציה שנמצאת מחוץ לכסף
כאשר המחיר יעלה ל411$ אתה תרוויח 1$, משמע 100$ מהאופציה הנ"ל פחות הסנטים ששילמת פרימיום
אם אתה קונה אופציה בתוך הכסף (ה SPY 260 ו הסטרייק שווה או מתחת ל 260) אז השווי של האופציה אוגר בתוכו:
את ההפרש ממחיר ה SPY והסטרייק
רכיב הזמן

האם לברוקרים שונים יש נוסחאות שונות? או שאני יכול לדעת מראש כמה זה יעלה אצל כולם?
אתה יודע מראש כמה זה עולה בהתעלם מהתנודתיות
התנודתיות היא זו שמתדלקת את עלות רכיב הזמן
אם מניה זזה ב 10% (בשני הכיוונים) במהלך 12 חודשים אז אופציה עם תאריך פקיעה של יותר משנה תתחשב בנתונים הללו
משמע עלות הביטוח (הפרימיום) יכיל את ה"תכנון" לתזוזה במניה

הנוסחא לחישוב האופציה דיי מורכבת אבל בבסיסה ניזונה מדברים פשוטים, מאת בלאק שולץ:
BlackScholesFormula.gif

עריכה: רק אוסיף שאופציה הוא כלי סחיר ומחירו יכול להשתנות בהתאם לנזילות ולשיקולי המשקיעים משני צידי המתרס

נערך לאחרונה ב:
אתה מתכוון לאופציה עם סטרייק של 410$ (כאשר הבסיס הינו 260), זה לא אותו דבר
אם אתה קונה אופציה מחוץ לכסף, אתה צריך "להאמין" שנכס הבסיס יעלה לפחות ל 410$ כדי שתוכל להתחיל להרוויח ושהיא תיכנס "לתוך הכסף"
העלות של מספר סנטים היא מזערית כי אין ערך לאופציה שנמצאת מחוץ לכסף
כאשר המחיר יעלה ל411$ אתה תרוויח 1$, משמע 100$ מהאופציה הנ"ל פחות הסנטים ששילמת פרימיום
אם אתה קונה אופציה בתוך הכסף (ה SPY 260 ו הסטרייק שווה או מתחת ל 260) אז השווי של האופציה אוגר בתוכו:
את ההפרש ממחיר ה SPY והסטרייק
רכיב הזמן

אתה יודע מראש כמה זה עולה בהתעלם מהתנודתיות
התנודתיות היא זו שמתדלקת את עלות רכיב הזמן
אם מניה זזה ב 10% (בשני הכיוונים) במהלך 12 חודשים אז אופציה עם תאריך פקיעה של יותר משנה תתחשב בנתונים הללו
משמע עלות הביטוח (הפרימיום) יכיל את ה"תכנון" לתזוזה במניה

הנוסחא לחישוב האופציה דיי מורכבת אבל בבסיסה ניזונה מדברים פשוטים, מאת בלאק שולץ:
BlackScholesFormula.gif

עריכה: רק אוסיף שאופציה הוא כלי סחיר ומחירו יכול להשתנות בהתאם לנזילות ולשיקולי המשקיעים משני צידי המתרס
לא עדיף לקנות אופציה מחוץ לכסף כאשר הטווח קצר? (נניח 1$ מעל המחיר הנוכחי)
אני מניח שזה יוזיל עלויות בצורה משמעותית (אם זה לרמה של סנטים בודדים אז בכלל...)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ס אופציות אופציות אופציות שוק ההון 15
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
E רווחי הון על אופציות מיסים 4
E מיסוי אופציות מיסים 12
liranviper האם לממש rsu או אופציות? שוק ההון 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
י מיצוע על ידי מכירת אופציות שוק ההון 19
א אופציות שוק ההון 0
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
R לגבי אופציות שוק ההון 4
י לכאורה, מכירת אופציות מכוסות על QQQ מייצרת כסף. מה יכול להשתבש? שוק ההון 10
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12