אופטימיזציית מס לחסכונות פנסיונים של אזרחים אמריקאיים שמתגוררים בארץ

NightKin

משתמש רשום
דירוג
0
שכיר בן 22, אזרח אמריקאי וישראלי תושב ישראל - מתכנן לעבור לכמה שנים לארה״ב במהלך החיים, לא מתכנן לחיות שם נכון לעכשיו.

בשנה האחרונה התחלתי להתעניין בפיננסים ובהשקעות, ספציפית בפורומים באינטרנט כמו של JLCollins, Mr.Money Mustache, ERN
מדברים על שיטות ליציאה מוקדמת לפנסיה ( או בעצם עצמאות כלכלית מכיוון שלרוב האנשים מתכננים להמשיך במידה כזאת או אחרת).

השיטות שהאמריקאיים מדברים עליהם הן בעיקר SEPP מIRA עד גיל 59.5, המרה של IRA לRoth IRA על בסיס שנתי ( במדרגת מס נמוכה ככל האפשר )
ושימוש לאחר 5 שנים, או פשוט הפקדה לIRA וספיגת הPenalty של ה10% בהתחשב בכך שעד שאגיע לפרישה המוקדמת הצבירה של הריבית על הסכום שהיה ממוסה אחרת בחשבון ממוסה תכסה על הPenalty.
כאזרח ישראלי תושב ישראל ושכיר אצל מעסיק ישראלי אני מחוייב להפריש לפנסיה ישראלית שלא אוכל למשוך ממנה מוקדם מגיל 67 חוץ ממקרים ספציפיים שכוללים הפסקת עבודה או הכנסה נמוכה מאוד, מה שאני לא בונה עליו.

אם לחדד את השאלה שלי היא בעצם באיזה מכשירים פיננסיים פנסיוניים אזרח אמריקאי ישראלי יכול להשתמש כדי לבנות חסכון פנסיוני אופטימאלי מבחינת מס, בדגש על עצמאות כלכלית בגיל מוקדם.

לא הצלחתי למצוא מקורות ברשת שמדברים על השילוב בין האסטרטגיות למיתון המס בדגש על פרישה מוקדמת לבין חוקי המס בישראל ואיך לנווט ביניהם לתוצאה האופטימאלית,
אשמח להמלצות, דעות הכוונות למקורות רלוונטיים במידה שיש וכו׳.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
13,476
אם לחדד את השאלה שלי היא בעצם באיזה מכשירים פיננסיים פנסיוניים אזרח אמריקאי ישראלי יכול להשתמש כדי לבנות חסכון פנסיוני אופטימאלי מבחינת
בתור תושב ישראל, הייתי מתחיל עם מיקסום הטבות המס המקומיות, וחשבון ממוסה רגיל.

אם נשאר לך כסף (והכנסה מדווחת*), אז הייתי שוקל Roth IRA, למרות שהטיפול שלו בצד הישראלי לוט בערפל. בתור אמריקאי, זה לכל הפחות יתן לך יתרון מס בדוח האמריקאי. בצד הישראלי כנראה שזה יתן לך גם פטור, אבל לכל הפחות דחיית מס.
עוד יתרון של רות' הוא שאתה לא צריך SEPP בשביל למשוך לפני גיל 60, אלא תוכל למשוך את ההפקדות שלך, בכל גיל. רווחים צריך להשאיר עד 59.5.

*בשביל להפקיד לRoth צריך הכנסה מעבודה בדוח האמריקאי, אז מי שעושה החרגת שכר על השכר הישראלי שלו בדוח האמריקאי, לא יכול להפקיד לRoth.

אשמח להמלצות, דעות הכוונות למקורות רלוונטיים במידה שיש וכו׳
הכי חשוב לזכור שהטבות מס זה נחמד, אבל לא זה מה שיוביל אותך לעצמאות כלכלית מוקדמת. בחיסכון אגרסיבי זה לא ממש ישנה איפה תשים בעיקר, כי רוב הכסף יהיה בחשבון חשוף למס בלאו הכי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
1 מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 11
W החזר מס כשמוכרים דירה ורוכשים דירה עם תיווך מיסים 1
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 53
ע מס רווחי הון ועוסק פטור מיסים 3
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
Z האם טופס מס שנתי שמקבלים מibkr (או ברוקר אמריקאי אחר) כולל רק רווח /הפסד ממומש או גם לא ממומש? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
W האם ניתן להגיש טפסי החזר מס בשנית מיסים 2
S מס על חשבון בוקר בחו״ל ארה״ב מיסים 8
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 8
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
K החזר מס כשכיר - לא סגור מה לעשות. מיסים 1
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
S העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 7
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
D החזרי מס - הכנסות משכר דירה מיסים 4
Y החזר מס רווחי הון בגין נקודות זיכוי (שחלקן רק בעבור יגיעה אישית) מיסים 6
amoramio תיאום מס - שכירים מיסים 3
ש החזרי מס סעיף 46 מיסים 14
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
Y קיזוז הפסד בקופות גמל להשקעה מול מס מהכנסה ממשכורת מיסים 1
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
O מס רווחי הון ופיזור השקעות מיסים 4
M תשלום מס רווחי הון באיחור מיסים 6
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
ברק א. "הודעה על שומת מס הכנסה" : הפסד הון מ מיסים 1
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
ל השגה /ערעור על מס שבח נדל"ן 16
yanosh34 מס ההכנסה הפרוגרסיבי בישראל הוא לא כל כך פרוגרסיבי מיסים 16

נושאים דומים

למעלה