• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוכלוסיית העולם וישראל, נושאים אקולוגיים וכו'

אז גם כאן יכול להיות שתחצוב בקרחון ותגלה שהיו קפיצות בטמפרטורה בשנים מסוימות.
זה מה שיפה בתיאוריה מדעית, קל להמציא ניסוי שאמור לסתור אותה. למעשה זה בדיוק מה שעשו! חפרו בהמון קרחונים וככה הגיעו לידע הנוכחי.
העולם באמת שטוח, אני בדקתי
מקור? :)

אני לא חושב שזה כל כך פשוט.
נתוני טמפרטורה קיימים אולי 200 שנה אחורה , ולך תדע כמה מדוייקים הם היו פעם.
לא מדויק, מדידות אנושיות יש לפחות מ200 שנים, הערכות בדיוק גבוה של הטמפ בעולם קיימות למיליוני שנים.
מדידת % האיזוטופ הכבד של החמצן, טבעות על עצים, קרקע שהשתנתה בגלל מסת קרח בעבר, עצמות בעלי חיים ועוד שיטות כולל שילוב שלהם.

קטנת האוכלוסיה האנושית?
הפסקת הגידול?
הקטנת החתימה האקולוגית של כל אדם?
הנקודה השלישית היא החשובה ביותר, בדיוק קורא את "מהפך" הספר החדש של ג‘ארד דיימונד, הוא מסביר שם שאוכלוסיה במדינות מפותחות צורכת פי 32 משאבים מאשר במדינות לא מפותחות. לכן, עוד מיליארד אנשים באפריקה במקום שבו הריבוי הטבעי הכי גבוה פחות ישפיע על איכות הסביבה בכדור הארץ (אם כי כמובן מקומית לגבי מזון צמחיה ומים תהיה השפעה) לעומת הקטנה משמועותית של צריכת המשאבים בארה"ב למשל.
הוא מעריך שצריכת משאבים של כל העולם ברמה מערבית אינה ברת קיימא.
נקודה אופטימית צריכת המשאבים במדינות המפותחות יורדת (פוסט של רועי צזנה), השערה שלי היא בגלל הסלולרים החדשים.

אני הבנתי את זה כסולארים אבל אשמח אם תרחיב @ניצן המצוין
מהפוסט המצורף:
"כאשר טלפון חכם אחד מחליף מכשירים אלקטרוניים כמו מצלמות ומצלמות וידאו, טייפ קסטות או CD, רדיו, טלפון, שעון, מחשבון ועוד, הוא מביא לחסכון עצום ברמת המשאבים הנחוצה כדי להשיג את אותן תוצאות."

וקישור על צריכת המשאבים שיורדת קצת במדינות מפותחות:

@האזרח הקטן ראה לעיל.
@ניצן המצוין מעולה זה בדיוק סוג הדברים שחיפשתי בפתיחת השרשור הזה.
מספר וידואים רלוונטיים של Kurzgesagt למי שאוהב בהם צפיתי לאחרונה:

נערך לאחרונה ב:
תודה, בניגוד לכלכלה, תכנות והשקעות בתחומים האלו אנו זקוקים ליותר מידע חיצוני ממומחים.
אישית אני מעדיף טקסט , למי שאוהב סרטונים שיצפה בהם.

תודה, בניגוד לכלכלה, תכנות והשקעות בתחומים האלו אנו זקוקים ליותר מידע חיצוני ממומחים.
אישית אני מעדיף טקסט , למי שאוהב סרטונים שיצפה בהם.
אני שם על כפול 2 עם תרגום ואז קורא את הטקסטמונהנה מה ויזואלי בקצב שלי :)

מהפוסט המצורף:
"כאשר טלפון חכם אחד מחליף מכשירים אלקטרוניים כמו מצלמות ומצלמות וידאו, טייפ קסטות או CD, רדיו, טלפון, שעון, מחשבון ועוד, הוא מביא לחסכון עצום ברמת המשאבים הנחוצה כדי להשיג את אותן תוצאות."

וקישור על צריכת המשאבים שיורדת קצת במדינות מפותחות:
נקודה שרועי לא מתייחס אליה בפוסט היא שאולי הירידה בצריכת חלק מהמשאבים התרחשה בגלל שהיצור עבר למזרח.

הנקודה החשובה היא שעם כל השיפורים פליטת גזי החממה עדיין הולכת וגדלה משנה לשנה.

אם אנחנו רוצים להתמודד עם זה אנחנו צריכים מס פחמן שיעודד עסקים ואנשים פרטים להקטין את ההתנהגויות שגורמות לפליטה מסיבית של גזי חממה.

במילים אחרות אנחנו צריכים לגרום לאנשים ולעסקים להפנים את העלויות החיצוניות של המעשים שלהם

נקודה שרועי לא מתייחס אליה בפוסט היא שאולי הירידה בצריכת חלק מהמשאבים התרחשה בגלל שהיצור עבר למזר
חשבתי על זה גם והנחתי שהתחשבו בזה דרך חישוב הצריכה. לא טרחתי לפתוח רפרנסים.

במילים אחרות אנחנו צריכים לגרום לאנשים ולעסקים להפנים את העלויות החיצוניות של המעשים שלהם
מס פחמן. אגרת אשפה. וכו' וכו'
גם ככה ממשלות צריכות לממן את הפעילות שלהן אז לפחות שייצרו תמריצים מועילים.

רק מניח את זה כאן.

אני חושב שבכל תחום אחר ש"במחלוקת" (אולי למעט חיסונים), זה היה כבר סותם את הגולל על כל דיון בנושא שהוא לא אקדמי.

מס פחמן. אגרת אשפה. וכו' וכו'
גם ככה ממשלות צריכות לממן את הפעילות שלהן אז לפחות שייצרו תמריצים מועילים.
שיתחילו מיזה שיהיו פחי מחזור בכל עיר ויהיה ברור מה כל פה "מקבל".
מה גם שיחייבו את היצרניות לכתוב בפירוש לאיזה פח מחזור המוצר מתאים(ראיתי את זה על חלק מהאריזות)
דבר נוסף, אנחנו אומת הייטק...למה לא לחעשות פרויקט שעוזר לאתר מיקום של פחי מחזור שונים.
לפעמים זורקים בלי למחזר כי פשוט לא יודעים איפה הפח הרלוונטי.
ובסוף, שימדדו כיצד תורם המחזור והשימוש החוזר על הפחתת הזיהום.

גם בערים שיש בהן את זה חלק מהזבל לא הולך למחזור
וגם ככה מחזור פלסטיק זה די עבודה בעיניים (אחוז מאד קטן באמת מתמחזר) ולכן פלסטיק ברובו הוא פשוט זבל לא מתכלה.
כל מה שאתה מציע זה התערבות "מלמעלה". שהממשלה / עירייה תעשה את מה שעד עכשיו היא לא הצליחה כבר עשרות שנים.
אני מציע שהשלטון יצור תמריץ פשוט וניתן לאזרחים / שוק פרטי לפתור את הבעיה, בין אם ע"י הקטנת צריכה (ברוב המקרים הפתרון הכי טוב) או מציאת שימושים למה שהיום הוא זבל. כשאנשים לא ירצו מה שתופס מקום בפח כבר ימצא פתרון.

במועצה שלנו יש מיחזור טוב סך הכל. ליד כל בית יש 2 פחים - פח כתום לפלסטיק, אלומיניום ומעורב ופח ירוק לכל השאר. במרכז הישוב יש פחים לזכוכית, קרטון ונייר ובקבוקים. ואחרי כל זה, בעלי הבית שלנו (זוג צעיר יחסית בני 40) זורקים הכל לפח הירוק כי מתעצלים להפריד.
מיחזור עוד יותר טוב יהיה אם ישימו פח נוסף לזבל אורגני ואיסוף ע"י הרשות לצורך הכנת קומפוסט ומכירתו בחזרה לתושבים.
ואחרי כל זה, אם לא יינתנו מספיק "מקלות" לרשויות והתושבים - העצלנות תגבר על הכל כי הישראלים אינם מחונכים להתחשבות באקולוגיה.
וגם ככה מחזור פלסטיק זה די עבודה בעיניים (אחוז מאד קטן באמת מתמחזר) ולכן פלסטיק ברובו הוא פשוט זבל לא מתכלה.
שהשלטון יצור תמריץ פשוט וניתן לאזרחים / שוק פרטי לפתור את הבעיה, בין אם ע"י הקטנת צריכה (ברוב המקרים הפתרון הכי טוב)
לא יודעת אם אפשר בלי הסברה וחינוך מסיבים, אנשים יהיו מוכנים כנראה לשלם על נוחות. זוכר את החד"פ שאלישבע ממש סבבה לה להשתמש, ואני מכבסת שקיות אוכל לשימוש חוזר? לשתינו כנראה העלות הכספית לא ממש משנה אבל המעשים הפוכים.
אם לא היה לי בן זוג שעוצר את הקיצוניות שלי, כבר מזמן הייתי מביאה קופסאות מהבית למילוי קטניות, אגוזים, קפה וקמחים מבית הקליה החביב עליי.

די אנכרוניסטי מבחינות רבות. מצד שני יש הרבה נק' רלוונטיות ו/או מעוררות מחשבה.
נושא קלאסי אני מלמד מדעי הסביבה בתיכון וזה אחד המושגים שהם צריכים להכיר.

כאן יש סרטון שממחיש את הנושא בצורה יפה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב פיזור תיק השקעות בין ארה"ב לשאר העולם שוק ההון 15
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
י ETF - מניות כל העולם שוק ההון 11
L האם סין תזעזע את העולם ב-2022? אוף טופיק 49
c881 העולם התהפך אוף טופיק 12
ה איך ייראה העולם כשכולם יחקו מדד? שוק ההון 24
R הבדלי תשואה בין VT ל-אשס.חוץ כל העולם (1159235) שוק ההון 16
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
U מיסוי ריט REIT בארץ VS העולם מיסים 2
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
ת תיק לא ממוסה - השקעה בכל העולם בשקלים שוק ההון 1
S מכירים etf שמחזיק רק תאגידים גדולים מכל העולם או לפחות ארצות הברית שוק ההון 4
Myrath תקציר כרונולוגי של היסטוריית העולם אוף טופיק 31
א מסחר בבורסות העולם שוק ההון 0
Izik מדד השוק האמריקאי מול מדד שאר העולם שוק ההון 16
כ השקעה פאסיבית במניות: ארה"ב, מפותחות או העולם? שוק ההון 84
O אוסטרלים (כל העולם) התאחדו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
סתןלי ת'כסף מה העולם אוכל?? אוף טופיק 1
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S משלוח מישראל לכל העולם של מסמכים- מחפש משהו יותר טוב מהדואר אוף טופיק 1
ס חיי העולם הזה או חיי העולם הבא צרכנות פיננסית 9
איליה עונת המבצעים מגיעה לבורסאות העולם שוק ההון 38
ל לאן העולם מדרדר? אוף טופיק 54
ע קרן עוקבת/תעודת סל ארה"ב ושאר העולם שוק ההון 18
Sailor המלצה לספר - הבנת העולם התאגידי אוף טופיק 5
M קרן מחקה מניות כלל העולם שוק ההון 31
ה רווחי הון - אמריקה וישראל מיסים 9
S מיסים לאזרח ארה"ב וישראל מיסים 30
D portfolio visualizer וישראל שוק ההון 6

נושאים דומים

Back