• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוטומאציה - בהעברה כסף, ברכישת קרן נאמנות אג"חית + מדד עולמי

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

לאחר כמה חודשים שפתחתי חשבון מסחר בפסגות, העברה חודשית מהבנק (הבינלאומי) לבית ההשקעות, ורכישה של מדד עולמי 1159235 MSCI AC WORLD, וקרן נאמנות אג"ח של פסגות 5111240 צמוד ממשלתי 2-5 שנים, אני חושב על עשיית התהליך בצורה אוטומאטית, כדי להוריד ממני את הטירחה אם כי קטנה, אבל קבועה של התהליך. אשמח לעצה אם מישהו עשה זאת.

המערכת היא ספארק.

ישנו כבר תהליך אומאטי של העברה מהבנק, אם כי היא תופסת רק לשנה - מתוך האתר של הבנק לבצע העברה אוטומאטית (יתכן שאפשר גם לעשות הוראת קבע - לא ניסיתי). מה שאני אוהב בהעברה הזאת שניתן לבטל בכל עת, ולשנות סכום, אבל היא מוגבלת לשנה.

הייתי מעוניין אם כן, לבצע אוטומאציה גם של הרכישה של שני המוצרים הפיננסיים כל חודש, על הסכום המועבר - אם מישהו עשה/יודע איך, אשמח לעצה.

תודה מראש.

ישנו כבר תהליך אומאטי של העברה מהבנק, אם כי היא תופסת רק לשנה - מתוך האתר של הבנק לבצע העברה אוטומאטית (יתכן שאפשר גם לעשות הוראת קבע - לא ניסיתי).
איך פתרת את עניין המייל שצריך לשלוח לפסגות על כל הפקדה כדי שיעשו שיוך?

איך פתרת את עניין המייל שצריך לשלוח לפסגות על כל הפקדה כדי שיעשו שיוך?
רק בהפקדה הראשונית אתה צריך לשלוח מייל, אחר כך הם משייכים אוטומאטית לפי המספר חשבון שממנו נכנס הכסף. ביצעתי לא מעט הפקדות מאז, ותמיד הכסף שוייך, מאז ההעברה הראשונית.

ווידאתי גם טלפונית, מול הנציגים, כי חשבתי שצריך כל פעם להתקשר או משהו, ונאמר לי שמעבר להפקדה הראשונית שבהם הם צריכים להבין לאן לשייך את הכסף מהחשבון בנק שלך, אין צורך יותר לעשות כלום, אפשר להעביר חופשי.

אצלכם זה לא ככה ?

כשאני פתחתי בפסגות נאמר לי שעל כל הפקדה יש לשלוח מייל, מעולם לא נסיתי להפקיד בלי, טוב לדעת שזה אפשרי.
קודם כל טוב שאמרת, אני אתקשר לברר מולם שוב. למען הסדר הטוב, אם יש דרישה כזאת כנראה שעדיף לשלוח. אבל ווידאתי כל פעם ותוך יום-יומיים הכסף הופיע.

מה צריך להיות במייל ? תוכל להזכיר גם את המייל שאליו יש לשלוח ? אפשר בפרטי אם אתה לא רוצה כאן.

קודם כל טוב שאמרת, אני אתקשר לברר מולם שוב. למען הסדר הטוב, אם יש דרישה כזאת כנראה שעדיף לשלוח. אבל ווידאתי כל פעם ותוך יום-יומיים הכסף הופיע.
אם עבד לך אז אני מניח שזה בסדר, אשמח אם תעדכן כאן מה הם אמרו.

מה צריך להיות במייל ? תוכל להזכיר גם את המייל שאליו יש לשלוח ? אפשר בפרטי אם אתה לא רוצה כאן.
נושא המייל:
״נא לשייך את ההפקדה לחשבוני {מספר חשבון}״

תוכן המייל:
צילום האסמכתא של ההעברה.

כתובת המייל:
trade@psagot.co.il

@The Thinker @deussex

כאשר העמדתי הוראת קבע (12 תשלומים כל חודש) שלחתי את האסמכתא וגם עשיתי שיחה לשירות לקוחות. מאז אני רואה שהכסף משויך ללא מייל חודשי.

לגבי פעולת הרכישה עצמה, מנציג פסגות נמסר לי בעבר כי לא ניתן לבצע אוטומציה לרכישה עצמה.

אם אתה מגלה מידע שונה בנושא אשמח שתעדכן כאן.

כאשר העמדתי הוראת קבע (12 תשלומים כל חודש) שלחתי את האסמכתא וגם עשיתי שיחה לשירות לקוחות. מאז אני רואה שהכסף משויך ללא מייל חודשי.
אני העברתי סכומים שונים, גם העברות חד פעמיות, והם תמיד שייכו את הכסף. אברר מולם שוב.

לגבי פעולת הרכישה עצמה, מנציג פסגות נמסר לי בעבר כי לא ניתן לבצע אוטומציה לרכישה עצמה.
רק מעדכן, שדיברתי עם פסגות, אם מעבירים את הסכום בש"ח, הם אמרו שבנק לאומי שהם עובדים איתם מיידע אותם מאיפה הועבר הכסף - למען הסדר הטוב כדאי לשלוח מייל, כפי ש @The Thinker ציין. אגב, פה דווקא לדעתי ניתן לבצע אוטומאציה של משלוח מייל, די משוכנע שיש אופציה כזאת במייל, בידיעה שאתה יודע כמה כסף אתה מעביר כל חודש.

לגבי אוטומאציה של קניית נייר, אכן הדבר לא אפשרי. הדבר היחיד הוא לבצע פקודה עתידית, אבל לא מחזורית.

אז חוזרים לנהוג על ידני :)

אגב, פה דווקא לדעתי ניתן לבצע אוטומאציה של משלוח מייל, די משוכנע שיש אופציה כזאת במייל, בידיעה שאתה יודע כמה כסף אתה מעביר כל חודש.
אכן, אין בעיה לתזמן מיילים, הבעיה היא שצריך לצרף את האסמכתא של ההעברה למייל ואת זה כבר קשה לעשות באופן אוטומטי.

אכן, אין בעיה לתזמן מיילים, הבעיה היא שצריך לצרף את האסמכתא של ההעברה למייל ואת זה כבר קשה לעשות באופן אוטומטי.
+1

וגם תודה על העדכון.

נותר להסתכל על התהליך הזה כ״תיעוד ביומן״.

ומתוך סקרנות כללית, האם יש ברוקר מקומי או זר שכן מציע שירות של אוטומציית רכישה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
Y הוצאות טלקס בהעברה צרכנות פיננסית 5
S אלו שעוברים לIB - מה הטעם בהעברה והמרה של ניירות הערך השקליות של בלאקרוק שלהם? פוסטים מאיכות נמוכה 17
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R ניכוי מס במקור בהעברה בנקאית לזירת קריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
R הצהרה בדבר תשלום לתושב חוץ בהעברה ל IB צרכנות פיננסית 87
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
A מינימום נדרש בהעברה לקרן השתלמות IRA שוק ההון 36
N עזרה דחופה בהעברה בנקאית מחו"ל צרכנות פיננסית 5
amidar הפקדת צ'ק אל מול זמינות הכסף בהעברה רגילה\זה"ב צרכנות פיננסית 2
P למה בהעברה בנקאית לכאורה אין ווידוא פרטים? צרכנות פיננסית 3
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 15
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה