• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אגרות חוב-אחת ולתמיד!

עמיחי

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום חברים,

אני רוצה אחת ולתמיד להבין אגרות חוב.
אני קורא לא מעט, שואל, חוקר...

אני עדיין מתקשה להבין מה ערכן האמיתי של אגרות חוב.
אם אנחנו מסתכלים מנקודת מבט של השקעה גרידא, הרי שמניות הן התשובה, היות שתיאורטית העולם אמור להתקדם, האנושות אמורה להתקדם, וזה מה שמשקף את ההיגיון בהשקעה במניות, מניות משקפות את ההתקדמות של האנושות(כך אני רואה את זה בכל אופן)

אני מבין שבפנסיה אפשר שיהיו אגחים לצורך הקופונים זה מובן.
אבל למה באמת צריך להשקיע באגחים?
מבחינת תשואה זה חסר טעם, בשביל זה יש מניות.
מבחינת קופונים זה נראה חסר טעם כי יש תזוזות בריביות ואז גם ככה אנשים כביכול רוצים להיפטר מהאגחים(למרות שאם בן אדם רוצה קופונים אז סבבה זה מובן לחלוטין אני לא רואה בזה שום בעיה).

באופן אבסולוטי, נראה שתאכלס מניות זה ההשקעה הטובה ביותר שיש... המשק אמור להתקדם, גם בעיתות משבר בסופו של דבר המשק אמור להתאושש וכך הרווחים שהפסדנו יחזרו ואף יעלו בטווח הארוך. בסופו של דבר נהיה בפלוס אחרי שנים ארוכות.

אני מבין שזו השקעה סולידית, אתה נותן הלוואה לגוף בטוח וכנראה שהכסף יוחזר לך, מה שעשית זה הרווח מהקופונים שהוא בסדר גמור... אבל אם אתה שם עכשיו סתם 10K על אגחים, ולא תשיג תשואה יותר מדי גדולה... אתה מפסיד תשואה אלטרנטיבית וזה דבר חשוב מאוד לעניות דעתי.

אוקי, אגחים עולות בדיפלציה, אבל... זה מעניין אותי רק אם אני מעוניין לעשות תשואה מרווח ההון שאני אשיג. אבל אם אני מחפש רווח הון מלכתחילה הרי שאפנה להשקעה במניות כי שם התשואה הגבוהה ביותר!

נראה לי שאגחים זה בסופו של דבר עוד זירת מסחר שאפשר לשחק בה, ושאין באמת יתרונות משמעותיים מזירת המסחר של מניות.

על כן נשאלות השאלות -
מה התועלת האמיתית של אגחים?
למה באמת כדאי להשקיע בהן?
מי מכם משקיע באגחים?
מה הסיבות שלכם להשקיע באגחים?
מה הסיבה שאגחים באמת

תבדוק את הטענה הזו למי שנכנס לשוק בשנת 2000 או 2008.

אם הולכים עם הגישה הזאת אז אין טעם בכלל להשקיע.

זה כמו להגיד שמתישהו יפגע מטאור בכדור הארץ אז מה הטעם בלבנות משק בית וכו'.

אבל אחי נתת פה משפט כללי מאוד אתה מוזמן להסביר יותר ולהיכנס לעומק הנושא

אבל אחי נתת פה משפט כללי מאוד אתה מוזמן להסביר יותר ולהיכנס לעומק הנושא
כדי לא לשים את כל הביצים בסל אחד (גם אם הוא אטרקטיבי ונוצץ) אפשר לפזר את ההשקעה גם על אג"חים.
תבדוק מה הם עשו בתקופה המקבילה.

התשובה היא הפער בין מציאות לתיאוריה.
בתיאוריה אתה חי בטווח ארוך והאנושות רק הולכת קדימה ואתה רואה תיק מדמם וכלום לא מזיז לך כי העיקר האמונה בטווח הארוך.
במציאות יש טווח השקעה שלא תמיד חופף את תכנון אלוהי השוק, יש תקופות שפל ארוכות וגדולי התיאורטיקנים מסתכלים על הכנסה של שנה מתאיידת ומשהו מתערער אצלם באמונה ובבטחון.
לפי השאלה שלך אני משער שעוד לא חווית קריסה רצינית של השוק ושל התיק שלך. מומלץ להתחיל עם אגחים לפי סיבולת הסיכון המשוערת ואם תגלה ביום פקודה שאתה שייך לזן הנדיר שכלום לא מזיז לו, תגדיל למאה או יותר אחוזים מניות.

@עמיחי

לאלוקצייה בתי השקעות יש שתי מרכיבים:
1. טווח השקעה
2. סיבולת סיכון

כל אחד מהם יכולה להשפיע על אחוז האגח בתיק.

גם אם סיבולת הסיכון שלך היא 100% מניות כי הבטן שלך חזקה, זה לא אומר שזה חכם לעשות תיק מנייתי 100% ל5 שנים.

@עמיחי נשמע מדבריך שאתה חושב שמה שנכון לך נכון לכל שאר האנשים בעולם, שזה לא יכל להיות יותר לא נכון.
אז אם רק תנסח את השאלות שלך מחדש עם המילה ״עבורי״ בסוף כל משפט יהיה לך הרבה יותר קל להבין. רק אל תנסה להשליך ממה שנכון עבורך למה שנכון לאחרים.

דבר נוסף הוא שאתה שם את כל האגחים בסל אחד כאילו שזאת חיה אחת, שזה גם לא יכל להיות רחוק יותר מהאמת. הגיוון בצורות ובצבעים בין כל האגחים בעולם הופך אותם לחיות שונות ממש.

אג"חים לא ניתנים להשוואה מול מניות. זה כלי ששייך לארגז ההלוואות.
אתה נותן הלוואה ומקבל החזר קרן+ריבית קבועה במועדים שהוחלט עליהם. באותה מידה יכולת לבחור לשים את הכסף, שלא מיועד למניות, בתכנית חסכון בריבית ידועה או לתת הלוואה לעסק כלשהו.
הסיבה להמלצה לשים חלק מהכסף בכלי שהוא יחסית ידוע מראש ויציב, היא למנוע תנודתיות יתר בתיק ההשקעות שלך.
זה מתחיל להסתבך כשסוחרים באג"ח בבורסה וכשמדובר על מדדי אג"ח ועל קרנות עוקבות מדדי אג"ח במידה מסויימת זה הופך לשעטנז - עדיין מדובר על אג"ח אבל ההסתכלות היא על התשואה שהם עושים (שהיא לא הריבית) ולכן ברור שבדרך כלל יש אכזבה מול התשואות של המניות. השינויים בתשואות נובעים מציפיות ריבית לעתיד הקרוב/הבינוני והרחוק, מחששות כלפי הלווה ומאג"ח חדשים בתחום שהם יותר או פחות אטרקטיבים. כל אלה באים לידי ביטוי במסחר וגורמים לסוחרים להעדיף להיפטר מהאג"ח מהר (ובזול) או לאסוף אג"ח מהר(ויקר).
ואחרי כל זאת,צריך לזכור שרוב סוחרי האג"ח הם מוסדיים ויש להם סיבות אחרות מאשר למשקיע הפשוט, לפעמים הם פשוט מחוייבים.
אני לא בעדן ולכן לא משקיעה בהן. בעידן של היום, עם ריביות שליליות או אפסיות, על אחת כמה וכמה. אפילו התשואה הנאה שעשו השנה לא גורמת לי לחרטה. אם אני רוצה כסף בטוח בצד, אני שמה בעו"ש או סוגרת תכנית חיסכון. אתה צריך להחליט עם הכלי הזה מתאים לחלק הסולידי בתיק שלך או שאתה מעדיף משהו אחר.

שלום חברים,

אם אנחנו מסתכלים מנקודת מבט של השקעה גרידא, הרי שמניות הן התשובה, היות שתיאורטית העולם אמור להתקדם, האנושות אמורה להתקדם, וזה מה שמשקף את ההיגיון בהשקעה במניות, מניות משקפות את ההתקדמות של האנושות(כך אני רואה את זה בכל אופן)

מבחינת קופונים זה נראה חסר טעם כי יש תזוזות בריביות ואז גם ככה אנשים כביכול רוצים להיפטר מהאגחים(למרות שאם בן אדם רוצה קופונים אז סבבה זה מובן לחלוטין אני לא רואה בזה שום בעיה).

באופן אבסולוטי, נראה שתאכלס מניות זה ההשקעה הטובה ביותר שיש... המשק אמור להתקדם, גם בעיתות משבר בסופו של דבר המשק אמור להתאושש וכך הרווחים שהפסדנו יחזרו ואף יעלו בטווח הארוך. בסופו של דבר נהיה בפלוס אחרי שנים ארוכות.

אני מבין שזו השקעה סולידית, אתה נותן הלוואה לגוף בטוח וכנראה שהכסף יוחזר לך, מה שעשית זה הרווח מהקופונים שהוא בסדר גמור... אבל אם אתה שם עכשיו סתם 10K על אגחים, ולא תשיג תשואה יותר מדי גדולה... אתה מפסיד תשואה אלטרנטיבית וזה דבר חשוב מאוד לעניות דעתי.

אוקי, אגחים עולות בדיפלציה, אבל... זה מעניין אותי רק אם אני מעוניין לעשות תשואה מרווח ההון שאני אשיג. אבל אם אני מחפש רווח הון מלכתחילה הרי שאפנה להשקעה במניות כי שם התשואה הגבוהה ביותר!

נראה לי שאגחים זה בסופו של דבר עוד זירת מסחר שאפשר לשחק בה, ושאין באמת יתרונות משמעותיים מזירת המסחר של מניות.

על כן נשאלות השאלות -
מי מכם משקיע באגחים?
מה הסיבה שאגחים באמת
תלוי איזה אג"ח
אם זה אג"ח שהמנפיק תולה את ההחזרים בכמות הכסף שהוא בטוח יגנוב מאחרים
או אם זה אג"ח שהמנפיק תולה את ההחזרים בכמות הכסף שהוא אולי ירוויח מאחרים
השאלה היא, במה אתה בטוח יותר ועל מה אתה מוכן לסכן את הכסף שלך?

שלום חברים,

על כן נשאלות השאלות -
מי מכם משקיע באגחים?
מה הסיבה שאגחים באמת
שאלה מצוינת שאני תוהה עליה זמן רב.... זה תלוי בעיקר במטרת ההשקעה וטווח ההשקעה.
אנשים שמשקיעים רוצים למשוך את הכסף בטווח הקצר או הבינוני ולא רוצים למכור מניות כי זה מוריד תשואה או המניות בירידה אז יש להם חלק מהתיק באג"ח(לקבל ריביות וגם לפדות את האגח) וגם כדי גם לשכך תנודתיות... כמו שבת עמק אמרה האג"ח הממשלתי בימינו בריבית שלילית ורק אג"ח ל13 שנה ומעלה בריבית חיובית אז ממש עדיף כבר להשאיר בעו" ש או תכנית חיסכון. לגבי אג"ח קונצרני הסיכון גדול מאגח ממשלתי אבל התשואה הרבה יותר נמוכה מהמניות ולכן לדעתי זה לא משתלם וזה לא משמש כקורלטיבי ומאזן למניות. אם אתה חוסך ומשקיע כל חודש שים בצד לעו"ש/תכנית חסכון את כל ההוצאות הגדולות כמו טיפול שיניים, נסיעה לחו"ל, שיפוץ בית, טיולים ואת היתר שים במניות ואז אתה מאפטם את החיסכון וההשקעה שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
ה השקעות בETF של אגרות חוב שוק ההון 7
O קניית אגרות חוב של ממשלת ארה"ב ישירות באתר treasurydirect שוק ההון 10
ס אגרות חוב - מכירה במחיר גבוה מהפארי שוק ההון 23
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
מ אגרות חוב - יתרת הקרן (פדיון חלקי) שוק ההון 2
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
S שינוי חיסכון לפנסיה-אגרות חוב מיועדות? או חישוב רטרואקטיבי? צרכנות פיננסית 11
O שאלת הבנה על קרנות מחקות לעומת אגרות חוב שוק ההון 44
נ כתבה מלפני שנה על אגרות חוב אוף טופיק 9
ע אגרות חוב - כמה שאלות בסיסיות, תודה לעוזרים שוק ההון 18
נ תשואת אגרות חוב של ונצואלה לשנה אחת היא אוף טופיק 2
נ שאלה על אגרות חוב ממשלתיות ישראליות לטווח ארוך שוק ההון 12
D שאלות על אגרות חוב ממשלתיות שוק ההון 3
א אגרות חוב שוק ההון 4
P אגרות חוב תשואה ארה''ב ישראל שוק ההון 17
ש נתוני אגרות חוב שוק ההון 1
K תעודת סל אגרות חוב ממשלתיות שוק ההון 1
R מניות, אגרות חוב קונצרניות וזהב שוק ההון 24
Y יש דרך כלשהי לא לשלם מס בעת מכירת מניות או אגרות חוב? שוק ההון 38
יבגני וולף תהיות לגבי אגרות חוב שוק ההון 3
O יעילות מבחינת אגרות באיזון תיק באמצעות הפקדת כספים חדשים שוק ההון 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
Gari חישוב גובה הקופון באגרות חוב בריבית קבועה שוק ההון 12
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
א הסדר חוב וריכוז כל החזרי ההלוואה יחדיו צרכנות פיננסית 1
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
מ חוב למס הכנסה מיסים 2
T חוב ביטוח לאומי מיסים 17
א שאלה על אגרת חוב ספציפית שוק ההון 3
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
מ דלימה סגירת חוב צרכנות פיננסית 8
O קניה ישירה של אגרוח חוב אל מול קרנות שוק ההון 5
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ח דירה בגרמניה = חוב מס בגרמניה? מיסים 9
א פירעון חוב או השקעה שוק ההון 5
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 2
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25
A שטר חוב אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה תשלום חוב והנחות כלכליות לנכים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
N קרן חוב נדל״ן השקעה אלטרנטיבית נדל"ן 15
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
E חוב דייר נדל"ן 7
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה