• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ?

Yuvalbuz3

משתמש רגיל
דירוג
172
סופ"ש נעים ובשורות טובות לכולם !
אני סטודנט למדמח לקראת סוף שנה א', ממוצע סביר(אם אצליח במבחן הקרוב במבני נתונים הממוצע יעבור את ה80).
לאחרונה התחלתי להתעניין בפרקטיקה והצבתי לעצמי מטרה לדרוס רגל בתחום, איזה שלא אבחר.
אני עושה את התואר בפתוחה ולכן אני די גמיש ואין לי בעיה לפרוס את התואר ל5 שנים כדי לצבור ניסיון וכלים פרקטיים.
התחלתי להתעניין לאחרונה בתחום אבטחת המידע, אין ספק שמדובר בתחום רחב מאוד ולקח לי כמה ימים להבין מי נגד מי בתחום הזה ומה האפשרויות העומדות בפניי.
אציין שהמטרה היא להיכנס לפן היותר "תכנותי" של אבטחת מידע(Reverse engineering, Pentesting etc) ולא תפקידי אנליזה וכדומה.(גם DEVOPS נשמע אופציה מעניינת לשאוף אליה לאחר כמה שנות ניסיון).
בנוסף הסתכלתי גם על טבלאות שכר, קצת ביקוש וכ'ו, אבל אני מטיל ספק באתרים האלה..
אז אנשי ההייטק,
רציתי לדעת האם בגלל שמדובר בתחום תשתית - ההערכה אליו נמוכה בחברות והשכר נמוך ? אני יודע שנמוך יותר מFULLSTACK אבל השאלה כמה? בסופו של דבר יש לי את היכולות להיכנס לתחום הפיתוח , לכן אם הבדלי השכר משמעותיים אין ספק שזה יבאס ו"יוריד" לי מהתחום(אם כי עדיין לא אפסול אותו.).
בנוסף התייעצתי עם 2 אנשים מהתחום , אחד יוצא 8200 והשני בלי תואר ובתחום כבר 8 שנים( חוקר סייבר ). והם המליצו לי במידה וארצה, להיכנס לתחום כאיש IT מוסמך CCNA בגלל שרשתות הן הבסיס לכל עולם אבטחת המידע- ובעצם להתקדם משם ולרכוש יכולות מחוץ לעבודה(מערכות הפעלה, פייתון וכו) . בנוסף ללימודי התואר כמובן(הבנתי ששכר IT נמוך יחסית אבל זה "בית ספר" ואני מוכן לספוג את זה אם בטווח הארוך אם זה אכן שווה).
מה דעתכם על הכיוון הזה?
ומי שמכיר מקרוב את התחום או עוסק בו, מה אופי העבודה ? האם העבודה פחות מעניינת ומאתגרת מפיתוח ?
מה החסרונות לדעתכם של עבודה בתחום לעומת פיתוח ?

זה אחד התחומים עם השכר הכי גבוהה בשוק, לא הבנתי מאיפה הבאת את המידע על השכר.

CCNA זה אחלה. יש גם את הספר האדום של Malware Analysis שאם תלמד אותו מאוד טוב זה מאוד יעזור לך להיכנס לתחום (הזה ספציפית).

להתחיל בתור איש IT לא יעזור יותר מדי. שורה נחמדה בקורות חיים.. אבל לא יותר מזה..

בגדול תבחר מה שאתה רוצה ללמוד, ותלמד אותו. הכסף יבוא אחרייך כשתהיה מספיק טוב.

- יש הבדל גדול מאוד באופן העבודה של מפתח ושל חוקר אבטחת מידע.
יש מפתחים בתחום האבטחת מידע, שגם הם לא מתעסקים בעבודה של חוקר.

ממליץ לך לחקור יותר כי מהטקסט שכתבת נראה שאתה לא ממש מבין את התמונה המלאה של כל אחד מהמושגים שכתבת. ואכן יעזור לשאול עוד אנשים. עדיף מי שמתעסקים בתחום.

ג.נ. - הייתי ב8200, בתחום הסייבר - ואין בין המקצוע שעשיתי לבין 'חוקר אבטחת מידע או 'pentester' הרבה קשר.

מה זה אומר מבחינתך תחום תשתית? למי אכפת מההערכה של מישהו (חוץ משל עצמך ומכריך מאותו התחום) כלפי העבודה שאתה עושה?
אני עובד היום בתור מפתח. למישהו אכפת מזה שהקוד שאני כותב יפה?
רוב המתכנתים פה בפורום שעובדים בחברות הכי גדולות ומקבלים שכר חלומי עובדים ב"תחום תשתית".

בהצלחה (:

זה אחד התחומים עם השכר הכי גבוהה בשוק, לא הבנתי מאיפה הבאת את המידע על השכר.

CCNA זה אחלה. יש גם את הספר האדום של Malware Analysis שאם תלמד אותו מאוד טוב זה מאוד יעזור לך להיכנס לתחום (הזה ספציפית).

להתחיל בתור איש IT לא יעזור יותר מדי. שורה נחמדה בקורות חיים.. אבל לא יותר מזה..

בגדול תבחר מה שאתה רוצה ללמוד, ותלמד אותו. הכסף יבוא אחרייך כשתהיה מספיק טוב.

- יש הבדל גדול מאוד באופן העבודה של מפתח ושל חוקר אבטחת מידע.
יש מפתחים בתחום האבטחת מידע, שגם הם לא מתעסקים בעבודה של חוקר.

ממליץ לך לחקור יותר כי מהטקסט שכתבת נראה שאתה לא ממש מבין את התמונה המלאה של כל אחד מהמושגים שכתבת. ואכן יעזור לשאול עוד אנשים. עדיף מי שמתעסקים בתחום.

ג.נ. - הייתי ב8200, בתחום הסייבר - ואין בין המקצוע שעשיתי לבין 'חוקר אבטחת מידע או 'pentester' הרבה קשר.

מה זה אומר מבחינתך תחום תשתית? למי אכפת מההערכה של מישהו (חוץ משל עצמך ומכריך מאותו התחום) כלפי העבודה שאתה עושה?
אני עובד היום בתור מפתח. למישהו אכפת מזה שהקוד שאני כותב יפה?
רוב המתכנתים פה בפורום שעובדים בחברות הכי גדולות ומקבלים שכר חלומי עובדים ב"תחום תשתית".

בהצלחה (:
אם כך, אז אילו עוד משרות התחלתיות יש בתחום? Malware Analysis לדוגמה נחשב משרה התחלתית?
סליחה על הבורות אבל פשוט הכל נורא אפור ולא ברור בכל הנוגע לתפקידים בתחום הזה, מאיפה מתחילים ולאן מגיעים.

התחלתי להתעניין לאחרונה בתחום אבטחת המידע,
נראה לי שאתה נעול על תחום שבראייתי הוא אחד המשעממים שיש.

שמור על ראש פתוח ונצל את התואר כדי להתפתח במגוון רחב של נושאים.

יש קורס אינטרנטי של campusIL מין מבוא לאבטחת מידע בחינם (משהו צעדים ראשונים באבטחת מידע אם אני זוכר), אני יכול להגיד לך שהקורס האונליין הזה יש בו קצת מכל נושא ומאוד מומלץ.

טוב מאוד להתחלה ולטעום מהתחום אליו אתה שוקל להיכנס. יש משימות אחרי כל פרק שדורשים קצת ידע תכנותי לפעמים, אבל כמתחיל לא תהיה לך בעיה.

דרך אגב זהו אתר ממשלתי

מצאתי את סילבוס הקורס:

בזמנו שלקחתי את הקורס מאוד נהנתי

נערך לאחרונה ב:
אם כך, אז אילו עוד משרות התחלתיות יש בתחום? Malware Analysis לדוגמה נחשב משרה התחלתית?
סליחה על הבורות אבל פשוט הכל נורא אפור ולא ברור בכל הנוגע לתפקידים בתחום הזה, מאיפה מתחילים ולאן מגיעים.
99% אחוז מהאנשים שרוצים להתחיל את דרכם בתחום האבטחת מידע הולכים להיות 'אנליסט', שזה בגדול לשבת מול המערכת התראות של הארגון ולחקור קצת ברשת על דומיינים, סוגי התקפות וכו'. התחלה נחמדה, משכורות נחמדות, מאוד מתאים לסטודנטים.

לידך בארגון גם יושב בחור/ה עם יותר ידע כישורים וניסיון, ומבצע בדיקות יותר מתקדמות כגון Malware Analysis.
לידו לפעמים גם יש מפתחים שעובדים על הסנכרון של המערכות..

איך תדע איזה מהם תרצה להיות? תתחיל ללמוד על התחום באינטרנט/קורסים/ספרים וכו'.
אם אתה מוכן לחפש עבודה בתחום ולהבין שזה לא מתאים לך (או שכן) זה גם דרך.

בכללי לדעתי עדיף להשקיע בתואר ולסיים אותו כמה שיותר מהר אם אין צורך לעבוד תוך כדי. אם יש צורך לעבוד, בהחלט עדיף לצבור קצת ניסיון בתחום טכנולוגי.

רק שוב לחדד, שלהיות Penetration Tester ולהיות חוקר אבטחת מידע זה מקצועות שונים שדרושים אליהם אנשים עם כישורים שונים יודע שונה. ממליץ לקרוא עליהם עוד כדי להבין מה כל אחד מהם כולל.

יש קורס אינטרנטי של campusIL מין מבוא לאבטחת מידע בחינם (משהו צעדים ראשונים באבטחת מידע אם אני זוכר), אני יכול להגיד לך שהקורס האונליין הזה יש בו קצת מכל נושא ומאוד מומלץ.

טוב מאוד להתחלה ולטעום מהתחום אליו אתה שוקל להיכנס. יש משימות אחרי כל פרק שדורשים קצת ידע תכנותי לפעמים, אבל כמתחיל לא תהיה לך בעיה.

דרך אגב זהו אתר ממשלתי

מצאתי את סילבוס הקורס:

בזמנו שלקחתי את הקורס מאוד נהנתי
זה נראה אחלה של דבר, תודה רבה לך!

99% אחוז מהאנשים שרוצים להתחיל את דרכם בתחום האבטחת מידע הולכים להיות 'אנליסט', שזה בגדול לשבת מול המערכת התראות של הארגון ולחקור קצת ברשת על דומיינים, סוגי התקפות וכו'. התחלה נחמדה, משכורות נחמדות, מאוד מתאים לסטודנטים.

לידך בארגון גם יושב בחור/ה עם יותר ידע כישורים וניסיון, ומבצע בדיקות יותר מתקדמות כגון Malware Analysis.
לידו לפעמים גם יש מפתחים שעובדים על הסנכרון של המערכות..

איך תדע איזה מהם תרצה להיות? תתחיל ללמוד על התחום באינטרנט/קורסים/ספרים וכו'.
אם אתה מוכן לחפש עבודה בתחום ולהבין שזה לא מתאים לך (או שכן) זה גם דרך.

בכללי לדעתי עדיף להשקיע בתואר ולסיים אותו כמה שיותר מהר אם אין צורך לעבוד תוך כדי. אם יש צורך לעבוד, בהחלט עדיף לצבור קצת ניסיון בתחום טכנולוגי.

רק שוב לחדד, שלהיות Penetration Tester ולהיות חוקר אבטחת מידע זה מקצועות שונים שדרושים אליהם אנשים עם כישורים שונים יודע שונה. ממליץ לקרוא עליהם עוד כדי להבין מה כל אחד מהם כולל.
הבנתי, אז אתה בעצם אומר שכדאי לי לצבור עוד ידע והבנה על העולם הזה לפני שאני מחליט באיזה תפקיד אני נכנס אליו , אם בכלל אכנס אליו.
לגבי לסיים את התואר כמה שיותר מהר: זו הייתה המחשבה שלי בהתחלה, אבל כל האנשים מהתעשייה אמרו לי אחרת(חפש עבודה ותמרח את התואר העיקר תצבור ניסיון ואפילו אם צריך תעשה טריידאוף קטן על הציונים).

לגבי לסיים את התואר כמה שיותר מהר: זו הייתה המחשבה שלי בהתחלה, אבל כל האנשים מהתעשייה אמרו לי אחרת(חפש עבודה ותמרח את התואר העיקר תצבור ניסיון ואפילו אם צריך תעשה טריידאוף קטן על הציונים).
קשה לצבור ניסיון משמעותי כשאין לך שום ידע מתאים או תואר. מה יעזור אם תהיה שנה איש IT? עדיין לא תדע את התחום של אבטחת מידע.

מי שאומר לך את זה לא טועה. אבל כל אחד מתחיל מנקודת התחלה שונה. תחשוב לאן אתה רוצה להגיע ואז לאט לאט תבנה את הדרך.
כרגע אתה עדיין בשלב של להבין מה מעניין אותך. אין לך עדיין מושג בתחום שאתה רוצה להיכנס אליו. אז אני ממליץ שתחקור חזק, ותוך כדי תריץ קורסים. עם תואר הרבה יותר קל בכללי (גם כי נפתחות יותר אופציות)

קשה לצבור ניסיון משמעותי כשאין לך שום ידע מתאים או תואר. מה יעזור אם תהיה שנה איש IT? עדיין לא תדע את התחום של אבטחת מידע.

מי שאומר לך את זה לא טועה. אבל כל אחד מתחיל מנקודת התחלה שונה. תחשוב לאן אתה רוצה להגיע ואז לאט לאט תבנה את הדרך.
כרגע אתה עדיין בשלב של להבין מה מעניין אותך. אין לך עדיין מושג בתחום שאתה רוצה להיכנס אליו. אז אני ממליץ שתחקור חזק, ותוך כדי תריץ קורסים. עם תואר הרבה יותר קל בכללי (גם כי נפתחות יותר אופציות)

אם אני רוצה להגיע ל- RE, חוקר חולשות, נוזקות וכו' לאן כדאי לי לכוון במידה ויש לי תואר ראשון במדמח? יש משרות ג'וניור בתחומים האלו?
האם יש מסלול פחות או יותר לכל אחד מהם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
ח payme עם icredit - בעיה של אבטחת מידע? צרכנות פיננסית 4
de dud אבטחת מידע אוף טופיק 9
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
sogi שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר שוק ההון 122
א אבטחת מידע- כדאיות קורס התפתחות אישית 15
J אבטחת מידע באורדרנט [ו- ספארק] צרכנות פיננסית 70
flower אבטחת תיבות מייל ע"י התקן חיצוני Universal 2nd Factor authentication אוף טופיק 20
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
U מקורות מידע מיסים 12
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1