• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבודה בתחילת הדרך

הצעירה

משתמש רשום
דירוג
29
שלום לכולם,
כפי שהכותרת והשם שבחרתי לעצמי "מסגירים" אני בת 20 ,גדלתי במשפחה בינונית של עולים מבריה''מ בצפון הארץ וחיי תמיד סבבו סביב זה ש"אין כסף" וההורים נאלצו לקרוע את עצמם לילות כימים על מנת לספק לנו את רמת החיים אשר הוריי הנפלאים רצו להעניק לי ולאחיותיי. גדלנו להיות עצמאיות כי הרבה פעמים היינו נשארות לבד בבית כשההורים היו צריכים לעבוד, וכמובן שהיו השלכות לכך שההורים היו פחות נוכחים בחיינו וזה בעצם המניע שלי לעצמאות כלכלית. אני אסירת תודה להוריי , החל מהאוכל,הבגדים ועד לחינוך וההקרבה שעשו למעני.
כשהתחלתי לקרוא בסולידית הרבה מהנושאים של חיסכון אגרסיבי לא היו זרים לי , אלו היו החיים שלנו וזאת הייתה עוד נקודה בחיים שהבנתי איך החיים הפכו את אמא שלי ל"סולידית" מבלי לדעת מילה בעברית או לקרוא משפט מהבלוג.

השתחררתי בפברואר והגדלתי ראש למצוא עבודה לפני השחרור שהיא קצת מעל המינימום (עם קרן השתלמות וקרן פנסיה) וכרגע אני רק עובדת בגלל הקורונה וחיה עם ההורים. מה שאומר שהמשכורת לא גבוהה אבל ההוצאות היחידות שלי הן סיגריות.
אני מתכננת לחסוך את הרוב הגדול של הכסף שארוויח , מניחה שחלק אני אשקיע וחלק ישאר נזיל ללימודי הנדסה שאני מתכננת להתחיל ללמוד באוק' 21.

אמנם קיבלתי חינוך פיננסי נחמד המושתת על היכולת לחיסכון אגרסיבי ואמנם התרגלתי לחיות עם מה שיש (וכמובן להודות על כך) ,אני חיה אצל ההורים ואין לי איזה טיול גדול/מכונית שאני הולכת לשרוף את כל הכסף שלי עליו אבל אני מפחדת.
מפחדת מלהשתגע שעכשו אני מרוויחה ולא בהכרח "חיה את החיים הטובים" , אני כן מתכננת לטוס עם בן זוגי ליעדים מסוימים ואני כן צריכה לחדש קצת את המלתחה וכ'ו אז אני פשוט מפחדת להיסחף.

בינתיים מנסה להעשיר את עצמי בכמה שיותר ידע , לדוגמא היום גיליתי את שיטת המינימליזם של החפצים שנקראת שיטת הקונמארי:)

עצות לאיזה טעויות גורליות לא לעשות יתקבלו בברכה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא להסתבך סתם, לא להשתגע, לקחת דברים בקלילות ולא להפוך 'סולידיות' והשקעות לאיזה אידיאל שצריך לשאוף אליו.

תעבדי, תחסכי כסף ללימודים, ותלכי ללמוד ותתרכזי בלהצליח בלימודים. אם את הולכת על תואר הנדסי, כל שנה שלך לאחר סיום התואר מגלמת פוטנציאל רווח השתכרות הרבה יותר גבוה ומשמעותי מכל השקעה שתעשי.

מכיוון שאני מניח שממילא את צריכה את הכסף ללימודים ולהוצאות שוטפות ובכלל לחיים, אין טעם לבזבז אנרגיות בלחשוב איך ואיפה להשקיע אותו, עדיף שיהיה נזיל.

ותטיילי, תנסעי, תעשירי את עצמך ותרחיבי את הגיאוגרפיה של הנפש.

אם זה מעניין אותך אז תקראי את הבלוג ותביני את העולם הזה, בסוף זה גם יגיע לידי מעשה . לא צריך לדחוק את השעה.

את נשמעת לי בסדר גמור :)
יש לך רקע סולידי והבנה כמה חשובה עצמאות כלכלית
את מרויחה משכורת סבירה וכמעט לא מוציאה כלום
את מתכננת ללמוד הנדסה, שזה יבטיח לך משכורת יפה.
רק אל תמנעי לעשות דברים בגלל שאת מפחדת.
העצה היחידה שאני יכולה לתת לך היא להפסיק לעשן :)
וגם לשים אנטי סאן ;) שזה ממש חשוב.
(היום אני מצטערת שלא הקשבתי לאמא שלי)

בהצלחה, יש לי טיפים ועצות לגבי השלמת בגרויות/פסיכו/מלגות במידה ואת צריכה, לא יודע פשוט באיזה מצב את מהבחינה הזאת.

תשמרי על הבריאות ותשלבי פעילות ספורטיבית ותחביבים תו"כ הלימודים והחיים.
בגיל כזה מה שאת צריכה לעשות זה להשקיע בעצמך - ללמוד כמה שיותר ולקרוא על כל מה שמעניין וגם על:

כל מה שישפר את כשר ההשתכרות שלך
כל מה שימנע ממך לעשות טעויות פיננסיות ולקבל החלטות מושכלות (הגעת לטעמי למקום הנכון)
ושני הנ"ל בשביל לעזור לך להבין איך את רוצה לתכנן את החיים שלך.

בהצלחה, יש לי טיפים ועצות לגבי השלמת בגרויות/פסיכו/מלגות במידה ואת צריכה, לא יודע פשוט באיזה מצב את מהבחינה הזאת.

ברוך ה' , הנתונים שלי מספיקים למוסד הלימודים שבו אני מעוניינת ללמוד
לגביי מלגות , כרגע התכנון הוא לחסוך את רוב הכסף ללימודים כי לא נראה לי שאני מתאימה לקבלת מלגה כלשהי חוץ מההטבות שניתנות לחיילים משוחררים.

ברוך ה' , הנתונים שלי מספיקים למוסד הלימודים שבו אני מעוניינת ללמוד
לגביי מלגות , כרגע התכנון הוא לחסוך את רוב הכסף ללימודים כי לא נראה לי שאני מתאימה לקבלת מלגה כלשהי חוץ מההטבות שניתנות לחיילים משוחררים.
זה מעולה, יחסוך לך את השנה שכולם עוברים בהשלמות.
לגבי מלגות ממליץ בכל זאת לבדוק מאחר ויש הרבה מלגות לא על בסיס כלכלי אלא על בסיס התואר(STEM) ועל בסיס תרומה לחברה ומלגות הצטיינות שאת מקבלת גם אופציה להשתתף בשיעורי העשרה והרצאות מחוץ לאקדמיה בנושאים של הובלה חברתית(קרן רוטשילד) וכדומה.
לא יודע איזה תואר את הולכת ללמוד אבל היה פה גם דיונים בפורום שבמקרים שהשכר שתקבלי לאחר התואר גבוה(מדמח,הנדסה וכדומה) כלכלית יש יתרון גדול בלהתחיל הכי מוקדם שאפשר גם אם זה אומר לקחת הלוואות סטודנט כי השנה הפרש הזאת כעובדת מקצועית ולא סתם עבודה של אחרי צבא היה שווה המון כסף שיכסה בקלות את ההלוואות.
(כמובן לא ממליץ על זה ולא מייעץ אך אני הולך לעשות משהו די דומה)

שיהיה לך המון בהצלחה ואני מקווה שתגשימי את החלומות שלך :)

אני בן 25 שמכיר את האתר הזה כמה שנים ורק בחודשים האחרונים באמת התחלתי לבצע פעולות, לפתוח תיק השקעות ולהשקיע אז אני מאוד מקווה שבסופו של יום תקראי והכי חשוב תיישמי את מה שאת לומדת כי בלי זה כל הידע הזה לא שווה כלום (ובכל תחום בחיים לדעתי)

ולגבי מה שכתבת שאת מפחדת או משהו כזה - יש משפט שאני לא בדיוק זוכר מאיפה הוא בא אבל אני ממש אוהב אותו והוא דיי מקליל את כל העסק:
Care, but don't care too much

אז תלמדי, תחסכי, תשקיעי אבל זה גם בסדר לקנות, לבזבז קצת ולהנות מהדרך.

ולגבי איזה טעויות לא לעשות?
תפסיקי לעשן - אני מתקרב לחצי שנה וזאת אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיים שלי - הספר של אלן קר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" עזר לי ממש.

ועוד טעות שאני עשיתי ולצערי הרבה צעירים עושים (לא יודע אם רלוונטי אלייך) אבל חשוב לדבר גם על זה - עישון מריחואנה.
לשמחתי הפסקתי עם ההרגל הזה גם לאחרונה אבל בחישוב לאחור זה פשוט עשרות אלפי שקלים שהלכו לפח ובעיקר - זמן שהייתי יכול להשקיע הרבה יותר טוב.

מקווה שמשהו מזה עזר :)
בהצלחה!

שלום לכולם,
כפי שהכותרת והשם שבחרתי לעצמי "מסגירים" אני בת 20 ,גדלתי במשפחה בינונית של עולים מבריה''מ בצפון הארץ וחיי תמיד סבבו סביב זה ש"אין כסף" וההורים נאלצו לקרוע את עצמם לילות כימים על מנת לספק לנו את רמת החיים אשר הוריי הנפלאים רצו להעניק לי ולאחיותיי. גדלנו להיות עצמאיות כי הרבה פעמים היינו נשארות לבד בבית כשההורים היו צריכים לעבוד, וכמובן שהיו השלכות לכך שההורים היו פחות נוכחים בחיינו וזה בעצם המניע שלי לעצמאות כלכלית. אני אסירת תודה להוריי , החל מהאוכל,הבגדים ועד לחינוך וההקרבה שעשו למעני.
כשהתחלתי לקרוא בסולידית הרבה מהנושאים של חיסכון אגרסיבי לא היו זרים לי , אלו היו החיים שלנו וזאת הייתה עוד נקודה בחיים שהבנתי איך החיים הפכו את אמא שלי ל"סולידית" מבלי לדעת מילה בעברית או לקרוא משפט מהבלוג.

השתחררתי בפברואר והגדלתי ראש למצוא עבודה לפני השחרור שהיא קצת מעל המינימום (עם קרן השתלמות וקרן פנסיה) וכרגע אני רק עובדת בגלל הקורונה וחיה עם ההורים. מה שאומר שהמשכורת לא גבוהה אבל ההוצאות היחידות שלי הן סיגריות.
אני מתכננת לחסוך את הרוב הגדול של הכסף שארוויח , מניחה שחלק אני אשקיע וחלק ישאר נזיל ללימודי הנדסה שאני מתכננת להתחיל ללמוד באוק' 21.

אמנם קיבלתי חינוך פיננסי נחמד המושתת על היכולת לחיסכון אגרסיבי ואמנם התרגלתי לחיות עם מה שיש (וכמובן להודות על כך) ,אני חיה אצל ההורים ואין לי איזה טיול גדול/מכונית שאני הולכת לשרוף את כל הכסף שלי עליו אבל אני מפחדת.
מפחדת מלהשתגע שעכשו אני מרוויחה ולא בהכרח "חיה את החיים הטובים" , אני כן מתכננת לטוס עם בן זוגי ליעדים מסוימים ואני כן צריכה לחדש קצת את המלתחה וכ'ו אז אני פשוט מפחדת להיסחף.

בינתיים מנסה להעשיר את עצמי בכמה שיותר ידע , לדוגמא היום גיליתי את שיטת המינימליזם של החפצים שנקראת שיטת הקונמארי:)

עצות לאיזה טעויות גורליות לא לעשות יתקבלו בברכה.

וואלה, חלק מהמקומות והדברים הכי טובים שעשיתי בחיים קרו בטעות. זה כולל את אחד מילדי ודוקטורט בתחום שלא התכוונתי לעשות בו אפילו תואר ראשון. תכלס, אני במקום מצויין שבגיל 20 לא תכננתי ולא חשבתי שאהיה בו.
אז איזה טעויות לא לעשות? נראה לי שהטעות הכי גדולה לעשות בגילך, זה לפחד לטעות. תנסי דברים. חלקם יהיו טובים לך, חלקם לא. חלקם יובילו אותך למקומות שתגלי בדיעבד שאת אוהבת, חלקם לא. העיקר תתנסי. מה שיתגלה כטעות, אל תנסי שוב....

שיהיה לך המון בהצלחה ואני מקווה שתגשימי את החלומות שלך :)

אני בן 25 שמכיר את האתר הזה כמה שנים ורק בחודשים האחרונים באמת התחלתי לבצע פעולות, לפתוח תיק השקעות ולהשקיע אז אני מאוד מקווה שבסופו של יום תקראי והכי חשוב תיישמי את מה שאת לומדת כי בלי זה כל הידע הזה לא שווה כלום (ובכל תחום בחיים לדעתי)

ולגבי מה שכתבת שאת מפחדת או משהו כזה - יש משפט שאני לא בדיוק זוכר מאיפה הוא בא אבל אני ממש אוהב אותו והוא דיי מקליל את כל העסק:
Care, but don't care too much

אז תלמדי, תחסכי, תשקיעי אבל זה גם בסדר לקנות, לבזבז קצת ולהנות מהדרך.

ולגבי איזה טעויות לא לעשות?
תפסיקי לעשן - אני מתקרב לחצי שנה וזאת אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיים שלי - הספר של אלן קר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" עזר לי ממש.

ועוד טעות שאני עשיתי ולצערי הרבה צעירים עושים (לא יודע אם רלוונטי אלייך) אבל חשוב לדבר גם על זה - עישון מריחואנה.
לשמחתי הפסקתי עם ההרגל הזה גם לאחרונה אבל בחישוב לאחור זה פשוט עשרות אלפי שקלים שהלכו לפח ובעיקר - זמן שהייתי יכול להשקיע הרבה יותר טוב.

מקווה שמשהו מזה עזר :)
בהצלחה!

כל הכבוד לך שהפסקת לעשן, זה ממש קשה. מקווה שתמשיך בדרך הזו :)
במריחואנה ונזגרותיה אני לא משתמשת אבל בכל מקרה תודה על העצה!

מפחדת מלהשתגע שעכשו אני מרוויחה ולא בהכרח "חיה את החיים הטובים"

מצטרף לשאלה. אני רק בן 19 אבל כבר חסכן קיצוני.
אין לי רכב כי חבל על הכסף.
לא טס לחו''ל - כי חבל על הכסף.
לא יוצא למסעדות וכ'ו - כי חבל על הכסף.
אפילו לא קונה ספרים שמתחשק לי לקרוא - כי(תנחשו?) חבל על הכסף...

מצד אחד כמאמר הסולידית בעצותיה לבני העשרים, "חסכו כמו משוגעים"
ומצד שני צריך לחיות.
מה דעתכם, האם זאת טעות להיות חסכן קיצוני בגיל צעיר ?

אני מניח שבעוד עשור אני אצטער שלא השתמשתי בכסף אבל קשה לי, ממש קשה לי, להוציא כסף.

זה כמו ילד שכמות ההנאה שיפיק מכמה שקלים בילדותו היא הרבה יותר גדולה מאשר אם יחסוך לעתיד וישתמש אז.
רוצה לומר, אלף שקלים שאשתמש בהם היום יניבו הנאה הרבה יותר גדולה מאשר אם אעשה זאת בגיל 40.

באמת שקשה לי "לבזבז" . מה אתם אומרים?

באמת שקשה לי "לבזבז" . מה אתם אומרים?

רכב, מסעדות, חו"ל, אני יכולה להבין. אבל ספרים? לא רק שהם זולים יחסית (אני בזמנו שיפרתי את האנגלית שלי בצורה משמעותית כי קניתי paperbacks באנגלית שהיו זולים יותר ולא תרגומים לעברית, לפני עידן הספרים האלקטרוניים) אלא שהם גם מעשירים אותך. בקיצור, ספרים הם השקעה, לא בזבוז.

בניגוד להלך הרוח המקובל כאן, העצה שלי בשנים הקרובות בשבילך היא לא לחסוך
אלה שנים שלא יחזרו, את הולכת ללמוד ובהנחה וזה מקצוע סביר, מה שתחסכי עכשיו יהיה זניח עבורך בעוד 10 שנים
תשתמשי בכסף שלך להנאות החיים, יש לך עוד המון שנים לחסוך, את ממש לא צריכה להיות מודאגת מלהוציא כסף על בגדים או טיול (בהנחה שיש לך)
לגבי סיגריות - כן, כדאי להפסיק, אם את מעשנת קבועה זה יוצא בערך כמו לטוס פעמים-שלוש לחו"ל בשנה כזה די מטורף כשחושבים על זה. תחשבי מה את יכולה להרשות לעצמך בכסף שמתפנה לך. ואני כבר לא מדבר על הבריאות

בניגוד להלך הרוח המקובל כאן, העצה שלי בשנים הקרובות בשבילך היא לא לחסוך
אלה שנים שלא יחזרו, את הולכת ללמוד ובהנחה וזה מקצוע סביר, מה שתחסכי עכשיו יהיה זניח עבורך בעוד 10 שנים
תשתמשי בכסף שלך להנאות החיים, יש לך עוד המון שנים לחסוך, את ממש לא צריכה להיות מודאגת מלהוציא כסף על בגדים או טיול (בהנחה שיש לך)
לגבי סיגריות - כן, כדאי להפסיק, אם את מעשנת קבועה זה יוצא בערך כמו לטוס פעמים-שלוש לחו"ל בשנה כזה די מטורף כשחושבים על זה. תחשבי מה את יכולה להרשות לעצמך בכסף שמתפנה לך. ואני כבר לא מדבר על הבריאות
המטרה היא לא להתכלב ולסבול, אלא ללמוד על מה מוכנים "לבזבז" זמן מהחיים שלך, כי כסף = זמן אצל רוב האנשים ובמיוחד אצל צעירים שרק השתחררו,
אתה עובד בכדי לקנות דברים, לבזבז זמן מהחיים ממש לא עדיף על להבין את הערך של כסף.
אם אין סבל בחיסכון אין סיבה למצוא על מה לבזבז אותו, כמובן שאיפה שאפשר להעשיר את החיים בעזרת כסף *מומלץ* לעשות את זה (דומגאות שלא חייבות להתאים לכולם: חדר כושר, חופשות, ספרים) אני מאמין שהגישה של כותבת הפוסט היא כן לגטימית ואחראית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה עו"ד אבודה יומני מסע אישיים 17
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
מ השקעה לבני 18 בתחילת דרכם שוק ההון 4
N אדריכל בתחילת דרכו שרוצה לעסוק גם ביזמות התפתחות אישית 11
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
H התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה התפתחות אישית 5
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
חדש בשוק התייעצות בתחילת החיים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
M קבלת החלטות בתחילת הדרך התפתחות אישית 8
S זוג נשוי בתחילת דרכו, מה לעשות עם הכסף? נדל"ן 3
צ בתחילת דרכי :) ויש לי כמה שאלות שוק ההון 9
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
Sean ייעוץ לצעיר בתחילת הדרך אוף טופיק 3
E זוג בתחילת הדרך בחו"ל יומני מסע אישיים 4
R זוג בתחילת הדרך האם להמשיך את הסיבוב של הגלגל? יומני מסע אישיים 3
R הכוונה בתחילת הדרך - מתכנתת לקראת קבע יומני מסע אישיים 10
mika_sh הכוונה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 14
מ בן 25 בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 13
T עזרה לזוג צעיר בתחילת החיים של "הגדולים" יומני מסע אישיים 45
L עזרה ועידוד למשקיעה בתחילת דרכה שוק ההון 10
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22

נושאים דומים

Back