• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים?

Shamran88

משתמש רשום
דירוג
0
יש חשבון משותף לאבא שלי ולאחיי, כשכל אחד מהאחים יש לו חלק על שמו בפורמט TRUST. פתח את החלק על שמי (אזרח אמריקאי, תושב ישראל כל חיי) בינואר, גדל מ420 ל452k בשבוע שעבר כשנתן לי לראות יחד איתו (הוא לא נותן לי גישה חופשית כאדמין לבד כי אני אוכל להשפיע על הכסף של כולם. הוא לא יכול לתת לי גישת צופה כי אין לי חשבון על שמי בפידלטי. לכן אין לי למטה מספיק פירוט.).

מבנה התיק- בגדול 80% מניות, 20% אגח. יש ה-מ-ו-ן ניירות ערך, הרבה קרנות נאמנות וETFים ודברים שאני לא מצליח לזהות, מכל הסוגים.

עמלות- אמר לי שהחברה שמנהלת את הכספים שם (אני רק רואה שיש להם 6 עובדים בלינקדאין...) לוקחת חצי אחוז, וברור לי שבתוך ניירות הערך יש עמלות שאני לא יודע מה הם, וכמובן את עמלות פידליטי אבל הם בטח מעטות.

אני- זוג צעיר עם ילדים קטנים שלא מתכנן להצטרך את הכסף הזה עד הפנסיה (אם כי אף פעם אין לדעת), קראתי המון פה כבר שנים, דחיתי התחלת השקעות הרבה זמן מסיבות שונות, עומד לפתוח חשבון בIB ולקנות מדד עולמי בכמה אלפים בודדים כל רבעון (כהתחלה).

השאלה היא, האם שווה לי למכור את כל התיק שם, להעביר הכל לחשבון בIB ולספוג את אירוע המס ועלויות המעבר?

אגב, אם מישהו יכול לפרט לי את עלויות המעבר והדרך היעילה לעשות זאת תבוא עליו אקסטרה ברכה (או עליה כמובן!).

תודה!

השאלה היא, האם שווה לי למכור את כל התיק שם, להעביר הכל לחשבון בIB ולספוג את אירוע המס ועלויות המעבר?
ביררת אם תוכל פשוט לקבל את הנכסים שמשויכים אליך ב-IB, במקום למכור ולהעביר את הכסף?

בסכומים כאלה הייתי מוצאת איש מקצוע לייעוץ, אולי family office. חבל לעשות טעויות גדולות שיהיו כרוכות בסכומים לא מבוטלים, שלא לדבר על שיקולי מס. בהצלחה רבה!

בסכומים כאלה הייתי מוצאת איש מקצוע לייעוץ, אולי family office.
לא מתעסקים עם סכומים כאלה.
כמו שאמרו לך תוכל להעביר הכל ללא אירוע מס.
עלויות המעבר הם קטנות מאד בארה"ב בדרך כלל.

שלב ב' יהיה לעשות שם סדר, תתחיל בלקרוא פה בבלוג ובפורום.
אם יהיו שאלות אני בטוח שיש פה רבים שיוכלו לעזור.

רק שיהיה ברור, אם זו נאמנות עם יוצר ישראלי, יש לדווח למס הכנסה
אם זה חשבון ברוקר מוטבים - אבא שלך היה צריך לדווח על כל מימוש או דיבידנד וגם אתה

@Shamran88
יש פה כמה נקודות שאתה צריך לשים לב לפני.
1. אמרת שהכל בחשבון על שמך ושם של האחים שלך? או שרק עכשיו הוא הוסיף אתכם לחשבון?
אם רק עכשיו, שים לב שייתכן שיש לך חבות מס על מתנה.
2. אמרת שיש לך אזרחות אמריקאית, שוב יש פה כנראה מצב של חבות מס

לשים בצד את חלוקת הנכסים לכל אחד מהאחים, הייתי צעד ראשון מוציא את הנכסים שלך לחשבון נפרד (כסף ומשפחה אף פעם לא הולך) ולא משאיר אותם ביחד עם כולם. כמו שאמרו לך פה, אין צורך ליצור אירוע מס, רק להעביר את הנכסיפ לברוקר שלך.
אחרי זה להתחיל ללמוד על כל השקעה שיש בתיק.

כדאי מאוד להתייעץ עם רואה חשבון ישראלי (למס בישראלי) וגם עם רואה חשבון אמריקאי (למס האמריקאי)

אופציה נוספת לפתוח חשבון חדש לכספים חדשים, ולהחזיק חשבון שני בפידליטי לכספים הקיימים.

אם וכשתרצה לעשות סדר בתיק שקיבלת שים לב לעלות שינויים עקב מס, ייתכן שחלק מהאי-אופטימיזציה תעדיף להשאיר בעקבות השיקול.

אם אתה עוד לא עושה זאת, תתחיל להגיש דוחות שנתיים לישראל ולארה"ב.
האחרון הוא היחיד לדעתי שיש לו משמעות של זמן. לגבי כל דבר אחר זה כנראה לא ישנה יותר מדי אם תיקח את הזמן (חודשים/שנים) לקבל החלטות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
F תיק דיי גדול של אבא שוק ההון 15
E סיימנו את השבעה על אבא שלי. איך ממשיכים בחיים? אוף טופיק 17
V להציל את אבא צרכנות פיננסית 19
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
L תיק השקעות 40\60 עבור אבא שוק ההון 51
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
N אבא לילדים יומני מסע אישיים 19
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
J אבא עשיר אבא עני תובנות ושאלות התפתחות אישית 98
א CASH FLOW אבא עשיר אבא עני התפתחות אישית 17
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
א התיק של אבא עשיר שוק ההון 18
עמוס פוסטים מעניינים של אסף נתן אוף טופיק 1
פ היום בתוכנית הכל כלול, כבוד לאסי דיין, דיבר כמאמין בהקטנת הצרכנות, נתן דוגמא של חירי הדירות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4

נושאים דומים

Back
למעלה