• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמחור השוק ה"נכון" כולל אגח

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,148
לא יודע אם יש דיון בנושא, לא מצאתי..

אם אני רוצה לקנות את השוק בתמחור ה "נכון" או לפחות הכי "נכון" שאני יכול עם הכלים שלי זה לקנות למשל VT
אבל אם אני רוצה לשקלל את כמות הכסף ה"נכונה" באחוזים שצריך להשקיע באגח ? מט"ח? מה עוד?
יש דרך ליצור קירוב מספיק טוב לזה?

יש כאן עבודה יפה בנושא:
https://mebfaber.com/2012/11/08/the-global-market-portfolio/

dfkjkdfjldfskj.png

נ.ב. - אני ממש לא חושב שהאחוז של כל סוג נכס בעולם מסך שווי הנכסים, הוא כלי לקבלת החלטה איזה אחוז משקיע צריך לשים בכל סוג נכס. ההחלטות הללו צריכות להתבצע על בסיס היעדים והשיקולים האישיים של כל משקיע.

זה מ 2011?
בגדול אפשר לומר שזה היה ב 2011 50%-50% מניות עולמי ואגח עולמי ? כל האחרים דיי זניח..
לא ממש, אגח (על כל סוגיו) היה כ-55% ומניות כ-35%.
אני בטוח שחיפוש בגוגל ימצא נתונים עדכניים יותר אם זה משנה.

אני לא בטוח מה הם מדדו, אבל נראה שזה מתייחס להשקעות, איך שלא מגדירים את זה. בנכסים (איך שלא מגדירים את זה) זה מאוד שונה. חיפוש מהיר בגוגל העלה את זה וזה, עם מספרים של פי 50-75 לנדל"ן.

לא ממש, אגח (על כל סוגיו) היה כ-55% ומניות כ-35%.
אני בטוח שחיפוש בגוגל ימצא נתונים עדכניים יותר אם זה משנה.
https://www.proffittgoodson.com/portfolio-strategy-blog/2019/4/1/globalmarketportfolio

משהו כזה?
45% מניות, 29% אגח ממשלתי, 19% אגח לא ממשלתי, 6% RealEstate זה לא אמור להיות בעקרון חלק מהמניות? כמו סוג של VNQ רק כלל עולמי?
ו- 1% commodities שזה זהב, כסף וכו...?

אני לא בטוח מה הם מדדו, אבל נראה שזה מתייחס להשקעות, איך שלא מגדירים את זה. בנכסים (איך שלא מגדירים את זה) זה מאוד שונה. חיפוש מהיר בגוגל העלה את זה וזה, עם מספרים של פי 50-75 לנדל"ן.
הנדלן לא אמור להיות בעקרון חלק מהמניות? שזה למעשה השקעה בחברות שמשקיעות בנדלן? או שזה סופר למעשה לא רק נכס שהמטרה שלו השקעה.. זה סופר גם בתי מגורים? זה קצת ספירה שבעיניי בעייתית קצת

למה שתרצה לעשות את זה?
אולי מאותה סיבה שאני רוצה להיות קרוב לחלוקת השקעה העולמית במניות?
או לפחות להכיר אותה אם לא לממש בפועל.. לפחות להיות מודע

לדעתי זה אין דבר כזה באג"ח.
מניות אנשים קונים במטרה להרוויח כמה שיותר (ביחס לסיכון), לכן יש הגיון בלהגיד "לא יודע אז אני קונה הכל"
באגח יש מטרות שונות, זה שמחזיקים אחוז מסוים של מק"מ לא אומר שזה יביא את התשואה הכי טובה ביחס לסיכון - זה יכול להיות שסתם יש הרבה פנסיונרים או אנשים שחוסכים לקנות בית

ETF-ים כמו BND הם לדעתי פשוט nonsense. הבחירה של אחוז הקצאת וסוג אג"ח היא סובייקטיבית

לדעתי זה אין דבר כזה באג"ח.
מניות אנשים קונים במטרה להרוויח כמה שיותר (ביחס לסיכון), לכן יש הגיון בלהגיד "לא יודע אז אני קונה הכל"
באגח יש מטרות שונות, זה שמחזיקים אחוז מסוים של מק"מ לא אומר שזה יביא את התשואה הכי טובה ביחס לסיכון - זה יכול להיות שסתם יש הרבה פנסיונרים או אנשים שחוסכים לקנות בית

ETF-ים כמו BND הם לדעתי פשוט nonsense. הבחירה של אחוז הקצאת וסוג אג"ח היא סובייקטיבית
הבחירה לדעתך צריכה להיות לפי רמת הסיכון שכל אחד בוחר?

ה-oil reserves ממש הפתיע אותי, יותר מכל שוק המניות.

למה שתרצה לעשות את זה?

אל תדאג חביבי, זה לא רלוונטי בדיוק באותה מידה שחלוקת ההשקעה העולמית במניות לא רלוונטית.
נ.ב. - אני ממש לא חושב שהאחוז של כל שוק מניות בעולם מסך השווקים השונים, הוא כלי לקבלת החלטה איזה אחוז משקיע צריך לשים בכל שוק. ההחלטות הללו צריכות להתבצע על בסיס היעדים והשיקולים האישיים של כל משקיע.
ETF-ים משקל שוק הם לדעתי פשוט nonsense. הבחירה של אחוז הקצאה ושוק היא סובייקטיבית

אל תדאג חביבי, זה לא רלוונטי בדיוק באותה מידה שחלוקת ההשקעה העולמית במניות לא רלוונטית.
ההקבלה שגויה. ברמת העקרון, כל מניה שקולה לכל מניה - זה אחוז בעלות על חברה כאשר החברה פועלת לטובת בעלי המניות ומנסה למכסם רווחים. חלק מצליחים פחות, חלק יותר, משתתפי השוק מנסים לתמחר את מחיר המניות בהתאם לסיכונים וצפי הרווחים. זכור לי מחקר שהראה שכמה עשרות מניות אקראיות מתוך השוק האמריקאי זה מספיק בשביל לקבל תשואה\סיכון דומה לכלל השוק האמריקאי (אולי אני לא מדייק, אבל זה העקרון).
אג״חים לעומת זאת, הם חיות שונות מהותית, אג״ח ממשלתי קצר טווח, וארוך טווח אלו דברים שונים, אג״ח צמוד ולא צמוד אלו דברים שונים, אג״ח של סין נקוב ביואן ואג״ח אמריקאי נקוב בדולר הם דברים שונים, ובהתאם לצרכים של המשקיע חלק מהאגחים יכולים להתאים לו מאד וחלק ממש לא. אפשר לנקוט בגישה של להחזיק את כל האגחים, אבל התוצאה תושפע מגודל ההנפקה (והנגישות ברת ההשקעה כמו במקרה של סין) ולא תהיה הומוגנית כמו במקרה של מניות.

נערך לאחרונה ב:
מה זה משנה לך כמה אחוז מהכספים בעולם שמשוקעים בשוק ההון מושקעים במניות וכמה באג"ח?

אתה צריך להשקיע (לדוגמה) במניות רו באג"ח בהתאם ליעדים שלך ולרמת הסיכון ולצרכים נוספים.
האם זה ש(לדוגמה) 35% מסך הכספים בשוק ההון מושקעים במניות משפיע עלי? ממש לא

ברמת העקרון, כל מניה שקולה לכל מניה - זה אחוז בעלות על חברה

אם כולם היו חושבים ככה, אתה צודק.
מעבר לזה, אפילו אתה לא פועל לפי העיקרון הזה (ובעצם כל משקיע מחקה מדד).

אתה צודק שאגח זו חיה שונה, אבל גם משמעות רכישת מניה בשווקים שונים היא שונה.
לא דומה רכישת מניה אמריקאית למניה גרמנית או סינית. כי זכויות הבעלות שלך שונות בכל מדינה. הדבר סובייקטיבי.
אתה צריך להשקיע בהתאם ליעדים שלך ולרמת הסיכון ולצרכים נוספים.

יראו עיניך מה שאצבעותיך מקלידות.
זו בדיוק הסיבה למה לא להשקיע מחקה מדד עולמי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
C תמחור חכם אוף טופיק 16
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
ס תמחור העלאות הריבית הקרובות באגח ארוכים שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
Lunar תמחור חניה משותפת בקניית דירה במרכז ת״א נדל"ן 20
ה תמחור נוכחי של מניות ארה"ב (בועה?) שוק ההון 69
Y תמחור ותשואות עתידיות שוק ההון 4
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
F תמ"א תמחור דירה בתהליך נדל"ן 16
L תמחור שוק המניות ותשואה עתידית שוק ההון 369
ע תמחור ארוחה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ת Assets Allocation בהתאם לתמחור השוק שוק ההון 0
yossik השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
unsullied השוק בשיא כל הזמנים! נתונים שוק ההון 8
נ אג"ח ממשלתיות- מה יהיו הביצועים בסביבות משתנות של השוק? שוק ההון 32
D תיאוריית "השוק היעיל" שוק ההון 4
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
נ קרן סל למעקב מיטבי אחרי השוק הסיני שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה