• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר מאתגר

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
כאמור, אני סטונדט לביולוגיה לבינתיים, ובהווה עובד כטלר בלאומי.
כטלר, אני פשוט עושה אותן פעולות שוב ושוב
כסטונדט לביולוגיה, אני נדרש לשנן עוד ועוד מושגים, אבל אני לא מרגיש שאני באמת מקבל כלים לפתח משהו.*
*כבוד המקצוע במקומו מונח, אני פשוט לא חושב שזה מתאים לי.

בקיצור, אני מרגיש קצת אובד עצות.
התואר דורש שינון מטורף, העבודה פשוט חוזרת על עצמה שוב ושוב, והתחלתי לחשוב לעצמי שאולי כדאי לי לעשות הסבה לתואר אחר (עוד ממזמן).
מאוד חסר לי הצורך לפתור משהו-בעיה כלשהי, לפתח מוצר כלשהו, פשוט ליצור משהו.
אני מחפש תואר במקצוע שאפשר לפתח בו משהו פרקטי, שבאמת עושה משהו (אני לא יודע אם זה עוזר, אבל לדוגמה-מתמטיקה תיכונית הייתה תיאורטית מדי לטעמי, אבל מפייתון למשל נהניתי).
אני שוקל להתחיל לקחת קורסים במדעי המחשב (ליתר דיוק, כהתחלה: https://www.openu.ac.il/courses/20441.htm) או בכימיה, שזה מקצוע שמאוד נהנתי ממנו בתיכון.
הכיוון הוא תואר במדמ"ח או במדעי התרופה (http://info.huji.ac.il/bachelor/Drug-Sciences-Excellence-Program) /כימיה או תואר דו חוגי כימיה-מדמ"ח או רפואה (אם כי מהאחרון אני מסתייג, משום שכמדומני, ארבע השנים הראשונות יהיו מאוד דומות לתואר בביולוגיה).
אשמח לחוות דעת מהקהל :)

נערך לאחרונה ב:
תואר במדעי המחשב זה בעיקר פתרון בעיות. הרבה מהעיסוק בפועל גם.
לקחת קורס או שתיים נשמע כמו כיוון טוב.

קח בחשבון שקורסים באוניברסיטה וקורסים מודרניים ברשת זה דברים שונים. מציע לך לנסות את שניהם.

תואר במדעי המחשב זה בעיקר פתרון בעיות. הרבה מהעיסוק בפועל גם.
לקחת קורס או שתיים נשמע כמו כיוון טוב.

קח בחשבון שקורסים באוניברסיטה וקורסים מודרניים ברשת זה דברים שונים. מציע לך לנסות את שניהם.

קורסים מודרניים ברשת-הכוונה ל-udemy/קמפוס הממשלתי וכו'?

קורסים מודרניים ברשת-הכוונה ל-udemy/קמפוס הממשלתי וכו'?
כן, קורסים אונליין למיניהם. לא חייב להיות ווידאו, יש היום גם המון מדריכים מעולים דרך jupyter notebooks.
באופן כללי בכל נושא שאתה רוצה ללמוד, תעשה קודם קצת מחקר על דרכים טובות ללמוד אותו אונליין.

כסטונדט לביולוגיה, אני נדרש לשנן עוד ועוד מושגים
זה נכון, אבל זה כסטודנט לא בהכרח בגלל הביולוגיה, בטח בתחילת הלימודים. לצורך העניין כימיה לא תהיה שונה. בעבודת הביולוג (לא שיש הרבה מזו, אבל זה דיון נפרד) אתה בהחלט עושה דברים ולא משנן. גם בלימודים עצמם זה מתמתן עם ההתקדמות.
מעניין אם בלימודי מדעי המחשב (באקדמיה) זה אחרת. אני לא מכיר.

אבל אני לא רואה שום טעם ללמוד ביולוגיה אם לא מעניין אותך ללמוד את זה. זה לא אפיק תעסוקתי מוצלח במיוחד. למה (אם) אתה שוקל כן להמשיך?

זה נכון, אבל זה כסטודנט לא בהכרח בגלל הביולוגיה, בטח בתחילת הלימודים. לצורך העניין כימיה לא תהיה שונה. בעבודת הביולוג (לא שיש הרבה מזו, אבל זה דיון נפרד) אתה בהחלט עושה דברים ולא משנן. גם בלימודים עצמם זה מתמתן עם ההתקדמות.
מעניין אם בלימודי מדעי המחשב (באקדמיה) זה אחרת. אני לא מכיר.

אבל אני לא רואה שום טעם ללמוד ביולוגיה אם לא מעניין אותך ללמוד את זה. זה לא אפיק תעסוקתי מוצלח במיוחד. למה (אם) אתה שוקל כן להמשיך?

כשהתחלתי את התואר, חשבתי שהוא ייקנה לי את האפשרות להשתלב בתעשיית התרופות.
במהלך הזמן הבנתי שזה לא ממש מדויק, ושלהמטרה הזו יש מסלול לימודים באוניברסיטה העברית, או לכל הפחות, תואר ראשון (ואז שני ושלישי) בכימיה.

במהלך הזמן הבנתי שזה לא ממש מדויק, ושלהמטרה הזו יש מסלול לימודים באוניברסיטה העברית, או לכל הפחות, תואר ראשון (ואז שני ושלישי) בכימיה.
אז במובן הזה זה באמת לא מסלול מתאים.
אני שואל כדי להציף את השיקולים כן להמשיך (אם הם בכלל קיימים), כי להמשיך רק כי התחלת זה לטעמי רעיון גרוע.

אחותי למדה ביולוגיה וכימיה ועוד כמה דברים, ולפיה להתקבל לעשיה מעניינת בתחום גם זה לא מספיק וצריך תואר שני/שלישי.
מנגד תאור ראשון במדעי המחשב מבטיח כמעט בוודאות השתלבות במקצוע והמון אפשרויות להתקדם משם.

אז במובן הזה זה באמת לא מסלול מתאים.
אני שואל כדי להציף את השיקולים כן להמשיך (אם הם בכלל קיימים), כי להמשיך רק כי התחלת זה לטעמי רעיון גרוע.

האמת שלא עולה לי שום רעיון אחר למה להמשיך את התואר.
הוא כן מעניין מדי פעם, אבל אין ממש מה לעשות איתו.

אחותי למדה ביולוגיה וכימיה ועוד כמה דברים, ולפיה להתקבל לעשיה מעניינת בתחום גם זה לא מספיק וצריך תואר שני/שלישי.
מנגד תאור ראשון במדעי המחשב מבטיח כמעט בוודאות השתלבות במקצוע והמון אפשרויות להתקדם משם.

בגלל זה חשבתי לעצמי-אולי תואר דו חוגי של כימיה-מדמ"ח, יכול להיות רעיון טוב?
כך אוכל להמשיך לחתור לכיוון של ה"חלום" לפתח תרופות, ומקסימום, אם זה לא יעבוד, לפחות יהיה לי ביד תואר פרקטי ושימושי, עם דרישה במשק.
כיוון אחר שחשבתי עליו הוא רפואה (גם בגלל הזיקה לפיתוח תרופות, אבל אני לא בטוח כמה היא קיימת אבל בין היתר בגלל הקביעות).

בגלל זה חשבתי לעצמי-אולי תואר דו חוגי של כימיה-מדמ"ח, יכול להיות רעיון טוב?
לדעתי אתה צריך להחליט מה מתאים ולהתמקצע בתחום ספציפי. גייסנו גם מפתח עם תואר דו חוגי, אבל הוא מעולם לא עבד בחוג השני, זה היה נטו מתוך עניין.
עניין לדעתי צריך להשאיר לשעות הפנאי, הלימודים מספיק קשים גם ככה.

כסטונדט לביולוגיה, אני נדרש לשנן עוד ועוד מושגים, אבל אני לא מרגיש שאני באמת מקבל כלים לפתח משהו.*

בקיצור, אני מרגיש קצת אובד עצות.
התואר דורש שינון מטורף, העבודה פשוט חוזרת על עצמה שוב ושוב, והתחלתי לחשוב לעצמי שאולי כדאי לי לעשות הסבה לתואר אחר (עוד ממזמן).
אני מחפש תואר במקצוע שאפשר לפתח בו משהו פרקטי, שבאמת עושה משהו (אני לא יודע אם זה עוזר, אבל לדוגמה-מתמטיקה תיכונית הייתה תיאורטית מדי לטעמי, אבל מפייתון למשל נהניתי).
אני שוקל להתחיל לקחת קורסים במדעי המחשב (ליתר דיוק, כהתחלה: https://www.openu.ac.il/courses/20441.htm) או בכימיה, שזה מקצוע שמאוד נהנתי ממנו בתיכון.
הכיוון הוא תואר במדמ"ח או במדעי התרופה (http://info.huji.ac.il/bachelor/Drug-Sciences-Excellence-Program) /כימיה או תואר דו חוגי כימיה-מדמ"ח או רפואה (אם כי מהאחרון אני מסתייג, משום שכמדומני, ארבע השנים הראשונות יהיו מאוד דומות לתואר בביולוגיה).
אם השאיפה שלך היא לייצר משהו בעל ערך אז אכן לימודי מדעי החיים הם בשבילך, אבל כפי שאמרו למעלה תואר ראשון לא מספיק וגם תואר מתקדם הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק. אני מכיר אדם שעוסק בזה והסיפוק שלו מהעבודה אדיר (ועל הדרך מרוויח יותר מכל מפתח תוכנה שאני מכיר), אבל לא חושב שהוא דוגמה מיצגת כי הוא באמת בטופ של התחום. מצד שני, מפתחי התוכנה שאני מכיר עוסקים בתחומים מגוונים שלעיתים רק מזיקים לחברה בעיני (פורקסים) או סתם חלק מתעשיית מוצרי צריכה מטופשת, אם יש חשיבות בעיניך למה התוצר של העבודה שלך.

לדעתי אתה צריך להחליט מה מתאים ולהתמקצע בתחום ספציפי. גייסנו גם מפתח עם תואר דו חוגי, אבל הוא מעולם לא עבד בחוג השני, זה היה נטו מתוך עניין.
עניין לדעתי צריך להשאיר לשעות הפנאי, הלימודים מספיק קשים גם ככה.
נכון בעקרון, אם כי יש מקרים בהם תואר נוסף יכול לסייע בקבלה לעבודה / בעיסוק עצמו במקצוע העיקרי.

נראה לי שלא כדאי לך. לפחות תברר קודם עם מישהו שיודע, כדי שלא תגרר ותהפוך בסוף לרוקח מחוסר ידיעה.

האמת שלא חשבתי על זה. אני חושב לנסוע לדבר עם יועץ אקדמי של העברית, אבל אני לא בטוח כמה ניתן לסמוך עליו, כגורם לא אובייקטיבי.
אולי אדבר איתו ואבקש דוגמאות לאנשים שסיימו את המסלול ואיפה הם היום, ודרכם אוכל להבין אם הרוב סיימו במקום טוב או שרק מיעוט מובחר.

.
במהלך הזמן הבנתי שזה לא ממש מדויק, ושלהמטרה הזו יש מסלול לימודים באוניברסיטה העברית,.
כדי לפתח תרופות כדאי שיהיה לך או דוקטורט בביולוגיה או דוקטורט בכימיה.
גם אז, שום דבר ממש לא מובטח כי אין המון עבודה בביוטק באופן כללי.
בכל מקרה, עם תואר ראשון ייעודי אין הרבה מה לעשות ולכן עדיף לדעתי תואר פחות ספציפי כדי לא לתחום את עצמך מההתחלה.

תואר ראשון בביולוגיה הוא תואר שינוני במהותו.
חשוב להבין שאין כמעט שום קשר בין זה לבין העבודה כביולוג רטוב במעבדה. אם אתה רוצה לדעת מה זה להיות ביולוג אני מציע לעבוד במעבדה.

לגבי דו-חוגי, אני אישית חושב שזה דבר מאוד מומלץ.

מצד שני, מפתחי התוכנה שאני מכיר עוסקים בתחומים מגוונים שלעיתים רק מזיקים לחברה בעיני (פורקסים) או סתם חלק מתעשיית מוצרי צריכה מטופשת
סתם הערה, אפשר גם לעשות המון דברים בעלי ערך בתור מתכנת. לשם העניין, רוב החברות שמפתחות תרופות יחזיקו גם ביואינפורמטיקאים או data scientists.
פשוט צריך להגדיר לעצמך שאתה לא רודף אחרי הכסף אלא אחרי משמעות ולהיות מוכן לשלם מחיר כספי מסויים.

סתם הערה, אפשר גם לעשות המון דברים בעלי ערך בתור מתכנת. לשם העניין, רוב החברות שמפתחות תרופות יחזיקו גם ביואינפורמטיקאים או data scientists.
פשוט צריך להגדיר לעצמך שאתה לא רודף אחרי הכסף אלא אחרי משמעות ולהיות מוכן לשלם מחיר כספי מסויים.
לא טענתי אחרת. אני פשוט חושב שלמפתח תרופות יש יותר סיכוי למצוא עבודה כזו מלמפתח תוכנה. ושלא יובן לא נכון, הרוב המכריע של האנשים לא יכולים להרשו לעצמם להיות בררנים ולעבוד רק בתעשיות "מועילות", מה גם שכדרכן של מערכות מאד מורכבות גם באלו יהיו איים של נזק וגם בתעשיות המזיקות יהיו איים מועילים.

אחלה.
באמת חושק ומתאווה לעבוד בתחום הביולוגיה?
באמת באמת?
באמת באמת באמת?
אז או שאתה מחליט לרוץ מרתון עד התואר שני, כולל, או שאל תרוץ בכלל.
וגם אז, שום משרה מכובדת לא מובטחת לך ושכר מכובד בוודאות שלא.
אם אתה בינוני אתה תהיה בינוני כמו בכל מקצוע. והבינוניות בתחום מדעי החיים היא הרצפה של המרתף של החניון התת-קרקעי בתחום המחשבים.
אם אתה תותח, אז אתה כבר תהיה תותח.
רוב האנשים הם בינוניים (פעמון גאוס).

ומה אתה חושב שאנליסטים בחברות פרמצבטיקה עושים מול המכשירים שלהם?...
מול ה- GC ומול ה- HPLC ומול צלחות הפטרי ומול סופרי התאים והאנלייזרים למיניהם וסוגיהם?
כל יום ממציאים את הגלגל מחדש? כל יום לא עושים את אותן הפעולות? את אותן הבדיקות?
אתה חושב שבתעשייה לא צריכים פועלים מתוחכמים ומשכילים שייצרו מוצרים שדורשים פעולות חוזרות ונשנות?
אתה חושב שבמחקר, האופציה שלא תעשה את אותו הדבר שוב ושוב גוברת על האופציה שתעשה את אותן פעולות שוב ושוב ושוב?
ומתכנתים?... ובודקי תוכנה?... ועורכי דין?... וכלכלנים מול האקסלים?...
אתה חושב שלעשות את אותן הפעולות שוב ושוב ושוב זו בעיה אינהרנטית?
ומה עשו חוקרים שחזרו על אותן פעולות שוב ושוב ושוב עד שמצאו תשובה?
ומה עשיתי אני כשחצי שנה חזרתי על אותן פעולות שוב ושוב ושוב (ושוב) בסזיפיות מעוררת חלחלה ותוך תסכול מפלצתי ומאיים, עד שקיבלתי את המוטציה שחיפשתי בחלבון שחקרתי?

כסטונדט לביולוגיה, אני נדרש לשנן עוד ועוד מושגים
נו אז?... על מה תלין?...
אתה חושב שזו באמת תלונה כל כך לגטימית?
שסטודנט באוניברסיטה הפתוחה, שאפילו לא ברור באיזו שנה אקדמית הוא נמצא (כי את הקורסים לוקחים חופשי-חופשי מתי שאפשר ורוצים), בתחילת דרכו, מלין על העובדה שהוא אמור ומצופה ממנו להכיר את החומר דרך האצבעות (כתיבה) והאוזניים (שמיעה) והעיניים (קריאה)?
לשנן זה כל כך רע? זה השטן?
חוץ מלשנן אתה יודע לעשות עוד הרבה דברים בתחום מדעי החיים? מה אתה רוצה בדיוק שיעשו איתך?
מה אתה חושב שתואר זה בדיוק לעשות? כל היום מעבדות ושיגועים?
להפיק פרוטאוליפוזומים אתה יודע? לקבל תשובת XY באמצעות FISH דרך QF-PCR אתה יודע?
לבדוק רמות ביטוי של CD34 על ASC`s בעזרת נוגדנים מצומדים ומכשיר FACS אתה יודע?
אז מה אתה רוצה? שפשוט ילמדו אותך את זה ואז "תדע"?
שתעשה עוד ועוד ועוד מעבדות באוניברסיטה, שאני לא בטוח שאתה יודע שהן הדבר היקר ביותר עבור כל אוניברסיטה בעבור הסטודנטים שלה מכל התארים כולם גם יחד?...
זה כל כך יעזור אם יתנו לך לעשות עוד ועוד ועוד ניסויים, להריץ עוד ועוד ריאקציות, לבזבז עוד ועוד חומרים שנמכרים בעשרות אלפי דולרים למ"ל, ולהחזיק עוד ועוד ועוד פיפטורים?
אם כן - אז גש לאחד הפרופסורים באוניברסיטאות האמיתיות, מאלו שיש להן מעבדות שחוקרות, ותבקש ממנו להתחיל ולעבוד אצלו כסטודנט.
זה מה שאני עשיתי בסמסטר ב' של שנה ב'.
אתה צריך להבין שכמעט כל תואר הוא מלאכת שינון שזו בעצם הכרה של החומר. התוודעות אליו.
אולי פרט לתארים באומנות נניח, וגם שם יש תולדות האומנות וצריך לשנן לא מעט.
אז איך מתוודעים?...
הרבה מאוד משננים. קצת חושבים. ואז עוד קצת משננים ועוד קצת חושבים. ואז חושבים ומשננים את מה שלמדנו לחשוב עליו.
הרבה מאוד תארים הם שילוב של שינון עם למידה עיוורת עם למידה לא עיוורת עם לחשוב קצת ובעיקר לצלוח את התואר.
תואר ראשון הוא בדיקת היתכנות לאפשרות שתמשיך לתואר שני. זה כל הרעיון.
על הדרך בחלק מהתארים הוא אפילו מעניק מקצוע אם ממש בורכת.
בדר" כ מה שתואר ראשון יכול להציע לך זה בעיקר כלים למחשבה, כלים ללמידה, כלים לשינון וכלים להושיב את עצמך על התחת ולהיות רציני לגבי משהו אפילו שלא בא לך, וחברים מסוגים שונים שבחיים לא היית מכיר אחרת.
העיקר שאתה יודע מה עושה אופרון הלקטוז! :lol:

אבל אני לא מרגיש שאני באמת מקבל כלים לפתח משהו.*
אז מה אתה עושה שם?
(אל חשש, כמעט כל סטודנט חושב את המחשבות הללו, והרבה).
והתחלתי לחשוב לעצמי שאולי כדאי לי לעשות הסבה לתואר אחר
אז אולי כדאי באמת.
(שוב אל חשש, כמעט כל סטודנט חושב את המחשבות הללו, והרבה... חלקם אפילו מממשים או מוסיפים חטיבה או מחד-חוגי עוברים לדו-חוגי).

את זה דווקא כן עושים בביולוגיה לחלוטין, וברוב החברות והמשרות... ביולוגיה היא תחום יצרני. שמייצר משהו. כמעט תמיד.
אתה אולי לא "מייצר" משהו ומייצר מידע כשאתה CRF או משהו בתחום הקליניקה.
אבל בחברות התעשייתיות, אתה בהחלט מייצר. מפתח. חלק מתהליך הפיתוח. חלק מתהליך הייצור.
ושם יש מוצר, תרופה, משהו פיזי.
זאת לעומת אלפי מקצועות שונים שרק מייצרים ניירת או מידע או לא יודע מה...
עורכי דין משועממים חסרי לקוחות שתובעים ייצוגית רק כדי להעסיק ולפרנס את עצמם.
אנשי מחשבים שמייצרים עוד ועוד ועוד ספאמפליקציות.
ועוד כל מיני העלבות מתנשאות על שלל מקצועות שהמין האנושי המציא רק כדי שיהיה לו מה לעשות עם 7 מליארד חרטבונות.

ארבע השנים הראשונות יהיו מאוד דומות לתואר בביולוגיה
מאוד. יחסית.
למדתי לא מעט קורסים בשנה א' ושנה ב' עם אנשי "מדעי הרפואה" (=תלמידי רפואה). מה שאומר שהתכנים שלמדנו היו זהים.
וכמובן שעם תואר ראשון בביולוגיה אתה יכול להמשיך ל- 4 שנתי ברפואה אם כל כך בא לך לתקן אנשים.

איך עד עכשיו? :lol:

מה זה חשבת??!?!?... ועכשיו הוא לא?
עוד לא סיימת בכלל. עוד לא ניסית להשתלב. עוד לא עברת אפילו חצי דרך (להרגשתי הלא מבוססת אתה בקושי בשנה ב').
אתה עולל.
הנה אני בתעשיית התרופות... לא גאונות גדולה.
בתואר הראשון לא חשבתי בכלל איפה אהיה... כל כולי היה עסוק רק בפאקינג להצליח לשרוד אותו לימודית ולשים אוכל במיני בר.
כנראה שהמצב שלך ממש טוב ואתה כבר חושב על העתיד ולא רק על לצוף עם הראש מעל המים.

אז תעשה הסבה לרוקחות או תעבור לרוקחות, מה אתה עושה בביולוגיה?
ובכלל "מדעי התרופה" זה חארטה.
ואני רושם את זה כי למדתי איתם.
רוצה להתעסק בתרופות ראש בארלנמאייר? אחד על מעבה ופרה?
תלמד רוקחות. נקודה.
וגם שם אתה תראה שלא כולם "מייצרים תרופות".
חלק מהם בכלל בסופרפארם. חלק מהם עושים ניירת. חלק אחר עושים רישומים או Pharmacovigilance. חלק עשו הסבה למדריכי קרוספיט והידרותרפיה במכללת רידמן.
אתה חושב שכל מי שלמד את התחום "מייצר תרופות"?

כך אוכל להמשיך לחתור לכיוון של ה"חלום" לפתח תרופות,
אגב, "מפתח תרופה" זה משהו מאוד כוללני.
הנה אני, עם הכשרה של פסאודו-מיקרוביולוג/פסאודו-ביוכימאי, עובד לא ב"תחום שלי" ו"מפתח תרופה".
לא מבין מה זה אומר אפילו.
כל מי שעובד בחברת תרופות נחשב כ"מפתח תרופה" או רק מי שלמד ביולוגיה?
או רק מי שבמחלקת מחקר ופיתוח מפתח מוצרים שונים/נוספים/אחרים?
ומה עם ה- QA? וה- QC? גם הם נחשבים כמפתחי תרופות?

אולי תואר דו חוגי של כימיה-מדמ"ח, יכול להיות רעיון טוב?
כן, מאוד.
אתה לא תהיה כימאי. ואתה גם לא תהיה מומחה גדול במדמ"ח.
קלאסיקה.
כמו אלו שלמדו כימיה-ביולוגיה, שהם בדר"כ לא מדהימים בביולוגיה (מפרגן להם 70%), וגם לא מדהימים בכימיה (מפרגן להם 70%), רק כי הם גם וגם. בסופו של דבר זה לא יוצא 140%.
האוניברסיטה כתעשייה שחייבת לדאוג לעצמה (האוכל שלה הוא סטודנטים משלמים, סובסידיה ממשלתית, תרומות, כסף ציבורי והרבה הרבה מסכנות ואומללות) אוהבת לבלבל, לשקר, לבלף ולהיות לא כנה.
אוהבת לקדש את האינטרדיסיפלנרי שהיא מילת הבאז החדשה, הבון טון של החארטא.
תלמד כימיה תואר ראשון. תשבור את הראש.
ואז תעשה תואר שני במדמ"ח. תשבור עוד יותר את הראש.
ככה באמת באמת תהיה אינטרדיסיפלנרי ולא "גם וגם".

טוב... הספיק לי. נראה לי שגם לך היה מספיק.
אני רוצה להתנצל מראש (בכנות!) ולהסביר שכל הנ"ל לא נכתב "עם עצבים", אבל כן עם קצת חוסר סבלנות ולכן בטוח מרגיש קצת עצבני ולא מתנחמד.
טוב, שאלת שאלות, ביקשת תשובות, אך אחד לא הבטיח סבלנות ונחמדות. לפעמים אני ממש ממש משתדל ולפעמים ממש ממש לא יוצא לי אפילו שאני רוצה.
אני מקווה שתוכל להבין אותי... אני בנאדם ממורמר שמרגיש שההתלבטויות שלך הן מעט ילדותיות ולא סגורות על עצמן.
אם יורדים לשורש השאלות - הן כן. אבל זה לא עושה אותן למטופשות יותר.
כשאני הייתי בתואר הראשון התלבטתי את אותם הדברים בדיוק...
אם הייתי יודע אז את מה שאני יודע היום, [כנראה] שלא הייתי היום איפה שאני נמצא. אבל כן הייתי נמצא היום איפה שאני.
מבלבל בכוונה.
מקווה שלך יילך יותר טוב.
נו, זה וגם הכינוי "דור ה- Z" שאני קצת רגיש אליו... תאשים את עוז ותמר אלמוג!!!.

מקווה ש"עזרתי".

נערך לאחרונה ב:
תלמד כימיה תואר ראשון. תשבור את הראש.
ואז תעשה תואר שני במדמ"ח. תשבור עוד יותר את הראש.
ככה באמת באמת תהיה אינטרדיסיפלנרי ולא "גם וגם".
הרושם שלי שהמסלול ההפוך מביא לעמדה הרבה יותר מבוקשת, ובהתאם בעלת יכולת עשייה. לפחות בתחומי הביולוגיה (כלומר, עבודת המחקר בתואר מתקדם בביולוגיה של בוגר מדמ"ח תהיה הרבה יותר חשובה מזו של בוגר ביולוגיה במדמ"ח).

לא קראתי כל מה שכתבו לך, אבל רוצה להעיר משהו על לימודי תואר באוניברסיטה ולימודים בכלל. בעצם שני דברים.
קודם כל, כל תחום ידע מקצועי כלשהו מדבר שפה משלו. אי אפשר לחדש בשום תחום בלי להכיר את מה שעשו לפניך, וזה כולל את השמות הלטיניים שנתנו לזה במאה ה-17. זה נכון בביולוגיה וזה נכון בשירה. ההבנה שלנו את העולם היא משהו מתפתח, וצריך יסודות לפני שבונים את הגג.
הדבר השני הוא שנשמע קצת מהפוסט כאילו המטרות שלך, איך לומר, הן מאד פרקטיות. אתה רוצה לדעת לפתח דברים וליצור משהו משלך. זה דחף נהדר, אבל יש איזון עדין בין האני החוקר והלומד לבין תחום המחקר שלך, והשאלה היא את מי מהם אתה רוצה לקדם. אם אתה רוצה לקדם את תחום הלימודים שלך תהיה מודע לכך שזה לוקח זמן - הרבה אנשים חשבו הרבה מחשבות חכמות לפניך, וכדאי לדעת מה הם אמרו לפני שתנסה להמציא משהו משלך, פשוט כי סביר להניח שמישהו כבר חשב על זה. להבדיל - אם אתה רוצה לקדם את עצמך, מאד יכול להיות שאפיק השכלה אחר יותר יתאים לך.
וזה נורא אופנתי להשמיץ את האוניברסיטה כמוסד וכמושג, ובאלהים שהיא הרוויחה כל מילה שאומרים עליה; סטודנט קטן בשנה א' של תואר ראשון הוא הדבר האחרון שמעניין אותה באמת (לא מדברת על מכללות שמתפרנסות מחלומות גדולה של סטודנטונים). הצד השני של אותה גישה היא שתחום העיסוק העיקרי של האוניברסיטה - הדבר אותו היא מייצרת - זה מחקר. נכון, יוצאים ממנה גם בוגרי תואר ראשון על הדרך, זה באמת נחמד מאד, אבל לא הם אלה שמקיימים את האקדמיה. בקצרה, אם המטרה שלך היא אתה-עצמך, מקצוע מכניס וכסף טוב - האוניברסיטה לא תצא מגדרה בשביל לעזור לך בזה. והיא גם לא צריכה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים