• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר במנהל עסקים וכלכלה

Nimbus

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם, חדש פה ובעולם הכלכלי, בן 25 שכרגע מתלבט מה ללמוד.
רציתי לברר למה רוב האנשים סולדים מן התואר הזה?
אתם באמת חושבים שמה שמגדיר את הבנאדם ואת הישגיו זה התואר שבחר ללמוד או שזה תלוי בכישוריו האישיים שעוזרים לו להתקדם?

או אולי שהתואר הזה לא פותח מספיק דלתות ומונע מהאדם להתקדם?

בכל אופן, עדיין לא סגור על עצמי ורציתי להתייעץ עם אנשים שעברו וחוו יותר ממני, אין כמו להתייעץ על זקני השבט ולגבש דעה משלך.

אני לא יודע אם אני סתם לחוץ בזמן לגבי הלימודים (בגלל כל המשוחררים בגילאי 20-21 שכבר מתחילים ללמוד) אבל לדעתכם האישית, איזה תואר הכי רלוונטי לתקופה של היום? מבחינת שכר עתידי, פיתוח אישי והתקדמות בדרגות.

לגבי עוד תואר שחשבתי עליו זה הנדסת תעשייה וניהול, משום מה כל האנשים שלא למדו אותו סולד ממנו לחלוטין.

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום!
רציתי לברר למה רוב האנשים סולדים מן התואר הזה?
מה רע בתואר הזה? הכול תלוי בך ולאן תיקח את זה.
התמקצעות בכלכלה מיקו או מאקרו [יותר מאקרו] + עוד מספר קורסים מקבילים בשוק ההון יפתחו לך דלתות בבתי השקעות/בנקים, בהתחלה התמחות בשכר בינוני ואם אתה ace תגיע למשכורת של 6 ספרות ויותר עם השנים.
my humble opinion...

אתם באמת חושבים שמה שמגדיר את הבנאדם ואת הישגיו זה התואר שבחר ללמוד או שזה תלוי בכישוריו האישיים שעוזרים לו להתקדם?

בעבר למדו מקצוע מסוים ועבדו בתחום עד לגיל הפרישה,
כיום זה שונה, מחליפים מקום עבודה כל מספר שנים,
מחליפים קריירות ומקצוע במהלך השנים,
לכן לדעתי עדיף להתמקד בפיתוח כישורים,
ולקחת בחשבון את הצורך ללמוד תחומים שונים במהלך החיים כדי להיות רלוונטיים בשוק העבודה.

משום מה כל האנשים שלא למדו אותו סולד ממנו לחלוטין.
הכרתי גם כמה מהנדסי תעשייה וניהול שהצטערו שלא למדו הנדסת מכונות. אמרו לי פעם שתעשייה וניהול זאת הביולוגיה של ההנדסות - הרבה בנות ומעט כסף. למרות הסתייגותי מאמירות כאלה, הצלחתי להבין מאיפה היא באה.

אני סטודנט לכלכלה אם אתה צריך להתייעץ.
לדעתי הסלידה היא בעיקר ממנהל עסקים כתואר ראשון כי זה מעט מגוחך לעשות תואר ראשון בניהול מבלי שבחיים ניהלת, או בכלל ללמד אותך איך לנהל. ולשלב את זה עם כלכלה יכול לתת לך היבט יחסית צר שיתמקד בעולם העסקי\פיננסי, אבל ברמה האקדמאית עדיף לך לקבל גישות\אקספטים שונים לצד הכלכלה. ברמה הפרקטית, יכול להיות שלשלב את זה עם מדעי המחשב או סטטיסטיקה יותר יועיל לך.

דעתי הלא שווה כלום: תעשה תואר הנדסאי מכונות/תוכנה/בניין באורט ותשלים לתואר בלוגיסטיקה באוניברסיטת בר-אילן. יהיה לך מקצוע בעל ערך ותשלים בקלות (יחסית) לתואר ראשון. אם אכן תמשיך במסלול הזה, תוכל לעבוד במקביל. אם אתה חייל משוחרר ייתכן ואתה זכאי ללימודים חינם (בתואר הנדסאי)
גילוי נאות: אין לי שום קשר למוסדות הנ"ל ולא אקבל אחוזים במידה ותירשם.

הכי טוב רופא, תמיד יהיה ביקוש וחסם כניסה גבוה. עדיף נוירוכירוג.
בחיי שאני לא מבין את השאלות החוזרות האלו כאילו לכולם מתאים אותו מקצוע ויפתח להן את אותן דלתות.

אני חושב שה"סלידה" נובעת בעיקר בגלל שהתואר הזה לא נותן לך מקצוע ביד, אלא נותן לך בעיקר ידע שיכול להכניס אותך לכל מיני מקומות בהתאם לכישורים שלך (בין אם זה בנקים, בתי השקעות, חברות גדולות וכו)
אני אישית בתור סטודנט להנדסת תוכנה רציתי לצאת בסוף ה 4 שנים עם מקצוע ברור, כל אחד אבל מסתכל אחרת על נושא התואר.
שורה תחתונה- תלמד מה שיקדם אותך למקצוע שבו אתה רואה את עצמך עושה, מקצוע שיעניין אותך ושתוכל להיות טוב בו

לא יהיה לך מה לעשות עם תואר בכלכלה (מי רוצה לעבוד בבנק ב 6K אחרי תואר???)
ואז תעשה תואר שני במנהל עסקים, והפתעה, עדיין לא תהיה עבודה (אלא אם אתה מוכן לעבוד 50 שעות בשבוע עבור 9K כי אתה צובר "ניסיון")

בהצלחה

הכי טוב רופא, תמיד יהיה ביקוש וחסם כניסה גבוה. עדיף נוירוכירוג.
בחיי שאני לא מבין את השאלות החוזרות האלו כאילו לכולם מתאים אותו מקצוע ויפתח להן את אותן דלתות.
הבנאדם רק רוצה לשמוע דעות. לא מבין את העצבים שלך. תמיד יהיו שאלות כאלו כי תמיד יהיו צעירים בתחילת חייהם שמתלבטים מה ללמוד.

אני לא יודע הרבה על לימודי כלכלה, רק מה ששמעתי מסטודנטים. בדר"כ אחרי התואר עובדים בבנק/בית השקעות ב8K ואחכ מתקדמים לאט לאט. עבודה במגזר הציבורי משרד האוצר/בנק ישראל זה טוב ויכולה לקדם אותך מאוד, אבל אני מניח שרק המצטיינים מתקבלים (עדיין, אין סיבה שלא תצטיין ותגיע לשם).
אם אתה מעוניין בללמוד כלכלה, אני מצטרף להמלצה לשלב את זה עם סטטיסטיקה. זה יפתח לך עוד דלתות (כמו למשל חברות ביטוח) וגם ממה שאמרו לי סטודנטים כאלו נתפסים חכמים יותר.
אגב פעם דיברתי עם מישהו שעבד בתור אנליסט בבנק. הוא סיפר לי שהוא למד הנדסת אלקטרוניקה, עבד בזה כמה שנים, התפטר, עשה תואר שני במנהל עסקים במגמת מימון וכך הגיע לבנק. לדבריו, התנאים סבירים (אני פירשתי את זה כמשכורת של 13K בערך).

לשאלה שלך איזה תואר הכי רלוונטי היום - מן הסתם מדעי המחשב. זה אחד התארים היחידים שייתן לך עבודה ישר אחרי התואר + משכורות גבוהות + אם תמשיך אח"כ לתואר שני פותח לך הרבה משרות נוספות ומשכורות גבוהות יותר.

אני לא מכיר אנשים דלומדים/למדו הנדסת תעשיית וניהול. אני מניח שהסלידה נובעת מזה שאין כ"כ ייעוד לתואר הזה. אני לא זוכר שראיתי במודעות דרושים משרה שפתוחה רק לתואר הזה. בדר"כ אפשר להגיע לאותן משרות עם תואר בכלכלה. תסתכל בעצמך. זו הדרך הכי טובה לדעת את התרומה של תואר כלשהו.

הבנאדם רק רוצה לשמוע דעות. לא מבין את העצבים שלך. תמיד יהיו שאלות כאלו כי תמיד יהיו צעירים בתחילת חייהם שמתלבטים מה ללמוד.
ניסיתי וכנראה נכשלתי בעיניך להמחיש שהשאלות האלו הן כמו לשאול לאיזה סרט כדאי ללכת. אין בהן שום טעם כשלא יודעים כלום על נטיות וכישורי השואל.
כך גם לגבי הצעתך למדעי המחשב, יש אנשים שהמקצוע יתסכל, ישעמם ולא יפתח להם שום דלת שהם רוצים לפתוח.

ניסיתי וכנראה נכשלתי בעיניך להמחיש שהשאלות האלו הן כמו לשאול לאיזה סרט כדאי ללכת. אין בהן שום טעם כשלא יודעים כלום על נטיות וכישורי השואל.
כך גם לגבי הצעתך למדעי המחשב, יש אנשים שהמקצוע יתסכל, ישעמם ולא יפתח להם שום דלת שהם רוצים לפתוח.
אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל יש מידע אובייקטיבי כמו אופציות עבודה ומשכורת שאפשר לשתף, והרבה צעירים בתחילת חייהם לא יודעים. ברור שאת הבחירות הוא צריך לעשות בסופו של דבר לפי מה שמתאים לו, אבל זה יהיה עם שקלול של המידע ברשותו.

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל יש מידע אובייקטיבי כמו אופציות עבודה ומשכורת שאפשר לשתף, והרבה צעירים בתחילת חייהם לא יודעים. ברור שאת הבחירות הוא צריך לעשות בסופו של דבר לפי מה שמתאים לו, אבל זה יהיה עם שקלול של המידע ברשותו.
נו טוב. בשביל זה טבלאות שכר עדיפות על מידע אנקדוטלי, אבל אני מסכים. חשוב לזכור שאין תשובה נכונה בנושא הזה.

ואז תעשה תואר שני במנהל עסקים, והפתעה, עדיין לא תהיה עבודה (אלא אם אתה מוכן לעבוד 50 שעות בשבוע עבור 9K כי אתה צובר "ניסיון")

בהצלחה
אני למדתי כלכלה באוניברסיטה ועבדתי בבנק רק בתור סטודנט, זה מקצוע לכל דבר אם הוא באמת מעניין אותך מעבר לקורסים באוניברסיטה- זה נכון שיש הרבה שנתקעים אחרי זה בלי עבודה טובה, אבל אני יכול להגיד לך שאם עושים בחירות נכונות מבחינת תפקידים ומקומות עבודה, יש תפקידים שבהם תראה 20+ נטו לאחר שנים בודדות ( במידה ואתה טוב).

מנהל עסקים זה אכן בזבוז זמן, אם כבר הולכים למשהו בסגנון, עדיף חשבנואות- הידע שמקבלים שם הוא שימושי עשרות מונים ממנהל עסקים.

זה נכון שיש הרבה שנתקעים אחרי זה בלי עבודה טובה, אבל אני יכול להגיד לך שאם עושים בחירות נכונות מבחינת תפקידים ומקומות עבודה, יש תפקידים שבהם תראה 20+ נטו לאחר שנים בודדות ( במידה ואתה טוב).
אתה יכול לשתף אותנו על אילו תפיקדים ומקומות עבודה מדובר?

חבר טוב שלי עשה תואר ראשון ושני בכלכלה.
לאחר התואר הוא התקבל ל gett (משכורת 18k), ואחרי שנה עבר ל via (משכורת 25k).

אתה יכול לשתף אותנו על אילו תפיקדים ומקומות עבודה מדובר?
יש מכר אחד עם תואר שני בכלכלה - עובד כאנליסט מנוסה בהייטק בתחום הפינטק, לדעתי עושה 25-30.
מכרה עם תואר ראשון בכלכלה - עובדת בבית השקעות, שכר 25-30 + בונוסים מאוד יפים בשנים מוצלחות.
מכר נוסף עם תואר ראשון בכלכלה - בכיר במחלקה פיננסית של חברת הייטק בינונית , אין לי אינטואיציה לתחום את השכר שלו אבל זה ממש לא 8k.
כולם למדו באוניברסיטה וכולם בני למעלה מ35.
בקיצור, אפשרי להגיע לשכר יפה, אין לי מושג כמה זה שכיח.

יש מכר אחד עם תואר שני בכלכלה - עובד כאנליסט מנוסה בהייטק בתחום הפינטק, לדעתי עושה 25-30.
מכרה עם תואר ראשון בכלכלה - עובדת בבית השקעות, שכר 25-30 + בונוסים מאוד יפים בשנים מוצלחות.
מכר נוסף עם תואר ראשון בכלכלה - בכיר במחלקה פיננסית של חברת הייטק בינונית , אין לי אינטואיציה לתחום את השכר שלו אבל זה ממש לא 8k.
כולם למדו באוניברסיטה וכולם בני למעלה מ35.
בקיצור, אפשרי להגיע לשכר יפה, אין לי מושג כמה זה שכיח.
אז יש להם ניסיון של 10+ שנים. לא כמה שנים בודדות, ולא 20K נטו כמו ש@DAVIDA כתב אבל עדיין זה יפה.וכן, הכי חשוב לדעת כמה זה שכיח
אגב, כתבת בפוסט אחר שאתה עובד כמפתח אלגוריתמים. הייתי רוצה לשאול אותך כמה שאלות. אשמח אם תשלח לי הודעה פרטית כי אני לא יכול לעשות את זה.

אשמח אם תשלח לי הודעה פרטית
למה בפרטי? כאן מתנהל פורום שכול אחד מביע דעתו ותורם, וגם שואל.
זו הפעם השניה כבר שאתה מבקש ליצור קשר בפרטי וזה מעט צורם במיוחד שיש לך רק 18 תגובות...

חבר טוב שלי עשה תואר ראשון ושני בכלכלה.
לאחר התואר הוא התקבל ל gett (משכורת 18k), ואחרי שנה עבר ל via (משכורת 25k).
כן, אבל הסיבה לכך היא שהוא עבד בחברת הייטק - לא שהוא למד כלכלה.
אני בטוח שהמזכירה בVIA מרוויחה יותר מכל הכלכלנים\רואי חשבון\מנהלי עסקים בשנים הראשונות שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
ב התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים (MBA) אוף טופיק 9
stass תואר שני במנהל עסקים MBA, אונליין - הדרך הזולה והיעילה ביותר התפתחות אישית 9
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 7
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30

נושאים דומים

Back
למעלה