• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תהיה לגבי פיזור לפי משקלים

וול

משתמש רגיל
דירוג
645
אם אני משקיע פסיבי קלאסי שרק רוצה לחקות את המדד העולמי, אני נותן לכל מדינה את המשקל שלה בפלח המנייתי (או פשוט קונה ני"ע שעושה את זה בשבילי) מתוך הנחה שאין לי שום ידע עודף על השוק.
נניח שאני משקיע 80% במניות ו20% באג"ח - האם אני לא חוטא לפיזור הכולל לפי משקל?
הרי בתאוריה הייתי אמור לתת לכל החלק המנייתי וגם לחלק האג"חי את המשקל המתאים בהתאם לנתח שלהם בשוק העולמי.
בואו לשם הדיון נניח שהמשקל של אג"ח בבורסות ברחבי העולם הוא 50% - במצב כזה שבו אני משקיע רק 20% באג"ח אני בעצם אומר שאני יודע יותר טוב מהשוק ואני נותן משקל עודף למניות על חשבון אג"ח. זה לא זהה למצב שבו אחליט להשקיע יותר בשוק המניות האמריקאי על חשבון שוק המניות האירופי?

*יש עוד נקודה של פיזור אג"ח עולמי בתוך פלח האג"ח בהתאם למשקל שלהם בעולם, למרות שכאן אני יודע שיש את הבעיה של סיכון מט"ח אז העדפתי להתמקד בנקודה העיקרית של יחס מניות/אג"ח.

אפשר להרחיב את השאלה מעבר לאג"ח. למה לא לגוון את תיק ההשקעות מעבר למניות לאפיקים של: נדל"ן בכל מדינה לפי משקל שוק, סחורות לפי משקל שוק, קריפטו לפי משקל שוק, שורטים על הטסלה לפי משקל שוק וכו'. לא כל מה שהשוק בחר להשקיע בו גם אתה צריך לבחור.
אם המטרה של האג"ח אצלך היא להפחית סיכון בתיק, אז מדוע חשוב לך משקל השוק שלהם בהשוואה למניות? החלק האג"חי שלך יושפע מגורמים שלא משרתים את המטרה שלו בתיק. אם חשוב לך באג"ח לפזר חשיפה למט"ח לפי משקל שוק של המט"ח אז יש שרשור מעניין כאן וזה סיפור אחר.

אם אני משקיע פסיבי קלאסי שרק רוצה לחקות את המדד העולמי
לרוב כשאנשים כותבים כזה דבר הם מתכוונים לשוק המניות העולמי.
אפשר להגיע להרבה דרגות של פילוסופיה (אני רוצה להחזיק את כל הנכסים בעולם בדיוק על פי היחסים של השווי שלהם בעולם זו למשל הגזמה שכוללת החזקת נכסים שהם לא סחירים ושאולי לא נגישים למשקיע ממוצע כמוני וכמוך כמו גם כמות מזומן די משוגעת).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H תהיה לגבי המוצר המוזר פקדון מובנה צרכנות פיננסית 5
M מה תהיה ההשפעה על השקל והאינפלציה? שוק ההון 13
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 0
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
adamshalev מה תהיה התשואה של ARKK חמש שנים מהיום שוק ההון 137
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
B תהיה בנוגע לחוקיות של קנית מניות שוק ההון 4
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
G מה עדיף - להאריך בשנה את מונה ההפסדים בשאיפה ש2021 תהיה ריווחית ואז הרווחים ב2021 יקזזו את ההפסדים שוק ההון 3
ש למה מתנגדים שIB תהיה חברה בבורסה הישראלית? צרכנות פיננסית 18
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
לא חשוב שמות תהיה בנוגע לעתידה של הפנסיה וכיצד לנהוג. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
B מדוע שחברה תהיה מושפעת/תתעניין בשווי המניות שלה? שוק ההון 4
עוקב וקורא מתי תהיה קופת גמל להשקעה? שוק ההון 40
א תהיה נוספת על בועת הנדלן שוק ההון 107
D תהיה בקשר לתשואה של קופת גמל מחקה שוק ההון 10
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14