• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער קניה ודמי ניהול בקרן מחקה ישראלית

Amirb

משתמש רגיל
דירוג
51
פתחתי השבוע תיק השקעות ורכשתי יחידות בקרנות מחקות (הידד!)
יש לי שתי שאלות שאשמח אם מישהו יוכל לענות עליהן:

1.שער רכישה - ביצעתי פקודת רכישה בשעות הצהריים (להבנתי כשיש מסחר). יום לאחר מכן ראיתי שיש לי יתרה גבוהה בחשבון מאשר זו שציפיתי . בשיחה עם הברוקר הוא אמר לי שהשער בפועל היה נמוך יותר ולכן נותר לי יותר כסף משחשבתי . השאלה היא זו: הנציג טען שהשער נקבע אחת ליום בסוף יום המסחר - כיצד יתכן שיש פער בין השער שרכשתי לזה שבפועל?

2. חישוב עמלות - הנציג הסביר לי שהעלות החודשית יורדת מיתרת המזומן שלי (הגיוני) אבל שדמי הניהול של הקרנות המחקות לא יורדות משם אלא משפיעות על שווי הקרן שאני מחזיק.
זה מוזר לי כי שווי האחזקה להבנתי הוא מכפלת כמות היחידות שלי בקרן בשווי יחידה, ושני הדברים לא אמורים להיות מושפעים מדמי ניהול..
אשמח אם מישהו יוכל להסביר איך זה עובד.

1.שער רכישה - ביצעתי פקודת רכישה בשעות הצהריים (להבנתי כשיש מסחר). יום לאחר מכן ראיתי שיש לי יתרה גבוהה בחשבון מאשר זו שציפיתי . בשיחה עם הברוקר הוא אמר לי שהשער בפועל היה נמוך יותר ולכן נותר לי יותר כסף משחשבתי . השאלה היא זו: הנציג טען שהשער נקבע אחת ליום בסוף יום המסחר - כיצד יתכן שיש פער בין השער שרכשתי לזה שבפועל?
אני יוצא מנקודת הנחה שקנית קרנות נאמנות מחקות, ולא קרנות סל.
בקרן נאמנות אין "מסחר". אתה מעביר הוראות לרכישה/פדיון של יחידות, וההוראה מבוצעת בשעות המסחר העוקבות (כלומר, אם העברת עד השעה הקבועה בכל יום, אז בקרן עם אחזקות ישראליות הפעולות הנדרשות יבוצעו על ידי מנהל הקרן באותו יום מסחר, ובקרן עוקבת ניירות זרים הפעולות יבוצעו בשעות המסחר העוקבות (כלומר בימים שני עד חמישי, לפי שעות הפעילות של השוק בו השקעת, ואז אתה תדע את השער רק ביום שאחרי בערב. פירטתי קצת יותר כאן). כשאתה מעביר פקודת קניה, אתה יודע מה היה השער בסיום יום המסחר הקודם, אבל אם מאז היו ירידות, אז השער שבו תחוייב בפועל יהיה נמוך יותר מהשער שראית (ולהיפך- גבוה יותר אם היו עליות).
כלומר בזמן שביקשת לרכוש, ראית את השער של היום הקודם, אבל הפעולה שלך בוצעה לפי השער שנקבע (כמו שאמר הנציג) בסיום יום המסחר, כלומר מאוחר יותר.
דמי הניהול של הקרנות המחקות לא יורדות משם אלא משפיעות על שווי הקרן שאני מחזיק.
זה מוזר לי כי שווי האחזקה להבנתי הוא מכפלת כמות היחידות שלי בקרן בשווי יחידה, ושני הדברים לא אמורים להיות מושפעים מדמי ניהול.
דמי ניהול נגבים על ידי מנהל הקרן באופן שוטף. לשם ההפשטה נניח שדמי ניהול שנתיים של 0.37% נגבים על בסיס יומי 0.001% - זה לא מדוייק, אבל נניח.
ביום בו קנית, נניח שכל יחידה בקרן יצגה נכסים בשווי 100 ש"ח (ולכן המחיר ליחידה יהיה 100 ש"ח). נניח שלמחרת לא היה בכלל שינוי בשווי הניירות, אבל מנהל הקרן גבה 0.001% (כלומר עשירית אגורה), ולכן מחיר היחידה למחרת יהיה 99.999 ש"ח. כך דמי הניהול יורדים משווי הקרן, בהתאם כמות היחידות שלך, ואינן תלויות במזומן שיש לך בחשבון.
נערך

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
L שאלה של בור - חישוב "שער קניה" חו"ל ובארץ שוק ההון 1
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
Z שער דולר שוק ההון 114
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
JBUZZ בלאקרוק אג"ח - אין תזוזת שער...??? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה