• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שכירות עד קריסת בועת הנדלן

hitechworker

משתמש רשום
דירוג
3
אישתי ואני נמצאים עכשיו פיננסית במצב טוב.
אנחנו חסכוניים מטבענו ומצליחים לחסוך 68% בממוצע מההכנסה נטו (מחשיב רק את מה שנכנס לעו״ש) והחיסכון השנתי בבנק עומד על 250 אלף ש״ח.
גודל התיק עומד כרגע על 400, עוד 100 בפיקדון מטח וקרן חירום של 6 חודשי מחיה.
יש גם ילד ראשון בדרך :).

אין לנו ״נכס״.
אנחנו שוכרים כבר שנים (עם הרבה לקחים מכל דירה) והדירה שאנחנו גרים בה עכשיו נחשבת לטובה. האזור טוב, הרבה גנים מסביב ואני מצליח להגיע לעבודה עם תחבורה ציבורית בלי יותר מדי תסכול.
השכירות תופסת 14% מההכנסה נטו.

אישתי חושבת ששכירות זה כסף שנזרק לפח - כסף שהולך לתשלום משכנתא של מישהו אחר.
אני חושב שלקנות דירה במחירי שיא זאת טעות מאוד יקרה.
כשאני מנסה להסביר לה שעכשיו טוב לנו יותר שכירות כי יש לנו דירה זולה וטובה אני נתקל בחומה בצורה.
הטענות שלה מבוססות על קונצזוס שהמחירים תמיד עולים, המלצות של ההורים וחברים שהחליטו לקנות דירות.

בהתחלה קיוויתי שמחיר למשתכן יפתור את הבעיה ע״י כך שלפחות נשרוף זמן עד שיהיה פרוייקט באזור שלנו.
זה לא קרה. יש דיבורים על פרוייקטים אבל לא משהו רלוונטי וגם אז המחירים צפויים להיות גבוהים.
מחיר גבוה לדעתי זה מחיר מעל 100 משכורות ואני מאמין שהמחירים ירדו לפחות לרמה הזאת.

נושא קניית דירה הוא נושא מאוד טעון ומוקד לריבים.
קשה להשוואות שיקול רגשי של בית ״משלך״ ושקט ביתי לעומת חישוב כלכלי קר.
קניית דירה מובילה להוצאות גדולות יותר - כמו שיפוץ, חשיפה למחירים אם רוצים לשפר דיור, תחזוקה ועוד.
דירה תחסל את החסכונות שלנו. ההוצאות צפויות לגדול ואני לא יודע איך שוק העבודה יהיה עוד 20 שנה.
אני לא רוצה לאבד הביטחון הכלכלי שיש לנו עכשיו.

האם אני מפספס פה משהו?
האם ההבדל בין לחכות שהבועה הזאת תתפוצץ לבין לקנות ולהשלים עם זה הוא הבדל קריטי?
לחברי הפורום פה הייתה התלבטות דומה?

חשוב לציין שבמקרה וניקח משכנתא אני צריך להשאיר כמה שיותר כסף זמין במידה והזדמנות השקעה שאני מחכה לה תגיע.

עריכה:
דירה תעלה כנראה בין 1.2 ל1.5 מיליון שח

נערך לאחרונה ב:
בשיקול הכלכלי - אשתך כנראה טועה.
בשיקול הזוגיות - אתה כנראה טועה. החיים זה לא רק אחוזי חסכון.
מה שאתה יכול לעשות זה בקרת נזקים - תקנו דירה כמה שפחות יקרה.

האם אני מפספס פה משהו?
אף אחד לא באמת יודע אם הבועה תתפוצץ , איך היא תתפוצץ, ואם יהיה קל יותר לקנות דירה כשהיא תתפוצץ .

היא יכולה להמשיך ככה עוד 20 שנה,היא יכולה להתפוצץ תוך כדי משבר כלכלי ושחיקת החסכונות שלנו, והיא יכולה להתפוצץ גם בסביבת ריבית גבוהה מאוד שתקשה על ההחזרים.

בנוסף לכך כל הבורסות בעולם מנופחות אם תסתכל על המכפילים ההיסטוריים,ככה שגם הכסף שלך שמושקע בתיק מניות שייך ל"נכסים שהתנפחו בעקבות ריבית אפס"

אנחנו חסכוניים מטבענו ומצליחים לחסוך 68% בממוצע מההכנסה נטו (מחשיב רק את מה שנכנס לעו״ש) והחיסכון השנתי בבנק עומד על 250 אלף ש״ח.
חישבתי את ההכנסה החודשית נטו שלכם מהנתונים שכתבת...יפה מאד! למה אתה חרד ממה שיקרה עוד 20 שנה אם אתם מתנהלים כ"כ יעיל עכשיו?
אתה מבין שהבעיה היא החרדות שלך ולא המצב הכלכלי שלכם? בזה יש לטפל :)
יש גם ילד ראשון בדרך
מזל טוב! כשמתחילים להביא ילדים לעולם, מתפתח הצורך בקן משלך. זה אפילו לא המצאה אנושית. אשתך כבר אמא (והילד שלה בתוכה) ואתה תתחיל להיות אבא
כשהילד יצא לעולם ואז אולי תתחיל להרגיש את הצורך הזה, במידה כזאת או אחרת. בינתיים, ממליצה לך להצטרף לאשתך ולא ללכת נגד הצורך המתפתח שלה.
עם הנתון הזה והנתונים הקודמים כבר אפשר לנסות להגיע לשביל הזהב בינך ובין אשתך:
1. בית קבוע הוא צורך גדול כאשר הילד נכנס לבית ספר ואתם רוצים שהוא ישאר עם חבריו לאורך שנים ושתהיה לו יציבות בחייו (ילדים אוהבים את זה לרוב).
2. עד שהילד יגיע לבית ספר יעברו 6 שנים בערך מהיום. אפשר לקנות דירה עוד 4-5 שנים.
3. עד לקניית הבית תצליחו לחסוך עוד מיליון ש"ח. כלומר כבר יהיה לכם בערך 1.5 מיליון ש"ח.
4. כדי לא לוותר על המשך כל החסכון ורווחים על חסכון, תיקחו משכנתא לפי מה שמתאים לכם להחזיר כל חודש (נניח בגובה שכר הדירה שאתם משלמים ממילא).
5. תמשיכו לחסוך בנדיבות כל שנה גם לאחר מכן אבל קח בחשבון שזה יהיה כנראה פחות אחוזי חסכון (בגלל שהמשפחה גדלה והצרכים משתנים) ואל תילחץ מזה.
6. בהצלחה! תזכור שאתם באחוזונים הגבוהים במשק מבחינת הכנסה וחסכון ותתחיל להנות מזה.

מדהים, יש לכם יופי של הכנסה ואתם חוסכים המון.
אפילו אם תקנו דירה ב 1.5M, עם ההון העצמי שלכם אתם יכולים לקחת משכנתא של 1M.
אם תפנו את החסכון השנתי של 250K ואת דמי השכירות להחזר המשכנתא, יעברו פחות מ 4 שנים עד שתהיו נקיים מחובות. זה כלום זמן.
בעוד 4 שנים תתחילו לחסוך. קטן עליכם.

ה"בועה" לא תתפוצץ. מחירי הנדל"ן לא יקרסו. במקרה הטוב יעצרו, במקרה הרע יעלו רק קצת. התרחיש העיקרי שבו משתלם להמשיך לשכור דירה היא אם אתם מפנים את החיסכון לאפיקים מניבים ולא סתם קרנות אג"ח.
אם אתם לא עושים את זה - בין אם כי אתם מחכים לקנות דירה בקרוב וצריכים את הכסף נזיל, או כי אתם שמרניים מדי בשביל השקעה אגרסיבית, או כי אתם סתם פאסיביים מדי ונותנים ליועץ בבנק לנהל לכם את הכסף - אז לא תרוויחו הרבה מלחכות שהמחירים יירדו.

תתפשרו למשהו באמצע... בעוד בערך 4-5 שנים תקנו דירה כשיהיה לכם את הכסף ביד והילד ילך לבית הספר.
גם שוק הדיור יתקרר קצת, גם לא תשלמו כסף לבנק וגם אישתך תקבל את היציבות שהיא רוצה.
אולי תדברו עם בעל הדירה לשכירות למשך 5 שנים? ככה גם אישתך תרגיש יציבות וגם תצליחו לחסוך כסף לדירה.

אתן את דעתי הלא פופולארית: אני רווק אבל נתקלתי בזה אצל הרבה חברים שהתחתנו (100% מהם במצב שלך לצערי). אני אישית גדלתי בבית בשכירות כל חיי ורק כשהייתי בצבא ההורים קנו את הדירה הראשונה. כל כמה שנים עברנו דירה (בתוך אותה העיר, אז נשארתי עם אותם החברים ובאותו בית הספר כל הילדות, פשוט בתקופות מסויימות הייתי צריך ללכת חצי שעה או אופניים 10 דקות כדי להגיע אליהם). אז בתכלס, אני לחלוטין לא מבין את הצורך הזה בדירה. לי, כילד שגדל בתוך זה, זאת לא הייתה בעיה בשום שלב. זה ממש לא ביג דיל. לדעתי, לקנות דירה בהלוואה גדולה כשאתה לא בטוח בהכנסה שלך בעוד כמה שנים זה סיכון ממשי לעתיד המשפחה והילדים. תחשוב על כל הימים המיותרים שתעבדו ולא תראו את הילדים. תחשוב על מה יקרה אם לא תצליחו לעמוד בהחזר. תחזרו להורים? אני בטוח שזה יהיה להיט מבחינת מערכת היחסים.

נערך לאחרונה ב:
דעתי ועצה:
שניכם צודקים.
אתם חוסכים הרבה ותקציב הדירה שלך צנוע. תוכלו להסכים לרכוש דירה בטווח של כשנתיים מהיום, להתחיל לחפש דירה אבל ברגוע ואולי תיתקלו בדיל טוב, ככה בנתיים גם אתם חוסכים יותר כסף ותוכלו לרכוש דירה עם פחות משכנתא ויותר הון עצמי.
זכור כי רכישת דירה = חיסכון לכל דבר ועניין! ועוד חיסכון בתשואה לא רעה בכלל, בהנחה שתשואה משכירות היא כ3% נטו זה שקול לתשואה בשוק ההון של 4%, תשואה לא רעה בכלל+++.
דעתי הצנועה היא שאא"כ התיק שלך מאד מסוכן (קרי מוטה מניות, קרוב ל100%) רכישת דירה למגורים היא לא רק צעד חכם פסיכולוגית אלא גם צעד חכם כלכלית.

זכור כי רכישת דירה = חיסכון לכל דבר ועניין! ועוד חיסכון בתשואה לא רעה בכלל, בהנחה שתשואה משכירות היא כ3% נטו זה שקול לתשואה בשוק ההון של 4%, תשואה לא רעה בכלל+++.
זה נכון אבל השאלה האם הנטו ממיסוי שווה גם לנטו בכיס. כי כשזה דירה שלך צריך להתחיל להכניס גם בלאי, תיקונים ועוד בלתמים.

זה נכון אבל השאלה האם הנטו ממיסוי שווה גם לנטו בכיס. כי כשזה דירה שלך צריך להתחיל להכניס גם בלאי, תיקונים ועוד בלתמים.
אז 2.5%, בסדר?
+צמוד מדד

הטענות שלה מבוססות על קונצזוס שהמחירים תמיד עולים, המלצות של ההורים וחברים שהחליטו לקנות דירות.
מזל טוב ! בשעה טובה והמון המון בהצלחה.
לצערי יש לי בת זוג שמאוהבת ב"תשלומים/כרטיסי אשראי/קרן השתלמות זה לחלשים/קנסות זו המלצה" ושאר מרעין בישין.
רק אחרי שהתעוררה עם מינוס, חסרת רשיון נהיגה בד בבד חפירות שלי,
הצלחתי להפחית מרוע הגזירה וטיפה להסביר לה לאן הדברים הולכים עם היסטוריה, חוקי כלכלה מוצקים וסדר פשוט.
עצות אחיטופל של הורים שחיו בסביבת ריבית/צורת פנסיה/אורח חיים שונה לגמרי יש להשליך לפח [וחסל] ולהתעסק בהיגיון בריא גרידא.
עכשיו היא לפחות לא חוזרת על המנטרה "נדלן תמיד עולה, מחירי הדירות כל הזמן עולים, כי אבא אמר, דירה בחריש מיד ובדיעבד!" אחרי שהראיתי לה את מדד מחירי הדיור בירוחם עם הריבית במשק...
כמו שאורי אמר, שניכם צודקים, אבל בשביל שלא תיתקל מחר בעוד שטות שההורים/חברים המליצו, אולי שווה לשבת על המדוכה על מנת לראות דברים עין בעין.
קל לדבר, אני יודע, אבל שווה לנסות.

מכל מקום, שייצאו בריאים, מוכשרים, אהובים וסולידיים לא משנה היכן יגורו !

אל תשכח להראות לה את הגרף של הנאסדק משנות ה90 ועד היום :)
הראיתי כל גרף אפשרי. מחזורי כלכלה, סנופי, קרן השתלמות, ריבית בנק ישראל, ריבית אפסית, רווחי הון, מס טרכטנברג ושאר רבים וטובים.
מעדיף החלטות מבוססות *כלשהן* מאשר אבא/אח/חבר מהצבא/כתבו עליו בעיתון/כל השפיצים האלה בגרפים ברזל כתנין וכו'.

שווה כבר להשקיע באוטובית, לפחות יהיה לה נכס ביד (לפחות מבחינת השקעה זה יותר זול מבית רגיל) וכמובן מזל טוב לילד שמצטרף למשפחה. הרבה בריאות ונחת..

מה שאתה יכול לעשות זה בקרת נזקים - תקנו דירה כמה שפחות יקרה.

כנראה זה מה שיקרה.

היא יכולה להמשיך ככה עוד 20 שנה,היא יכולה להתפוצץ תוך כדי משבר כלכלי ושחיקת החסכונות שלנו, והיא יכולה להתפוצץ גם בסביבת ריבית גבוהה מאוד שתקשה על ההחזרים.

בנוסף לכך כל הבורסות בעולם מנופחות אם תסתכל על המכפילים ההיסטוריים,ככה שגם הכסף שלך שמושקע בתיק מניות שייך ל"נכסים שהתנפחו בעקבות ריבית אפס"

אני יוצא מנקודת הנחה שיש לנו את היכולת הכלכלית לקנות דירה מתי שנרצה. כרגע יש הזדמנות לתזמן את השוק.

הנדלן בארץ כבר מוצף בדירות ויהיה מוצף בעוד הרבה יותר דירות.
כל שנה שברו שיא בהתחלות בניה שהם מעל ומעבר לצרכי האוכלוסיה.
כל הדירות האלה יסתיימו להבנות במהלך 3 שנים הבאות בנוסף לעודף היצע שיש עכשיו.
תוסיף לזה את עליות הריבית בארה״ב, עליות צפויות בארץ וכו׳..

הבעיה שהריבית בארץ לא משתלמת והכסף שבסופו של דבר כן ישמש לרכישת דירה כרגע נמצא בסיכון.

חישבתי את ההכנסה החודשית נטו שלכם מהנתונים שכתבת...יפה מאד! למה אתה חרד ממה שיקרה עוד 20 שנה אם אתם מתנהלים כ"כ יעיל עכשיו?
אתה מבין שהבעיה היא החרדות שלך ולא המצב הכלכלי שלכם? בזה יש לטפל :)

תודה :)
אני לא חושב שאני מגזים. עשיתי כמה טעויות ויצא לי כבר להתגלגל מחודש לחודש עם מזומן שהוצאתי על כרטיס חוץ בנקאי (הבנק לא היה מוכן לתת לי) מתחנות דלק ולהפקיד אותו בבנק רק כדי להיות מעל האוברדראפט, חסימה לשיחות יוצאות..
פוטרתי פעמיים בשנתיים האחרונות. אני לא יכול להרשות לעצמי לוותר על ביטחון כלכלי כדי להעלות את רמת החיים.

הפיתרון שאת מציעה הוא טוב אבל אין מצב שאצליח לשכנע אותה לחכות 4 שנים.

מדהים, יש לכם יופי של הכנסה ואתם חוסכים המון.
אפילו אם תקנו דירה ב 1.5M, עם ההון העצמי שלכם אתם יכולים לקחת משכנתא של 1M.
אם תפנו את החסכון השנתי של 250K ואת דמי השכירות להחזר המשכנתא, יעברו פחות מ 4 שנים עד שתהיו נקיים מחובות. זה כלום זמן.
בעוד 4 שנים תתחילו לחסוך. קטן עליכם.

ההיגיון פעם היה לקחת משכנתא כי זה עלה פחות משכירות ובסוף הבית גם שלך.
היום הכל הפוך. לוקחים משכנתא של 7 ל20 שנה במקום לשלם שכירות של 4. אני מרגיש כמו פראייר.

ה"בועה" לא תתפוצץ. מחירי הנדל"ן לא יקרסו. במקרה הטוב יעצרו, במקרה הרע יעלו רק קצת. התרחיש העיקרי שבו משתלם להמשיך לשכור דירה היא אם אתם מפנים את החיסכון לאפיקים מניבים ולא סתם קרנות אג"ח.
אם אתם לא עושים את זה - בין אם כי אתם מחכים לקנות דירה בקרוב וצריכים את הכסף נזיל, או כי אתם שמרניים מדי בשביל השקעה אגרסיבית, או כי אתם סתם פאסיביים מדי ונותנים ליועץ בבנק לנהל לכם את הכסף - אז לא תרוויחו הרבה מלחכות שהמחירים יירדו.

התיק יחסית שמרני אבל יש כמה השקעות עם סיכון (מניות טכנולוגיה שבינתיים עלו יפה מאוד).

כל בועה סופה להתפוצץ וישראל לא יוצאת דופן.
נניח שאחסוך 400 אלף לדירה פחות טובה אם אחכה 4 שנים במקרה הטוב. שכירות לשנה עולה 48 אלף.
ההבדל הוא 192 אלף שח. נניח 3% תשואה שנתית על 400 אלף שח ל4 שנים, 50 אלף שח סה״כ.
כלומר 142 אלף שח, חצי שנה של חיסכון שנשרף כדי לחכות 4 שנים ולחסוך סה״כ 258 אלף שח. שנה של חיסכון.
אם המחירים יקרסו שנה נהפכת לשנים.

שורה תחתונה היא שאם נחכה אנחנו רק נרוויח במידה והמחירים ירדו.
אני חושב שהסיכון שווה את זה בהנתן שהשוק קפוא ואנחנו לפני הצפה.

לדעתי, לקנות דירה בהלוואה גדולה כשאתה לא בטוח בהכנסה שלך בעוד כמה שנים זה סיכון ממשי לעתיד המשפחה והילדים. תחשוב על כל הימים המיותרים שתעבדו ולא תראו את הילדים. תחשוב על מה יקרה אם לא תצליחו לעמוד בהחזר. תחזרו להורים? אני בטוח שזה יהיה להיט מבחינת מערכת היחסים.

אני מאוד מסכים איתך. ביטחון כלכלי ואיכות חיים זה הכל.
שמעתי סיפורי זוועה על אנשים שלא הצליחו להחזיר משכנתא, מכרו את הבית ועדיין נותרו עם מאות אלפי שח חוב.

דעתי ועצה:
שניכם צודקים.
אתם חוסכים הרבה ותקציב הדירה שלך צנוע. תוכלו להסכים לרכוש דירה בטווח של כשנתיים מהיום, להתחיל לחפש דירה אבל ברגוע ואולי תיתקלו בדיל טוב, ככה בנתיים גם אתם חוסכים יותר כסף ותוכלו לרכוש דירה עם פחות משכנתא ויותר הון עצמי.
דעתי הצנועה היא שאא"כ התיק שלך מאד מסוכן (קרי מוטה מניות, קרוב ל100%) רכישת דירה למגורים היא לא רק צעד חכם פסיכולוגית אלא גם צעד חכם כלכלית.

רבע מהתיק נמצא בסיכון גבוה. כבר היו נפילות ועליות של עשרות אלפי שח בשנה האחרונה.
אתה צודק. אנחנו תיכננו למכור את התיק בחודשים הקרובים כדי לא לשחק עם הכסף של הדירה.

כמו שאורי אמר, שניכם צודקים, אבל בשביל שלא תיתקל מחר בעוד שטות שההורים/חברים המליצו, אולי שווה לשבת על המדוכה על מנת לראות דברים עין בעין.
קל לדבר, אני יודע, אבל שווה לנסות.

תודה רבה :)
ניסיתי הרבה פעמים אבל היא מאוד עקשנית.
בסופו של דבר זאת החלטה משותפת ועד שהיא לא תסכים להקשיב לי כמו שצריך שום דבר לא יקרה.

שווה כבר להשקיע באוטובית, לפחות יהיה לה נכס ביד (לפחות מבחינת השקעה זה יותר זול מבית רגיל) וכמובן מזל טוב לילד שמצטרף למשפחה. הרבה בריאות ונחת..

הכי סולידי. o_o
תודה :)

אני חושב שהסיכון שווה את זה בהנתן שהשוק קפוא ואנחנו לפני הצפה.
על מה אתה מדבר?!? התחלות הבנייה רק יורדות וגם כשהם היו בשיא הם אולי הספיקו כדי לעמוד בביקוש + יש ביקושי עבר שלא נענו.

על מה אתה מדבר?!? התחלות הבנייה רק יורדות וגם כשהם היו בשיא הם אולי הספיקו כדי לעמוד בביקוש + יש ביקושי עבר שלא נענו.
זה גם הנתון שאני מכיר.
בסופו של דבר, אחרי כל הספקולציות, מחירי הדיור פועלים לפי חוקי היצע וביקוש וההיצע בארץ לאורך הרבה מאד שנים פשוט נמוך מדי.
בביקוש קשה לטפל ולכן המחירים עולים.

אישתי ואני נמצאים עכשיו פיננסית במצב טוב.
גודל התיק עומד כרגע על 400, עוד 100 בפיקדון מטח וקרן חירום של 6 חודשי מחיה.
יש גם ילד ראשון בדרך :).

אין לנו ״נכס״.
אנחנו שוכרים כבר שנים (עם הרבה לקחים מכל דירה) והדירה שאנחנו גרים בה עכשיו נחשבת לטובה. האזור טוב, הרבה גנים מסביב ואני מצליח להגיע לעבודה עם תחבורה ציבורית בלי יותר מדי תסכול.
השכירות תופסת 14% מההכנסה נטו.

אישתי חושבת ששכירות זה כסף שנזרק לפח - כסף שהולך לתשלום משכנתא של מישהו אחר.
אני חושב שלקנות דירה במחירי שיא זאת טעות מאוד יקרה.
כשאני מנסה להסביר לה שעכשיו טוב לנו יותר שכירות כי יש לנו דירה זולה וטובה אני נתקל בחומה בצורה.

בהתחלה קיוויתי שמחיר למשתכן יפתור את הבעיה ע״י כך שלפחות נשרוף זמן עד שיהיה פרוייקט באזור שלנו.
זה לא קרה. יש דיבורים על פרוייקטים אבל לא משהו רלוונטי וגם אז המחירים צפויים להיות גבוהים.
מחיר גבוה לדעתי זה מחיר מעל 100 משכורות ואני מאמין שהמחירים ירדו לפחות לרמה הזאת.

נושא קניית דירה הוא נושא מאוד טעון ומוקד לריבים.
קשה להשוואות שיקול רגשי של בית ״משלך״ ושקט ביתי לעומת חישוב כלכלי קר.
קניית דירה מובילה להוצאות גדולות יותר - כמו שיפוץ, חשיפה למחירים אם רוצים לשפר דיור, תחזוקה ועוד.
דירה תחסל את החסכונות שלנו. ההוצאות צפויות לגדול ואני לא יודע איך שוק העבודה יהיה עוד 20 שנה.
אני לא רוצה לאבד הביטחון הכלכלי שיש לנו עכשיו.

האם אני מפספס פה משהו?
לחברי הפורום פה הייתה התלבטות דומה?

חשוב לציין שבמקרה וניקח משכנתא אני צריך להשאיר כמה שיותר כסף זמין במידה והזדמנות השקעה שאני מחכה לה תגיע.

עריכה:

אני מסכים אתך לגבי רמת מחירי הנכסים, ניתן להמשיך לחסוך ולרכוש נכס בשלב מאוחר יותר, למגורים או להשקעה, שניהם יגדרו את החשיפה שלכם להוצאות הדיור החודשיות, ויתרמו לתחושת הבטחון של זוגתך.

לוקחים משכנתא של 7 ל20 שנה במקום לשלם שכירות של 4. אני מרגיש כמו פראייר.
נראה לי שאתה משוה תפוזים לאבטיחים.
בסופו של דבר זאת החלטה משותפת ועד שהיא לא תסכים להקשיב לי כמו שצריך שום דבר לא יקרה.
מהדיון כאן נראה שמי שלא מקשיב זה אתה. לא ברור למה שאלת כאן. אתה הרי יודע הכל.

אני לא חושב שאני מגזים. עשיתי כמה טעויות ויצא לי כבר להתגלגל מחודש לחודש עם מזומן שהוצאתי על כרטיס חוץ בנקאי (הבנק לא היה מוכן לתת לי) מתחנות דלק ולהפקיד אותו בבנק רק כדי להיות מעל האוברדראפט, חסימה לשיחות יוצאות..
פוטרתי פעמיים בשנתיים האחרונות. אני לא יכול להרשות לעצמי לוותר על ביטחון כלכלי כדי להעלות את רמת החיים.
מה שאתה מתאר כאן זה אדם שהתנהל בצורה מאד לא בוגרת שממש בזמן האחרון שינה את עורו, התבגר ולקח אחריות על התנהלותו וכספו. כל הכבוד!
משאמרתי את זה, אציין שמדבריך בשרשור הזה נדלקות לי כמה נורות אדומות שאולי הפכת לקיצוני לכיוון השני. גם חרדתי וגם מבטל את רגשותיה ודעותיה של זוגתך. אני הייתי מציעה לעשות "רגע חושבים" עם עצמך ולהבין מה קורה איתך ומה סדר העדיפויות הנכון בחייך (חסכון כספי גדול? המשך חיים עם זוגתך וילדך? להחזיק מעמד בעבודה לזמן ארוך?) ומתוך זה לשנות גישה והתנהלות. בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 72
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20
3 הגיוני לא להתמקח על דמי שכירות? נדל"ן 10
A שאלות על שכירות רוכשת נדל"ן 17
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
Fitch מה בעצם האחריות שמוטלת על מי שרשום בחוזה שכירות? נדל"ן 16
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
ה תשלום שכירות במזומן נדל"ן 3
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
N דגשים בחוזה שכירות לדירה שמיועדת למכירה בעתיד נדל"ן 3
unrealx הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק? פוסטים מאיכות נמוכה 10
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
unrealx תשלומי שכירות רק במזומן נדל"ן 28
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
N גלגול רווחי שכירות נדל"ן 14
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64
גרהם שכירות לטווח ארוך נדל"ן 25
S הורדת מחיר שכירות באמצעות תשלום שיפוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ל חוזה שכירות אוף טופיק 10
ד חתימה אלקטרונית על חוזה שכירות אוף טופיק 1
מ ערבות של עצמאי לחוזה שכירות נדל"ן 3
צ שכירות בגרמניה נדל"ן 8
D שכירות מסחרית כאחוז מתוך מחזור אוף טופיק 1
נולי שכירות שתכסה את המשכנתא? נדל"ן 30
R דמי שכירות צרכנות פיננסית 2
P אל תשלמו שכירות אבל תקנו בית נדל"ן 15
Y חתימה על חוזה שכירות נדל"ן 33