• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון

s0lid

משתמש סולידי
דירוג
67
היי חברים
לפני שנתיים בערך יצרתי תיק השקעות עם תמהיל של 70% מדד עולמי (בלאקרוק), 30% סולידי (15% מזומן, 15% קרן סל אג"ח 2-5 שנים)
בגדול אני ממשיך לפי התוכנית באדיקות (כל חודש מפקיד את החסכון החודשי)

בתקופה האחרונה עם הירידות בשוק (אני חושב שהמדד העולמי ירד בערך ב20%)
שמתי לב שאני לא מודאג מהמצב, מבין שזה "פיצ'ר" של השוק, ובונה על השקעה ארוכת שנים

הלכתי מלכתחילה על התמהיל של 70-30 בעיקר לפי הכלל של הגיל (גיל 30+), ובנוסף בפנסיה ובקה"ש אני 100% מניות (סנופי) אז בהסתכלות כללית אני אפילו 85-15

האם התקופה הנוכחית "מספיקה" בשביל להעריך סיבולת סיכון? יש טעם בלעשות שינוי תמהיל בתיק ההשקעות (80-20 לדוגמה?)
מצד אחד זה מרגיש לי כמו נסיון "לתזמן את השוק"
מצד שני אם ההבנה של הסיבולת השתנה וכן רוצה לבצע את השינוי בהקצאות עכשיו זה זמן טוב כמו כל זמן אחר (ובוודאות יותר טוב מכל נקודה אחרת בשנתיים האחרונות)

תודה!

האם התקופה הנוכחית "מספיקה" בשביל להעריך סיבולת סיכון? יש טעם בלעשות שינוי תמהיל בתיק ההשקעות (80-20 לדוגמה?)
זאת החלטה אישית. אין כאן תשובה נכונה יחידה. תבחן שוב את מכלול נסיבות החיים שלך והאמצעים העונדים לרשותך.
מצד שני אם ההבנה של הסיבולת השתנה וכן רוצה לבצע את השינוי בהקצאות עכשיו זה זמן טוב כמו כל זמן אחר
כן, אבל גם אם תחליט לבצע את השינוי זה לא צריך להיות בבת אחת. אתה יכול יכול לשנות את ההקצאה בהדרגה על פני מספר חודשים או אפילו שנה (לדעתי אף רצוי כך).

האם התקופה הנוכחית "מספיקה" בשביל להעריך סיבולת סיכון?
לדעתי כן... וגם לא... :)

אני בעיקר רואה מסביבי לאחרונה הייטקיסטים שמתווכחים בניהם מתי הירידות יפסיקו ומתי להיכנס לבורסה, מבלי שהם בכלל עוצרים להרהר בשאלה האם בכלל עוד תישאר להם הכנסה כשהירידות יעצרו כדי שיהיה להם מה להשקיע... יותר מידי אנשים עובדים במקצועות שהשכר בהם קורלטיבי חזק מאוד לשוק המניות, אבל מתייחסים לקריירה שלהם בתור השקעה חסרת סיכון.

זכור שהעבודה שלך היא חלק מהפורטפוליו שלך, ואם הידיעה הזאת לא גורמת ללב שלך ליפול לתחתונים, אז אתה כשיר לדעתי להעלות את אחוז המניות בתיק שלך.

אני בעיקר רואה מסביבי לאחרונה הייטקיסטים שמתווכחים בניהם מתי הירידות יפסיקו ומתי להיכנס לבורסה, מבלי שהם בכלל עוצרים להרהר בשאלה האם בכלל עוד תישאר להם הכנסה כשהירידות יעצרו כדי שיהיה להם מה להשקיע... יותר מידי אנשים עובדים במקצועות שהשכר בהם קורולטיבי חזק מאוד לשוק המניות, אבל מתייחסים לקריירה שלהם בתור השקעה חסרת סיכון.
1+

כן, אבל גם אם תחליט לבצע את השינוי זה לא צריך להיות בבת אחת. אתה יכול יכול לשנות את ההקצאה בהדרגה על פני מספר חודשים או אפילו שנה (לדעתי אף רצוי כך).
רעיון מעניין אבל האם ל DCA יש אפקט חיובי מבחינת תוחלת לעומת לבצע את השינוי בבת אחת? (חוץ מהאפקט הפסיכולוגי כמובן)

זכור שהעבודה שלך היא חלק מהפורטפוליו שלך, ואם הידיעה הזאת לא גורמת ללב שלך ליפול לתחתונים, אז אתה כשיר לדעתי להעלות את אחוז המניות בתיק שלך.
נקודה מאוד מעניינת. למרות שאני גם בהייטק יש לי בטחון יחסית גדול ביציבות ובכישורים שלי לגבי תעסוקה לשנים הקרובות

האם התקופה הנוכחית "מספיקה" בשביל להעריך סיבולת סיכון?
התקופה האחרונה זה קשקוש. נסה לדמיין עשר שנים של תשואה 0% ותחשוב אם זה משהו שתחזיק איתו מעמד…

התקופה האחרונה זה קשקוש. נסה לדמיין עשר שנים של תשואה 0% ותחשוב אם זה משהו שתחזיק איתו מעמד…
הייתי מוסיף שאתה צעיר אמריקני בשנות ה20 וגייסו אותך בתור הכח שאמור לכבוש את יפן (:

הייתי מוסיף שאתה צעיר אמריקני בשנות ה20 וגייסו אותך בתור הכח שאמור לכבוש את יפן (:
הייתי מוסיף שהבית שלך נחרב ברעידת אדמה, ועל כל מקורות המים השתלטו חייזרים שמוכנים למכור אותם אך ורק תמורת אג"ח ממשלתי ישראלי.

ברור שיש תרחיש שבו תצטער על הגדלת הפלח המנייתי.

יש טעם בלעשות שינוי תמהיל בתיק ההשקעות (80-20 לדוגמה?)
מצד אחד זה מרגיש לי כמו נסיון "לתזמן את השוק"
מצד שני אם ההבנה של הסיבולת השתנה וכן רוצה לבצע את השינוי בהקצאות עכשיו זה זמן טוב כמו כל זמן אחר (ובוודאות יותר טוב מכל נקודה אחרת בשנתיים האחרונות)
כן, אם ההבנה שלך לגבי ההנחות שהכתיבו את מבנה התיק השתנתה, זאת סיבה לשנות מה שנבע מאותן הנחות. לא קשור למצב השוק, רק להבנה שלך את עצמך.
האם המצב הנוכחי מלמד אותך בודאות מה סיבולת הסיכון שלך? ברור שלא. שום דבר לא עושה את זה.
אבל ההערכה הטובה ביותר של סיבולת הסיכון שלך היא מה שאתה חושב שהיא.

רעיון מעניין אבל האם ל DCA יש אפקט חיובי מבחינת תוחלת לעומת לבצע את השינוי בבת אחת? (חוץ מהאפקט הפסיכולוגי כמובן)
לא יודע. כנראה שלא. התוחלת לא משנה בכלל - אנחנו מדברים פה על רצף ארועים אמיתי ובודד שיקרה בעתיד. לכן כדי לענות על כך פסיכולוגית - זו הסיבה שאתה מתלבט - הצעתי לשקול לעשות את השינוי בהדרגה.

קח בחשבון שיכולה להתחיל קריסה יום אחרי שהכנסת את שקל האחרון ואז יצאתי קירח מכאן ומכאן.

עוד שאלה, תבדוק תרחישים של רווח של 2,4,6% שנתי לדוגמא לתקופה ארוכה ,
עד כמה הבדל זה יהיה לשים 80% בשוק המניות במקום ה70% שיש לך עכשו?

בסך הכל התיק שלך ברווח או בהפסד אחרי הירידות?
אם הוא עדיין ברווח אז זה יכול ליצור הטיה בהערכת סיבולת הסיכון שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שינוי תמהיל בשנים שלקראת הגעה ליעד ההשקעה שוק ההון 28
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה