• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500

soliddor

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם
אני מתלבט אם להעביר את הקרן פנסיה שלי (מגדל מקפת אישית מניות 2142)
לפנסיה מחקה מדד S&P 500
לפי מה שבדקתי יש כמה אפשרויות :
1. מיטב מחקה מדד S;P 500
2. הפניקס מחקה מדד S;P 500
3. הלמן אלדובי מחקה מדד S;P 500
4. איילון מיטב פנסיה מקיפה מחקה מדד S;P 500
5. מור מקיפה מחקה מדד S;P 500

ההתלבטות הראשית מתחלקת לשתיים:

1. דמי הניהול שלי כרגע הם 1% מהפקדה ו0.1 מצבירה
ובקרן המחקה של הלדובי למשל שזה ההמלצה ממיקי הם 0.01% מצבירה ו1.49% מהפקדה

2. התשואה בדקתי את הקרן שלי עשתה ב12 חודשים האחרונים 7.42% תשואה והסנופי עשה 12%

אז העניין הוא שאם אני מעביר אני משלם יותר על הפקדה וגם הקרן שלי ממש קטנה ככה שכרגע זה יותר חשוב לי שההפקדה תהיה נמוכה?

דעתכם?

(כמובן לא ייעוץ וכו וכו )

דמי הניהול בהלמן שונים ממה שכתבת:
0.05% מצבירה ו-1.49% מהפקדה.

לא ציינת כמה כסף יש לך בצבירה אז קשה לסייע לך לחשב מה זול יותר ברמת דמי הניהול. אתה יכול להתרשם בעצמך באמצעות הכלי הזה לחישוב דמי ניהול: https://nihul.cma.gov.il/

דמי הניהול בהלמן שונים ממה שכתבת:
0.05% מצבירה ו-1.49% מהפקדה.

לא ציינת כמה כסף יש לך בצבירה אז קשה לסייע לך לחשב מה זול יותר ברמת דמי הניהול. אתה יכול להתרשם בעצמך באמצעות הכלי הזה לחישוב דמי ניהול: https://nihul.cma.gov.il/
לינק מעניין. אבל הד"נ שמוצגים שם הם ממוצעים. במקרה קבלתי הצעה מאחרת החברות שמוצגות (לא אחשוף פרטים) והיא הייתה הרבה יותר זולה ממה שמוצג שם (לאותה חברה כמובן).

ההבדל הענק בין הפניקס לכל הברירת מחדל האחרות היא שבהפניקס יש חיתום רפואי.
האם אני צודק שבעקבות הטענה הזו עדיף יותר לעבור להפניקס מאשר לאחרות שכבר צויינו בפוסט?

בנוסף,
האם יש בכך חסרון שהפניקס עברו ממסלול מדדי מניות חול למסלול s&p (הפניקס ידרשו למכור את כל הנכסים ולקנות נכסים חדשים)
האם המסלול של הפניקס מספיק בשל בשביל שניהיה בטוחים שזה מסלול טוב?

תודה רבה

האם אני צודק שבעקבות הטענה הזו עדיף יותר לעבור להפניקס מאשר לאחרות שכבר צויינו בפוסט?

בנוסף,
האם יש בכך חסרון שהפניקס עברו ממסלול מדדי מניות חול למסלול s&p (הפניקס ידרשו למכור את כל הנכסים ולקנות נכסים חדשים)

תודה רבה

איך אתה רואה את היתרון בחיתום הרפואי?

איך אתה רואה את היתרון בחיתום הרפואי?

סינון חולים והחרגות על מנת שלא יהיה גרעון אקטוארי שישפיע על ציבור החוסכים לפנסיה

סינון חולים והחרגות על מנת שלא יהיה גרעון אקטוארי שישפיע על ציבור החוסכים לפנסיה

גרעון אקטוארי יכול לבוא גם מאנשים בריאים שמנצחים את תוחלת החיים הממוצעת ולכן מושכים יותר ויותר תשלומים מהקרן

למעשה אדם ללא שארים שמת בגיל מוקדם חוסך לקרן הפנסיה הרבה מאוד כסף

גרעון אקטוארי יכול לבוא גם מאנשים בריאים שמנצחים את תוחלת החיים הממוצעת ולכן מושכים יותר ויותר תשלומים מהקרן

למעשה אדם ללא שארים שמת בגיל מוקדם חוסך לקרן הפנסיה הרבה מאוד כסף
יש הפרדה מלאה בין חוסכים לפורשים, ולכן המקרים שתיארת לא משפיעים על חוסכים ולא מאזנים מקרים של ביטוח אכ"ע

בנוסף,

תודה רבה

אני בפניקס, שימו לב שבקרן השתלמות הכללית באמת יש את המסלול הזה, אבל בפנסיה מקיפה אין

יש הפרדה מלאה בין חוסכים לפורשים, ולכן המקרים שתיארת לא משפיעים על חוסכים ולא מאזנים מקרים של ביטוח אכ"ע

ואם האדם שנפטר, נפטר לפני גיל פרישה?

אגב, הפרדה איפה? באיזונים האקטואריים? זה לא באמת משנה את הנקודה שלי

ואם האדם שנפטר, נפטר לפני גיל פרישה?
אז הוא מהווה עול על הביטוח אם יש לו שארים (כי צריך לשלם עליהם) ולא תורם לביטוח אם אין לו כי הכסף שצבר עובר ליורשים שלו ולא נשאר בביטוח.
אגב, הפרדה איפה? באיזונים האקטואריים?
כן.
זה לא באמת משנה את הנקודה שלי
איך לא?
ביטוח של חוסכים משלם פחות ככל שהמבוטחים בריאים יותר.
ביטוח של פורשים בדיוק הפוך.
מאחר ויש הפרדה מלאה ביניהם זה לא מאזן אחד את השני ולכן בזמן הצבירה עדיף לך להיות בחברה שיש בה אנשים כמה שיותר בריאים (כלומר יש מבחינתך יתרון לחיתום). כשתפרוש תוכל לנייד לחברה אחרת אם תרצה.

כלומר כביכול, עדיף לפלוני להיות חבר בקרן עם חיתום בשלב הצבירה ובלי חיתום בשלב המשיכה? מעניין

הייתי מוסיף לזה עוד אספקט: קרנות ברירת מחדל זולות יותר. לעניות דעתי, יש שתי קורלציות חשובות בהקשר הזה: אנשים משכילים יותר יעדיפו קרנות זולות יותר (אחרים פשוט לא יתעניינו מספיק ולא יפעלו לשנות את המצב הקיים), ואנשים משכילים יותר ישמרו יותר על הבריאות שלהם. לא כל הפרמטרים הרלוונטיים כאן יכולים להכנס למודלים האקטוארים של חברות הביטוח (אני מניח שהם שואלים בהצהרת הבריאות שלהם על עישון נניח, אבל הם לאו דווקא שואלים על הרגלי תזונה ופעילות גופנית סדירה).

בשורה התחתונה, יש משתנים שימשכו את האיזון לכאן ולכאן, ואני לא חושב שהפרמטר של הצהרת בריאות בקונטקסט הזה הוכח כמסייע לאיזון אקטוארי טוב יותר. אשמח לדעת יש מחקרים שמראים אחרת

כלומר כביכול, עדיף לפלוני להיות חבר בקרן עם חיתום בשלב הצבירה ובלי חיתום בשלב המשיכה? מעניין

הייתי מוסיף לזה עוד אספקט: קרנות ברירת מחדל זולות יותר. לעניות דעתי, יש שתי קורלציות חשובות בהקשר הזה: אנשים משכילים יותר יעדיפו קרנות זולות יותר (אחרים פשוט לא יתעניינו מספיק ולא יפעלו לשנות את המצב הקיים), ואנשים משכילים יותר ישמרו יותר על הבריאות שלהם. לא כל הפרמטרים הרלוונטיים כאן יכולים להכנס למודלים האקטוארים של חברות הביטוח (אני מניח שהם שואלים בהצהרת הבריאות שלהם על עישון נניח, אבל הם לאו דווקא שואלים על הרגלי תזונה ופעילות גופנית סדירה).

בשורה התחתונה, יש משתנים שימשכו את האיזון לכאן ולכאן, ואני לא חושב שהפרמטר של הצהרת בריאות בקונטקסט הזה הוכח כמסייע לאיזון אקטוארי טוב יותר. אשמח לדעת יש מחקרים שמראים אחרת
לא חושב שיכול להיות מחקר כזה בארץ. רוב המצטרפים לקרנות הפנסיה החדשות ביום היווסדן, טרם פרשו.
נדמה לי גם שקרנות ברירת מחדל לא אטרקטיביות דווקא למשכילים. הרעיון שלהן הוא מתן מענה למי שלא בוחר קרן פנסיה, ואלו בדרך כלל הפחות משכילים.

נערך לאחרונה ב:
כלומר כביכול, עדיף לפלוני להיות חבר בקרן עם חיתום בשלב הצבירה ובלי חיתום בשלב המשיכה?
רק אם אתה מקבל את ההשערה שחיתום באמת מקטין את כמות המקרים הביטוחיים (יותר נכון את סך הכסף שהביטוח יצטרך לשלם).
וכמובן בתנאי שתצליח למצוא בכלל קרן שדורשת חיתום מכולם (מה שלא קיים היום. כולם מאפשרים להכנס בלי חיתום, גם אם לא לכל הלקוחות אז לכאלה שמגיעים דרך חברות גדולות).
הייתי מוסיף לזה עוד אספקט: קרנות ברירת מחדל זולות יותר.
גם זה לא בהכרח נכון.
בפניקס למשל אפשר לקבל תנאים הרבה יותר זולים מקרן ברירת מחדל.
דוקא קרנות ברירת מחדל הרבה פחות גמישות בהצעות שלהן ולרוב לא מוכנות לרדת מהמחיר ה"רשמי".
בשורה התחתונה, יש משתנים שימשכו את האיזון לכאן ולכאן, ואני לא חושב שהפרמטר של הצהרת בריאות בקונטקסט הזה הוכח כמסייע לאיזון אקטוארי טוב יותר.
עם זה אני מסכים.
ולכן רוב החברות ויתרו לחלוטין על החיתום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
H קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500 צרכנות פיננסית 109
H קרן פנסיה מחקה מדדי חול הפניקס צרכנות פיננסית 8
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
O השוואה בין קרן פנסיה מחקה וקופ"ג IRA צרכנות פיננסית 0
מ קרן פנסיה מחקה מדדים עם עלות גבוהה או אקטיבית עם עלות נמוכה צרכנות פיננסית 18
ג האם ניתן להעביר קרן פנסיה לקופת גמל מחקה מדד? וכדאי? צרכנות פיננסית 17
liranviper קרן פנסיה מיטב ד"ש - מסלול מניות פאסיבי מחקה מדדים שוק ההון 340
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה