• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל להשקעה בנוסף לפנסיה - למה לא?

אוגורן

משתמש בכיר
דירוג
1,501
אני שכיר, עם הפקדות גבוהות לפנסיה וקרן השתלמות (מעל לתקרה). לאחרונה התחלתי להשקיע בתיק בבית השקעות.
ברור לי שכדאי להשקיע כמה שיותר בתיק פטור ממס, ורק מה שמעל לתקרה בתיק ממוסה. זה גם מה שחשבתי שאני עושה, עד שגיליתי שיש קופת גמל להשקעה.

אם אני יכול לחסוך מס רווחי הון על חלק מהחסכון שלי (70K בשנה - חלק לא קטן), אז לא ברור שכדאי?

סיבות אפשריות למה לא?
1. אולי התקרה משותפת עם אפיק חסכון פטור אחר? לא ראיתי דבר כזה.
2. דמי ניהול גבוהים בהשוואה לתיק מנוהל עצמאית? נראה שדמי הניהול בסביבות 0.5%, אפשר גם פחות, שזה לא נורא. חסכון 25% מס בוודאי מצדיק אותם.
3. הפטור מותנה במשיכת הכסף כקיצבה. זאת נקודה חשובה, שקשה לי להצמיד לה ערך כספי. מבחינתי האישית זה לא נראה בעיה, בעיקר כשזה רק חלק מהחסכונות. למי שחוסך בשביל שיהיה לו ממה לחיות בגיל פרישה, זאת לא נראית בעיה.

נ.ב. אני נשוי, אז אני יכול לפתוח גם לאשתי, ולקבל פטור על 140K בשנה.

ברור לי שכדאי להשקיע כמה שיותר בתיק פטור ממס,
לא בהכרח. כלומר לא בכל מחיר.
דמי ניהול גבוהים בהשוואה לתיק מנוהל עצמאית? נראה שדמי הניהול בסביבות 0.5%, אפשר גם פחות
אל תשכח להוסיף לזה "הוצאות ניהול השקעות" של עוד כ0.1% ויעילות מס של קרנות איריות שנותן עוד כ0.3-0.4% בשנה (שאתה לא מקבל בקופגל"ה).
חסכון 25% מס בוודאי מצדיק אותם.
אל תיהיה כלכך בטוח.
סתם למשל אם ניקח את ה0.5% דמי ניהול ונוסיף להם 0.1% הוצאות ניהול השקעות ו0.3% על מיסוי דיבידנדים שאתה מפסיד הגענו ל 0.9% בשנה.
אחרי 40 שנה יוצא שאתה משלם מעל 30% מכלל התיק, לעומת תשלום מס של 25% על הרווחים בלבד. (וזה עוד לפני שמתחילים לדבר על מכירה בשכבות וכו').
הפטור מותנה במשיכת הכסף כקיצבה. זאת נקודה חשובה, שקשה לי להצמיד לה ערך כספי
הערך הכספי נורא קל - זה אומר שיש לך עוד 20-30 שנה לשלם בהם את דמי הניהול המדוברים. כלומר כנראה שתשלם דמי ניהול במשך כ60 שנה.

וכמו שאמרו לפני - תחפש קצת בפורום ותראה הרבה מאוד סיבות למה קופגל"ה זה מוצר לא כלכך מוצלח.

לא בהכרח. כלומר לא בכל מחיר.
לא באמת חשבתי שזה כ"כ פשוט.

אל תשכח להוסיף לזה "הוצאות ניהול השקעות" של עוד כ0.1% ויעילות מס של קרנות איריות שנותן עוד כ0.3-0.4% בשנה (שאתה לא מקבל בקופגל"ה).
גם כשאני משקיע עצמאית יש לי הוצאות. אולי פחות אם אני פסיבי ומבצע מעט פעולות.
מבחינת מס, דוקא להבנתי קופ"ג מאפשרת מכירה וקניה בתוך הקופה בלי אירוע מס (אם אני בוחר IRA), מה שנותן יעילות מס גבוהה.
תודה על התגובה.

ו0.3% על מיסוי דיבידנדים שאתה מפסיד
לא ברור לי איזה מיסוי דיבידנדים. קופ"ג הוא פטורה ממס.

אחרי 40 שנה יוצא שאתה משלם מעל 30% מכלל התיק, לעומת תשלום מס של 25% על הרווחים בלבד.
זאת השוואה של דמי ניהול בקצה הגבוה של קופ"ג, מול דמי ניהול של כלום. אבל אני משלם דמי ניהול גם על קרנות שאני קונה עצמאית.

הערך הכספי נורא קל - זה אומר שיש לך עוד 20-30 שנה לשלם בהם את דמי הניהול המדוברים. כלומר כנראה שתשלם דמי ניהול במשך כ60 שנה.
לדעתי זה הרבה יותר מסובך:
1. משיכה כקצבה מתבצעת ע"י העברת הכסף לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים. אז דמי ניהול לקופ"ג לא משלמים מרגע זה (כמובן שקרן פנסיה זה לא חינם).
2. לדעתי הגורם הקריטי הוא הפקטור שלפיו מחושבת הקצבה, שאותו אי אפשר לדעת מראש.

וכמו שאמרו לפני - תחפש קצת בפורום ותראה הרבה מאוד סיבות למה קופגל"ה זה מוצר לא כלכך מוצלח.
רוב מה שמצאתי משווה מול קה"ש או קרן פנסיה. מה שמעיין אותי זה להוסיף להם.

גם כשאני משקיע עצמאית יש לי הוצאות. אולי פחות אם אני פסיבי ומבצע מעט פעולות.
כשאתה משקיע בעצמך אתה משלם עמלות קניה/המרה רק על הכסף החדש שאתה מכניס, הוצאות ניהול השקעות הם על כלל התיק שלך. זה הבדל ענק.
מבחינת מס, דוקא להבנתי קופ"ג מאפשרת מכירה וקניה בתוך הקופה בלי אירוע מס (אם אני בוחר IRA), מה שנותן יעילות מס גבוהה.
א. אני (והרבה מהאנשים בפורום) דוגל בתיק פאסיבי. לא רואה שום סיבה למכור תוך כדי תקופת החיסכון (בטח לא בכמויות גדולות)
ב. אין IRA בקופגל"ה. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לעבור מסלול.
לא ברור לי איזה מיסוי דיבידנדים. קופ"ג הוא פטורה ממס.
היא פטורה ממס בארץ, לא בחו"ל.
יש מלא שרשורים על קרנות איריות, אבל באופן כללי קרן אירית על סנופי יעילה יותר בכ0.3-0.4% בשנה לעומת קרן ישראלית עוקבת סנופי, בגלל ענייני מיסוי דיבידנד.
זאת השוואה של דמי ניהול בקצה הגבוה של קופ"ג, מול דמי ניהול של כלום. אבל אני משלם דמי ניהול גם על קרנות שאני קונה עצמאית.
אני דוקא הסתכלתי על הקצה הנמוך של קופגל"ה. אין הרבה קופגל"ה שולקחים פחות מ0.5%. רובם באזור ה0.7% ומעלה.
ולגבי הקרנות שאתה קונה בעצמך, לא חסרות קרנות שלוקחות 0.07% בשנה ופחות. זה זניח יחסית בחישוב.
חוץ מזה שחישבתי על 40 שנה בלבד. כמו שאמרתי - אתה תשלם את דמי הניהול האלה לזמן ארוך יותר, באזור ה60 שנה כנראה. תחשב בעצמך ותראה מה ההפרש.
1. משיכה כקצבה מתבצעת ע"י העברת הכסף לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים. אז דמי ניהול לקופ"ג לא משלמים מרגע זה (כמובן שקרן פנסיה זה לא חינם).
מה זה משנה אם אתה משלם דמי ניהול לקופגל"ה או לפנסיה או לביטוח מנהלים?
בכל מקרה יש דמי ניהול שתשלם על הכסף הזה, והם לא זולים.
2. לדעתי הגורם הקריטי הוא הפקטור שלפיו מחושבת הקצבה, שאותו אי אפשר לדעת מראש.
זה דוקא די זניח לדעתי.
אתה משלם קצת כסף בשביל לקבל ביטוח אריכות חיים. מאחר והביטוח בפנסיה הוא ללא מטרת רווח אני מניח שלא תפסיד על הביטוח הזה (אלא אם כן אתה יודע מראש באיזה צד של הביטוח תיפול).
רוב מה שמצאתי משווה מול קה"ש או קרן פנסיה. מה שמעיין אותי זה להוסיף להם.
ההשוואה מול היא כמובן בנוסף.
ותכלס זה לא משנה אם זה במקום או בנוסף, קופגל"ה זה מוצר גרוע לכל מי שיודע להשקיע בעצמו את הכסף.

לא חיפשת מספיק. לדוג' מהעמוד הראשון בגוגל
https://pensuni.com/?p=6212

יש גם הרבה שרשורי סולידית בנושא ההשוואה בין קופגלה לבין תיק פרטי, שזו ההשוואה שכנראה מעניינת. קודם עדיף למקסם קה"ש, ואחכ להתלבט לאן להפנות את הכסף לאחר-מיסוי שנותר.

ב. אין IRA בקופגל"ה. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לעבור מסלול.
זה מבלבל... יש IRA בקופ"ג אבל לא בקופגל"ה. נקודה חשובה בהחלט.
אז בעצם רוב הבעיה היא שתמורת חסכון במס כופים עלי לשלם למישהו כדי לנהל לי את הכסף.

יש מלא שרשורים על קרנות איריות, אבל באופן כללי קרן אירית על סנופי יעילה יותר בכ0.3-0.4% בשנה לעומת קרן ישראלית עוקבת סנופי, בגלל ענייני מיסוי דיבידנד.
שוב הבעיה היא שאין IRA, אחרת יכולתי לקנות קרנות איריות.

אני דוקא הסתכלתי על הקצה הנמוך של קופגל"ה. אין הרבה קופגל"ה שולקחים פחות מ0.5%. רובם באזור ה0.7% ומעלה.
ושוב הבעיה היא שאין IRA.

לא חיפשת מספיק. לדוג' מהעמוד הראשון בגוגל
https://pensuni.com/?p=6212
.
הגוגל שלי הרבה יותר אופטימי... מאותו אתר הוא מביא את זה.

בכל אופן, הניתוח בלינק שהבאת מניח השקעה חוזרת של חלק גדול מהקצבה. זאת הנחה שיכולה להיות נכונה, אבל ממש לא הכרחית.
אם המטרה היא מקסימום קצבה חודשית, ולעזאזל היורשים, אז הבחירה בקצבה היא בחירה טובה. בהשקעה עצמית אתה יכול למשוך 3-4% ולהוריש כסף, או למשוך 6-7% ולהסתכן במחיקה של התיק עוד בחייך. בקופגל"ה אתה מקבל 6-7% בשנה, והסיכון (וגם הסיכוי) על קרן הפנסיה.

אז למי שהקצבה שלו ממקורות אחרים נמוכה ממה שיצטרך לאחר פרישה, זאת יכולה להיות עסקה משתלמת.
אבל לא נראה לי שזה אני - החסכון הפנסיוני שלי גבוה ואני צופה שאוכל לחסוך מהקצבה גם אחרי פרישה (לא מוקדמת).

אז בעצם רוב הבעיה היא שתמורת חסכון במס כופים עלי לשלם למישהו כדי לנהל לי את הכסף.
זה נכון במידה רבה גם לקה"ש רגילה, למרות שיש לה IRA.
כלומר הבעיה היא שכופים עליך לשלם למישהו, בין אם הוא מנהל לך את הכסף או שאתה מנהל אותו ישירות.

בגלל זה יש טענה שאומרת שקה"ש לא משתלמת אם דמי הניהול גבוהים מ0.2-0.3% (למעט כמובן הטבת המס בהפקדה).

החסכון הפנסיוני שלי גבוה ואני צופה שאוכל לחסוך מהקצבה גם אחרי פרישה (לא מוקדמת).
הרבה יותר יעיל לא למשוך את כל הכסף כקצבה, ולהוריש ליורשים את התגמולים.

לא חושב שאפשר לקבוע מה יותר יעיל. זה תלוי מה אתה רוצה להשיג.
אם אתה רוצה איכות חיים לאחר פרישה, ופחות מעניין אותך כסף ליורשים, אז עדיף קצבה.

אפשר להסתכל על קצבה כעסקה שבה אתה וקרן הפנסיה מרוויחים על חשבון היורשים.
אתה מושך אחוז גבוה יחסית מהקרן, שבניהול עצמי היה יוצר סיכון ממשי להתאפסות הקרן (במיוחד אם תחיה הרבה). קרן הפנסיה לוקחת על עצמה את הסיכון הזה, יחד עם הסיכוי (מבחינתה) שתחיה מעט ותותיר הרבה מהקרן. אז אתה מקבל יותר, קרן הפנסיה מרוויחה (בתוחלת), היורשים מפסידים הכל.

לדעתי האישית, חשוב יותר להשאיר לילדים יכולת להיות עצמאיים כלכלית בזכות עצמם מאשר כמה מיליונים. אני מאמין שיקבלו גם זה וגם זה, אבל הראשון חשוב יותר. אז אני לא מרגיש רע עם "לבזבז להם את הירושה".

אתה מושך אחוז גבוה יחסית מהקרן,
מה הבעיה למשוך 6% מהקרן מתיק ההשקעות ולרוקן אותו?
הנה מגיע עניין היעילות. אתה רוכש ביטוח על משהו שככל הנראה תוכל להסתדר בלעדיו.

אני מבין שהתגמולים פטורים ממס וניתן למשוך הונית במכה (אם אני לא כותב שטויות), אבל כנראה תשלם עליהם דמי ניהול גבוהים בהרבה מאשר בתיק המנוהל והממוסה שלך. ואז זה עניין של מתי תעביר את זה כירושה ומתי היורשים יממשו ואיך (כקצבה או הוני).
כשאני חושב על זה, הקצבה ממוסה כולה, ובתיק המנוהל אתה משלם מס (מעל גיל 60 אפילו לפי מדרגות) רק על הרווח. אז צריך לחשב ומניח שחשבת כבר :)

הנה מגיע עניין היעילות. אתה רוכש ביטוח על משהו שככל הנראה תוכל להסתדר בלעדיו.
אין בעיה, אם יש לך חסכונות נוספים או קצבה אחרת שיספיקו לך. לי יש, ולכן נראה שאין לי צורך בהגדלת הקצבה וקופת גמל להשקעה היא לא מוצר טוב עבורי.
אבל למי שיש חסכון פנסיוני נמוך אבל כסף פנוי להשקעה, זה יכול לתת קצבה גבוהה, בלי סיכון שתגמר בגיל 80 ותשאיר אותך עם ביטוח לאומי.

אבל למי שיש חסכון פנסיוני נמוך אבל כסף פנוי להשקעה, זה יכול לתת קצבה גבוהה, בלי סיכון שתגמר בגיל 80 ותשאיר אותך עם ביטוח לאומי.
באיזה תרחיש הכסף נגמר ב13 שנה במשיכה של 6%?

אני התחלתי להשקיע לפני כמה שנים בקופה [נערך]
כשזה היה במסגרת בחירה של אמצעי חיסכון עבור הילדים וללא קשר לכל אמצעי חיסכון אחר שיש לי. היה פיתרון נכון יותר לעומת פק"מ די סטטי שהיה בבנק.
אני רואה שיש להם כמה וכמה מסלולים. אני בחרתי בזמנו במסלול אגח.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@FIYaacov מבקש לבדוק את המשתמש של התגובה הקודמת. זה מריח כמו פרסומת, בדיוק כמו כל שאר הפוסטים שיצאו מהמשתמש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עצמאי שמח קופת גמל להשקעה או קופת גמל לחסכון לעצמאי מיסים 1
Myrath שימושים אפשריים בהפסד קופת גמל להשקעה? מיסים 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
גימפל קופת גמל להשקעה על שם בני, האם זה כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y למה קופת גמל להשקעה פחות טוב מהשקעה עצמאית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם להעביר קופת גמל להשקעה לאחר שירדה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
N קופת גמל להשקעה-התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N קופת גמל להשקעה פאסיבית וזולה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
ע קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T MSCI AC WORLD מול קופת גמל להשקעה? שוק ההון 22
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
D לאדם בן 50 - קופת גמל להשקעה או תיק עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ח קופת גמל להשקעה IRA צרכנות פיננסית 2
Lag קופת גמל להשקעה למול השקעה עצמאית שוק ההון 16
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א קופת גמל להשקעה- דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים