• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

[קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל

שלחתי את החבילה השניה של הנרשמים.

אם יש מישהו שאישר לי להעביר פרטים, או שהעביר אליי אישור מנהל הסדר, או באופן כללי מחכה שיצרו עמו קשר וזה טרם קרה - תשלחו לי מייל. לא רוצה שאף אחד ייפול בין הכסאות.

א) האם הקרן ה(כמעט) פאסיבית של הפניקס עדיפה ממה שיש לי היום (מסלול כללי)?

אם אתה נשאר, היכן שזה לא יהיה - רוב הסיכויים ש״מסלול כללי״ הוא לא מה שהכי טוב לך בין מה שהם מציעים, אלא עדיף לך לעבור (על פי גילך ורמת הסיכון הרצויה) למסלול מתמחה (מניות או אג״ח) או למסלול תלוי גיל.

נכון שלא מסתכלים על ביצועי עבר וגו'... אבל יצא לי להשוות כמה פעמים בעבר בין מסלול כללי למסלול מניות והרבה פעמים המנייתי לא היה עדיף על פני הכללי.
אני גם לא יודע אם ההוצאות ניהול השקעות החבויות בתיק המנייתי גדולות יותר מהכללי ומורידות מהתשואה.

שלום,
קיבלתי אישור מהפניקס שאם תוכלו להוציא הצהרה מן מנהל ההסדר שאין לו בעיה שתעבדו ישירות מול הפניקס, נוכל להוסיף אתכם.
אז מי שמעוניין, שיבדוק מולו ויחזור אליי במייל.

אני כנראה טעיתי בכך שכתבתי "קיבלתי אישור שאם תוכלו להוציא הצהרה מן מנהל ההסדר שאין לו בעיה שתעבדו ישירות מול הפניקס, נוכל להוסיף אתכם".
הייתי צריך להסתייג מעט ולכתוב "נוכל לנסות/לבדוק/להשתדל לצרף אתכם".
אני כמובן לא עובד בהפניקס ולא פועל בשמו ולא מייצג אותם. ודבריי אינם דברם.

אז קחו לתשומת לבכם.
אם תוכלו להוציא הצהרה מן מנהל ההסדר שאין לו בעיה שתעבדו ישירות מול הפניקס, נוכל להשתדל להוסיף אתכם.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
נכון שלא מסתכלים על ביצועי עבר וגו'... אבל יצא לי להשוות כמה פעמים בעבר בין מסלול כללי למסלול מניות והרבה פעמים המנייתי לא היה עדיף על פני הכללי.
אני גם לא יודע אם ההוצאות ניהול השקעות החבויות בתיק המנייתי גדולות יותר מהכללי ומורידות מהתשואה.
אנחנו מדברים על מסלול פאסיבי מניות חו"ל ולא על מסלול מנייתי מנוהל שיש לו כנראה הטייה גדולה מאוד לישראל (ראה למשל את מניית טבע שירדה בחדות והשפיעה כנראה על רוב מסלולי המניות המנוהלים).
עם זאת ראוי להזכיר שהמסלול הפאסיבי של הפניקס הוא סבוך בצורה קיצונית. נראה שמישהו שם מנסה להצדיק את המשכורת שלו ולקנות המון ני"ע במקום לקנות vt....

אני מסכים כי הוא סבוך. עם זאת, התשואה שלו הייתה פי 3 מVT בשקלים (ב2016 שזו השנה היחידה בה המסלול קיים, נא לא לסקול).

נערך לאחרונה ב:
שאלה אני ,עובד בחברה שעובדת מול אגם לידרים אבל בשבילי הם רק תפעולי משמה רק מעבירים את הכסף האם זה עשוי להיות בעיה ?
אני נרשמתי אבל עד עכשיו לא יצרו איתי קשר

אני אקבל תשובות פרטיות פר מעסיק ונראה, כרגע אין מה לרתום את העגלה.

היי,
אני נמצא כיום במסלול פאסיבי מניות חו"ל בהפניקס, קיבלתי דו"ח שנתי ל-2016 ומופיע שם:
הוצאות ניהול השקעות - 2.3% (!!!)
לידיעתכם. לא ברור לי למה המספר הזה כ"כ גבוה (אולי כי המסלול חדש?)
בכל הדיונים שראיתי בנושא מדברים על פחות מ-1% הוצאות ניהול השקעות, וזה עוד מסלול פאסיבי...

• אהבתי
Reactions: HHH
הוצאות ניהול השקעות - 2.3%
לא הייתי מייחס יותר מידי חשיבות לנתון הזה במסלולים חדשים.
כבר היה דיון דומה פה בפורום (אאל"ט בהקשר של המסלול המחקה של IBI). המסקנה הייתה שהמספר הזה הוא מספר תאורתי ולא הסכום האמיתי שילמת על הוצאות ניהול השקעות. והסיבה שהוא כלכך גבוה זה עיוות בדרך שבה משרד האוצר מחייב את הקרנות לחשב את המספר שהם מציגים - סך כל הוצאות ניהול ההשקעות במהלך השנה חלקי הסכום בתחילת השנה. החישוב הזה יוצר עיוותים מוזרים בקרנות חדשות שבמגמת גדילה מהירה.

לא הייתי מייחס יותר מידי חשיבות לנתון הזה במסלולים חדשים.
כבר היה דיון דומה פה בפורום (אאל"ט בהקשר של המסלול המחקה של IBI). המסקנה הייתה שהמספר הזה הוא מספר תאורתי ולא הסכום האמיתי שילמת על הוצאות ניהול השקעות. והסיבה שהוא כלכך גבוה זה עיוות בדרך שבה משרד האוצר מחייב את הקרנות לחשב את המספר שהם מציגים - סך כל הוצאות ניהול ההשקעות במהלך השנה חלקי הסכום בתחילת השנה. החישוב הזה יוצר עיוותים מוזרים בקרנות חדשות שבמגמת גדילה מהירה.

תודה! אני מקווה שזה באמת המצב... אם ככה אז הנתון הזה באמת לא אומר כמעט שום דבר.

תודה! אני מקווה שזה באמת המצב... אם ככה אז הנתון הזה באמת לא אומר כמעט שום דבר.

זה באמת המצב. מעבר לזה, חשוב לזכור שהתשואה שמציגים לך היא כבר אחרי ניקוי הוצאות ניהול השקעות (ולעומת זאת, היא לפני ניקוי דמי ניהול).

• אהבתי
Reactions: Ran
@Ran בהמשך לתשובה (המדויקת) של @roneng לגבי הבעייתיות של החישוב הרשמי של "הוצאות ניהול השקעות" - אמנם הפניקס עוד לא פירסמו באתר את הדוח אקסל המעודכן של ההוצאות לכל שנת 2016, אבל מהדוחות האחרים שלהם ראיתי שהצבירה במסלול הזה הייתה משהו כמו 87K ש"ח בתחילת השנה (כי זה מסלול חדש) וכ-4,800K ש"ח בסוף השנה. גדילה ביחס כזה קיצוני במהלך השנה הופכת את תוצאת החישוב למוגזמת לגמרי ולא רלוונטית.

יש כמה שעוד אין תשובות, אתה בינהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
א רכישה בלי real time data שוק ההון 8
א מס רכישה דירה שניה נדל"ן 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
ה מס רכישה דירה שלישית חליפית מיסים 1
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
S מינימום רכישה של מניה? שוק ההון 5
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
A מס רכישה פריסה לתשלומים נדל"ן 12
A ריבית גבוהה במס רכישה נדל"ן 13

נושאים דומים

Back
למעלה