• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צרכנות וחיי חברה 2020

צריכה עצה

משתמש רגיל
דירוג
36
אני בשנות ה20 לחיי וכולם מסביבי יוצאים למסעדות ולמסעות שופינג וטיולים בחו"ל. יש גם את עניין השיקים בחתונות ומתנות לחברות שיולדות.

אני אידיאולוגית נגד תרבות הצריכה. אבל כשאני רוצה לפנק אנשים אני קונה בעבורם דברים. במיוחד כשמדובר בקרובי משפחה קטינים.

יש לכם טיפים על איך לחסוך בנושאים האלה ועדיין לשמור על חיי חברה תקינים? איפה נפגשים עם חברה אם לא בקניון?
אשמח לעזרתכם

לא מבין למה אתם נותנים לכסף לנהל אתכם במקום שאתם תנהלו אותו. למה להמנע להסתובב במקומות מסויימים?

לא מבין למה אתם נותנים לכסף לנהל אתכם במקום שאתם תנהלו אותו. למה להמנע להסתובב במקומות מסויימים?
כי לי ולאישתי יותר כיף להרים ערב מצומצם בבית עם עוד 4 חברים.
להכין 2 קילו סטייקים,קצת פרגיות, שתיה ופיצוחים.
מאשר ללכת למסעדה ולצאת עם חשבון של 350 שקל.

הרווחת גם סטייקים כמו שאתה אוהב, גם חיי חברה, וגם לא עמדת בפקקים או חיפשת חניה.

תקשיב, זה לא קל. אין תשובות קלות. אם יש לך מקום משלך, אתה יכול להזמין חברים הביתה ולארח, וזה יוצא הרבה יותר זול מללכת לפאב או מסעדה, באותה איכות.
הבעייה שבגיל שלך להרבה אנשים אין מקום לארח - גרים אצל ההורים או דירות שותפים לא מזמינות, ואז יוצאים החוצה.
אתה יכול לנסות לנתב את החברים שלך לבילויים יותר זולים כמו שאמרו פה - חוף, גן ציבורי. זה לא תמיד פרקטי, במיוחד בחורף.

לגבי לפנק אנשים - זה כבר עניין שלך. פה האיכות באמת יותר חשובה מהכמות, ורוב הדברים שמקבלים הם בדרך כלל זבל. העיקר זה לקבל משהו, ושמישהו חשב עליך. אפשר לנסות להחליף כסף במאמץ - אם בבחירת מתנה שבדיוק מתאימה, או משהו יותר אישי - דוגמא עתיקה תהיה מיקס שירים.

כשאני רוצה לפנק אנשים אני קונה בעבורם דברים
למה את רוצה לפנק אנשים? אם מדובר בילדים קטנים (אחים שלך, ילדים של חברות/קרובי משפחה) - נראה לך שזה מה שהכי חשוב להם? שתביאי מתנה?
הם הרבה יותר ישמחו לדעתי אם תשחקי איתם, תספרי להם סיפור, תטיילי איתם, תתענייני במה שעובר עליהם, תראי להם חיבה וסימפטיה. מצד שני, אם הם התרגלו שמתנה היא סימן ההיכר לאהבה, יקח לך זמן לשנות את התפיסה הזאת (שלהם ושלך).
יש גם את עניין השיקים בחתונות ומתנות לחברות שיולדות.
כן, זאת בעיה בגיל שלך :)
כסף לחתונות את צריכה לקחת בחשבון ולשים בצד. תנסי להגיע רק לחתונות שממש חשוב לך הקשר עם בני הזוג ולשאר תגידי שבדיוק ביום הזה יש לך משהו אחר.
מתנות לחברות שיולדות זה משהו שאני אף פעם לא נתתי ולא נתנו לי אז לא יודעת על איזה עלויות מדובר כאן. בעיניי, הרבה יותר חשוב ליולדת (במיוחד בתקופת משכב לידה אבל לא רק) שיהיה לה אוכל מבושל בבית ושיתנו לה אפשרות לישון, לאכול ולהתקלח בנחת. אז את יכולה להציע לחברות קרובות להגיע פעם בשבוע עם סיר מרק מזין ולהשגיח על התינוק בזמן שהיא אוכלת ומתקלחת או אפילו עוצמת עיניים לשעה. היא תודה לך הרבה יותר על זה מאשר על קרם גוף או בגד לתינוק.

כן, זאת בעיה בגיל שלך :)
כסף לחתונות את צריכה לקחת בחשבון ולשים בצד. תנסי להגיע רק לחתונות שממש חשוב לך הקשר עם בני הזוג ולשאר תגידי שבדיוק ביום הזה יש לך משהו אחר.
מתנות לחברות שיולדות זה משהו שאני אף פעם לא נתתי ולא נתנו לי אז לא יודעת על איזה עלויות מדובר כאן. בעיניי, הרבה יותר חשוב ליולדת (במיוחד בתקופת משכב לידה אבל לא רק) שיהיה לה אוכל מבושל בבית ושיתנו לה אפשרות לישון, לאכול ולהתקלח בנחת. אז את יכולה להציע לחברות קרובות להגיע פעם בשבוע עם סיר מרק מזין ולהשגיח על התינוק בזמן שהיא אוכלת ומתקלחת או אפילו עוצמת עיניים לשעה. היא תודה לך הרבה יותר על זה מאשר על קרם גוף או בגד לתינוק.
בתור אחד שחווה את זה ממש לא מזמן - לא רצינו מתנות ללידה - בעיקר כי יש לנו כל מה שאנחנו צריכים וכל דבר אחר סתם מוסיף עוד דבר שיכנס לארון, יתפוס מקום ויעצבן אותי כי הבית גם ככה מפוצץ.
במקום שמחנו שהחברים מהשכונה ומהקהילה בישלו לנו ארוחות לשתי שבתות (שהחזיקו אותנו גם בימים שאחרי כי הכמויות היו מטורפות)
חבר אחד אפילו הגדיל לעשות ובזמן שהיינו בבית חולים עשה לנו השלמה של קניות בסופר, הביא הביתה הכל והגדולה שלי רק הייתה צריכה לסדר במקום.
אחיות והאחיניות של אשתי שהגיעו ועזרו - בכביסות, ניקיון הבית, בישולים במשך השבוע וגם לתת לאשתי שעתיים מנוחה כשהן משגיחות על התינוק או עוזרות עם הגדולים יותר. זה מאוד עזר גם לי כי במקום לעשות כביסה ולנקות את הבית היה לי פנאי להיות עם הגדולים יותר ולעשות כל מיני דברים בבית שדחיתי במשך חודשים.

בעיניי אם את רוצה לתת מתנה ליולדת, בואי אליה ותקדישי לה זמן ותעזרי לה.

בעיניי אם את רוצה לתת מתנה ליולדת, בואי אליה ותקדישי לה זמן ותעזרי לה.
אז את יכולה להציע לחברות קרובות להגיע פעם בשבוע עם סיר מרק מזין ולהשגיח על התינוק בזמן שהיא אוכלת ומתקלחת או אפילו עוצמת עיניים לשעה

עצות מעולות! אני מתכוונת ליישם ולהפגין אהבה בדרכים אחרות.

אם בבחירת מתנה שבדיוק מתאימה, או משהו יותר אישי - דוגמא עתיקה תהיה מיקס שירים

צודק. מתנה אישית משמעותית יותר מעוד סט של קרם גוף. אני עוד שומרת את התמונה שחברה שלי נתנה לי בתיכון עם הקדשה.

להיפגש בבית של מישהו במקום לצאת. הכל יוצא הרבה יותר זול ויש פרטיות

לגבי אירועים: זה ממש תלוי בחברים שלך, אבל אני יכולה להגיד שאצלנו אנחנו מאוד בעד מתנות שמנצלות כישורים. בחודש הבא חברים מתחתנים, אז חבר שהוא אנימטור ומעצב גרפי עיצב את ההזמנות, אני מאפרת ומעצבת את השיער לכלה, חברה שלישית מכינה להם את אלבום התמונות וכן הלאה. נכון שזה עולה לך בשעות עבודה והשווי של זה אפילו גבוה משווי הצ'ק לפעמים, אבל יש בזה משהו הרבה יותר אישי ומהלב וכולם בפועל לא מוציאים כסף ויוצאים מרוצים.

אז חבר שהוא אנימטור ומעצב גרפי עיצב את ההזמנות, אני מאפרת ומעצבת את השיער לכלה, חברה שלישית מכינה להם את אלבום התמונות וכן הלאה
מעולה, רק שלא יהיו ציפיות לזוג שבנוסף לכך תביאו גם צ'ק לחתונה (ומסיבת רווקים/רווקות) כי אז זה בנוסף ולא במקום.

ממש ממליץ על משחקי קופסא (לכל הגילאים, קטינים ובגירים).
השקעה נמוכה יחסית שמחזירה עשרות ומאות שעות של משחק - הופך מפגשים חברתיים בבית של מישהו לברירת מחדל (כי כולם רוצים לשחק).
לבני משפחה קטינים - קניתי 2-3, ומאז כל מה שהם מבקשים זה זמן לשחק איתם, אחלה מתנה שלא עולה כסף.

אני יודע שהדור והסטנדרים שונים היום אבל דברים דלי תקציב שעשינו בשנות העשרים.
1. קמפינג ולילות בים
2. מסיבות בית
3. על האש בחצר של ההורים
4. על האש בים
5. בנות- רובצות אחת אצל השנייה ועושות מניקור. היום בכלל יש מנורות ג'ל אצל כל אחת.. לא כמו במאה הקודמת אצלנו
6. פיקניקים בפארקים
7. לארח לארוחות סושי/פסטה מה שטרנדי עכשיו
8. להשיג חינמים במסיבות, פאבים
9. להשיג כניסות להופעות
10. להתפלח לבריכה

לגבי אירועים- הולכים רק למי שבאמת איכפת לנו ממנו ושמים סכום הגיוני. לא צריך להיכנס לתחרות מי שם יותר. אני נגד מתנות חתרניות.. אנחנו אוהבים את הזוגות שאנחנו מגיעים לאירוע שלהם לא? למה להרוס להם?

מצטרף להמלצה.
אגב, יש כל מני מקומות בערים שמארגנים ערבים של משחקי קופסה אצלם. נוח אם הסלון קטן מדי בשביל לארח קבוצה גדולה.

השקעה נמוכה יחסית שמחזירה עשרות ומאות שעות של משחק - הופך מפגשים חברתיים בבית של מישהו לברירת מחדל (כי כולם רוצים לשחק).
לבני משפחה קטינים - קניתי 2-3, ומאז כל מה שהם מבקשים זה זמן לשחק איתם, אחלה מתנה שלא עולה כסף.
מסכים. מה אתם משחקים ? אצלנו זה בעיקר מונופול. שמעתי הרבה המלצות על קטאן אבל עדיין לא יצא לי לשחק. ראיתי בצומת ספרים משחק על פוטוזינתזה שזה גם נראה מעניין.

מסכים. מה אתם משחקים ? אצלנו זה בעיקר מונופול. שמעתי הרבה המלצות על קטאן אבל עדיין לא יצא לי לשחק. ראיתי בצומת ספרים משחק על פוטוזינתזה שזה גם נראה מעניין.
אצלנו יש כמה משחקי קופסא שיכולים להעביר את הזמן ואת השבת בכיף.. מגיל 4 ועד גיל 99.
צרפתי קישורים לסטימצקי לדוגמא, אבל מחיפוש ברשת ניתן למצוא במחיר טוב בכל מיני אתרים אחרים.
SET - סט (דוגמא)
גאנגאלספיד (דוגמא)
סוויש (דוגמא)

כיום גם מאוד משתלם להזמין משחקים באמזון. בקנייה מעל 50 דולר המשלוח חינם והמחירים זולים יותר.

בנוסף, אם רוצים להרחיב את המשחקים לאופציות קצת כבדות יותר ממליץ על קרקסון (carcassonne), ספלנדור (splendor), דומיניון (dominion) והנאבי (hanabi) . אלה משחקים (קצת) כבדים יותר אבל עם הרבה יותר עומק אסטרטגי.

עוד מקום טוב להכיר בו משחקים חדשים הוא ללכת פעם בלערב משחקים מאורגן (למשל בית מרזח בתל אביב, אבל יש עוד). שם תמיד יש היצע גדול ואנשים שהתפקיד שלהם הוא לתת המלצות ולהסביר איך לשחק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
T צרכנות פירות וירקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 209
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G צרכנות בתבונה לצעירים (ולרווקים) שבנינו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
לא חשוב שמות בהקשר לאנטי-צרכנות - גיוס סיכות לפיצוץ בועת הנדל"ן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 75
H אשראי צרכני - בחירת כרטיס אשראי\מועדון צרכנות צרכנות פיננסית 1
N הנזק במינימליזם ואנטי-צרכנות, בראייה רחבה אוף טופיק 67
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
הק995 צרכנות פיננסית חלופית - האין-פנסיה של ליאור דיין צרכנות פיננסית 0
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
אורי מפת צרכנות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
גרהם חומר ברשת בקשר לשמירה על תקציב מאוזן, אנטי צרכנות וכד' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
האופטימית תיק השקעות בבנק הבינלאומי - מועדון צרכנות הוט צרכנות פיננסית 81
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
א הקשר בין ביצועי חברה למחיר המניה שלה שוק ההון 2
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
ע איך לחקור חברה? שוק ההון 12
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
SolidBixby השקעת במדדים דרך חברה ישראלית שוק ההון 5
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
N שאלה| איך מחשבים מניות אותה חברה שנקנו בזמנים שונים? שוק ההון 5
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
T אותה חברה בורסות שונות שוק ההון 7
ה למה הרווחים של חברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 117
J ברוקר להמרות מט"ח - חברה בע"מ (לא IB) צרכנות פיננסית 10
R קיזוז הפסדי הון של חברה אמריקאית שנמחקה מהמסחר - כיצד? מיסים 1
F קניית מניות של חברה שבה רוב מניות לא סחירות פוסטים מאיכות נמוכה 8
E גניבת מניות מהציבור בהשתלטות על חברה, דוגמת טוויטר פוסטים מאיכות נמוכה 25
L מחקה s&p - מנורה, הפניקס או חברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י רישום משכנתה על חברה משכנת נדל"ן 0
N IRA עם קרן קטנה. אף חברה לא מוכנה לפתוח לי חשבון.. פוסטים מאיכות נמוכה 13
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
I האם כדאי לשדרג לרכב חברה? צרכנות פיננסית 9
S טיסה לחו"ל ששונתה על ידי חברה מסויימת לחברה אחרת וכרגע אין לי מספר הזמנה של החברה האחרת, מה לעשות? אוף טופיק 0
W פתיחת חברה במדינה ללא מס שוק ההון 6
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
רישום חברה לפני הנפקה שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה