• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מנייתית מחקה מדד

RobiB

משתמש רשום
דירוג
0
היי
ראיתי שהלמן, מיטב דש ופסגות יש מסלול מחקה S&P500.

לאילו עוד חברות יש מסלולים המחקים מדדים בנושא הפנסיה ?

אשמח לעזרתכם
כרגע אני במסלול מנייתי במנורה

המסלול הכי רלוונטי שמצאתי למי שרוצה חשיפה לשוק העולמי כולו היא פנסיה מדדי מניות חו"ל של מנורה... 60% סנופי, 10% סטוקס, 10% טופיקס ו 20% שווקים מתעוררים.
יש קצת חשיפת יתר לשווקים מתעוררים שהיא לא ברורה לי, אבל מעבר לזה נראה בסדר.

כמובן לא ממליץ או מייעץ

כמעט כל החברות השנה התחילו עם מסלולי מחכה מדד בפנסיה

לי גם יש פנסיה במסלול מחקה S&P500 להערכתי בטווח הארוך השקל יוסיף להתחזק מול הדולר, אין לי אופציה כרגע לשנות את המסלול, איך אני יכול לגדר את הכסף משינויי המטבע באמצעות תיק ההשקעות שלי

לי גם יש פנסיה במסלול מחקה S&P500 להערכתי בטווח הארוך השקל יוסיף להתחזק מול הדולר, אין לי אופציה כרגע לשנות את המסלול, איך אני יכול לגדר את הכסף משינויי המטבע באמצעות תיק ההשקעות שלי
יש קרנות s&p 500 מנוטרלות מט"ח.
ממה שאני יודע דמי הניהול יחסית גבוהים וגם לנטרול יש עלות שבאה לידי ביטוי בתשואה.
אבל אני חושב שאם השקל מתחזק זה אומר שעל כל שקל תקבל יותר דולרים ותוכל לקנות יותר s&p 500. לא בטוח שזה רע...

לא ממליץ או מייעץ כמובן

לי גם יש פנסיה במסלול מחקה S&P500 להערכתי בטווח הארוך השקל יוסיף להתחזק מול הדולר
כשאתה אומר טווח ארוך, אתה מתכוון טווח של עשרות שנים? זה הטווח הרלוונטי לפנסיה.
אני לא מאמין שאני מסוגל לחזות מגמות בטווח כזה.

הפנסיה אמורה להיות עוד 30 שנה בערך, אבל התכוונתי ל5 עד 10 שנים, וזה כמובן ישפיע על הקרן. אבל איך באמת עושים את הגידור ?

הידד!!
מצאתי קרן פנסיה שמחקה את המדד MSCI AC WORLD(מעדיף פיזור עולמי מאשר מדינה ספיציפית, גלגל המשבר ביפן)
בבית ההשקעות אינפיניטי מסלול הלכה זה מחקה את המדד הנ"ל
וכן בחסכון לכל ילד מסלול הלכה
העניין הוא שזה לא מוצהר באתר שלהם אבל מההתכתבות שלי איתם הם כתבו שזה מחקה את המדד העולמי. השאלה היא האם אני יכול לסמוך על מה שהם כותבים לי הרי אין להם ע"ז שום מסמך מחייב ובמיילים שקיבלתי היה כתוב שאין לסמוך על ההתכתבות איתם
"התכתבות באמצעות דואר אלקטרוני עם חברת אינפיניטי ניהול תיקי השקעות (בישראל ובעולם) בע"מ ו/או חברת אינפיניטי השתלמות וגמל בע"מ ו/או חברות קשורות ו/או חברות בנות שלהן (כל אחת מהחברות הנ"ל, להלן:"אינפיניטי") הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא"
וכן מוזר שבית השקעות יש לו מסלול שמחקה מדד מסוים וזה לא מרומז בשם של הקרן(כגון מחקה מדד S&P)או שאין שום מסמך מחייב
אשמח לתגובות

מצאתי קרן פנסיה שמחקה את המדד MSCI AC WORLD(מעדיף פיזור עולמי מאשר מדינה ספיציפית, גלגל המשבר ביפן)
בבית ההשקעות אינפיניטי מסלול הלכה זה מחקה את המדד הנ"ל
וכן בחסכון לכל ילד מסלול הלכה
תחפש באתר שלהם דוח נכס בודד, דוח הרכב נכסים שמראה במה בפועל הם משקיעים. אתה רואה את הנתונים באיחור של רבעון.

תחפש באתר שלהם דוח נכס בודד, דוח הרכב נכסים שמראה במה בפועל הם משקיעים. אתה רואה את הנתונים באיחור של רבעון.
אין את הנ"ל באתר שלהם
וחוץ מזה אפילו אם הם מצהירים במה הם משקיעים, אך אני מעוניין שידבקו באסטרגיה אחת כל השנים ולא ישנו את הרכב נכסיהם כל רבעון! וכמו שכתבתי אפי' שהם אמרו שזה מדיניות ההשקעה שלהם אך אני מעדיף שיהיה מסמך שיעיד על כך!!

אין את הנ"ל באתר שלהם
וחוץ מזה אפילו אם הם מצהירים במה הם משקיעים, אך אני מעוניין שידבקו באסטרגיה אחת כל השנים ולא ישנו את הרכב נכסיהם כל רבעון! וכמו שכתבתי אפי' שהם אמרו שזה מדיניות ההשקעה שלהם אך אני מעדיף שיהיה מסמך שיעיד על כך!!
צריך להיות מסמך רשמי המתאר את מדיניות ההשקעה שלהם ואת כלל הנכסים שהם מחזיקים עם האלוקציה בינהם.
הם מחוייבים ליידע אותך בדרכי התקשורת המקובלות אם מדיניות ההשקעה משתנה.
לדוגמא שאני הייתי במסלול מחקי מדד עולמי בהפניקס הודיעו לי בכתב ובמייל שהמסלול מתאריך מסויים משתנה לסנופי.
בלי קשר, מאחרוייתך בתור אחד שנתן להם את הכסף שלך, לעקוב ולוודא שהוא מושקע כראות עינך.

צריך להיות מסמך רשמי המתאר את מדיניות ההשקעה שלהם ואת כלל הנכסים שהם מחזיקים עם האלוקציה בינהם.
הם מחוייבים ליידע אותך בדרכי התקשורת המקובלות אם מדיניות ההשקעה משתנה.
לדוגמא שאני הייתי במסלול מחקי מדד עולמי בהפניקס הודיעו לי בכתב ובמייל שהמסלול מתאריך מסויים משתנה לסנופי.
בלי קשר, מאחרוייתך בתור אחד שנתן להם את הכסף שלך, לעקוב ולוודא שהוא מושקע כראות עינך.
מתי ששם המסלול הוא מחקה מדד X אז הם צריך ליידע אותך ,אבל כששם המסלול הוא מסלול הלכה אז למיטב הבנתי הם לא צריכים ליידע אותך
ומה שמאשר את חששותי הוא שבאתר הם כותבים שמדיניות המסלול הוא להיות ההשקעות מותאמות להלכה היהודית, וא"כ אין שום התחייבות פומבית לשום מדיניות השקעה!!

אפשר להבין מה זה אומר בבקשה ? מה זה אומר מותאם להלכה היהודית ?
שאתה לא מושקע באופן ישיר בחברות שמחללות שבת וכו'. רק באופן עקיף דרך נגזרים וכד'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ט בחירת קרן פנסיה מנייתית צרכנות פיננסית 7
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ח למה כולם לא שמים את הקרן פנסיה שלהם מנייתית? צרכנות פיננסית 44
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28

נושאים דומים

Back
למעלה