• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי

Yuval2842

משתמש סולידי
דירוג
7
אני חושב להכניס כספים לפיקדון צמוד מדד.
עד לאחרונה היה את פיקדון קרמבולה - למיטב זכרוני הוא היה ל-3 שנים ובסיום התקופה נותן את הגבוה מבין מדד המחירים לצרכן או ריבית קבועה (פעם אחרונה שבדקתי - הריבית הזאת הייתה 2.7% ל-3 שנים). היה אפשר למשוך לפני הזמן, ובמקרה כזה היית מקבל הצמדה למדד המחירים לצרכן בלבד.

קרמבולה עונה על הדרישות שלי, אבל כרגע הבנתי שהורידו אותו והכי קרוב אליו שמצאתי זה פיקדון תות.
בסה"כ פיקדון תות עונה על הצרכים שלי, אבל קצת מציק לי העניין שאפשר לצאת רק פעם בשנה.

יש עוד איזה אלטרנטיבות מעניינות שאתם מכירים לפיקדון צמוד מדד?
בבנקים הגדולים למשל לא מצאתי משהו שהיה נראה יותר אטרקטיבי (אבל ייתכן שפספסתי).

• אהבתי
Reactions: d4c
בבנקים הגדולים למשל לא מצאתי משהו שהיה נראה יותר אטרקטיבי (אבל ייתכן שפספסתי).
האם קריטריון החיפוש שלך היה פקדון צמוד ונזיל?.

מה שמוזר הוא שאפילו בבנק ירושלים, שפעם היו להם כמה פקמים צמודים ויחסית אטרקטיביים, הם כבר לא מופיעים יותר וכולם רק שקליים!.

מה זה אומר שהציע הפקמ"ים הצמודים מצטמצם? צפי לאינפלציה?.

בכל מקרה, בעדר אפשרות אחרת, ובשל הצורך בנזילות....אני תוהה אם קרן אג"ח ממשלתי 2-5 צמודות יכולה להוות פתרון טוב בהתחשב בעובדה שהיא גם יכולה לספוג הפסדים בטווח הקצר, בדיוק כשצריך את הכסף למשל.

מצד שני, בתות אתה נפגע בנזילות אבל לפחות הקרן לא יכולה להפגע לך במשיכות לעומת קרמבולה (ואולי תקבל גם קצת ריבית ריאלית אם המדד לא עלה מספיק).

אולי אפשר לחלק בין תות לקרן אגח הנ"ל כך שרק אם צריך כסף מהיום להיום תמשוך מהקרן (גם בהפסד קטן)?.

האם קריטריון החיפוש שלך היה פקדון צמוד ונזיל?.

כן, אבל אין לי בעיה שזה יהיה נזילות כמו שהיה בקרמבולה (משיכה לפני הזמן = הצמדה למדד).
אני נוטה להאמין שהמדד בכל מקרה לא ירד ביותר מדי ולכן אין לי בעיה עם נזילות בסגנון הזה.
בכל מקרה, בעדר אפשרות אחרת, ובשל הצורך בנזילות....אני תוהה אם קרן אג"ח ממשלתי 2-5 צמודות יכולה להוות פתרון טוב בהתחשב בעובדה שהיא גם יכולה לספוג הפסדים בטווח הקצר, בדיוק כשצריך את הכסף למשל.
לא מת על אג"ח - זה דורש ממני לפתוח חשבון השקעות ולשלם דמי ניהול (יש לי כבר חשבון השקעות, אבל ב-IB).
חוץ מזה, אני רואה שהתשואה של האג"חים הצמודים עם מועד פידיון ב-20 שנה הקרובות היא שלילית.

כן, אבל אין לי בעיה שזה יהיה נזילות כמו שהיה בקרמבולה (משיכה לפני הזמן = הצמדה למדד).
לזה התכוונתי, לא תמצא פק"מ צמוד ונזיל שגם נותן לך ריבית בנוסף למדד במשיכה לפני הזמן (מקווה שבעתיד אולי כן), לכן קרמבולה היה לדעתי הכי טוב בקטגוריה.

לא מת על אג"ח
כנ"ל, אבל אם צריך נזילות (כדי לאזן עם מניות או בשביל הוצאות חודשיות) אז אין ממש ברירה, כמובן שאשמח לדעת אם מישהו מכיר אופציה אחרת.

אני רואה שהתשואה של האג"חים הצמודים עם מועד פידיון ב-20 שנה הקרובות היא שלילית.
ובכל זאת, התשואה ב5 שנים האחרונות לקרנות הנ"ל הייתה כ3.5% נומינאלית....איך מסבירים את זה באמת? הרי מחירי האג"ח עולים ולכן התשואה לפידיון נמוכה יותר עד כדי כך שהיא הגיעה להיות שלילית, כלומר הקרן כל הזמן קונה אג"חים עם אותו מח"מ ולכן קונה במחירים יותר ויותר גבוהים....אז איך יש בעצם בממוצע רווח? המדד עלה בכ2.5% בשנים האחרונות, כלומר עדיין הקרנות הללו השיגו רווח ריאלי של כ1%.
מה אני מפספס?

צריך לחבר את האינפלציה שתהיה (להערכתי - גבוהה)
כלומר אם המדד יעלה, אז הקרן אמנם תמכור ותקנה אגח"ים עם אותו מח"מ אבל יהיה כאן רווח נומינאלי כי האג"ח ימכר בשווי הנומינאלי שלו + עלית האינפלציה והרווח הזה יהפוך את הריבית השלילית לחיובית?

האג"ח ימכר בשווי הנומינאלי שלו + עלית האינפלציה והרווח הזה יהפוך את הריבית השלילית לחיובית?
התשואה לפדיון (כביכול שלילית) לא מביאה בחשבון שמחיר הפדיון כולל גם את עליית המדד.
מן הסתם המחיר בפדיון משפיע על המחיר השוטף.

התשואה לפדיון (כביכול שלילית) לא מביאה בחשבון שמחיר הפדיון כולל גם את עליית המדד.
מן הסתם המחיר בפדיון משפיע על המחיר השוטף.
בלי קשר למה שהגבת, נראה לי שקודם התבלבלתי לגביי העליה של מחירי הקרנות: הן ברווח בשנים האחרונות כי הן מחזיקות וסוחרות באגחים שגם מחירם עולה (ולכן התשואה לפדיון יורדת) .
כלומר, יוצא מצב שדווקא כשהתשואה לפידיון יורדת אז הקרנות ברווח?

זה תמיד נכון באג"ח, המחיר ביחס הפוך לתשואה.
אז בעצם יש קורלציה שלילית בין תשואת האג"ח לפידיון לבין המחיר הנוכחי של הקרנות שמחזיקות את האג"חים מאותו סוג?

קרמבולה עונה על הדרישות שלי, אבל כרגע הבנתי שהורידו אותו
נכון ללפני שלושה חודשים - קרמבולה לא מופיע באתר אבל פניה אישית לבנקאי הביאה להצעה ופתיחת חסכון מסוג זה

נכון ללפני שלושה חודשים - קרמבולה לא מופיע באתר אבל פניה אישית לבנקאי הביאה להצעה ופתיחת חסכון מסוג זה
מעניין- אני דיברתי עם מרכז ההשקעות של מזרחי בטלפון לפני פחות משבוע ונאמר לי שהפיקדון הזה לפחות כרגע לא זמין.

אתה דיברת עם בנקאי בסניף? בטלפון?

לזה התכוונתי, לא תמצא פק"מ צמוד ונזיל שגם נותן לך ריבית בנוסף למדד במשיכה לפני הזמן (מקווה שבעתיד אולי כן), לכן קרמבולה היה לדעתי הכי טוב בקטגוריה.

אם אני מבין נכון, אני דווקא חושב שפיקדון תות יתאים יותר לרוב המשקיעים שרוצים "לצאת טוב יחסית בכל המצבים" (כמו ש @חתול לילה נוהג להגיד).

אם המדד עולה - גם קרמבולה וגם תות יתנו את המדד.

אבל אם המדד יורד הרבה (דפלציה חמורה שתרצה לברוח מהארץ בגללה) - מחזיקי קרמבולה ייפגעו נומינלית אנושות במקרה שייאלצו לשבור באמצע. הכסף שלהם יהיה שווה הרבה פחות במדינה שאליה ירצו להגר.

לעומת זאת, בפיקדון תות, במקרה שהחלטת לשבור לפני הזמן בתקופה של דפלציה חמורה, עדיין תקבל את הריבית הקבועה (בערך 0.3% אחרי מס). דהיינו, גם תשמור ריאלית על הכסף וחשוב יותר - תהיה בפלוס נומינלי.

כמובן, לתות חיסרון גדול שהזכירו והוא האפשרות לצאת רק אחת לשנה.

כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ. ככה אני מבין, ממש לא מומחה בתחום.

נערך לאחרונה ב:
אבל אם המדד יורד הרבה (דפלציה חמורה שתרצה לברוח מהארץ בגללה)
לפחות היסטורית המדד השלילי ביותר היה מינוס 1.9% , בהשוואה לאינפלציה המקסימלית של 445% .
אני לא חושב ששני התרחישים מדאיגים באותה מידה.

לפחות היסטורית המדד השלילי ביותר היה מינוס 1.9% , בהשוואה לאינפלציה המקסימלית של 445% .
אני לא חושב ששני התרחישים מדאיגים באותה מידה.

ביצועי המדד בעבר אינם מעידים על ביצועיו בעתיד.
כמו כן, בתקופת השפל הגדול (1930-1933) בארה"ב הייתה דפלציה של כ-10% בשנה.

הכסף שלהם יהיה שווה הרבה פחות במדינה שאליה ירצו להגר.
אם הם יגורו בארץ, זה פחות יפגע בהם כי עדיין הם שמרו על ערך הכסף (אם להאמין למדדים).
אם הם ירצו להגר (כמוני) אולי זה יותר מסוכן באמת, עד כמה מקרה של דיפלציה בארץ יחד עם אינפלציה בחול זה ארוע סביר?

חזר להופיע באתר.
תודה על העדכון.

אשמח לדעתכם- סכום כסף שמיועד לקניית דירה בשנתיים הקרובות,
המטרה שלי להצמיד אותו, קצת חושש מאינפלציה גבוהה.
האם פקדון קרמבולה יכול להיות מקום חניה טוב עבורו בהנחה וכנראה אצא מהפיקדון לפני תום ה 3 שנים
החלופה היא אג''ח מדינה/בנק צמוד (כנראה בריבית שלילית)

איזה מהמסלולים לדעתכם עדיף?
כמובן לא ייעוץ ולא המלצה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
ה פיקדון צמוד מדד שוק ההון 65
ד פיקדון צמוד מדד עם ריבית משתנה-התלבטות שוק ההון 13
E פיקדון צמוד למדד של הבנקים שוק ההון 3
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 5
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 5
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
C קביעת ריבית פיקדון מט״ח צרכנות פיננסית 2
S פיקדון שירות צבאי התפתחות אישית 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש פיקדון - 3 שנים 7.5% צרכנות פיננסית 21
א אג"ח מול פיקדון בבננק שוק ההון 8
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
י פיקדון שמש בבנק ירושלים שוק ההון 6
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
Y פיקדון דולרי צרכנות פיננסית 4
B פיקדון דולרי בקנדה שוק ההון 12
צ פיקדון של פפר שוק ההון 19
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה