• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס

מקנולטי

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
לא מצאתי תשובה לשאלה בפורום אז שואל כאן.
בעבודה הבאה אליה אני עובר בקרוב מפקידים לקרן השתלמות מעל תקרת השכר המזכה בפטור ממס רווחי הון.
מה הדבר שנכון לעשות אם ברצוני להשאיר את החסכון הפטור ממס (כלומר ההפקדות של 1571 ש"ח בחודש) בקרן ההשתלמות, אבל לשמור על האפשרות למשוך מדי תקופה את הכספים שלא פטורים ממס רווחי הון (כל מה שמעל הסכום הנ"ל), בלי לגרום לפתיחה של קרן ההשתלמות או אירוע אחר.
חשבתי לבקש מהמעסיק להפקיד את החלק שמעל התקרה לקופת גמל להשקעה, כך שתשאר לי הגמישות, אבל אני לא בטוח שבכלל ניתן לעשות את זה.

תודה לעונים!

חשבתי לבקש מהמעסיק להפקיד את החלק שמעל התקרה לקופת גמל להשקעה
תיאורטית ניתן. כמו שהורה מפקיד עבור הילד שלו.

אבל תנסה קודם לשאול אותו אם הוא מוכן לפצל לך את ההפקדה לשתי קרנות השתלמות, אחד עד התקרה ואחד מעל.

דוח הפיצול שישלח לקופה המנהלת אמור לצבוע לך את הכספים.

חשבתי לבקש מהמעסיק להפקיד את החלק שמעל התקרה לקופת גמל להשקעה, כך שתשאר לי הגמישות, אבל אני לא בטוח שבכלל ניתן לעשות את זה.
הייתי קודם כל שואל אם הוא מוכן פשוט להעביר לך לחשבון הבנק את החלק שמעל התקרה. אני יודע שהרבה מעסיקים שמפרישים מעל התקרה מוכנים לעשות את זה.
לגבי קופגל"ה, קשה לי להאמין שהוא יסכים כי זה סתם מסבך אותו מבחינת בירוקרטיה (אין לו בתוכנה מנגנון פשוט שיודע להפריש לקופגל"ה. לקה"ש לעומת זאת זה רק לרשום סכום בתיבה מוגדרת).

אגב, ממה שהבנתי אין בעיה למשוך מהקה"ש רק את החלק שמעל התקרה ולהשאיר בה את מה שמתחת. אומנם משיכה כזאת תגרום לזה שהקופה תסגר להפקדות ותצטרך לפתוח אחת חדשה, אבל זה לא בהכרח דבר רע.

מדובר על אחרי שעברו 6 שנים על אחת הקרנות שלך? או אפילו לפני?
לדעתי אפילו לפני, כי אתה בכל מקרה משלם את המס, וזה שווה ערך לקנס משיכה מוקדמת.
אאל"ט היה על זה דיון לא מזמן.

זו לא הוכחה.
עצמאים יוכלו למשוך את החלק שהם הפקידו בין התקרה של ה11K~ לבין התקרה של ה18K~?
אתה תמיד יכול למשוך את הכסף, גם כעצמאי וגם כשכיר. פשוט תצטרך לשלם "קנס" במקרה של משיכה מוקדמת.
הקנס הזה הוא בדיוק אותו מס שאתה גם ככה משלם על הפקדות מעל התקרה (שווי מס על חלק המעסיק + רווחי הון על הרווחים).

הקנס הזה הוא בדיוק אותו מס שאתה גם ככה משלם על הפקדות מעל התקרה (שווי מס על חלק המעסיק + רווחי הון על הרווחים).
אבל יש מצב שתצטרך להגיש החזר מס, כי הקופות בהנחיות רשות המיסים נוהגות לגבות מס מקסימלי (50+12 לפעמים).

אבל יש מצב שתצטרך להגיש החזר מס, כי הקופות בהנחיות רשות המיסים נוהגות לגבות מס מקסימלי (50+12 לפעמים).
אני מניח שאתה יכול גם להביא להן מראש אישור מפקיד שומה, או משהו כזה.

בכל מקרה, זה לא שונה בהרבה ממשיכה של קרן נזילה מעל התקרה.

אתה תמיד יכול למשוך את הכסף, גם כעצמאי וגם כשכיר. פשוט תצטרך לשלם "קנס" במקרה של משיכה מוקדמת.
טוב, חפרתי קצת, ולא מצאתי שום אסמכתא למה שאתה אומר.
בקופת גמל כתוב במפורש בכמה מקומות שהמס הוא מינימום 35%.

לגבי קרן השתלמות, לא מצאתי פירוט מה יהיו שיעורי המס, אלא רק כל מיני דרכים איך להפוך את זה למשיכה שהיא כן כדין, ואם לא - 47% (היה גם מקום שהיה כתוב 48%).
כשבדקתי בפקודת מס הכנסה, למיטב הבנתי, הסעיף הרלוונטי הוא 125ג (ד) 5 (נמצא כחלק מ"(תיקון מס' 187) תשע"ב-2011").
סעיף 125ג (ד) מפנה לשיעורי המס שכתובים בסעיף 121, ושם שיעור המס המינמלי (מתחת לגיל 60) הוא 31%.

אני מניח שה47% זה מה שלוקחים בדיפולט, אבל למיטב הבנתי, כספים שהפקדת לקרן השתלמות, גם מעל התקרה, זה לא יהיה פשוט ככה להוציא אותם כאילו היו סתם מושקעים בשוק, וכן תקבל סוג של "מס עונש" על משיכה שלא כדין....

מתוך כל זכות:
  • הפקדה של המעסיק מעבר לתקרה -
    • הפקדה של המעסיק מעבר לתקרה תיחשב כהכנסה של העובד כבר במועד ההפקדה לקרן, והעובד יחויב בתשלום מס הכנסה על סכום זה לפי מדרגת המס שחלה עליו באותו מועד (המועד שבו המעסיק העביר בפועל את התשלום שמעבר לתקרה אל קרן ההשתלמות).
    • כמו כן, בעת משיכת הכספים יחויב העובד בתשלום מס הכנסה בשיעור 25% על הרווחים שצברו סכומים אלה (העולים על התקרה), וזאת אם משך את הכספים במועדים שצוינו לעיל. אם העובד משך את הכספי לפני המועדים הנ"ל, יחויבו הרווחים במס הכנסה לפי מדרגת המס שחלה על העובד בעת המשיכה.
כלומר רק על הרווחים יהיה מס, אבל לא מס רווח הון אלא מס הכנסה.

אאל"ט היה על זה דיון לא מזמן.
אתה מדבר על זה?

אם העובד משך את הכספי לפני המועדים הנ"ל, יחויבו הרווחים במס הכנסה לפי מדרגת המס שחלה על העובד בעת המשיכה.
זה נשמע מתאים למה שאני מצאתי בפקודת מס הכנסה, אבל שם המדרגה הנמוכה ביותר המוזכרת היא 31%.
יכול להיות שיש השלמה במקום אחר שמגדירה את המדרגות הנמוכות יותר, ואז זה באמת מס שולי לפי זמן המשיכה?

האם ייתכן שמשיכה לפני המועד תהיה ממוסה פחות מ25% מס למי שמדרגתו נמוכה, ומשיכה במועד תחייב אותו ב25% מס?
אם כן, מצאנו פה דרך להפחית מס רווחי הון לפחות מ25% לפני גיל 60? בטח יכול להועיל איכשהו לפורשים מוקדמים....

זה נשמע מתאים למה שאני מצאתי בפקודת מס הכנסה, אבל שם המדרגה הנמוכה ביותר המוזכרת היא 31%.
חשבתי שהתכוונת למס על כל הסכום הנמשך, לא רק על הרווחים.
האם ייתכן שמשיכה לפני המועד תהיה ממוסה פחות מ25% מס למי שמדרגתו נמוכה, ומשיכה במועד תחייב אותו ב25% מס?
אם כן, מצאנו פה דרך להפחית מס רווחי הון לפחות מ25% לפני גיל 60? בטח יכול להועיל איכשהו לפורשים מוקדמים....
מעניין, אבל זה רק על סכומים שמעל התקרה, וכשעוד לא עברו 6 שנים. כלומר, להפקיד מעל התקרה שנים ספורות לפני הפרישה, ולמשוך לפני תום ה-6 שנים אבל בשיעורים נמוכים כדי לא לעלות מדרגת מס (כלומר בכל מקרה לא מדובר בסכומים גבוהים מדי...).

אבל לא בהכרח כשהוא מושך את הכספים שהופקדו מעל התקרה.
כשהוא מושך הוא לא משלם מס על הקרן אלא רק על הרווחים.
ובהפקדה הוא שילם לפחות 31% מס.

מי שמושך לפני הזמן את מה שמתחת לתקרה כנראה ישלם לפחות 31%, גם אם הוא במדרגת מס יותר נמוכה

מי שמושך לפני הזמן את מה שמתחת לתקרה כנראה ישלם לפחות 31%, גם אם הוא במדרגת מס יותר נמוכה
לא לפי מה שהבאתי למעלה מכל זכות.

טוב, אני אסכם מה שאנחנו יודעים.
1. מי שמפקיד מעל התקרה, משלם מס שולי על כך.
2. במשיכה בזמן על הפקדות מעל התקרה, יהיה על החלק הזה מס רווחי הון של 25%.
3. במשיכה לפני הזמן של הפקדות מעל התקרה, ככל הנראה המס ייגבה רק על הרווחים, ויהיה מס שולי, כאשר יש שתי אפשרויות:
א. מס שולי רגיל, כמו מס הכנסה, לפי מדרגת המס בשנת המשיכה (ייתכן גם 10%).
ב. מס שולי שמוגבל למינימום של 31%

אם האפשרות הראשונה היא הנכונה, נוצר מצב אבסורדי שייתכן מס נמוך יותר במשיכה לפני הזמן יחסית למשיכה בזמן.

@נדב תוכל להאיר את עינינו?
ממה שקראתי כאן לא הצלחתי להבין מה דינן של משיכה לפני הזמן של הפקדות מעל התקרה.

טוב, אני אסכם מה שאנחנו יודעים.
1. מי שמפקיד מעל התקרה, משלם מס שולי על כך.
2. במשיכה בזמן על הפקדות מעל התקרה, יהיה על החלק הזה מס רווחי הון של 25%.
3. במשיכה לפני הזמן של הפקדות מעל התקרה, ככל הנראה המס ייגבה רק על הרווחים, ויהיה מס שולי, כאשר יש שתי אפשרויות:
א. מס שולי רגיל, כמו מס הכנסה, לפי מדרגת המס בשנת המשיכה (ייתכן גם 10%).
ב. מס שולי שמוגבל למינימום של 31%

אם האפשרות הראשונה היא הנכונה, נוצר מצב אבסורדי שייתכן מס נמוך יותר במשיכה לפני הזמן יחסית למשיכה בזמן.
@Nina T אולי את יודעת מה מהאפשרויות (א או ב) נכונה?

או מישהו אחר שיכול להאיר את עינינו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y אפשר המלצה לסוכן לא תלוי לגבי פיצול הפקדה מביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 14
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
N פיצול לפנסיה פעילה ולא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
לארוצה פיצול ומחזור משכנתה? נדל"ן 17
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
ב פיצול בין ואנגרד לבלאקרוק שוק ההון 10
T פיצול תיק השקעות ליותר מבית השקעות אחד? שוק ההון 3
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
K פיצול תגמולים ופיצויים - האם חוקי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פיצול פיצויים ותגמולים בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D טופס פיצול - אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
B פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
S נכסי חוץ ששווים מעל 1.8 מיליון - האם פיצול בין בתי השקעות משנה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O פיצול הפרשות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
בלייק קרינגטון פיצול מניות ו-due bills מההה? שוק ההון 7
M פיצול הוראת מכירה וגבייה עבור כל חלק שוק ההון 4
C פיצול (כול להעברת) פיצויים ותגמולים צרכנות פיננסית 0
Shekel Shtaim פיצול חברה והנפקה של חברה חדשה שוק ההון 6
א פיצול הפקדות פיצויים לגמל ותגמולים לפנסיה - חברות פנסיה שמסכימות לכך צרכנות פיננסית 52
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E פיצול פיצויים ותמלוגים - קרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
S שאלה לגבי פיצול כסף להשקעה שוק ההון 8
M פיצול חשבון IB עקב תקרת ביטוח SIPC שוק ההון 41
שמוליק קיפוד פיצול השקעות בין מספר ברוקרים שוק ההון 4
G אג״ח כללי או פיצול של כמה מדדי אג״ח שוק ההון 19
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
G קופ"ג / קה"ש מחקה מדדים ב-IBI - פיצול מסלול שוק ההון 10
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה