• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בנוגע להחלפת כרטיס מסך במחשב

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
צהרים טובים,

לאחר שהשתמשתי בחוכמת ההמונים בשביל לבנות מפרט מחשב מצוין שהחזיק מעמד במשך 7 שנים, הוא הגיע לפרקו וזה הזמן להפעיל את הביטוח הסיעודי שלו. כרטיס המסך הלך ואני מעוניין לרכוש מ-EBAY בדיוק אותו סוג של כרטיס מסך, רק דגם אחד חדש ממה שהיה לי. זאת על מנת להבטיח תחזוקה של המחשב לעוד 4-5 שנים ולאחר מכן לקנות חדש, ליהנות מביצועים מעט יותר טובים אך בצורה שלא תצריך ממני לשדרג את כל המחשב בשביל להבטיח תפקוד נאות של הכרטיס החדש שאקנה.

זוהי האסטרטגיה הסולידית שלי להחייאת המחשב.

כאן אתם נכנסים לתמונה. המצב הוא כזה:
מאז שהכרטיס מסך שלי התחיל עם הבעיות הרציניות (עד לא מזמן פשוט החלפתי בכל פעם בין היציאות עם כבל HDMI והוא הסתדר איכשהו), אני רואה את המסך ב-80% במקום לראות מסך מלא. גם הרזולוציה של הווינדוס מזכירה מחשב פנטיום 2. תמונה להמחשה: http://www.up2me.co.il/images/61772738.bmp

ישר חשדתי כי מדובר בכרטיס המסך, לכן חיברתי את החיבור מסך DVI לחיבור השני בכרטיס המסך, לא ראו כלום (מסך שחור). הוצאתי את הכרטיס מסך מהלוח אם וחיברתי את המסך ללוח אם ליציאה של ה-DVI. ראו את המסך עדיין ב-80% אבל ללא קווים חתוכים ושבורים שקודם לכן הפריעו כל זמן שהמחשב היה מחובר עם ה-HDMI לכרטיס מסך (מלבד הקווים החתוכים, היו מקרים שהמסך פשוט נכבה ולא ראו כלום).

ניקיתי את המחשב מאבק, עשיתי לו פן, חיבקתי אותו. כל זה לא שינה שום דבר מבחינת תצוגת המסך.

לא הורכב שום דבר חדש על המחשב, אבל עשיתי פרמוט לפני כחודשיים והכל עבד חלק (למעט מידי פעם שהמסך נכבה ופשוט החלפתי בין יציאות ה-HDMI והמסך חזר לעבוד).

על מנת לבצע בדיקה נוספת בשביל לשלול היפותזות אפשריות, חיברתי את המסך באמצעות כבל DVI למחשב הנייד וראו הכל בצורה חלקה, בגודל המתאים. כך שאני מניח כי לא מדובר בתקלה כלשהי במסך או בכבלים, נכון?

סיכום שאלותיי:
- מה לדעתכם השתבש במחשב? יתכן שבכלל מדובר בלוח אם שהשתבש? או שבכל זאת מדובר בכרטיס מסך?

- ברצוני לרכוש את אותו הסוג של כרטיס מסך אשר היה לי עד כה, רק דגם אחד יותר מתקדם. האם קיימים ב-EBAY?

- אם ארכוש אחד מהם, הוא יתאים בוודאות למחשב שלי? הוא ירוץ כמו שצריך? אוכל בכלל להתקין אותו פיזית במארז? (ראו מטה את מפרט המחשב).

- אם זהו מפרט המחשב שלי:
מעבד:
AMD Phenom 2 965 3.4Ghz 64Bit Quad Core AM2+/AM3 Black Edition Box

לוח אם:
Gigabyte GA-880GM-UD2H RETAIL

מארז:
Gigabyte Aurora 570 TowerCase Aluminum Body 3x120mm Silver

ספק כוח:
Seasonic PSU 620W Active PFC 80+ Retail

זיכרון:
Corsair 2GB (Single Stick) DDR3-1333 CL9 Value Select
כמות: 2

קשיח למחשב שולחני:
Samsung HDD 500GB Sata II 16 MB

כרטיס מסך:
SPARKLE GTX560 TI 1024 GDDR5 PCI-E HDMI Retail

כונן אופטי:
LG DVD-RW GH22 -NS70 X22 SATA BULK BLACK

מסך:
SAMSUNG LCD 23" 2333T WIDE FULL HD
---------------------------------------------------------------

MICROLAB 2.0 MD-122 USB

SCYTHE COOLER MUGEN 2 REV B

מהו הדגם המקסימלי ומהו הדגם המינימלי של כרטיסי המסך אשר יוכלו לעבוד במפרט כזה, באופן שלא ידרוש ממני לשדרג שום חלק אחר המחשב?

אשמח לקבל כל דעה בנושא למען החייאת המחשב שלי והענקת WELL BEING לשארית ימיו.

תודה :)

נערך לאחרונה ב:
- מה לדעתכם השתבש במחשב? יתכן שבכלל מדובר בלוח אם שהשתבש? או שבכל זאת מדובר בכרטיס מסך?
טסט ראשון זה לנתק את כרטיס המסך לגמרי מהמחשב ולחבר את המסך ליציאת המסך המובנה בלוח האם.
אם המחשב בן 7 אז אני מניח שאין לו יציאת HDMI אלא רק DVI.
אם עובד בסדר למעט הרזולוציה אז הבעיה היא בכרטיב ולא בלוח האם.
אם אינך גיימר ולא עובד עם פוטושופ אין צורך שכרטיס מסך יעודי. אם בכול אופן אתה רוצה לצפות ב HD אז תיגש ל KSP או אייברי תקנה כרטיס בפחות מ 75 ש"ח. הכי חשוב שיש לכרטיס אבא ואמא דבר שלא תקבל בקנייה און-ליין.
הכרטיס יהיה כנראה PCI או PCI-EXPRESS.
בהצלחה.
מציע לך להעלות את השאלה לכאן:
http://www.9comp.com/qa/

כל מה שאמר החבר מעליי.
אולי שווה לנסות לעדכן דרייבר הכרטיס + הלוח + מערכת ההפעלה.
יכול להיות שמחובר עוד מסך חיצוני [טלווזיה/מסך שני] שמחייב את הרזולציה להיות לא תואמת למסך המקורי ?

מצחיק, יש לי מחשב כמעט זהה שמחזיק כבר 7 שנים(רק שאני החלפתי שני כרטיסי מסך וספק שנשרפו)

כרטיסי מסך הם די סטנדרטיים ואפילו אם תקנה את החדש ביותר כיום הוא ירוץ כמו שצריך במפרט שהצגת(יווצר צוואר בקבוק, אבל הכל ירוץ כרגיל)

מצטרף להמלצה מעליי, חומרה אני מעדיף לקנות בארץ הן בעקבות האחריות(חלקים שנוטים להתקלקל ולעתים יש צורך לממש אותה, נוח יותר מול חנויות מקומיות) והן עקב הפרש המחירים הנמוך ביחס לחול.

אם הייתי במצבך, ואתה לא מחפש שום שיפור לביצועים בגיימינג/עריכת וידאו, הייתי מחפש כרטיס מסך בעל ביצועים זהים במחיר נמוך. אולי הGTX750 שניתן למצוא ב300-400 ש"ח. במחירים האלה לא הייתי מתקרב ליד2, אולי כן אם יש קבלה ואחריות

@לא חשוב שמות ,
אני חושב שאולי הבעייה במסך ולא בכרטיס.
קראתי את התיאור המורחב יותר באתר התמיכה של חגי [http://www.9comp.com/qa/] ונראה לי שהבעיה היא ב setup של של המסך עם ה aspect ratio. שווה בדיקה...

יכול להיות שמחובר עוד מסך חיצוני [טלווזיה/מסך שני] שמחייב את הרזולציה להיות לא תואמת למסך המקורי ?
כשאתה מזכיר את זה, אכן הסימנים הראשונים עם בעיות במסך החלו מהרגע שבו חיברתי את המארז למסך הטלויזיה... בשביל לעשות זאת אני זוכר שנדרשתי להמון שינויי הגדרות וכאב ראש בשביל שיעבוד. וגם בסוף התאכזבתי.

יכול להיות שאם אמצע איפשהו לחצן בסגנון "שחזר ברירת המחדל" כל הבעיה תיפתר?

קראתי את התיאור המורחב יותר באתר התמיכה של חגי [http://www.9comp.com/qa/] ונראה לי שהבעיה היא ב setup של של המסך עם ה aspect ratio. שווה בדיקה...
אני מבין שאתה דובר מספר שפות, אך אשמח שתפרש את הכתובים שלך לכסיל כמוני.

מה עלי לעשות, מהי המשמעות של מה שעלי לעשות, ואיך ניתן לעשות את זה? :roll:

כשאתה מזכיר את זה, אכן הסימנים הראשונים עם בעיות במסך החלו מהרגע שבו חיברתי את המארז למסך הטלויזיה... בשביל לעשות זאת אני זוכר שנדרשתי להמון שינויי הגדרות וכאב ראש בשביל שיעבוד
כנראה שזו הבעיה.
תכנס להגדרות מסך בווינדוז ותבחר את הרזולוציה שמיקרוסופט ממליצה, בדרך כלל זו תהיה הרזולוציה המקסימאלית של המסך ויחס רוחב/גובה בהתאם למסך.

יכול להיות שאם אמצע איפשהו לחצן בסגנון "שחזר ברירת המחדל" כל הבעיה תיפתר?
ראשית,
תחבר לכרטיס מסך רק את המסך ה"רגיל-יומיומי" ותנתק כל שקר-כלשהו שמחובר ביציאה השנייה.
לאחר מכן,
תשנה את הרזולוציה:
לוח בקרה-> תצוגה -> רזולוציה -> מלמטה למעלה,
עד שתמצא את האופציה האופטמילית אליך [יהיה מסומן Recommended/מומלץ סביר להניח]
אם לא צולח, שלח הודעה פרטית אנסה להתחבר מרחוק ולעזור.
נשמע כמו הגדרות לא נכונות, פחות כרטיס מסך "לא טוב".

הייתי מנסה גם לעלות את המחשב מגרסת לינוקס לייב כלשהי (גרסה שרצה מכונן פלאש, ללא התקנה על הדיסק הקשיח). זה יעזור לוודא שהבעיה לא במערכת הפעלה/דרייברים.

הייתי מנסה גם לעלות את המחשב מגרסת לינוקס לייב כלשהי (גרסה שרצה מכונן פלאש, ללא התקנה על הדיסק הקשיח). זה יעזור לוודא שהבעיה לא במערכת הפעלה/דרייברים.
אחלה רעיון. ואם הכול יעבוד בלינוקס אז כנראה שעדכון דרייברים בווינדוז יפתור את הבעיה.

לוח בקרה-> תצוגה -> רזולוציה -> מלמטה למעלה,
עד שתמצא את האופציה האופטמילית אליך [יהיה מסומן Recommended/מומלץ סביר להניח]
זה משפיע על גודל סמלי הקבצים אך לא על התצוגה עצמה שאינה מתרחבת או מתקצרת.

האם יש אלטרנטיבה נוספת מלבד אולי לבצע שחזור מערכת לשנת 2010 ;)?

האם יש איזשהו לחצת של שחזור ברירת המחדל בהגדרות עבור הווינדוס עצמו?
מדובר בווינדוס 7 professional החדיש!

חשוב לי לציין בשלב זה כי הניסיונות שלכם לעזור לי מרגשים ומוערכים מאוד :$

לא לא לא, הוא לא דיבר על הגדרת ה PPI שבה אתה עובד אלה הרזולוציה !

אם יש לך דריוור עדכני יחסית זה קליק ימני במקום ריק בשולחן עבודה -> nvidia control panel -> שנה רזולוציה ל 1920X1080 (אם יש לך מסך מהשנים האחרונות)

צפה פה באיזור ה 1:10 דקות
https://www.youtube.com/watch?v=csaNkQ7dfUY

נראה לי שאתה לא משנה במקום הנכון.
האם אתה שם: https://www.sevenforums.com/graphic-cards/44204-how-do-i-change-laptop-resolution.html ??

לפעמים יש לכלב גם פשפשים וגם פרעושים זה כלל חשוב בכל הקשור למחשבים.
רוצה לאמר, ייתכן ויש בעיה בכמה מקומות.

א. אני דיי בטוח שזו בעיית תכנה ולא חומרה.
ב. נסה שינוי רזולוציה, לא עוזר. נתק מסך רגיל חבר מסך HDMI [טלווזיה] ליציאה השנייה. האם רואה טוב? אם כן יש בעיה בהגדרות ולא בחומרה.
ג. הרזולוציה עולה הסמלים קטנים. יש יותר פיקסלים לאורך ולרוחב, אתה עושה ZOOM-OUT לכאורה. [זה בעצם כן מתקצר/מתרחב]
ד.לדעתי, השינוי נובע פשוט מתקופת פוסט-פורמט. הדרייבר הקיים לא תואם לכרטיס מסך. דיי בטוח שאם תעדכן אותו זה יסתדר.

חשוב לי לציין בשלב זה כי הניסיונות שלכם לעזור לי מרגשים ומוערכים מאוד
כל הסולידים ערבים זה לזה !

אם יש לך דריוור עדכני יחסית זה קליק ימני במקום ריק בשולחן עבודה -> nvidia control panel -> שנה רזולוציה ל 1920X1080 (אם יש לך מסך מהשנים האחרונות)
@לא חשוב שמות אם זה עושה לך מה ששמות של קרנות איריות לא מחלקות דיבדנטים עושים לי כרגע [לצערי], אתה מוזמן לתת לי גישה תמיכה מרחוק ואנסה לסדר לך את זה. בהצלחה

עדכון?

@לא חשוב שמות אם זה עושה לך מה ששמות של קרנות איריות לא מחלקות דיבדנטים עושים לי כרגע [לצערי], אתה מוזמן לתת לי גישה תמיכה מרחוק ואנסה לסדר לך את זה.
תודה רבה על הרצון הטוב :)

משער שקיבל עצבים וקנה לפטופ :)
לא אכנע. יש לי לפטופ' ישן ואני עדיין עובד על המחשב הנייח ללא כרטיס מסך.

טוב, אז ישנה התפתחות מרתקת. חברי הטוב הביא לי את כרטיס המסך שלו על מנת לשלול בעיות אחרות ולוודא כי זהו הכרטיס שהלך לעולמו. כשחיברתי את כרטיס המסך שלו התצוגה עבדה כראוי. מכאן שאכן עלי לקנות כרטיס מסך. בהקשר זה הוא ביקש ממני לשאול מהו הכרטיס מסך החדש ביותר והישן ביותר שניתן להריץ על לוח אם מסוג Gigabyte GA-880GM-UD2H RETAIL ועל מעבד מסוג AMD Phenom 2 965 3.4Ghz 64Bit Quad Core AM2+/AM3 Black Edition Box (הוא שאל על אחד מאלו אבל לא זכור לי על מה בדיוק, לכן מציין את שני הדגמים)?

האם כרטיס זה יכול לעבוד אצלי בצורה חלקה?
https://ksp.co.il/?uin=30378
(הקישור לא מפר חלילה את הסעיף לחוק: "נא לא לקשר לאתר/למוצר/שירות שאתם מציעים בתשלום, לרבות קישורי אפיליאט ועוד", נכון? אני לא מציע שום מוצר/אתר/שירות בתשלום).

מוכרח לפתור את האתגר הקיומי הזה!
לכל עזרה אודה,
סנופקין.

נערך לאחרונה ב:
טוב, אז ישנה התפתחות מרתקת.
אני מתעקש, תחבר את הישן ותנסה להוריד דרייבר חדש
אם לא עובד,
אני מציע ללכת למעבדה שאתה מכיר את הנפשות הפועלות שמה [ולא למקום שמוכר חלקי מחשב חסר נשמה א-לה אייבורי]
ידוגו לך כרטיס מסך ממחשב שנפח נשמתו.
אין טעם לקנות כרטיס מסך חדש למחשב זקן...

@Shlomi Z , ניסיתי לעדכן את הדרייברים, זה לא צלח.

אני מציע ללכת למעבדה שאתה מכיר את הנפשות הפועלות שמה [ולא למקום שמוכר חלקי מחשב חסר נשמה א-לה אייבורי]
המעבדה היחידה הזאת עוסקת בכלל בפסיכולוגיה קוגניטיבית. יש להם שם שני מחשבים עליהם הם מריצים ניסויים, בעלי ווינדוס 98 (תגיד שאינך מתגעגע - https://www.youtube.com/watch?v=tajDxBaPBBM).

איפה אפשר באמת למצוא כרטיסי מסך בתוך ערימת גרוטאות? אשמח לשמור על ה-200 ש"ח היקרים והיפים שלי, אשר ריח הכסף עדיין לא נדף מהם.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
A עזרה בנוגע לטופס W-8BEN צרכנות פיננסית 7
ט עזרה בנוגע לקופת גמל להשקעה שוק ההון 18
Danielovich עזרה בנוגע לETF שוק ההון 3
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13