• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו

קירכהוף

משתמש רגיל
דירוג
183
שלום לכולם ,
התחלתי עבודה חדשה ואני לא מבין כל כך את תהמיל ההפרשות, השבוע יש לי שיחה עם נציג חברת הביטוח ואשמח מאוד לעזרה כדי לבוא יותר מוכן.
כרגע יש לי פנסיה במיטב דש דמי ניהול 2.49 ודמי חסכון 0.05 מסלול מנייתי, אין שם סכום משמעותי של כסף, מתכוון להתמקח על הדמי ניהול.
ביטוחים בפנסיה: קצבה חודשית לאלמן, קצבה חודשית ליתום , קצבה חודשית להורה נתמך , קצבה חודשית במקרה של נכות מלאה ,שחרור מתשלום הפקדות לקרן במקרה של נכות.
כמה מזה חשוב ועל מה אפשר לוותר ? (נשוי פלוס 1 בדרך).

מקום העבודה שלי עובד עם חברת שנקראת אגם לידרים (אשמח לחוות דעת ממי שמכיר)

להלן ההפרשות של המעסיק :
פיצוים (מרכיב פיצוי הפיטורין בביטוח מנהלים) הפרשות מעסיק 8.33%.
פנסיה - אני 6% מעסיק 6.5%
ביטוחים (אובדן כושר עבודה) -הפרשות מעסיק עד 0.8%
חסכון (קרן השתלמות ואחר) - אני 2.5% מעסיק 7.5%

עדיין לא פתחתי את הנושא מול החברה בעבודה בגלל שאני לא יודע מה סגרו איתם בחוזה, לא רוצה לגרום לאי נוחות ומכאן גם נובע השאלות
בביטוחים מנהלים הכוונה זה לסעיף 14 ? או שיש הפרשה נוספת מצד המעסיק בנוסף לפנסיה ולקרן השתלמות ?
האם אפשר לוותר על הפנסיה ולפתוח קרן
אני מניח שאפשר להחליט על גוף פנסיוני אחר שינהל את הכספים , מה זה דורש ממני במועד הפתיחה ומה ברמה החודשית ?
ארצה לנייד בעתיד את כל החסכונות לira עד שיהיה לי את הסכום המנימלי הכיוון הוא קרן השתלמות מחקה מדד sp500 ראיתי שמיטב דש עכשיו פתחו אפשרות כזאת אצלם ,עדיין בודק על קרנות ומנסה להבין את העניין.

נראה שאתה דווקא יחסית מבין מה הולך.

- האם אתה לא צריך אחד מהביטוחים המוצעים? התשובה תהיה נכונה אם אתה יודע שהמצב שהם מבטחים לא הולך לקרות לך או שאתה יודע לעשות את החישוב כמה תצטרך לשלם לבד במקרה והוא יקרה לך. יש הרבה פוסטים על זה וזה לא נושא קליל להחלטה לדעתי. אז תחפש אם אתה מעוניין.

- חובה במדינה לפתוח קרן פנסיה כשכיר. אפשר לבחור במקומה ביטוח מנהלים, ואפשר במקרים מסוימים קרן גמל (אם אני לא טועה). לכל אחד מהם היתרונות שלו.
אתה יכול לשאול את הסוכן ביטוח מה האופציות שיש לך מבחינת דמי הניהול, מה הוא ממליץ, ולעשות את החושבים.
בכל מקרה, אחרי הפגישה איתו ועל השאלות, הוא שולח לך טפסים לחתימה. אתה יכול לעשות כמה ימים אחכ מחקר אישי על כל מה שהוא רוצה שתצטרף אליו ומקסימום לבקש ממנו לשלוח טפסים חדשים.

** החברה החיצונית (סוכן ביטוח) 'אגם לידרים' זה בדיוק הגורם שאתה צריך לשאול אותו את כל השאלות האלה, ולא אמור להיות להם איזה אינטרס כלשהו להביא לך משהו אחד ולא אחר. העמלה שלהם זה על השירות שהם נותנים לך.

** החברה החיצונית (סוכן ביטוח) 'אגם לידרים' זה בדיוק הגורם שאתה צריך לשאול אותו את כל השאלות האלה, ולא אמור להיות להם איזה אינטרס כלשהו להביא לך משהו אחד ולא אחר. העמלה שלהם זה על השירות שהם נותנים לך.
אחרי שיחה עם אגם לידרים החלטתי בשלב הזה להישאר במיטב דש ולנסות להוריד את דמי הניהול, בנתיים לא הולך ,משהו נדפק בשירות שלהם בזמן הקורנה לדעתי האישית.
במידה והם לא יוזילו את דמי הניהול אפתח קופה חדשה בהלמן אלדובי sp500 דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.49% מההפקדות ,קבועים ל-10 שנים עד שיהיה לי מספיק כסף כדי להתמחק כמו שצריך.
בקשר לאגם לידרים ולאינטרס , אני הרגשתי מהסוכן שהוא מושך אותי בכוח לכיוון ביטוח מנהלים ,במשך כל השיחה הוא המליץ ודיבר רק על ביטוח מנהלים למרות שהדמי ניהול שם כפולים מהפנסיה, עוד דוגמא שהוא התייחס ליתרונות והחסרונות בין פנסיה למנהלים הוא לא הזכיר אפילו את האגח מיועדות שיש בפנסיה והתייחס רק ליתרונות שיש במנהלים כמו כל מיני סוגים של ביטוחים וכו

אחרי שיחה עם אגם לידרים החלטתי בשלב הזה להישאר במיטב דש ולנסות להוריד את דמי הניהול, בנתיים לא הולך ,משהו נדפק בשירות שלהם בזמן הקורנה לדעתי האישית.
במידה והם לא יוזילו את דמי הניהול אפתח קופה חדשה בהלמן אלדובי sp500 דמי ניהול של 0.05% מהצבירה ו 1.49% מההפקדות ,קבועים ל-10 שנים עד שיהיה לי מספיק כסף כדי להתמחק כמו שצריך.
בקשר לאגם לידרים ולאינטרס , אני הרגשתי מהסוכן שהוא מושך אותי בכוח לכיוון ביטוח מנהלים ,במשך כל השיחה הוא המליץ ודיבר רק על ביטוח מנהלים למרות שהדמי ניהול שם כפולים מהפנסיה, עוד דוגמא שהוא התייחס ליתרונות והחסרונות בין פנסיה למנהלים הוא לא הזכיר אפילו את האגח מיועדות שיש בפנסיה והתייחס רק ליתרונות שיש במנהלים כמו כל מיני סוגים של ביטוחים וכו
אז תעצור את החפירה של הבן אדם ותדבר איתו על מה שאתה יודע.
אישית כשמישהו **** לי את השכל מעל רמה מסוימת אני פשוט מבקש מהחברה לקשר אותי עם נציג אחר, או שאני עושה את הבדיקות שלי עצמאית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G מעבר עבודה - קרן השתלמות חדשה צרכנות פיננסית 1
D עבודה חדשה - האם כדאי לפתוח קרן השתלמות נוספת או להשאר עם הקיימת? שוק ההון 5
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
D עבודה חדשה התפתחות אישית 2
T התחלתי עבודה חדשה - איך לא לאבד וותק בקרן השתלמות? שוק ההון 8
K עבודה חדשה התפתחות אישית 77
Tabbylover האם לחפש עבודה חדשה? אוף טופיק 24
משה תחילת עבודה חדשה - מה המשימות הביורוקרטיות שקריטי לסגור? צרכנות פיננסית 18
א עבודה חדשה- קופ"ג צרכנות פיננסית 33
GentleGiant עבודה חדשה אוף טופיק 18
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה