• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי

אני חושבת שפסיכולוג יכול לעזור להרבה דברים, אבל הוא לא יכול לתת תרופות. ולפעמים זה מה שאדם בדיכאון צריך.
נכון. פסיכולוג טוב ולא יהיר יודע להפנות לפסיכיאטר כשהמקרה מצדיק זאת.

סורי אם אני קצת מאמ:לק את הפוסט אבל אל(!) תעשה את זה.

בתור מישהו שלמד תואר פח כי הוא היה עצלן, אני די סובל מזה ונאלץ להתמודד עם המון תחרות כאשר חלק מהאנשים עם פי 100 יותר רזומה ממני, והכול על משרות עם שכר גרוע.

הייתי מציע לך בחום ללמוד מקצוע מבוקש כמו הנדסה או מדעי המחשב, או מקצוע שיאפשר לך לעבוד קשה אבל גם לפחות להתפרנס נורמלי(יש לי חבר שלמד הנדסאי אלקטרוניקה ומרוויח עם שעות נוספות 13.5 אלף ברוטו בתפקיד ראשון)

למה טיול לחו"ל מנקה את הראש?
לאחר ניקוי ראש בחו"ל יש כאב ראש על החזר חובות...
אפשר לנסוע לאגמון, בצת, או לדרום למספר ימים ולנקות ראש.
כן. אגמון החולה שקול לחודשיים בהודו...

על הפנים...הבלוג עוסק בפרישה מוקדמת,התעלמות מהנורמות החברתיות, וקוראים לך עצלן ומוסיפים ניתוח פסיכולוגי בשקל. בכל מקרה,יש כמה דברים שאתה יכול לעשות(רק לא התואר הזה)-אני מכיר אנשים שעובדים בקולנוע בקבינה ומרוויחים 8,יש כל מיני טכנאים רפואיים,הנדסאים,אולי קורס תכנות\ניהול רשתות\בדיקת תוכנה?(לא יודע אם זה נותן עבודה באמת..). אני אישית אמרתי יאללה נלך בכל הכח על תואר בהנדסה,אם שנה א לא תלך נבחן אופציות אחרות.

הבלוג עוסק בפרישה מוקדמת,התעלמות מהנורמות החברתיות, וקוראים לך עצלן ומוסיפים ניתוח פסיכולוגי בשקל.
סלח לי, אתה פעם שניה מדבר בבלוג על נורמות מבלי לציין מה הן.
אז בוא אני אסביר לך - אם תסתכל על גרף הנורמה - הפעמון, אז אתה תראה שהרוב נמצא באמצע, יש קצת מעל וקצת מתחת.
הבלוג לא מדבר על להיות מתחת לנורמות - ז"א להתבטל, לא לרכוש השכלה ולפרוש מוקדם בתור הומלס. אלא בדיוק ההפך - לילמוד+לעבוד קשה, לקבל משכורת שמאפשרת חיסכון ואז בזכות השקעות חכמות לפרוש מוקדם. לכן מאוד לגיטימי שחברי הפורום מבקרים את ההתנהגות של פות"ש. באופן אישי הייתי מעיף לו כאפה על כך שהוא מבזבז זמן וכסף על תואר בכלום.

סלח לי, אתה פעם שניה מדבר בבלוג על נורמות מבלי לציין מה הן.
אז בוא אני אסביר לך - אם תסתכל על גרף הנורמה - הפעמון, אז אתה תראה שהרוב נמצא באמצע, יש קצת מעל וקצת מתחת.
הבלוג לא מדבר על להיות מתחת לנורמות - ז"א להתבטל, לא לרכוש השכלה ולפרוש מוקדם בתור הומלס. אלא בדיוק ההפך - לילמוד+לעבוד קשה, לקבל משכורת שמאפשרת חיסכון ואז בזכות השקעות חכמות לפרוש מוקדם. לכן מאוד לגיטימי שחברי הפורום מבקרים את ההתנהגות של פות"ש. באופן אישי הייתי מעיף לו כאפה על כך שהוא מבזבז זמן וכסף על תואר בכלום.
כואב התחת כל כך? לא אכפת לי מגרף הנורמה
לא קראתי משהו על ללמוד ולעבוד קשה,קראתי פוסט שנותן דוגמא לאיך בחורה עם משכורת של 6K יכולה לפרוש מוקדם ע"י הגברת החסכון. לפרוש מוקדם בתור הומלס? אתה כנראה מתכוון לרמת מחייה זולה... אם זה מפריע לך אז גם
3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה
זה שיא הבטלנות.
,מה אתה עושה פה אני לא יודע.

כואב התחת כל כך? לא אכפת לי מגרף הנורמה
לא קראתי משהו על ללמוד ולעבוד קשה,קראתי פוסט שנותן דוגמא לאיך בחורה עם משכורת של 6K יכולה לפרוש מוקדם ע"י הגברת החסכון. לפרוש מוקדם בתור הומלס? אתה כנראה מתכוון לרמת מחייה זולה... אם זה מפריע לך אז גם
3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה
זה שיא הבטלנות.
,מה אתה עושה פה אני לא יודע.
שכחת רק את הפרט שאותה בחורה עבדה כמה שנים טובות בשכר של עשירון עליון במערב אירופה כדי לצבור את ההון שהפך אותה למיליונרית. ולא, זה לא היה על ידי עבודה בעגלות או בקולנוע. לא כל מה שחורג מהנורמה הוא טוב...

שכחת רק את הפרט שאותה בחורה עבדה כמה שנים טובות בשכר של עשירון עליון במערב אירופה כדי לצבור את ההון שהפך אותה למיליונרית. ולא, זה לא היה על ידי עבודה בעגלות או בקולנוע. לא כל מה שחורג מהנורמה הוא טוב...
ולמה זה רלוונטי? אם הוא יכול להשיג את החופש שלו בלי ההון ולהשיג את אותה מטרה. אתה בעצם אומר שכל הבלוג הזה הוא דיבורים באוויר אם אתה לא מיליונר. שוב,היא הראתה כבר איך יוצאים לעצמאות כלכלית עם משכורת של 6K ע"י הגברת החסכון.

ולמה זה רלוונטי? אם הוא יכול להשיג את החופש שלו בלי ההון ולהשיג את אותה מטרה. אתה בעצם אומר שכל הבלוג הזה הוא דיבורים באוויר אם אתה לא מיליונר. שוב,היא הראתה כבר איך יוצאים לעצמאות כלכלית עם משכורת של 6K ע"י הגברת החסכון.
נותנים לך את הכלים, תפקידתך לבצע את המלאכה בעצמך
לא משנה ההכנסה החודשית, משנה מה אתה עושה עם הכסף הפנוי ואיך אתה הופך מחשבה בהווה ליעד\מטרה בעתיד

אתה משווה ברצינות? בא אדם ומספר שקרוביו רואים בו בטלן שפוחד מהחיים והסיבה שהוא לא רוצה ילדים היא שלא יוכל לפרנס אותם. אתה ברצינות משווה לאנשים שקורעים את התחת עשר שנים בעבודה כדי לצאת לפנסיה?

על הפנים...הבלוג עוסק בפרישה מוקדמת,התעלמות מהנורמות החברתיות, וקוראים לך עצלן ומוסיפים ניתוח פסיכולוגי בשקל. בכל מקרה,יש כמה דברים שאתה יכול לעשות(רק לא התואר הזה)-אני מכיר אנשים שעובדים בקולנוע בקבינה ומרוויחים 8,יש כל מיני טכנאים רפואיים,הנדסאים,אולי קורס תכנות\ניהול רשתות\בדיקת תוכנה?(לא יודע אם זה נותן עבודה באמת..). אני אישית אמרתי יאללה נלך בכל הכח על תואר בהנדסה,אם שנה א לא תלך נבחן אופציות אחרות.
קרא את השרשור:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/האם-אני-במצב-כלכלי-טוב.5321/

נראה שהמטרה שלו היא חיים נטולי לחץ,לא חופש כלכלי,יש הרבה אנשים שעבדו הרבה יותר קשה מכם והרבה יותר חכמים מכם שהגיעו לאותה מסקנה...אם הוא חי על חשבון מי שמזלזל בו אז הוא לא מגשים את המטרה שלו,הוא צריך למצוא דרך להסיר את התלות באחרים,לגבי כל השאר,שיעשה מה שבא לו.

נראה שהמטרה שלו היא חיים נטולי לחץ,לא חופש כלכלי,יש הרבה אנשים שעבדו הרבה יותר קשה מכם והרבה יותר חכמים מכם שהגיעו לאותה מסקנה...אם הוא חי על חשבון מי שמזלזל בו אז הוא לא מגשים את המטרה שלו,הוא צריך למצוא דרך להסיר את התלות באחרים,לגבי כל השאר,שיעשה מה שבא לו.
יש שם גם דיון על gender roles...

סליחה אם אני מעליב אבל אתה לא יודע על מה אתה מדבר.
כשאתה תלך ותסיים תואר בכלום אז תדבר, כרגע אתה בדיוק עושה את אותו מסלול "נורמטיבי".

אני עשיתי בדיוק את אותו מסלול, וכך גם רבים מחברי ללימודים, וקיבלנו חרא. לא שכר ולא עניין בעבודה , שכן אל תצפה למשכורת של 6-7 ברוטו לעבודה מעניינת ומרתקת. סה"כ לעבודה רוטינית שבוגרי תיכון היו עושים אותה לפני 20 שנה.

ובקשר לללמוד מה שאתה אוהב? ל-99.9 אחוז מהאנשים זה פיקציה. אני עזבתי את העבודה שלי בשביל לעבוד במה שאתה אוהב, אבל אתה מגלה שברגע שאתה הופך תחביב ל"עבודה" , זה מוציא ממנו את כול החשק. לגמרי.
אם כבר הפוך, עבודה שלא חשבת שתתחבר אליה, ברגע שהיא מציבה לך אתגר מספק, אתה תתחיל לאהוב אותה. ראיתי את זה קורה המון פעמים.

אז בבקשה ממך,כשאתה מייעץ להחלטה כזאת גורלית, לכול הפחות תדבר מנסיון, אל תדבר מאיזה ממבו ג'מבו שקראת באבא עשיר אבא עני ודומיו.

אף אחד לא אמר שהמטרה לא ראויה. הבעיה היא הסיבה - אדם בא ומספר שהוא פוחד משוק העבודה, פוחד מהלימודים, פוחד להקים משפחה, לא ממש חולק על קרוביו שרואים בו בטלן. לאף אחד לא מפריע אם הוא חולם להיות נזיר טיבטי, אבל זה לא הסיפור כאן.

ובקשר לללמוד מה שאתה אוהב? ל-99.9 אחוז מהאנשים זה פיקציה. אני עזבתי את העבודה שלי בשביל לעבוד במה שאתה אוהב, אבל אתה מגלה שברגע שאתה הופך תחביב ל"עבודה" , זה מוציא ממנו את כול החשק. לגמרי.
אם כבר הפוך, עבודה שלא חשבת שתתחבר אליה, ברגע שהיא מציבה לך אתגר מספק, אתה תתחיל לאהוב אותה. ראיתי את זה קורה המון פעמים.

אז בבקשה ממך,כשאתה מייעץ להחלטה כזאת גורלית, לכול הפחות תדבר מנסיון, אל תדבר מאיזה ממבו ג'מבו שקראת באבא עשיר אבא עני ודומיו.
כנראה קראת משהו אחר כי לא רשמתי כלום על ללמוד מה שהוא אוהב,רק הבאתי לו תשובה על איך להרוויח 7-8 בלי התואר הטיפשי הזה,

לדעתי אין כל רע בבטלנות. להפך.
אני מעריך בטלנים יותר מאנשי עבודה. מעדיף לנוח על הגלגל כאוגר.
כן נכון בעיני שגם בטלן יתאמץ מעט, בשלב כלשהו, למצוא את המקום בו הוא יכול להתבטל באלגנטיות. לטובתו.
לגבי תואר בכלום, לפעמים זה טוב. טוב לנוע.

אחי, על תאמין לכל מה שאתה רואה בלשכת תעסוקה, הם תמיד מגזימים שם בטירוף. רק תחשוב סטטיסטי: מתוך 100 חברות בטוח שחברה 1 תגיד לך ״כן!״. יש המון חברות שרוצות לגייס אנשים טובים ופחות מסתכלים על התואר או קורות חיים. אישית מכיר המון אנשים בעלי תואר ראשון ומשכורת מינימום, מצד שני, יש המון אנשים שמרווחים אחלה כסף בלי השכלה פורמלית.
תוכל לעשות וקורס ולהשתלב בתחום הייטק. אני יתן דוגמאות: איש רשתות (devops, sysadmin, security), קורס בדיקות תוכנה, קורס עיצוב, נדלן, צילום, עסק. יש מקומות שאפילו יתנו לך סטאג ואף יסדרו מקום עבודה בהתחייבות. לפי מה שאני קוראתי, נראה שסתם אין לך אמונה ורצון להשקיע כי אין לך מושג מה אתה רוצה לעשות בחיים. מבין אותך לגמרי. זה בסדר גמור ותאמין או לא, אבל החיים שלך עוד יפתיעו אותך . עוד מקצועות שעלו לי בראש: נהג משאית, עסק, נדלן, שיפוצניק, אח (סיעוד), מוכר וכולי. הכי חשוב שזה להתנסות. לפעמים אתה מתחיל לעשות צד ומגלה עולם חדש.
עצם העובדה שאתה פה - זה כבר צד מדהים. רק תחשוב ש99% מכלל האנשים בכלל לא נכנסים לפורומים כאלו וממשיכים לעבוד כל החיים שלהם. מישהו המליץ לך ללכת לפסיכולוג, אני דווקא ממליץ לך לעשות יוגה או להתחיל לרוץ. אין לך פשוט מושג עד כמה החיים שלך יכולים להשתנות.
Never give up
p.s
ותמצא לעצמך חברה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13

נושאים דומים

Back
למעלה