• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע צעיר - TO BE OR NOT TO BE

ExSoldier

משתמש רשום
דירוג
1
היי לכולם ,
אז אחרי חודשים של קריאה פסיבית בפורום החלטתי לפרסם פה ואולי סוף סוף להתחיל לדאוג לעתיד שלי

אז ככה לפני שנתחיל אני אצטרך לתת לכם קצת רקע
אני חייל משוחרר , בן 21 , השתחררתי לפני כחודשיים ומחר אמור להתחיל את העובדה המועדפת (חוזה של 9 חודשים).
בגלל שאני מתחיל להכניס הכנסה יציבה , הגיע הזמן להתחיל להשקיע (או לפחות נראה לי).

כרגע מפת הדרך שלי היא
עבודה + פסיכומטרי עד יולי
טיול יולי - עד תחילת אוקטובר
לימודים אקדמיים - אוקטובר 20

מטרת הפוסט היא לשמוע לעצת הזקנים וחכמים , אין לי הרבה ניסיון בחיים ובבורסה בכלל אני מכיר בעובדות שאני רק בן 21 ויש לי עוד הרבה מה ללמוד , אבל אני מאמין בלחקור ומצוא תשובות ואחת הדרכים הכי טובות היא לשמוע לעצת זקני השבט.

השאלה העיקרית שלי היא: האם זה נכון בשבילי להשקיע את הכסף או לא?

מה שכרגע חשבתי עליו הוא כזה, העובדה המועדפת אמורה להכניס לי 6.5K בחודש כרגע בבנק יש לי 30K , ועוד 10K בעוד כ6 חודשים (מענק מועדפת)

התכנון הוא
5K בצד למקרה חרום.
25K מושקע בבורסה + 3.5K בחודש מהשכר החודשי.
2K בחודש מהשכר החודשי ילך לקופה נפרד לטיול + 10K מענק מועדפת.
1K בחודש מהשכר החודשי בזבוזים.

בסוף התקופה אמור להיות לי
5K בצד למקרה חרום.
56.5K שהושקעו בבורסה +- הריבית הפסד או רווח
28K לטיול

חשוב לציין שמטרת הכסף היא לתמוך בי בתקופת התואר (דיור,אוכל,תחורה וכו).
בגלל שאני תושב הפריפריה יש לנו יחסית הרבה מלגות שאפשר לקבל + פקדון של הצבא אמורים לעזור לי במרבית התשלומים על התואר עצמו.

במהלך התקופת התואר אני מאמין שכן אעבוד אם כי לא בטוח שזה יקרה בשנה הראשונה.

השאלה העיקרית שלי היא: האם זה נכון בשבילי להשקיע את הכסף או לא?

להתחשב בנסיבות שאני מתחיל ללמוד עוד שנה ולכסף יהיה שנה אחת בלבד לצבור רווחים , האם שווה לקחת את הסיכון?
או שעדיף לי לשים אותו בחיסכון בבנק או משהו?

אם כן הייתם ממליצים לי להשקיע, איך הייתם ממליצים לי לעשות את זה? באיזה חשיפה וכו

מכל מה שיצא לי לקרוא וללמוד , הזמן הכי טוב להשקיע הוא עכשיו , וכרגע הקלף הכי טוב שלי בעולם הזה הוא שאני צעיר ויכול לקחת סיכונים שאולי אתם לא יכולים להרשות לעצמכם.

מצד שאני יצא לי לקורא הרבה ששוק הולך לקריסה ובלה בלה בלה ואני לא בטוח אם כדאי לי להשקיע את כספי שתאריך השימוש בו קרוב יחסית.

אולי אני לא מסתכל על זה כמו שצריך ואני נוב אחד גדול..

תודה מראש

אולי זה לא כזה אוטומטי שיוצאים לטיול כזה? אולי תוכל להמשיך את העבודה עד תחילת הלימודים, וכך גם לקבל עוד קצת כסף וגם לחסוך את הסכום הזה שכרגע הוא אחוז ניכר מחסכונותיך?
ניסית לחשוב כמה שווה יהיה הסכום הזה אם תצרף אותו לחסכונות ותשקיע אותו עד לאחר התואר?
אולי זה יאפשר לך להתרכז בלימוידם במקום לעבוד תוך כדי התואר וכך להשיג ציונים טובים יותר ואחר כך עבודה מכניסה יותר והתחלת קריירה מוצלחת יותר?
אתה מבחין בדיסוננס בין הרצון שלך להשקיע לעתיד בין אם זה בלימודים או השקעת כסף בניירות ערך, ובין ההגדרה שלך ל-1K בחודש כביזבוז אבל 28K (שנתיים וחצי בזבוזים) כעוד סעיף אוטומטי בהוצאות?

נשמע לי שאם זה כסף שאתה צריך בשנים הקרובות לתקופת הלימודים לא הייתי משקיע בשוק ההון. הייתי מסיים את התואר, רואה מה יש ומה אין ואז מקבל החלטות. מה גם שכל תמונת ההכנסות וההוצאות שלך תשתנה באופן משמעותי לאחר התואר.

אולי זה לא כזה אוטומטי שיוצאים לטיול כזה? אולי תוכל להמשיך את העבודה עד תחילת הלימודים, וכך גם לקבל עוד קצת כסף וגם לחסוך את הסכום הזה שכרגע הוא אחוז ניכר מחסכונותיך?
ניסית לחשוב כמה שווה יהיה הסכום הזה אם תצרף אותו לחסכונות ותשקיע אותו עד לאחר התואר?
אולי זה יאפשר לך להתרכז בלימוידם במקום לעבוד תוך כדי התואר וכך להשיג ציונים טובים יותר ואחר כך עבודה מכניסה יותר והתחלת קריירה מוצלחת יותר?
אתה מבחין בדיסוננס בין הרצון שלך להשקיע לעתיד בין אם זה בלימודים או השקעת כסף בניירות ערך, ובין ההגדרה שלך ל-1K בחודש כביזבוז אבל 28K (שנתיים וחצי בזבוזים) כעוד סעיף אוטומטי בהוצאות?
מהניסיון האישי שלי לא הייתי מוותר על טיול. חוויה שהיתה שווה כל שקל מה-30,000 שהוצאתי. על כל חוויה/מוצר/שירות אפשר להגיד שאם נוותר ונחסוך עוד 10 שנים יהיה לנו פי 2....

חשוב לציין שמטרת הכסף היא לתמוך בי בתקופת התואר
האם זה נכון בשבילי להשקיע את הכסף או לא?
להתחשב בנסיבות שאני מתחיל ללמוד עוד שנה ולכסף יהיה שנה אחת בלבד לצבור רווחים , האם שווה לקחת את הסיכון?
או שעדיף לי לשים אותו בחיסכון בבנק או משהו?
אז אתה צריך את החלק הזה נזיל, נסה להעריך אותו ותשמור עליו "מחוץ לשוק"

או שתחליט שאתה תעבוד לא משנה במה כדי להרוויח X כל חודש ואם זה לא יצליח אז תפנה לכסף הזה
בכל מקרה, אתה צעיר, לא בעיה לגרוף כמה מאות שקלים על עבודה מזדמנת

לגביי ההוצאה על הטיול, אחלה תהנה
רק תזכור שאם קבעת סכום, או שתעמוד בו או שתעריך אותו נכון כדי שתוכל לעמוד בו
חשוב לא להמשיך לשלם את הטיול אחרי שהוא נגמר, החיסכון שלך לקראתו הוא צעד נכון כדי לא להכנס לאשראי מיותר

מכל מה שיצא לי לקרוא וללמוד , הזמן הכי טוב להשקיע הוא עכשיו , וכרגע הקלף הכי טוב שלי בעולם הזה הוא שאני צעיר ויכול לקחת סיכונים שאולי אתם לא יכולים להרשות לעצמכם.
כל אחד יכול להרשות לעצמו סיכונים
וכן, זמן הוא גורם חשוב
אבל אל תיתן לסיכון להוביל אותך
חשוב שתידע את מכלול הסיכונים ואיך נפגשים איתם

הקלף הזה מעט מטעה.
אם בודאות גדולה תצטרך את הכסף בקרוב, אז לגבי הסכום הזה אתה לא צעיר.
בכלל , בגיל צעיר טווח ההשקעה ארוך יותר אבל בדרך כלל גם חוסר הודאות לגבי טווח ההשקעה גדול יותר. אחרי שתדע איפה אתה רוצה לגור, מה המקצוע ממנו תרוויח כסף ומה גודל המשפחה שאתה מתכנן, חוסר הודאות ירד, אבל תמיד יהיה קיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
Mamaof משקיע צעיר - סולידי ויציב .vs קורלציה שלילית למניות שוק ההון 11
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
Ben Dover Preferred stock - עבור משקיע ישראלי שוק ההון 7
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T זמן נוח לקנות עבור משקיע טווח ארוך? שוק ההון 20
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה