• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע מתחיל, זקוק ל2 הבהרות

trast_noe_wan

משתמש רשום
דירוג
6
שלום!

התחלתי להשקיע השבוע בקרן מנייתית + תכנון לפצל בעתיד הקרוב ולהוסיף מחקת SP, כ20-30 אחוז מהתיק.

רבים וטובים שאלו כאן בפוסטים שונים לגבי תשואה על התשואה, איך מתי ואיפה זה קורה, האם יש לי חלק אקטיבי בנושא, או שכל תפקידי הוא לבצע השקעות חוזרות מדי תקופה, והתשובות 70% מילוליות מדי, 30% מעורפלות מדי.

האם תשואה דתשואה בקרן נאמנות זהה למושג ריבית דריבית, שנוסחתה פשוטה וברורה כמובן?
ברור לי שחסר לי לינק מסוים, לכן אשמח לביאור.

כאשר אני קונה קרן, אני מחזיק במס' יחידות, ששווה ערך אחזקה מסוים לפי השער, אז איפה קיים מספר הניאון המהבהב שמצביע על אפקט התשואה על התשואה? הרי כל מה שאני רואה הוא תנודות שער יומיות, ובהתאם שינוי ערך האחזקה.

ובנוסף, האם יש חשיבות לתדירות הכנסת הכסף החדש לתיק? (מרחק בין השקעות, נניח חודשי או רבעוני וכו'?)

האם תשואה דתשואה בקרן נאמנות זהה למושג ריבית דריבית, שנוסחתה פשוטה וברורה כמובן?
אני לא מכיר את המושג הראשון, אבל מההקשר נשמע שכן

אז איפה קיים מספר הניאון המהבהב שמצביע על אפקט התשואה על התשואה?
מספר יחידות הקרן לא משתנה, אבל בטווח הארוך הערך של כל יחידת קרן גדל אקספוננציאלית. זה המצב בקרן צוברת (רוב הקרנות בארץ) ואתה לא צריך לעשות שום דבר באופן יזום.
ובנוסף, האם יש חשיבות לתדירות הכנסת הכסף החדש לתיק? (מרחק בין השקעות, נניח חודשי או רבעוני וכו'?)
לא יותר מדי, בהנחה שרוב הכסף כבר מושקע בתיק.

ההנחה על השקאה במניות היא שהן גדלות בממוצע בX% בשנה. אם בשנה הראשונה יש לך 100 שקל בקרן ואז בשנה הבאה יהיה לך 100+X שקל אז ואז בשנה שאחרי זה תקבל X% גם על ה100 הראשונים וגם על הX החדשים, וזה בעצם הריבית דריבית

תודה, לא ידעתי אם להניח שהאינטרוול הוא אכן שנה.

השנה הזו נמתחת מרגע פתיחת התיק? איך זה מתקשר לסכומים עצמם,

הרי אם בצעתי השקעה של 1 שקל, שצבר תשואה, ושנה מאותו רגע השקעתי 1 מש"ח, אותו מיליון לא ראה תשואה מימיו, אז מה יקרה לו ביחס לשקל הבודד על ציר הזמן?

הרי אם בצעתי השקעה של 1 שקל, שצבר תשואה, ושנה מאותו רגע השקעתי 1 מש"ח, אותו מיליון לא ראה תשואה מימיו, אז מה יקרה לו ביחס לשקל הבודד על ציר הזמן?
כל עוד ההפקדות גדולות ביחס לתיק, התשואה תתנהג די ״מוזר״ (כי כל פעם שתפקיד התיק הכללי יושפע יותר מההפקדה מאשר הריבית).

התשואה נצברת לכל אורך תקופת ההחזקה במניות, לא אחת לשנה או אחת לרבעון או משהו בסגנון. היא גם לא תמיד חיובית ואף אחד לא מבטיח לך שתרוויח (אם כי הגישה הכללית היא שהשקעה ארוכת טווח בסבירות גבוהה תניב תשואה חיובית).

ההפקדות המוקדמות ״יזכו״ ליותר ריבית דריבית. אבל בהחלט יכול להיות מקרה שההפקדות המוקדמות יפסידו כסף וכך בפועל הפקדות מאוחרות יותר ירוויחו יותר.

בכל מקרה במקומך לא הייתי נכנס לשוק ההון לפני שאני מבין את הדברים האלה טוב מאוד.

מצטרף ל@KickR זה נשמע שאתה מניח שברגע שאתה שם כסף מובטחת לך תשואה שנתית קבועה של x%. זה לא עובד ככה. כשמדברים על תשואה ממוצעת זה אחרי שכללו שנים שבהם תיק ההשקעות שלך צנח.

(תחשוב על המשברים ב1929, 2001, 2008 וכו') השוק לא מבטיח לך כלום ולא חייב לך כלום.

כל עוד ההפקדות גדולות ביחס לתיק, התשואה תתנהג די ״מוזר״ (כי כל פעם שתפקיד התיק הכללי יושפע יותר מההפקדה מאשר הריבית).
חחח אני רואה כל הזמן :)
כל הפקדה הרווח ב% יורד בלא מעט ואפילו בשנה שההשקעה שלי (VOO) עשתה 20% אני בקושי רואה עליה של אחוזים בודדים בגלל שהרבה מזה זה השקעה חודשית והירידה בדולר.
שלא לדבר על מצב שהכנסת כסף ופתאם יש ירידה קטנה אפילו של 1-2% ואתה פתאום את הרווחים שלך נחתכים הרבה יותר מזה.

נערך לאחרונה ב:

האינטרוול הוא לא שנה האינטרוול הוא כל הזמן, לשם נוחות מדברים בשנים

תודה,
לרגע לא חשבתי שמובטחת לי תשואה כלשהי.
אני מנסה לזקק נוסחה שטרם פגשתי..

אני מניח שלא מדובר באבקת קסמים שמשפיעה על תיק ההשקעות, ולכן ניתן לנסח נוסחה שתייצג את הערך בעוד x זמן, או יותר נכון x פולסים של תנודות השער בין ימי מסחר, כך שאקבל את שווי האחזקה בסופו, למרות שהתנודות העתידיות לא ידועות בהווה.

ולכן ניתן לנסח נוסחה שתייצג את הערך בעוד x זמן,
מה שניתן לקבל זה התפלגות על הערך הזה, שנובעת מתוחלת התשואה בכל שנה ומסטיית התקן בכל שנה.
וגם זה תחת הנחה של התפלגות נורמלית, שהיא לא תמיד נכונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
D yet another משקיע מתחיל שוק ההון 5
T משקיע מתחיל - המלצות לתיק השקעות שוק ההון 20
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
M משקיע מתחיל עם תיק חדש שוק ההון 2
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
Sulla משקיע מתחיל ושאלותיו המרובות לאחר קריאה מעמיקה שוק ההון 15
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
N משקיע מתחיל - קופ"ג להשקעה מול תיק בניהול עצמי שוק ההון 34
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
ג משקיע מתחיל בסכומים נמוכים שוק ההון 10
Chase משקיע מתחיל - שאלה אוף טופיק 12
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה