• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכנתא בחול מול הלוואה בארץ

sup11

משתמש סולידי
דירוג
20
מתכוון לרכוש נכס בחול ובוחן את אפשרויות המימון השונות. בארץ עדיין יש לי אפשרות לקחת הלוואה בתנאים מצויינים (פריים מינוס חצי) ע"ח קרן השתלמות, כאשר ריבית המשכנתא בחול הנה פי שלוש. ברור לי שהיתרון של המשכנתא זה שהפריסה הנה לטווח ארוך בהרבה (25 שנה), אך מנסה להבין האם ישנו יתרון כלשהו מלבד זה (אולי יתרון מיסויי כלשהו) לקחת את ההלוואה היקרה יותר בחול, בהנחה שיכולת ההחזר קיימת גם עבור הלוואה קצרה?

מתכוון לרכוש נכס בחול ובוחן את אפשרויות המימון השונות. בארץ עדיין יש לי אפשרות לקחת הלוואה בתנאים מצויינים (פריים מינוס חצי) ע"ח קרן השתלמות, כאשר ריבית המשכנתא בחול הנה פי שלוש. ברור לי שהיתרון של המשכנתא זה שהפריסה הנה לטווח ארוך בהרבה (25 שנה), אך מנסה להבין האם ישנו יתרון כלשהו מלבד זה (אולי יתרון מיסויי כלשהו) לקחת את ההלוואה היקרה יותר בחול, בהנחה שיכולת ההחזר קיימת גם עבור הלוואה קצרה?
כשההלוואה והתזרים מהנכס ושוויו לא באותו מטבע יש לת סיכון שער חליפין.

בחלק מהמדינות אתה יכול לקזז את עלויות המימון מההכנסות ולשלם מס רק על הרווח. לשם כך אתה כנראה צריך שההלוואה תהיה על הנכס ולא הלוואה כללית.

בארץ עדיין יש לי אפשרות לקחת הלוואה בתנאים מצויינים (פריים מינוס חצי) ע"ח קרן השתלמות,

היי
אופציה זו היא הנכונה, הריבית נמוכה ואתה לא מוגבל בזמן, ניתן למחזר בכל 7 שנים.

הריבית על ההלוואה בחול היא גם צמודה לפריים? אם לא תשתמש בהלוואה על חשבון קרן ההשתלמות עבור העסקה הזאת אז תשתמש בה למשהו אחר?

הריבית על ההלוואה בחול היא גם צמודה לפריים? אם לא תשתמש בהלוואה על חשבון קרן ההשתלמות עבור העסקה הזאת אז תשתמש בה למשהו אחר?
אכן גם בחול מדובר על מסלול צמוד ריבית (אומנם צמוד עם מרווחים קבועים, כלומר מקבעים ל 2-5 שנים כריבית קבועה, ולאחר מכן מצמידים). לגבי השימוש בהלוואה על קרן ההשתלמות - אין תוכניות כרגע, אבל בהחלט יתכן שיהיו בעתיד.

מהתיאור של מה נותנים לך בחו"ל אני עושה ניחוש מושכל שמדובר באנגליה.
אם אכן כך הדבר, שים לב שבאנגליה לוקחים לרוב הלוואה שבה משלמים רק את הריבית כך שהתזרים חיובי חזק.
לקחתי כזו וגם הלוואות מהארץ כדי לקנות שם נכסים.

שים לב שבאנגליה לוקחים לרוב הלוואה שבה משלמים רק את הריבית כך שהתזרים חיובי חזק
אתה יודע איזו ריבית נותנים היום לזרים באנגליה? מה מינימום ההלוואה?

אני קיבלתי הצעה ל6.49% ריבית על 70% מהשווי של כמה נכסים שמחולקים ביני לבין אישתי.
להבנתי אם ההלוואה המבוקשת לכל נכס היא מעל 100K פאונד עד שווי של 75% מהכנס אז אפשר לקבל תנאים טובים יותר.
בגלל שאני לא עומד בתנאים (75% מכל נכס שווה 80K) אז קיבלתי הצעה בריבית גבוהה יותר

סביב 4% ריבית קבועה ל5 שנים. אח"כ מחליפים מוצר (ההלוואה ל25 שנים). LTV של 75% מקסימום.
מינימום בד"כ הוא נכס ששווה 100 אלף פאונד אבל יש יותר מלווים ב135 וצפונה.

אני קיבלתי הצעה ל6.49% ריבית על 70% מהשווי של כמה נכסים שמחולקים ביני לבין אישתי.
להבנתי אם ההלוואה המבוקשת לכל נכס היא מעל 100K פאונד עד שווי של 75% מהכנס אז אפשר לקבל תנאים טובים יותר.
בגלל שאני לא עומד בתנאים (75% מכל נכס שווה 80K) אז קיבלתי הצעה בריבית גבוהה יותר
מוזר. אתה יכול לקבל הצעה כבאנדל על כל הנכסים שרשומים על אותה ישות. כמו שכתבתי, סביב 4% פלוס מינוס, עשיתי שיחה עם ברוקר תותח השבוע.

מוזר. אתה יכול לקבל הצעה כבאנדל על כל הנכסים שרשומים על אותה ישות. כמו שכתבתי, סביב 4% פלוס מינוס, עשיתי שיחה עם ברוקר תותח השבוע.
אשמח למייל שלו בפרטי, בגלל חילוק הנכסים ביני לבין אישתי זה מה שנאמר לי אבל אשמח לשמוע דעה נוספת.

לגבי השימוש בהלוואה על קרן ההשתלמות - אין תוכניות כרגע, אבל בהחלט יתכן שיהיו בעתיד.
לדעתי אם יש לך צורך\רצון לתזרים חיובי מההשקעה הזאת בשביל השקעה אחרת\מחייה אז ההלוואה בחו"ל עדיפה למרות שהיא קצת יקרה יותר, במידה ובאמת יש לך את האפשרות לקחת את ההלוואה הזאת בגרייס כמו ש"עודאחד" כתב:
אם אכן כך הדבר, שים לב שבאנגליה לוקחים לרוב הלוואה שבה משלמים רק את הריבית כך שהתזרים חיובי חזק.
לקחתי כזו וגם הלוואות מהארץ כדי לקנות שם נכסים.
ובמידה ואין לך צורך\רצון לתזרים אז ההלוואה היותר זולה בארץ עדיפה.

תחשוב גם על הסוגיה של גידור מטבע, אם אתה לוקח הלוואה עבור השקעה במט"ח אתה בעצם לוקח סיכון של שינוי בשע"ח לטובתך או לרעתך, והלוואה במטבע בו ההשקעה מבטלת את הסיכון הזה.

סביב 4% ריבית קבועה ל5 שנים. אח"כ מחליפים מוצר (ההלוואה ל25 שנים). LTV של 75% מקסימום.
מינימום בד"כ הוא נכס ששווה 100 אלף פאונד אבל יש יותר מלווים ב135 וצפונה.
האם אפשר להשתמש במשכנתא מאנגליה לנדלן במדינה אחרת באיחוד?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משכנתא להשקעת נדלן בחול נדל"ן 4
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 18
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 1
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
kiza צמצום משכנתא צרכנות פיננסית 22
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
א סגירת משכנתא מהחלק ההוני/הקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
D נטילת משכנתא לבעלי אזרחות אירופאית נדל"ן 0
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
O שיקולי משכנתא ותזרים נדל"ן 13
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה