• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מרגיש תקוע לאחרונה, אשמח לעזרתכם

yoraplife

משתמש סולידי
דירוג
41
שלום לכולם :)
אני קורא נאמן שנים כבר של בלוג ופורם הסולידית והייתי שמח להתייעץ אתכם על משהו שמציק לי קצת לאחרונה.

דבר ראשון אני מתנצל שהפוסט קצת ארוך וקשוח, אני אעריך את זה מאוד אם בכל זאת תוכלו להקדיש 2 דקות ולקרוא אותו :)

לאחרונה אני מרגיש תקוע וחסר מוצא מבחינה תעסוקתית/כלכלית.

ראשית קצת עלי:
אני בן 28, עובד מספר שנים בתחום בדיקות התוכנה (ידני, פיתוח אוטומציה ולאחרונה ניהול פרויקטים כעצמאי).
בשנה האחרונה אני עובד כעצמאי בלבד ומהבית, חשוב לציין שאני לא עובד ישירות עם לקוחות אלא יש חברה "באמצע", מה שאומר בגדול שאני מרוויח חצי +- ממה שהייתי מרוויח בשוק העבודה.
במקביל אני סטודנט לתואר ראשון בפתוחה.
אני בן אדם שמאוד אוהב ידע, המטרה של התואר היא לא העשרה מקצועית ישירה (אין לי ציפייה לקבל יותר כסף/מקצוע אחר בסוף), אלא העשרה אינטלקטואלית והגעה בסופו של דבר לתואר שלישי.
מבחינת "מה שיש לי כרגע ביד" - יש לי 9 תעודות ממכללות (5 מהן רלוונטיות ישירות למה שעוסק בו), דובר 4 שפות, בעל תיק השקעות וקרן השתלמות קטנים יחסית ומגרש שאבנה עליו בית בהמשך.

מה הבעיה?
הבעיה בגדול היא שכל החודשים האחרונים אני מרגיש חנוק כלכלית ותעסוקתית (או כלכלית בגלל התעסוקתית P:) ולחוץ כל הזמן.
מביחנת החברה שאני עובד איתה, הבנו לאחרונה שאני והם לא on the same page.
הם מנסים רק לחסוך ולצמצם תשלומים, בעוד שהמטרה והציפיות שלי הם שהתשלומים יעלו עם הזמן (גם ככה אני מרוויח פחות ממה שאני יכול ועושה הרבה יותר, אין סיבה שלא אקבל יותר).
בנוסף, הרבה דרישות חדשות שהגיעו הן לא ריאליות וסותרות אחת את השניה, מכניסות אותי לסטרס 7 ימים בשבוע לכל אורך שעות היום, מצב שאין לי שום רצון להמשיך להיות בו.
ההכנסות שלי (שכאמור, במגמת ירידה) לא מאפשרות לי לחסוך במשך חודשים רבים, הפוך - כבר חודשיים אני מושך מרשת הביטחון - הנקודה הזאת קריטית לי בהתחשב בזה שאני עכשיו בזמן הכי משמעותי בחיים לחסוך בו כסף ואני לא מעוניין לבזבז אותו.
בעקבות חוסר ההתאמה הקיצוני בין הציפיות שלי לשל המקום שאני עובד איתו וההבנה של שנינו שהציפיות שלנו לא תואמות, סביר להניח שזה רק עניין של זמן עד שזה יגמר.
אוסיף ואגיד שאני כן אוהב את המקצוע והייתי שמח להמשיך לעבוד בו, אבל לא במקום הזה ובתנאים האלה.

מחשבות
לאחרונה חשבתי על למצוא דרך "להוריד את החברה באמצע" ולתת שירות ישירות ללקוחות, אולי בעזרת פלטפורמות כמו פייבר, פרילנסר דוט קום וכו'
הדבר אבל יכול לקחת הרבה זמן השקעה ראשוני שכרגע אני לא ממש עשיר בו וגם עדיין לא ברור לי מה הפוטנציאל הכלכלי שם ואם שווה את זמן ההשקעה.

הייתי שמח להיעזר בידע ובניסיון שלכם על מנת למצוא רעיונות לפעולות שאני יכול לעשות על מנת למנף את עצמי ולהגיע למצב טוב יותר.
מה הייתם עושים אם הייתם במקומי?

אני יודע שזה לא פשוט, אבל וויתור זו לא אופציה, אז אני חייב למצוא את הדרך היעילה ביותר להתקדם מהמצב :)

תודה רבה!

אני מתנצל שהפוסט קצת ארוך וקשוח,
אל תתנצל. ככל שתיתן יותר מידע, כך נוכל לעזור לך יותר בקלות.

יש לי 9 תעודות ממכללות
האם תוכל להשתמש בזה כדי למצוא עוד מקורות הכנסה?

הם מנסים רק לחסוך ולצמצם תשלומים
האם אתה יכול להפוך את עצמך למישהוא שלא ניתן להחליף אותו, כך שיצטרכו אותך לא-משנה-מה-קורה?

תקוע וחסר מוצא מבחינה תעסוקתית/כלכלית
האם יש לך אפשרות - ורצון - להיות שכיר כדי שיהיה לך קצת יותר בטחון כלכלי? (אני יודעת שבטחון של עבודה כשכיר זו אשליה, אבל לפחות שיהיה משהו ביד לזמן הקרוב). אמנם המצב עכשיו על הפנים, אבל אני מניחה שאם יש לך עבודה בתחום כעצמאי, תוכל למצוא גם כשכיר.

קראתי קצת עליהם, הרוב מרוויחים שם בין 500-1000 $ בחודש, הטובים מגיעים כמובן לסכומים הרבה יותר גבוהים. וכמובן שזה יקח זמן עד שתתחיל לקבל משם (או מאתרים דומים) עבודה. יש להם מערכת דירוגים פנימית לפי מה שהבנתי, כך שאם לקוח מבקש החזר כי הוא לא מרוצה מהעבודה למשל, יתכן שזה יוריד לך את הדירוג. זה לא חייב להיות ככה, יש גם "ביטול הדדי" אבל עדיין, לא בטוח שזה לא פוגע בדירוג. את זה אני יודעת ממה שקראתי בפורום שלהם. לדעתי -בתור קונה, לא בתור מוכרת- פייבר יכול לקחת לך די הרבה זמן מהיום, כי כשיש הזמנות אתה צריך לספק אותן בזמן כמובן וגם לענות לשאלות של לקוחות פוטנציאליים שמתכתבים איתך לפני הקנייה ולעיתים גם אחרי שסיימת את העבודה.

במקביל אני סטודנט לתואר ראשון בפתוחה
האם אתה יכול ''למרוח'' את התואר בזמן הקרוב כך שיהיה לך יותר זמן לעבוד?

מכניסות אותי לסטרס 7 ימים בשבוע לכל אורך שעות היום
תעשה מה שאתה יכול, לא מעבר לזה. חבל על העצבים והאנרגיה שלך. גם ככה כתבת שאתה עושה יותר ממה שצריך.

לא כתבת כלום לגבי מגורים. האם אתה גר אצל ההורים? בשכירות? אם למשל אתה גר בשכירות לבד, אתה יכול לשקול מעבר למגורים עם שותפים, מה שיוריד את ההוצאות קצת, או לעבור לדירה קטנה יותר אם מתאפשר בזמן הקרוב.

@
wake_up

דבר ראשון תודה על התשובה המפורטת :)

"האם תוכל להשתמש בזה כדי למצוא עוד מקורות הכנסה?"
שאלה טובה.
בעיקרון, יש סיכוי, אבל 4 מתוך 9 האלו לא הולכות יחד באותו מקצוע, אז אני מאמין שאני יכול להשתמש ב5 שכן ממוקדות במה שאני עושה כחיזוק להגדיל את הסיכויים להגדיל בזה הכנסות.

"האם אתה יכול להפוך את עצמך למישהוא שלא ניתן להחליף אותו, כך שיצטרכו אותך לא-משנה-מה-קורה?"
בתפקיד הנוכחי שלי, אין הרבה אנשים שיכולים להחליף אותי, אבל עדיין קיימים כמה.
אני משער שאולי הוספת דברים שאני תורם אקסטרא לתפקיד יכול לקרב אותי למצב שדומה ללא ניתן להחלפה, אבל באופן חד משמעי לא נראה לי שאגיע לזה בקלות.
מה גם שכמות המוטיבציה שלי להשקיע שם אקסטרא לא בשמיים.

"האם יש לך אפשרות - ורצון - להיות שכיר כדי שיהיה לך קצת יותר בטחון כלכלי? "
כן אני יודע שוויתור על עבודה כעצמאי או על הלימודים באוניברסיטה יכולים כל אחד לשפר את המצב, אבל על שניהם כרגע אני לא מוכן לוותר.
אם אחזור להיות שכיר, אני לא אהיה עצמאי למי יודע עוד כמה זמן ואני לא בטוח שזה הצעד שהכי נכון לי כרגע (זה משהו שאשקול רק במידה ואגיע למצב שניסיתי את כל שאר האופציות)

לגבי הקונספט של פייבר - כן זה גם יכול לקחת זמן, מצב שני אני יותר שולט על המחירים/זמן בו מוסר את העבודות (אפשר גם לקחת אקסטרא תשלום על זמן קצר יותר)
לא בטוח עדיין לגבי הפוטנציאל הכלכלי שם, אני מאמין שאולי בשילוב עם עוד פלטפורמות זה יכול לעבוד.

לגבי מריחת התואר - טכנית זה אפשרי בפתוחה וגם רעיון טוב בהתחשב בנסיבות, אבל לפני מספר שבועות המל"ג עשו שינוי מסוים בתואר שאני מכוון אליו ויש לי זמן מוגבל עכשיו לסיים אותו אחרת לא אקבל את תעודת התואר כפי שאני צריך.
קצת טיימינג גרוע מבחינתם, אבל לצערי זה מה יש ופחות יכול לקצץ שם.

מגורים - גר ביחידת דיור ששייכת לההורים, משלם סכום סמלי על המחיה שם

יהיה יותר נוח לקרוא אם תצטט (תסמן את המילים\שורה שאתה רוצה לצטט ויופיע לך "צטט הודעה") וגם לא תצטרך לכתוב את זה מחדש.
כדי לתייג מישהוא, אחרי ה-@ צריך לבוא השם שלו\ה (ולא בשורה הבאה כמו שעשית)

לדעתי הבחירה צריכה ללכת לכיוון הכספי - שכיר.

אמנם כתבת
אם אחזור להיות שכיר, אני לא אהיה עצמאי למי יודע עוד כמה זמן ואני לא בטוח שזה הצעד שהכי נכון לי כרגע (זה משהו שאשקול רק במידה ואגיע למצב שניסיתי את כל שאר האופציות)
כמה זמן תוכל להמשיך כעצמאי עם מעט הכנסות?
וגם כשאתה שכיר, במידה ואין לך חוזה עם סעיף שאומר שאסור לך לעבוד בעבודה דומה אצל מעסיק אחר, תוכל לעשות עבודת פרילנס מהצד.

כמה זמן נשאר ללימודים שלך?

האם ה-4 תעודות (שלא קשורות ל-5 האחרות) יכולות להביא לך הכנסה נוספת?

כן אני יודע שוויתור על עבודה כעצמאי או על הלימודים באוניברסיטה יכולים כל אחד לשפר את המצב, אבל על שניהם כרגע אני לא מוכן לוותר.
במקומך הייתי מחשבת מסלול מחדש, כי לפי מה שכתבת, העבודה כעצמאי לא ממש משתלמת לך וגוזלת - אני מניחה - הרבה זמן ואתה גם לא מעוניין להשקיע בזה אקסטרה. אני מבינה שקשה לוותר מכל מיני סיבות, אבל לא ניתן לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה...

יהיה יותר נוח לקרוא אם תצטט (תסמן את המילים\שורה שאתה רוצה לצטט ויופיע לך "צטט הודעה") וגם לא תצטרך לכתוב את זה מחדש.
כדי לתייג מישהוא, אחרי ה-@ צריך לבוא השם שלו\ה (ולא בשורה הבאה כמו שעשית)
תודה על ההסבר, מתנסה בזה עכשיו :)

האם ה-4 תעודות (שלא קשורות ל-5 האחרות) יכולות להביא לך הכנסה נוספת?
לא חושב, אולי עם הרבה יצירתיות אמצא דרך יעילה להפיק מהן תועלת, כרגע אבל אני רואה יותר פעולות שעדיין לא עשיתי שקשורות להכשרה הנוכחית שלי (בעיקר לנסות אתרי פרילנסר למיניהם)

כמה זמן נשאר ללימודים שלך?
שנתיים +

במקומך הייתי מחשבת מסלול מחדש, כי לפי מה שכתבת, העבודה כעצמאי לא ממש משתלמת לך וגוזלת - אני מניחה - הרבה זמן ואתה גם לא מעוניין להשקיע בזה אקסטרה. אני מבינה שקשה לוותר מכל מיני סיבות, אבל לא ניתן לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה...
הבנתי, כן אני מסכים שכנראה בסופו של דבר יהיה פה משהו שאצטרך לוותר עליו
הכי מפתה זה לוותר על ה"מעסיק" הנוכחי ולהשקיע את כל הזמן שמתפנה בלפתח הכנסה אחרת (בין אם כעצמאי או בין אם כשכיר)
הבעיה בזה היא שזה מקור ההכנסה העיקרי שלי וזה די סיכון לעשות את זה..

אני חושב שאתה צריך לחשוב על הערך המוסף שאתה יכול לתת ולהשקיע בכיוון הזה. בפייבר ואתרים דומים, להבנתי את תאלץ להתחרות במקבילים שלך מהודו, סין וכו׳ שיכולים להציע מחירים אטרקטיבים ממך. מהיכרות שלי את התחום, פיתוח האוטומציה הוא משהו שיכול להיות בו פוטנציאל, לא כתבת באיזה סביבות פיתוח אוטומציה מדובר, תצתרך להתאים את עצמך למה שמקובל היום בשוק. אני רואה פוטנציאל בתחום הזה, משום שמניסיוני בהייטק, מפתחים בחברות לא אוהבים לעשות את העבודה הזאת ומנהלים יהיו פתוחים לעשות לה out sourcing. יהיה לך קל יחסית להשיג פרוייקטים בתחום הזה.

@yoraplife , איך התקדמת עם המעסיק?
עזבתי אותו בתחילת אוגוסט ופתחתי חברה משלי בתחום :)

להקים חברה מן הסתם זה מלא עבודה ושום דבר לא מובטח
אבל בינתיים התהליך מרגיש מעולה ומרגיש שאני "עושה את הדבר הנכון"

עזבתי אותו בתחילת אוגוסט ופתחתי חברה משלי בתחום :)

להקים חברה מן הסתם זה מלא עבודה ושום דבר לא מובטח
אבל בינתיים התהליך מרגיש מעולה ומרגיש שאני "עושה את הדבר הנכון"
ואיך כיום?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
M מרגיש מרומה (מחיר למשתכן) נדל"ן 31
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
R מרגיש אבוד (בן 20) התפתחות אישית 31
S מרגיש אבוד... יומני מסע אישיים 29
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
ע פוליסה פיננסית - למה אני מרגיש שכולם דוחפים אותי לשם? שוק ההון 53
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
R מרגיש ריקנות יומיומית אוף טופיק 78
ר שאלה\עזרה מרגיש אבוד שוק ההון 6
ל מרגיש שהכסף שולט לי בחיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
M מישהו ממשתתפי הפורום, יכול להעיד שהוא מרגיש שהוא מנצל וחווה את החיים במלואם? התפתחות אישית 63
ה סולידית, מרגיש לי שאת פיקטיבית אוף טופיק 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
ט תקוע ברכישת דירה - איך מחליטים נדל"ן 6
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
Rio תקוע עם מניה שוק ההון 10
Roi סקאם שנתקלתי בו לאחרונה ורציתי לשתף אוף טופיק 6
קורא הדוק מישהו לקח לאחרונה הלוואה מקרן השתלמות/קופת גמל ? צרכנות פיננסית 99
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
Avi להלן מחירים מארבע בתי השקעות שקיבלתי לאחרונה שוק ההון 15
O מה למדתם לעשות בעצמכם לאחרונה? התפתחות אישית 875

נושאים דומים

Back